Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Czy wiara jest wiarygodna? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy wiara jest wiarygodna?
Polecam testy z żarówką 100W. Za dziecka tak się bawiłem i miałem cud tańczącej żarówki.


Cz lut 18, 2021 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy wiara jest wiarygodna?
Ja też w dzieciństwie patrzyłem na żarówkę a dziś noszę okulary.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lut 18, 2021 12:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czy wiara jest wiarygodna?
Robek napisał(a):

Już po kilu sekundach patrzenia, odczuwam bul, więc nie bardzo mi się widzi :mrgreen: wpatrywanie przez 10 minut.
No chyba że to kwestia wytrenowania, wtedy może by było inaczej.

No więc sam widzisz że teza o złudzeniach w patrzenie się w słońce odpada a oni mieli się wpatrywać w to słońce przez 10 minut.
Cytuj:
Mogło tam być nawet i 10 milionów ludzi, chodzi o to że ilość osób która widziała cud słońca to około sto osób, a przynajmniej tyle wychodzi z zeznań świadków.

Ze zeznań świadków wynika( bo tylko tyle zabrało głos) że w bitwie pod Maratonem było zaledwie kilku wojowników
więc kierując się Robkową logiką tej bitwy nie było wcale.
Cytuj:
Dawkinsa nigdy nie traktowałem na poważnie on ma fioła na punkcie religii, lepiej nie słuchać takich ludzi.

A Ty nie masz fioła na tym punkcie? Nie ma znaczenia kto wypowie jakieś mądre słowa czy głupie przez samo to sens się nie zmieni.
Cytuj:
Mówiłeś o patrzeniu w słońce a to powinieneś wiedzieć powoduje poważne uszkodzenie wzroku.

To Ty tak radziłeś a ja mówiłem że się nie da bo sobie wzrok uszkodzisz.
Nie przekręcaj.
Cytuj:
Widziałeś że się w słońce wpatrują? z jakiej racji mieliby się w to słońce wpatrywać? są tam wtedy dziennikarze którzy czekają na cud słońca?

Są filmiki potwierdzające że się wpatrują. Chcą zobaczyć że jakiś cud ze słońcem się wydarza i jakoś od tego patrzenia na słońce nic nie wiruje na tyle aby jakiś strach zapanował.
Cytuj:
Jakie zdarzenia historyczne opisują nadnaturalne cuda?

Manipulujesz - zwróć uwagę na logikę swoich wypowiedzi.
Liczba osób opisujących zdarzenie historyczne nie ma wpływu na liczbę uczestników tegoż zdarzenia.
Cytuj:
Na co mam to sprawdzać? patrzenie prosto w słońce jest niezdrowe.
Niszczy wzrok i to szybko więc to dziwne że nie ma żadnych relacji o szkodach poczynionych przez patrzących w słońce.

Więc nie rekomenduj tego. Dlatego też proponowałem abyś sobie wsadził palucha do wrzątku bo bezpieczniej tak się o czymś przekonać.
Cytuj:
Płaska Ziemia jest na tym samym poziomie bezsensu jak wirujące słońce, w obu przypadkach mamy do czynienia z czymś co przeczy prawą fizyki
.
Owszem dlatego cud może polegać na tym że słońce wiruje i zmienia swoje położenie ale tylko dla tych co na nie patrzą.
Cytuj:
Zawsze może być tak, że któreś z tych objawień jest prawdziwe, tutaj nie sposób tego wykluczyć.

:shock:
Oj chwieje się Twój ateizm widocznie za długo już przebywasz na tym forum. :mrgreen:


N lut 21, 2021 21:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL