Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu 
Autor Wiadomość
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
afilatelista napisał(a):
Quinque napisał(a):
No i co z tego skoro i tak trafisz do piachu

Ty też. Ale nasze dzieci i dzieci naszych bliskich będą żyły. Dzika przyroda będzie żyła. I nawet gdyby za 100 lat ziemia miała przestać istnieć, to warto byłoby przeżyć swoje lata jak najlepiej.


No i co z tego skoro wszechświat za ileś tam miliardów lat zapadnie sie sam w sobie


Pn lut 01, 2021 18:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
Andy72 napisał(a):
A co z przypadkiem pośrednim?

Czyli jakim?


Pn lut 01, 2021 21:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
Takim że życie nie jest samą przyjemnością, ale niekoniecznie zaraz jesteśmy rośliną.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lut 01, 2021 21:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
Padre77 napisał(a):
Może warto spróbować. Nikt z nas nie wie jak to w szczegółach będzie wyglądało. Jak ci nie spasuje zawsze możesz złożyć wypowiedzenie :)


Ja zdaje sobie sprawę, czym jest niewolnictwo, to jest coś co ogarniam, nie potrzebuje tego na sobie sprawdzać.

Andy72 napisał(a):
A co gdy życie staje się trudne?


Ktoś jest skrajnie nieporadny, to i życie jest trudne, w jednej pracy nie wychodzi, to trzeba szukać innej, nie wyszło w małżeństwie, to wyjdzie w luźnych związkach.
I ta nieporadność to nie jest jakaś życiowa porażka, bo takie coś zawsze może się zdarzyć, nieporadność to brnięcie w tą porażkę przez wiele lat, może nawet dekad, aż do samej śmierci.


Andy72 napisał(a):
Takim że życie nie jest samą przyjemnością, ale niekoniecznie zaraz jesteśmy rośliną.


Jeśli ktoś nie potrafi być szczęśliwym, to już na to nic się nie poradzi.
Quinque napisał(a):
No i co z tego skoro wszechświat za ileś tam miliardów lat zapadnie sie sam w sobie


Ty jesteś naprawdę dziwny, na ewolucję której nie uznajesz, jest dużo więcej dowodów, niż na to że kiedyś wszechświat sam się w sobie zapadnie, choć ta hipoteza odnośnie końca wszechświata, jest moją ulubioną.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 02, 2021 2:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
Jakies poszlaki ze zycie wieczne wogole istnieje?


Wt lut 02, 2021 13:36
Zobacz profil
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
Uważasz że nie istnieje? Ciekawe


Wt lut 02, 2021 16:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
Robek napisał(a):

Bycie sługą Boga i to przez wieczność, jest takie wspaniałe? mówisz to poważnie?


Alternatywa jest tylko jedna, non serviam. Szeroka brama, sprawdzona, przetestowana, i przestronna droga, można powiedzieć z perspektywą :D

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr lut 03, 2021 11:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
białogłowa napisał(a):

Alternatywa jest tylko jedna, non serviam. Szeroka brama, sprawdzona, przetestowana, i przestronna droga, można powiedzieć z perspektywą :D

Napisane z takim polotem i humorem, jakby autorka w istocie nie wierzyła w tą "perspektywę", będącą piramidalnym barbarzyństwem.


Śr lut 03, 2021 17:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
robaczek2 napisał(a):
Jakies poszlaki ze zycie wieczne wogole istnieje?


Zasada antropiczna może być tutaj jakiś tam dowodem, ale nie jestem w 100% do tego przekonanym.

białogłowa napisał(a):
Alternatywa jest tylko jedna, non serviam. Szeroka brama, sprawdzona, przetestowana, i przestronna droga, można powiedzieć z perspektywą :D


Kobiety lubią usługiwać, więc białogłowa zostanie służącą, a Robek sam sobie będzie rządził.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 03, 2021 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
Proszę bez uogólnień, bo to że niektóre kobiety być może lubią usługiwać nie oznacza że dotyczy to wszystkich kobiet czy choćby większości.

Co do tego czy wizja życia wiecznego nadaje sens mojemu życiu to moja odpowiedź brzmi nie. Sensem mojego życia jest samo życie, doświadczanie, przeżywanie i to tego co jest tu i teraz.
Osobiście nie wierzę że moja aktualna umysłowość może przerwać fizyczną śmierć mózgu, z tym że nie przekonują mnie argumenty za identyfikacją siebie z tym co chwilowo doświadczam jako moje.
Może serio metaforyczna śmierć swojej tożsamości opartej na ego- umysłowym obrazie samego siebie paradoksalnie daje szanse na coś co można nazwać życiem wiecznym, choć nie takim jak w standardowych wyobrażeniach.

Katolicka wizja życia wiecznego w najmniejszym stopniu nie nadaje sensu mojemu życiu, bo przecież bardzo świadomie odrzucam nauki Kościoła i niby jak coraz bardziej mętne wizje piekła miałyby nadawać mojemu życiu sens. A same nauki odrzucam choćby dlatego, że teza o niezmienności nauczania obalana jest przez zmiany w nauczaniu.

Więcej uważam że życie w śmiertelnej formie nadaje sens życiu wiecznemu:)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr lut 03, 2021 17:58
Zobacz profil
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
Zadne działanie które jest skończone nie ma najmniejszego sensu


Śr lut 03, 2021 20:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
Robek napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Jakies poszlaki ze zycie wieczne wogole istnieje?

Zasada antropiczna może być tutaj jakiś tam dowodem, ale nie jestem w 100% do tego przekonanym.

Chyba cos w tym jest bo moze gdyby woda nie miala specjalnych wlasciwosci w 4C tylko w 0C pociagnelo by to za soba cala mase zmian np swiat fizyczny jaki odbieramy zmyslami nie mogl by powstac ale swiat duchowy- czemu nie?


Śr lut 03, 2021 21:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
Robek napisał(a):
Kobiety lubią usługiwać
I w niczym im to nie ujmuje, wręcz przeciwnie, jest to dowód ich wyjątkowej dojrzałości, odpowiedzialności i empatii, która potrafi dostrzec innych poza czubkiem własnego nosa. Jak byśmy wszyscy na tym skorzystali, gdyby męska większość w polityce potrafiła wznieść się poza własne egoistyczne pragnienia władzy i dominacji. Ogólnie, w temacie wątku, szersza perspektywa wiele zmienia, więcej ogarniasz, więcej pojmujesz. Ileż można pilnować tej swojej michy.

_________________
Tylko Bogu chwała


Cz lut 04, 2021 7:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
Quinque napisał(a):
Zadne działanie które jest skończone nie ma najmniejszego sensu


To zaprzestań tych wszystkich bezsensownych z powodu ich skończoności działań: nie jedz i nie pij, bo posiłki są skończone, nie czytaj książek bo się kończą, nie śpij i nie tańcz, nie pisz postów, bo przecież każdy z nich ma nieuchronny koniec.

Ja uważam, że to co skończone ma ogromny sens, że każde doświadczenie, każdy oddech i doznanie jest sensowne mimo, że ulotne. A może właśnie dlatego?

Coś się kończy coś zaczyna i tyle, a to że ma koniec nie sprawia że nie ma to sensu. Choć prawdopodobnie to czy coś jest czy nie jest sensowne to kwestia subiektywnej oceny oraz obranego celu.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz lut 04, 2021 21:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Życie wieczne nadaje sens naszemu życiu
białogłowa napisał(a):
I w niczym im to nie ujmuje, wręcz przeciwnie,


Oczywiście że nie ujmuje, przecież bycie służącą dodaje i to bardzo wiele, tylko nie wiem czego.
No i to co mówisz wiele wyjaśnia, w końcu nie raz się dziwiłem czemu kobietą są bardziej religijne niż mężczyźni, a to jest bardzo proste, bo kobiety chcą trafić do Nieba żeby zostać służącymi.

białogłowa napisał(a):
Jak byśmy wszyscy na tym skorzystali, gdyby męska większość w polityce potrafiła wznieść się poza własne egoistyczne pragnienia władzy i dominacji.


Ale nie skorzystamy, ponieważ kobiety głosują właśnie na takich mężczyzn, więc tutaj nic się nie zmieni, no chyba żeby zabrać kobietą prawa wyborcze, wtedy może by się coś zmieniło.

białogłowa napisał(a):
Ileż można pilnować tej swojej michy.


A to kto ma tej mojej michy pilnować, jak nie ja sam?
IrciaLilith napisał(a):
Ja uważam, że to co skończone ma ogromny sens, że każde doświadczenie, każdy oddech i doznanie jest sensowne mimo, że ulotne. A może właśnie dlatego?


Wydaje mi się że tak właśnie jest, w końcu ma się tylko jedno życie, więcej już nie będzie, z tego powodu to życie ma ogromną wartość, natomiast życie wieczne trwa w nieskończoność, dlatego przedstawia sobą dużo mniejszą wartość, tam już nie trzeba będzie nic robić, bo zawsze można to odłożyć na później, to nigdy nie ucieknie, zawsze będzie w kółko to samo.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 05, 2021 1:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL