Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:59



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Kto rządzi tym światem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto rządzi tym światem?
subadam pisze

Cytuj:
To swietnie ze istnieja powody do optymizmu. Czy te polecenia Jehowy dla Zydow o wymordowaniu calej ludnosci jakiegos miasta z kobietami i dziecmi wlacznie to byl wyraz jego rzadow sprawowanych we wlasciwy sposob?


Dokładnie tak. A co wiesz o ludności tych miast które Bóg kazał wymordować? Skoro stawiasz takie pytanie znaczy to że nic nie wiesz. Zatem odsyłam do lektury historii opartej na odkryciach archeologicznych tamtych narodów. Naukowcy którzy zgromadzili obszerną wiedzę na temat religii, kultury, zwyczajów, itp. Kwitują to jednym pytającym zdaniem. dlaczego Bóg tak długo pozwalał tym ludziom istnieć i wcześniej ich nie wymordował. Dziś w zasadzie jednomyślnie niemal wszyscy ludzie na ziemi potępiają Hitlera, nazistów, Stalina, sowietów za okropne zbrodnie dokonane gdy byli u władzy. A to co oni robili to dziecinada w porównaniu do narodów z terenu dzisiejszej Palestyny. Zapewniam cię że gdy chociaż trochę zapoznasz się z historią tamtych narodów to twój następny post w tym temacie będzie " jaki ten Bóg Jehowa jest niewrażliwy że pozwalał na takie bestialstwa tak długo.

Cytuj:
Tak jak zabicie tego biedaka zbierajacego chrust niewlasciwego dnia?

Wyciągasz radykalne wnioski na podstawie szczątkowych informacji. Nie wiesz jak wyglądała stricte sytuacja z tym człowiekiem ale twierdzisz że był biedny.

Cytuj:
Tu nie potrzeba szatana zeby miec pewne watpliwosci.
Ten twoj caly niebieski tekst pochodzi moze z Biblii?
Skad wiesz ze to co tam napisano to sa fakty, a nie bajki?

Ja wierzę że to jest prawda. A ty w co wierzysz? Czy to w co wierzysz to nie są jakieś bajki?


Pt mar 26, 2021 19:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Kto rządzi tym światem?
„JAK ZOSTANIE USUNIĘTY ŚWIAT SZATANA”
„13 Z każdym rokiem świat staje się coraz bardziej niebezpieczny — pełen jest walczących armii, nieuczciwych polityków, obłudnych duchownych i zatwardziałych przestępców. Jako całość jest nie do naprawienia. Biblia wyjawia, że już wkrótce Bóg zniszczy go w wojnie zwanej Armagedonem. W ten sposób utoruje drogę sprawiedliwemu nowemu światu (Objawienie 16:14-16).

14. Kogo Bóg wybrał na Władcę swego Królestwa i jak to zostało przepowiedziane?
14 Na Władcę swego niebiańskiego Królestwa, czyli rządu, Jehowa Bóg wybrał Jezusa Chrystusa. Już dawno temu w Biblii zapowiedziano: „Narodziło się nam dziecko, syn został nam dany; a na jego barkach spocznie władza książęca. I będą go zwać imieniem (...) Książę Pokoju. Obfitości tej władzy książęcej i pokojowi nie będzie końca” (Izajasza 9:6, 7). W związku z tym rządem Jezus nauczył swych naśladowców się modlić: „Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi” (Mateusza 6:10). Z książki tej dowiemy się jeszcze, że niebawem Królestwo Boże usunie wszystkie rządy tego świata i zajmie ich miejsce (Daniela 2:44). Potem zaprowadzi na ziemi raj.”

Fragmenty z książki: WATCHTOWER. „Czego uczy Biblia? (bh-P)”. Apple Books.


Pt mar 26, 2021 19:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Zaraz, bo czegoś tu nie rozumiem, to Jezus jest księciem, czy królem?


Pt mar 26, 2021 20:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto rządzi tym światem?
feelek napisał(a):
Zaraz, bo czegoś tu nie rozumiem, to Jezus jest księciem, czy królem?


Z tego co tutaj opowiadają to Bóg jest królem, a Jezus księciem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 26, 2021 20:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Tak mówi Semen, natomiast Jezus powiedział: "Tak, jestem królem." Komu wierzyć?


Pt mar 26, 2021 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Kto rządzi tym światem?
SemenBedryszko napisał(a):
A co wiesz o ludności tych miast które Bóg kazał wymordować? Skoro stawiasz takie pytanie znaczy to że nic nie wiesz. Zatem odsyłam do lektury historii opartej na odkryciach archeologicznych tamtych narodów. Naukowcy którzy zgromadzili obszerną wiedzę na temat religii, kultury, zwyczajów, itp. Kwitują to jednym pytającym zdaniem. dlaczego Bóg tak długo pozwalał tym ludziom istnieć i wcześniej ich nie wymordował.
Cytuj:
No nie, duzo o tych ludziach nie wiem ale wydaje mi sie ze ani kobiety ani dzieci nie mogly popelniac jakichs strasznych zbrodni? Jezeli jest inaczej to moze podasz jakis link do omowienia ich przestepstw tym razem historyczny a nie oparty na Biblii?


Ja wierzę że to jest prawda. A ty w co wierzysz? Czy to w co wierzysz to nie są jakieś bajki?


W rozne rzeczy wierze jak np ze Ziemia jest okragla, ze istnieje magnetyzm i elektrycznosc mimo ze ich nie widze, wierze ze istnieja atomy z ich jadrami i krazace wokol elektrony, natomiast nie wierze w to co napisano w opowiesciach zebranych w Biblii jak rowniez w twoje przepowiednie dotyczace Armagedonu.


Pt mar 26, 2021 21:54
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
bert04 napisał(a):
Alus napisał(a):
Wiek XX dobitnie to unaocznił - twórcy zabijania ludzi na skalę przemysłową, zlecili napis na pasach swoich żołnierzy "Bóg z nami".


Alus, proszę, choć trochę znajomości historycznej. "Gott mit uns" na opaskach wojskowych to spadek władców Prus, wprowadzony w 1701 roku i kontynuowany przez cesarstwo, Republikę Weimarską, III Rzeszę i do 1962/-70 przez RFN. Ideologiczna przybudówka reżimu Adolfa miała opaski z napisem "Meine Ehre heißt Treue." (Mój Honor to Wierność).

I ten fakt spuścizny od władców Prus, zmienia w kwestii wykorzystywania Boga przez wieki do swoich, często zbrodniczych zamiarów?
Ileż razy słyszy się wypowiedź Bóg tak chciał - czyżby Bóg chciał, aby pijany, lub naćpany kierowca zabił/okaleczył nieraz całe rodziny???


So mar 27, 2021 7:39
Post Re: Kto rządzi tym światem?
subadam napisał(a):
W rozne rzeczy wierze jak np ze Ziemia jest okragla, ze istnieje magnetyzm i elektrycznosc mimo ze ich nie widze, wierze ze istnieja atomy z ich jadrami i krazace wokol elektrony, natomiast nie wierze w to co napisano w opowiesciach zebranych w Biblii jak rowniez w twoje przepowiednie dotyczace Armagedonu.

Czy to, że nie wierzysz w przepowiednie dotyczące Armagedonu, nie oznacza, że wierzysz że one są nieprawdziwe?

Zadaj sobie pytanie skąd masz wiarę, czy ona jest Twoja, czy to może wiedza, która została tobie przekazana i opiera się na tym, co przeczytałeś, od kogo usłyszałeś?
Ktoś Tobie powiedział, że Ziemia jest okrągła, być może wiele razy o tym słyszałeś i uwierzyłeś. Mówisz: Wierzę, że ziemia jest okrągła. Dziś ktoś ci powie: Ziemia nie jest okrągła, w takie bajki wierzą tylko ci którzy mają ograniczoną wiedzę, wiedzę z przed iluś tam lat. Kształt Ziemi zbliżony jest do elipsoidy obrotowej, kuli lekko spłaszczonej na biegunach i wybrzuszonej wzdłuż równika. Ruch obrotowy Ziemi sprawia, że średnica równika jest o 43 km większa niż średnica pomiędzy biegunami. Co staje się z Twoją wiarą, najpierw zaczynasz się denerwować, że ktoś ją obraża, bronisz się przed utratą tego w co wierzyli twoi dziadowie ojcowie i co Tobie przekazali oni, nauczyciele, społeczeństwo. Przecież mój dziad i ojciec profesor, nie mogli być głupcami! Po jakimś czasie dochodzisz do wniosku, na podstawie wiedzy innych, że Twa dotychczasowa wiara była nieprawdziwa. Teraz dopiero po odpowiednich badaniach na odpowiednim sprzęcie Twa wiara jest prawdziwa. Wierzę w to, że Ziemia ma kształt zbliżony do elipsoidy obrotowej.
Jak długo będziesz w to wierzył i „swą” wiarę przekazywał innym?


So mar 27, 2021 8:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Kto rządzi tym światem?
nolda napisał(a):
Co staje się z Twoją wiarą, najpierw zaczynasz się denerwować, że ktoś ją obraża, bronisz się przed utratą tego w co wierzyli twoi dziadowie ojcowie i co Tobie przekazali oni, nauczyciele, społeczeństwo. Przecież mój dziad i ojciec profesor, nie mogli być głupcami!


Takie podejście mają jedynie ludzie głęboko religijni, którzy mają płytką emocjonalną dziecięcą wiarę, która w nich radośnie funkcjonuje, i jeśli ktoś to zaburzy pokaże że jest inaczej, wtedy jest właśnie to wściekanie, i całe to szaleństwo obrony swojej wiary :mrgreen: natomiast w kwestii kształtu Ziemi, to ktoś nie wiedział to sie dowiedział że Ziemia jednak nie ma kształtu idealnej kuli, i tyle, tutaj żadnego dramatu nie ma, bo być nie może.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 27, 2021 10:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Nolda, okreslenie "okragla" zawiera w sobie zarowno kule jak elipsoide obrotowa, nie chcialem wdawac sie az w takie szczeguly. Same przepowiednie moze sa i prawdziwe, jednak prawdopodobienstwo ich sprawdzenia oceniam na minimalne, jako ze kilka"koncow swiata" juz przezylem.
Jesli zas chodzi o niewiare to nie wierze ludziom ktorzy pojawiaja sie na forum zeby nam walnac kazanie, jednoczesnie udajac ze zaczynaja jakas dyskusje.


So mar 27, 2021 16:03
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Kostka Rubika mieści się w określeniu okrągła? W sumie jak się ją kulnie, to się potoczy, jak spojrzysz z pewnej odległości to stanie się kulą, kilka osób to potwierdzi i zawrzesz ją w określeniu „okrągła”.

Jeśli chodzi o przeżycie przez Ciebie kilku końców świata, z tego co pisałeś, zostałeś zaszczepiony nie do końca zbadaną pod względem skutków ubocznych szczepionką AstraZeneka. To może być jakimś wytłumaczeniem.

Wierzysz, czy nie wierzysz w dane zjawisko, wynika z tego co masz nawtykane w umyśle. Na podstawie tych danych w coś uwierzysz lub nie uwierzysz. Zwróć uwagę, że zarówno wiara jak i nie wiara nie jest Prawdą. To tylko wytwór Twego umysłu.
Podobnie wytworem umysłu będzie odpowiedź na pytanie: Kto rządzi tym światem? Będzie tyle odpowiedzi, ile umysłów. Wiele będzie podobnych: Bóg, Diabeł, Masoni, Ameryka itd, ponieważ w umysły tych została za imputowana podobna wiedza.


N mar 28, 2021 7:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Jezus twierdził, że jesteśmy niewolnikami i że to właśnie Prawda nas wyzwoli.


N mar 28, 2021 12:57
Zobacz profil
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Przybijam piętkę Jezusowi.


N mar 28, 2021 13:40
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Przepraszam, piątkę miało być.


N mar 28, 2021 14:10

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Kto rządzi tym światem?
Nolda, jakkolwiek zgadzam sie ze na pytanie z watku odpowiedzi moga byc rozne, rowniez dlatego ze pytanie jest zupelnie nieprecyzyjne to jednak pewne rzeczy ktore "nawtykano mi w umysl" moge sprawdzic doswiadczalnie albo obserwacyjnie ze tak to nazwe, np skutki uboczne szczepionki AstraZeneca.
Poza tym co znaczy ze ona jest niedokladnie zbadana, czy uwazasz ze inne szczepionki ktorymi szczepili cie od urodzenia byly dokladnie zbadane wtedy kiedy rozpoczeto nimi szczepienia???
Np szczepionki na gruzlice, polio, czy ospe wlasciwa, choroby z ktorych kazda jeszcze w 20 leciu miedzywojennym byla wyrokiem smierci, lub skazaniem na kalectwo wiekszosci chorujacych. A jednak po wojnie, gdy zaczeto masowe szczepienia przeciwko tym chorobom to jakos zniknely one z horyzontu i przestaly byc problemem w Europie i Ameryce Pln.
Po prostu strach przed tymi chorobami byl duzo wiekszy niz strach przed skutkami szczepionek, a wlasciwie z utesknieniem wyczekiwano jakiegokolwiek sposobu na leczenie tych chorob i nikt nawet nie zastanawial sie czy szczepionki moga miec skutki uboczne czy nie.


N mar 28, 2021 17:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL