Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
W czytaniu mszalnym ze środy 17 marca jest fragment Ewangelii wg św. Jana, który także zawiera ślad przekonania wczesnych chrześcijan o nadchodzącym dniu sądu już "na dniach":

"(...) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą.
(...) Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia."


Pytanie wobec tego, jak wiarygodna jest Ewangelia wg Jana lub jak wiarygodny jest sam Jezus.


Cz mar 18, 2021 22:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
"Zstąpił do piekieł" czyli do świata zmarłych. Nie słyszeli Jego głosu?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz mar 18, 2021 22:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Małgosiaa napisał(a):
"Zstąpił do piekieł" czyli do świata zmarłych. Nie słyszeli Jego głosu?
Ale pomijasz drugą część wypowiedzi Jezusa: że zmartwychwstaną.

Poza tym w wypowiedzi Jezusa akcent jest położony na to, że to ci którzy spoczywają w grobach, usłyszą jego głos. A nie ludzie w Szeolu.


Pt mar 19, 2021 11:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post śmieci/spam
Mam do Was prośbę. Wytłumaczcie mi, jak to jest możliwe, że Jezus, który błędnie zapowiadał królestwo Boże, zmartwychwstał? Czy nie jest tak, że takim przywilejem powinien się cieszyć prorok, który przepowiada prawdę? A Jezus, jak wynika z naszej tutaj dyskusji (zwłaszcza z wypowiedzi użytkownika proteom i moich), pomylił się w kwestii przybliżenia królestwa Bożego.

Jak to jest więc możliwe, że zmartwychwstał? Jak to możliwe, że Bóg go postanowił wskrzesić?

Zmartwychwstanie Jezusa wydaje się dość mocno poświadczone przez świadectwa.

Zupełnie mi się to nie zgadza; nie klei.


Dodane: a może Jezus nie zmartwychwstał? Może to były takie widzenia osób zdesperowanych?


N mar 21, 2021 14:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Swołocz napisał(a):
Dodane: a może Jezus nie zmartwychwstał? Może to były takie widzenia osób zdesperowanych?

"Istnieje tylko pięć prawdopodobnych wyjaśnień dotyczących rzekomego zmartwychwstania Jezusa, przedstawionego w Nowym Testamencie:

Jezus tak naprawdę nie umarł na krzyżu.
„Zmartwychwstanie” zostało ukartowane.
Uczniowie mieli halucynacje.
Relacja jest legendarna.
To wydarzyło się naprawdę.
Przeanalizujmy te opcje i zobaczmy, która najlepiej pasuje do faktów."

https://y-jesus.org/polish/wwrj/6-jesus-rise-dead/


N mar 21, 2021 14:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
feelek napisał(a):
"Istnieje tylko pięć prawdopodobnych wyjaśnień dotyczących rzekomego zmartwychwstania Jezusa, przedstawionego w Nowym Testamencie:
No właśnie. Skoro zmartwychwstał, to dlaczego? Był prorokiem, który się omylił co do królestwa Bożego. Dlaczego więc Bóg tak go wyróżnił?


N mar 21, 2021 21:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Swołocz napisał(a):
feelek napisał(a):
"Istnieje tylko pięć prawdopodobnych wyjaśnień dotyczących rzekomego zmartwychwstania Jezusa, przedstawionego w Nowym Testamencie:
No właśnie. Skoro zmartwychwstał, to dlaczego? Był prorokiem, który się omylił co do królestwa Bożego. Dlaczego więc Bóg tak go wyróżnił?

Nepotyzm?


Pn mar 22, 2021 7:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
feelek napisał(a):
Swołocz napisał(a):
Dodane: a może Jezus nie zmartwychwstał? Może to były takie widzenia osób zdesperowanych?

"Istnieje tylko pięć prawdopodobnych wyjaśnień dotyczących rzekomego zmartwychwstania Jezusa, przedstawionego w Nowym Testamencie:

Jezus tak naprawdę nie umarł na krzyżu.
„Zmartwychwstanie” zostało ukartowane.
Uczniowie mieli halucynacje.
Relacja jest legendarna.
To wydarzyło się naprawdę.
Przeanalizujmy te opcje i zobaczmy, która najlepiej pasuje do faktów."

https://y-jesus.org/polish/wwrj/6-jesus-rise-dead/


Tak jak Ci już kiedyś zwróciłem uwagę:
Hiperłącza mające odsyłać do źródeł (liczby w kwadratowych nawiasach) na stronie https://y-jesus.org/polish/wwrj/6-jesus-rise-dead/ nie działają - wyskakuje błąd 404. Nie mam zamiaru poświęcać czasu na coś, czego nie mogę na bierząco weryfikować, więc proszę o wersję z funkcjonującymi odwołaniami źródłowymi, jeśli taka istnieje.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn mar 22, 2021 7:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
U mnie wszystko działa i można wszystko zweryfikować na bieżąco. Nie wiem jak z weryfikacją "na bierząco", bo takiej nie mogę przeprowadzić.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 22, 2021 8:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Doprawdy? Byłabyś łaskawa zdradzić mi gdzie odsyła Cię chociażby hiperłącze [1] z tej strony?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn mar 22, 2021 8:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego
Widzę, że jest małe zainteresowanie tematem. No trudno. W każdym razie chciałbym powiedzieć, że całe to zapowiadanie przez Jezusa bliskiego królestwa Bożego niszczy mi nadzieję i niszczy mi chrześcijaństwo. Gdy bowiem nawet uświadamiam sobie, że Jezus zmartwychwstał i to budzi moją nadzieję, to zaraz pojawia się świadomość, że przecież co z tego że zmartwychwstał, skoro całe jego nauczanie (o królestwie) było chybione. I wtedy upada mi autorytet Jezusa.


Cz mar 25, 2021 19:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego
Swołocz napisał(a):
Widzę, że jest małe zainteresowanie tematem. No trudno. W każdym razie chciałbym powiedzieć, że całe to zapowiadanie przez Jezusa bliskiego królestwa Bożego niszczy mi nadzieję i niszczy mi chrześcijaństwo. Gdy bowiem nawet uświadamiam sobie, że Jezus zmartwychwstał i to budzi moją nadzieję, to zaraz pojawia się świadomość, że przecież co z tego że zmartwychwstał, skoro całe jego nauczanie (o królestwie) było chybione. I wtedy upada mi autorytet Jezusa.


Jezus nie jest kimś wszechwiedzącym, a przynajmniej za życia na Ziemi taki nie był, więc z powodu braku pełnej wiedzy, mógł niechcący wprowadzać ludzi w błąd.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 25, 2021 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego
Robek napisał(a):
Jezus (...) z powodu braku pełnej wiedzy, mógł niechcący wprowadzać ludzi w błąd.
Czy zasłużył więc na takie wyróżnienie, jak wskrzeszenie go przez Boga z martwych?

Czy dlatego, że robił to "niechcący"?


Pt mar 26, 2021 2:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego
No tak, forum nazywa się Wiara, a mamy tu rozmowę dwóch szyderców

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt mar 26, 2021 7:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego
Swołocz napisał(a):
Pytanie wobec tego, jak wiarygodna jest Ewangelia wg Jana lub jak wiarygodny jest sam Jezus

Swołocz napisał(a):
Ale pomijasz drugą część wypowiedzi Jezusa: że zmartwychwstaną.

Zmartwychwstania są dwa - "A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło.
To jest pierwsze zmartwychwstanie. Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu : nad tymi nie ma władzy śmierć druga
"Ap.20,5

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt mar 26, 2021 8:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL