Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 A co jeśli? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: A co jeśli?
marekrogowicz napisał(a):
A wystarczy sięgnąć do Bibblii, by się dowiedzieć że jest to obrzydliwość i grzech/przestępstwo, że należy za to karać śmiercią.

Chcesz mnie karać śmiercią za wypowiedzi o Królestwie Bożym? :oops:

Ps. To chyba Twój zagubiony post :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt mar 26, 2021 7:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: A co jeśli?
Andy72 napisał(a):
Jeśli obecnie żyjemy w czasach końcowych?
Przez dwa tysiące lat oczekiwano tych czasów, aż przestano, że skoro do tej pory Chrystus powtórnie nie przyszedł, to teraz już nie przyjdzie przez setki czy tysiące lat?
Będzie to możliwe, gdy zostanie użyta broń nuklearna, po której użyciu dalsze życie na Ziemi będzie niemożliwe. Skażona gleba nie wyda życiodajnych owoców, którą żywią się trzody. Woda stanie się zatruta. Nawet zejście do schronów niewiele przyniesie pożytku dla próbującej się ocalić populacji.

A co jeśli, trzymając się tematu wątku, obecna epidemia jest wywołana specjalnie w ranach wojny światowe? Po obecnej epidemii będą następne, i będziemy musieli (bądź nie) nauczyć się nowego porządku świata.

Jak wyglądałaby Współczesna Arka Noego? Chyba byłaby trochę odmienna od prototypu opisanego w Biblii.


So mar 27, 2021 10:45
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 27, 2021 12:12
Posty: 1
Post Re: A co jeśli?
Andy72 napisał(a):
Będzie to możliwe, gdy zostanie użyta broń nuklearna, po której użyciu dalsze życie na Ziemi będzie niemożliwe. Skażona gleba nie wyda życiodajnych owoców, którą żywią się trzody. Woda stanie się zatruta. Nawet zejście do schronów niewiele przyniesie pożytku dla próbującej się ocalić populacji.

A co jeśli, trzymając się tematu wątku, obecna epidemia jest wywołana specjalnie w ranach wojny światowe? Po obecnej epidemii będą następne, i będziemy musieli (bądź nie) nauczyć się nowego porządku świata.

Broń nuklearna to będzie tragedia dla ludzkości, ale są organizmy które przeżyją, np. karaluchy.
Człowiek jest nieprzystosowany do życia na skażonej Ziemii, ale będą enklawy nieskażone, np. na Pacyfiku, gdzie człowiek przeżyje i będzie budował populację i wiedzę, zajmie to miliony lat, aż Ziemia wróci do nieskażonego stanu. Może jacyś ludzie-mutanci bardziej przystosowani do promieniowania.


So mar 27, 2021 12:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: A co jeśli?
Mam nadzieję że wcześniej będzie Paruzja.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 27, 2021 12:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: A co jeśli?
Andy72 napisał(a):
Mam nadzieję że wcześniej będzie Paruzja.
A jak miałoby wyglądać współczesne powtórne przyjście Jezusa, tak by [obecnie] wierzący uwierzyli że to [naprawdę] Jezus, mesjasz? Jak mógłbyś sobie to wyobrazić współcześnie?

Czy będzie to na wzór spotkań Matki Bożej z wizjonerami? Miejsce dowolne. Kościół jako instytucja i tak będzie się wahał nad uznaniem danej wizji za zgodną z ich nauczaniem. Nawet jeśli będzie Matce Ziemi będzie groziła zagłada, i trzeba będzie podejmować decyzje szybciej.

Czy też będzie to na wzór bardziej futurystyczny, Mesjasz jako kosmita. Arka Noego na wzór statku kosmicznego. Ci którzy by uwierzyli, i dostali się na taki statek, by przetrwali.


So mar 27, 2021 13:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: A co jeśli?
"Kosmici" to raczej demony.
Powrót Chrystusa to widoczne na całym świecie powrót w obłokach.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 27, 2021 13:57
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: A co jeśli?
Andy72 napisał(a):
"Powrót Chrystusa to widoczne na całym świecie powrót w obłokach.
Czyli Chrystus na obłoku, rozedrze się niebo, jak Morze Czerwone za Mojżesza i kto uwierzy i przejdzie przez tą bramę? I to obejmie cały świat, czy tylko miejsca wybrane, kościoły, sanktuaria, inne miejsca kultu religijnego?


Ostatnio edytowano So mar 27, 2021 14:08 przez ga1robe, łącznie edytowano 1 raz



So mar 27, 2021 14:04
Zobacz profil
Post Re: A co jeśli?
Andy72 napisał(a):
"Kosmici" to raczej demony.
Powrót Chrystusa to widoczne na całym świecie powrót w obłokach.

Obecnie start i powrót/lądowanie statków kosmicznych odbywa się w obłokach.


So mar 27, 2021 14:05

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: A co jeśli?
Jak Jezus wstąpił do Nieba , tak tez przyjdzie. Pzybędzie z aniołami. Natomiast jeśli ktoś będzie twierdził że jest Jezusem reinkarnowanym, to znaczy że jest fałszywym prorokiem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 27, 2021 14:07
Zobacz profil
Post Re: A co jeśli?
Aniołowie też wo obłokach będą?


So mar 27, 2021 14:15

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: A co jeśli?
jak w pieśni:
Oto Pan Bóg przyjdzie,
Z rzeszą świętych k’nam przybędzie.
Światłość wielka w dzień ów będzie.
Alleluja!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 27, 2021 14:20
Zobacz profil
Post Re: A co jeśli?
A tą pieśń znasz?

Na ojczystej ukochanej ziemi

pracą, walką tętni młoda krew,

więc z radością wszystkim poniesiemy

o największym przyjacielu śpiew...


So mar 27, 2021 14:53

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: A co jeśli?
Nocne Światła "Dlaczego warto uwierzyć w koniec świata i jak się do niego przygotować?"
https://www.youtube.com/watch?v=Igt7oT8UWCM

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt kwi 06, 2021 10:24
Zobacz profil
Post Re: A co jeśli?
Hej o jakim ty końcu świata mówisz ?? O jakich czasach ??

Koniec świata chciałbym żeby juz nastąpił, ale pewnie nie będzie. III wojna światowa grozi, ale tylko grozi. Bo nikt normalny jej nie chce.

nie chciałbym być w końcowych czasach bo to oznaczyłoby jakieś katastrofy i to takie nawet w ogóle nie chce wiedzieć. Bym nie chciałbym.


Cz maja 06, 2021 16:29
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL