Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Wypłata pod stołem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 12, 2021 17:54
Posty: 1
Post Wypłata pod stołem
Dzień dobry,
mój szef cześć wypłaty płaci mi pod stołem. Nie jest to mój wybór. Osobiście wolałbym wszystko mieć na papierze z oczywistych i praktycznych względów choćby np. z powodu wysokości późniejszej emerytury itd. Czy ja mam grzech godząc się na taką sytuację?


Wt sty 12, 2021 17:57
Zobacz profil
Post Re: Wypłata pod stołem
A masz wybor?

Grzech to ma pracodawca.


Wt sty 12, 2021 18:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Wypłata pod stołem
Drżenie_Serca napisał(a):
Osobiście wolałbym wszystko mieć na papierze z oczywistych i praktycznych względów choćby np. z powodu wysokości późniejszej emerytury itd.
Czy mógłbyś pokazać wyliczenia, którymi się kierujesz, według których uzbierana przez lata pracy różnica wypłacana "pod stołem" (nieopodatkowana i nieoskładkowana) mogłaby się w innym scenariuszu przełożyć na znacznie wyższą emeryturę?
Możesz podać samą wartość względną (120%, 200%) oraz kalkulator, z którego korzystałeś.
Jeśli jeszcze tego nie obliczyłeś, to na co jeszcze czekasz? Aż propaganda z telewizora prześle ci kolejną porcję dezinformacji?

Co jest większym dla ciebie problemem - to, że wierzysz, że będziesz w miarę długo żył, tak że ta różnica pomnożona przez dużą liczbę lat na emeryturze szybko przełożyłaby się na twoją korzyść, czy bardziej to, że mają tą pieniężną różnicę w kieszeni/na koncie do rozdysponowania roztrwonisz ją na konsumpcję, bo nie masz zmysłu oszczędzania i/lub inwestowania?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt sty 12, 2021 18:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wypłata pod stołem
Kael napisał(a):
A masz wybor?

Grzech to ma pracodawca.


To jak ktoś nie jest w stanie znaleźć pracy, i z tej przyczyny zostanie seryjnym zabójcą, to nie ma grzechu? w końcu nie miał wyboru.

Elbrus napisał(a):
Czy mógłbyś pokazać wyliczenia, którymi się kierujesz, według których uzbierana przez lata pracy różnica wypłacana "pod stołem" (nieopodatkowana i nieoskładkowana) mogłaby się w innym scenariuszu przełożyć na znacznie wyższą emeryturę?
Możesz podać samą wartość względną (120%, 200%) oraz kalkulator, z którego korzystałeś.
Jeśli jeszcze tego nie obliczyłeś, to na co jeszcze czekasz? Aż propaganda z telewizora prześle ci kolejną porcję dezinformacji?


Jeżeli Drżenie serca nie ma więcej niż 40 lat, to na emeryturę trochę musi jeszcze poczekać, a poczeka sporo, a za te 20 może 30 lat, to raczej bym się spodziewał jednej podstawowej emerytury o jakiejś tam minimalnej wysokości, tutaj państwa polskiego raczej nie będzie stać, żeby komuś dać więcej, i wysokość wcześniej opłacanych składek, nie będzie miała znaczenia.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 21, 2021 8:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wypłata pod stołem
Ten wątek moim zdaniem ma głębsze dno- czy omijanie niekorzystnych przepisów prawa narzucanych przez rząd jest grzechem.
Ogólniej- czy łamanie prawa, które nikogo nie krzywdzi a z którym się nie zgadzamy jest grzechem?
A koledze Drżenie_Serca proponuję pogadać z szefem aby kwotę jaką ma na Twoją wypłatę podzielił tak jak chce rząd, jak zobaczysz ile dostaniesz a ile pójdzie do systemu oraz przeliczysz ile zyskasz/stracisz może zrozumiesz dlaczego wielu ludzi jest zadowolonych z takiej opcji... Chyba że baardzo często chorują, w najbliższym czasie planują emeryturę, rentę itd.
Polecam kwotę jaka powinna iść do systemu odkładać a najlepiej inwestować jeśli nie masz 50lat i głowę na karku wyjdziesz dużo na plusie.

Co do tekstu Kaela o braku wyboru, to wybór jest- prośba o legalność całości i dużo mniejsza wypłata.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt sty 26, 2021 20:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wypłata pod stołem
IrciaLilith napisał(a):
Ogólniej- czy łamanie prawa, które nikogo nie krzywdzi a z którym się nie zgadzamy jest grzechem?

Chyba krzywdzi.
Inna sprawa ze pieniadze ktorych nie bedzie w budzecie panstwa nie zostana wykorzystane
- na zle cele
- na dobre cele.
Mnie ksiadz na spowiedzi zaproponowal jakies ofiary na cele ktore uwazam za dobre; pomoc biednym czy cos w tym rodzaju.


Wt sty 26, 2021 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wypłata pod stołem
robaczek2 napisał(a):
Chyba krzywdzi.
Inna sprawa ze pieniadze ktorych nie bedzie w budzecie panstwa nie zostana wykorzystane
- na zle cele
- na dobre cele.
Mnie ksiadz na spowiedzi zaproponowal jakies ofiary na cele ktore uwazam za dobre; pomoc biednym czy cos w tym rodzaju.


Za te pieniądze które pójdą do budżetu, to rządzący i to na każdym szczeblu, przyznają sobie premie nagrody, 13 pensje, i tak dalej, więc jak ty sobie tutaj odejmiesz, to tam sobie dołożą, i zamiast dostać na święta 6, to dostaną 10 tysięcy pensji.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 27, 2021 17:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Wypłata pod stołem
Drżenie_Serca napisał(a):
Dzień dobry,
mój szef cześć wypłaty płaci mi pod stołem. Nie jest to mój wybór. Osobiście wolałbym wszystko mieć na papierze z oczywistych i praktycznych względów choćby np. z powodu wysokości późniejszej emerytury itd. Czy ja mam grzech godząc się na taką sytuację?

Moi rodzice pracowali po 40 lat a mają 2 tya emerytury. To jest jakas kpina ten system emerytalny


Śr sty 27, 2021 17:11
Zobacz profil
Post Re: Wypłata pod stołem
inga_hp napisał(a):
Drżenie_Serca napisał(a):
Dzień dobry,
mój szef cześć wypłaty płaci mi pod stołem. Nie jest to mój wybór. Osobiście wolałbym wszystko mieć na papierze z oczywistych i praktycznych względów choćby np. z powodu wysokości późniejszej emerytury itd. Czy ja mam grzech godząc się na taką sytuację?

Moi rodzice pracowali po 40 lat a mają 2 tya emerytury. To jest jakas kpina ten system emerytalny

Cztery tysiące, to nie jest mało jak na dwójkę emerytów. Z tego co się orientuję to odbierali emerytury tylko byłym UB -kom, reszt ma tyle ile wynika z przepracowanych lat i odprowadzonych składek. Lżej pracowałeś, mniej zarabiałeś tym samym mniej dostajesz. Gdzie tu kpina?


Śr sty 27, 2021 17:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wypłata pod stołem
nolda napisał(a):
Cztery tysiące, to nie jest mało jak na dwójkę emerytów. Z tego co się orientuję to odbierali emerytury tylko byłym UB -kom, reszt ma tyle ile wynika z przepracowanych lat i odprowadzonych składek. Lżej pracowałeś, mniej zarabiałeś tym samym mniej dostajesz. Gdzie tu kpina?


Jak ktoś się rozumie, to tutaj da radę, bo z tego co się orientuje to wystarczy 10 lat składek do ZUS, i dadzą mi minimalną emeryturę, to jest 1200zł? a jak będę miał 25 lat składek w KRSU, co nie będzie aż taki problem, bo już mam 15 lat, więc jedynie mi 10 lat zostało, a tutaj to są groszowe sprawy, nieco ponad 100zł miesięcznie :biggrin: to z KRUSU emeryturę też dostane, 2 emerytury plus jeszcze PPK, to powinno mi dać 2500zł na miesiąc, i tą kasę dostanę za jedyne 10 lat pracy na etacie, normalnie bajka :mrgreen: i to jest bajka, bo z uwagi że żyje na wsi gdzie wszystko jest dwa razy tańsze niż w mieście, bo w Warszawie to bym za taką emeryturą raczej nie przeżył, a jeszcze wspomnę że emerytura z KRUS jest prawie całkowicie z budżetu państwa, w końcu teraz daje 100zł na miesiąc, żeby później mi dali 1000zł, więc to co Drżenie Serca odda, za ileś lat ja dostanę.
Piszę o tym, bo chce ci uświadomić że oddając państwu te pieniądze nie zbawisz świata, nawet siebie nie zbawisz, obojętne co zrobisz, nic to nie zmieni.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sty 27, 2021 19:14
Zobacz profil
Post Re: Wypłata pod stołem
Robek napisał(a):
Jak ktoś się rozumie, to tutaj da radę, bo z tego co się orientuje to ...

No proszę, mówią: Robek to taki chłopek, ale to nieprawda, Robek to chłopek roztropek, nawet z ZUS-em i KRUS-em sobie poradził.


Śr sty 27, 2021 19:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Wypłata pod stołem
Robek napisał(a):
Za te pieniądze które pójdą do budżetu, to rządzący i to na każdym szczeblu, przyznają sobie premie nagrody, 13 pensje, i tak dalej, więc jak ty sobie tutaj odejmiesz, to tam sobie dołożą, i zamiast dostać na święta 6, to dostaną 10 tysięcy pensji.

A za reszte tych pieniedzy ktore pojda do budzetu to bedzie mozna wybudowac nowe przedszkole na ulicy Kraszewskiego - tego juz nie widzisz? Podobnie jak tych premii dla strazakow.


Śr sty 27, 2021 19:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Wypłata pod stołem
nolda napisał(a):
inga_hp napisał(a):
Drżenie_Serca napisał(a):
Dzień dobry,
mój szef cześć wypłaty płaci mi pod stołem. Nie jest to mój wybór. Osobiście wolałbym wszystko mieć na papierze z oczywistych i praktycznych względów choćby np. z powodu wysokości późniejszej emerytury itd. Czy ja mam grzech godząc się na taką sytuację?

Moi rodzice pracowali po 40 lat a mają 2 tya emerytury. To jest jakas kpina ten system emerytalny

Cztery tysiące, to nie jest mało jak na dwójkę emerytów. Z tego co się orientuję to odbierali emerytury tylko byłym UB -kom, reszt ma tyle ile wynika z przepracowanych lat i odprowadzonych składek. Lżej pracowałeś, mniej zarabiałeś tym samym mniej dostajesz. Gdzie tu kpina?

Nie moi rodzice nie pracwali lekko. Zwykla praca na etacie ze srednimi zarobkami. I 40 lat pracy wiesz ilr skladek im zabrali?
Pozatym emerytury nie sa wyliczane na podstawie calej sredniej zarobków a np ostatnich 10 lat gdzie mogles mieć nizsze dochody i dostajesz po tylku z wysokoscia emerytury. Bo to guzik ma ze sprawiedlkwoscia ze masz tyle ile sobie odlozykes, nie tu Ci ZuS wyliczg co chce wg swojego widzimisie.
4 tys to nie jest malo? Polecam zatem sie za to utrzymac kupic opal, leki, jedzenie i mieć na jakies przyjemnksci. Dobrze ze tata teraz dorabia. Bo ich zycie bylo by na skraju przezywalnosci.


Cz sty 28, 2021 14:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Wypłata pod stołem
Robek napisał(a):
nolda napisał(a):
Cztery tysiące, to nie jest mało jak na dwójkę emerytów. Z tego co się orientuję to odbierali emerytury tylko byłym UB -kom, reszt ma tyle ile wynika z przepracowanych lat i odprowadzonych składek. Lżej pracowałeś, mniej zarabiałeś tym samym mniej dostajesz. Gdzie tu kpina?


Jak ktoś się rozumie, to tutaj da radę, bo z tego co się orientuje to wystarczy 10 lat składek do ZUS, i dadzą mi minimalną emeryturę, to jest 1200zł? a jak będę miał 25 lat składek w KRSU, co nie będzie aż taki problem, bo już mam 15 lat, więc jedynie mi 10 lat zostało, a tutaj to są groszowe sprawy, nieco ponad 100zł miesięcznie :biggrin: to z KRUSU emeryturę też dostane, 2 emerytury plus jeszcze PPK, to powinno mi dać 2500zł na miesiąc, i tą kasę dostanę za jedyne 10 lat pracy na etacie, normalnie bajka :mrgreen: i to jest bajka, bo z uwagi że żyje na wsi gdzie wszystko jest dwa razy tańsze niż w mieście, bo w Warszawie to bym za taką emeryturą raczej nie przeżył, a jeszcze wspomnę że emerytura z KRUS jest prawie całkowicie z budżetu państwa, w końcu teraz daje 100zł na miesiąc, żeby później mi dali 1000zł, więc to co Drżenie Serca odda, za ileś lat ja dostanę.
Piszę o tym, bo chce ci uświadomić że oddając państwu te pieniądze nie zbawisz świata, nawet siebie nie zbawisz, obojętne co zrobisz, nic to nie zmieni.

Chyba snisz z tymi 2500 na msc:) widać ze nie masz pojęcia w temacie.


Cz sty 28, 2021 14:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wypłata pod stołem
inga_hp napisał(a):
Pozatym emerytury nie sa wyliczane na podstawie calej sredniej zarobków a np ostatnich 10 lat gdzie mogles mieć nizsze dochody i dostajesz po tylku z wysokoscia emerytury. Bo to guzik ma ze sprawiedlkwoscia ze masz tyle ile sobie odlozykes, nie tu Ci ZuS wyliczg co chce wg swojego widzimisie.


Sprawiedliwość to istnieje tylko w filmach, w realnym życiu różnie z tym bywa, mam w rodzinie policjanta, 40 lat i już emerytura, a ojciec musiał pracować do 65 lat, żeby dostać emeryturę, i to mniejszą niż po 15 latach pracy w policji.

inga_hp napisał(a):
Chyba snisz z tymi 2500 na msc:) widać ze nie masz pojęcia w temacie.


1200zł emerytura z ZUS, do tego 1000zł emerytura z KRUS, do tego dodatkowy dodatek z PPK, więc razem może się zbierze 2500zł, gdzieś tutaj coś się pomyliłem? źle policzyłem? może wyjaśnij coś źle mówię?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 28, 2021 14:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL