Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 17:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Mózg i świadomość 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Mózg i świadomość
Quinque napisał(a):
Fajnie, to wy wymyśliliście sobie że świadomość(nie użyje słowa umysł bo ateiści go nie uważają) jest epifenomemnem mózgu. Idąc za waszą smieszną logiką mózg musi sam z siebie naprawiać uszkodzone części(np. Odpowiadające za obsesję czy nerwicę) a tego nie robi. Robi to dopiero wtedy gdy jest zmuszony przez świadome myślenie/umysł


Z jakiej racji mózg musi coś naprawiać? no i nie wiem w czym problem, bo świadomość to efekt funkcjonowania mózgu, nie wiem po co szukać tutaj czegoś więcej?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 03, 2021 16:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Mózg i świadomość
Quinque- uważasz, że umysł= świadomość czy po prostu nie rozumiem tego co chciałeś przekazać?
Umysł to jakby oprogramowanie mózgu, a świadomość to jedynie mały fragment umysłu. Jasne, że mózg bez umysłu się nie naprawi, bo jest martwy, ale do naprawy wystarczą mechanizmy neuroplastyczności które nie muszą być inicjowane na poziomie świadomym, bo jest jeszcze przebogata podświadomość.
W komputerowej analogii świadomość to oprogramowanie dające widoczne rezultaty na monitorze a podświadomość to algorytmy pracujące jakby w tle.
Ważniejsze jest kto siedzi przed monitorem? ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr lut 03, 2021 18:11
Zobacz profil
Post Re: Mózg i świadomość
Oczywiście chciałem przekazać ze umysł nie jest epifenomenem mózgu i nie jest redukowalny do samej tylko materii. Napisałem jasno


Śr lut 03, 2021 20:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Mózg i świadomość
Quinque napisał(a):
Oczywiście chciałem przekazać ze umysł nie jest epifenomenem mózgu i nie jest redukowalny do samej tylko materii. Napisałem jasno


No przecież jest materią, w końcu na umysł wpływa materia, chociażby alkohol :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 03, 2021 23:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Mózg i świadomość
IrciaLilith napisał(a):
Umysł to jakby oprogramowanie mózgu, a świadomość to jedynie mały fragment umysłu.

Czy umysł powstaje w mózgu, czy mózg powstaje z umysłu?


Śr lut 03, 2021 23:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Mózg i świadomość
feelek napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Czy umysł powstaje w mózgu, czy mózg powstaje z umysłu?

Umysł powstaje w mózgu. Uszkodzisz mózg - uszkodzisz umysł.


Cz lut 04, 2021 7:44
Zobacz profil
Post Re: Mózg i świadomość
brednia. https://ciekawe.org/2015/11/02/czlowiek ... e-wiedzac/

Już abstrahując od tego co napisałem wcześniej


Cz lut 04, 2021 8:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Mózg i świadomość
Quinque napisał(a):
brednia. https://ciekawe.org/2015/11/02/czlowiek ... e-wiedzac/

Już abstrahując od tego co napisałem wcześniej


Ten artykuł to oszustwo, w pierwszym zdaniu piszą zupełnie co innego, niż w kolejnym, bo najpierw piszą że ten gość nie ma mózgu, później piszą że jednak ma mózg.
Więc potrenuj racjonalne myślenie, ponieważ zauważyłem, że jak znajdziesz jakiś materiał który jest wewnętrzna sprzeczność, jest jakieś oszustwo, to w ogóle tego nie zauważasz, może nawet nie chcesz zauważyć, i cytujesz ten fragment który pasuje do twoich poglądów, więc niestety ale musisz się poprawić.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 04, 2021 10:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Mózg i świadomość
IrciaLilith napisał(a):
Umysł to jakby oprogramowanie mózgu, a świadomość to jedynie mały fragment umysłu.

A może świadomość jest poza umysłem?


Cz lut 04, 2021 10:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Mózg i świadomość
afilatelista napisał(a):
feelek napisał(a):
Czy umysł powstaje w mózgu, czy mózg powstaje z umysłu?

Umysł powstaje w mózgu. Uszkodzisz mózg - uszkodzisz umysł.

Czyli trzymając się analogii Irci, uszkodzisz komputer - uszkodzisz program? Ale chyba program nie musi powstawać w komputerze.

george45 napisał(a):
A może świadomość jest poza umysłem?

No tak, przecież program może istnieć poza komputerem.


Cz lut 04, 2021 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Mózg i świadomość
Program może istnieć bez nośnika?

Moim zdaniem słowo świadomość jest używane w przynajmniej dwóch znaczeniach: jako to co inaczej jest nazywane strumieniem świadomości i na co ewidentnie mają wpływ czynniki fizyczne i chemiczne działające na mózg a co w komputerowej analogii jest jakby monitorem oraz świadomość jako to co doświadcza tego metaforycznego monitora co może, ale nie musi być fragmentem umysłu. Problem w tym, że co do drugiego znaczenia słowa świadomość jedyną znaną mi metodą badawczą jest sprawienie aby strumień świadomości się zatrzymał i stał się jakby lustrem, ale ta metoda ma zasadnicze wady- jest totalnie subiektywna oraz nijak nie potrafię ubrać w słowa tego 'odbicia'.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz lut 04, 2021 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Mózg i świadomość
IrciaLilith napisał(a):
Problem w tym, że co do drugiego znaczenia słowa świadomość jedyną znaną mi metodą badawczą jest sprawienie aby strumień świadomości się zatrzymał i stał się jakby lustrem, ale ta metoda ma zasadnicze wady- jest totalnie subiektywna oraz nijak nie potrafię ubrać w słowa tego 'odbicia'.
A nie wystarczy prosta refleksja, jak w tym filmiku który podesłałem?

Niebo istnieje nawet wtedy gdy zasłaniają je chmury. Czy wszystkie chmury muszą zniknąć lub się zatrzymać, aby zauważyć niebo? Z pewnością taki kontrast jest pomocny, ale czy niezbędny?

https://www.youtube.com/watch?v=RDDpMya1mvA

_________________
Pokój wam.


Cz lut 04, 2021 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Mózg i świadomość
A czemu ten filmik ma służyć ?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lut 04, 2021 21:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Mózg i świadomość
george45 napisał(a):
A może świadomość jest poza umysłem?


Nie jest poza umysłem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 05, 2021 1:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Mózg i świadomość
IrciaLilith napisał(a):
Program może istnieć bez nośnika?

Nie rozważam istnienia nośnika, rozważam jego umiejscowienie.
Jakiś łunochod porusza się po Księżycu, a jego program(iści) znajdują się na ziemi. Czy on ma tego świadomość?
Adaś i Ewcia, byli jak ten łunochod, w pewnym momencie to zauważyli (na tyle podniosła się ich samoświadomość) i podnieśli bunt. "Nikt nami sterował nie będzie, sami decydujemy o sobie". I na tyle, na ile ich samoświadomość pozwala, stają się „samodzielni”. Ta ich samoświadomość doprowadziła do zagłuszenia (odcięcia) źródła sygnału świadomości – szefa wszystkich szefów. Wielu próbowało to naprawić Jezus, Budda, Kriszna…. . Jednak tylko znikomy procent łunochodów dzięki tym „mechanikom” odzyskał łączność ze świadomością. U większości te nauki, niewłaściwie przekazywanie ich przez uczniów, nie tylko nie przybliżyły Adaśia i Ewci do świadomości, lecz zwiększyło w nich samoświadomość ( odcięcie od szefa), poprzez skuteczne zagłuszanie sygnału świadomości samoświadomością uczniów.


Pt lut 05, 2021 9:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL