Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego
Swołocz napisał(a):
Czy zasłużył więc na takie wyróżnienie, jak wskrzeszenie go przez Boga z martwych?


Jezus jest Bogiem, więc tutaj trochę ciężko oceniać go w kwestiach czy na coś zasłużył, choć w sumie przecież wykonał to zadanie do którego został powołany.
Też trochę dziwne że Bóg który wiecznie istnieje, w tym przypadku mowa o Jezusie, który przecież na jakiś czas zmarł!? czy to ma w ogóle logiczny sens?


Swołocz napisał(a):
Czy dlatego, że robił to "niechcący"?


Wszystko od początku do końca, było i jest przemyślane, zanim Bóg zaczął stwarzać świat, to już wtedy wiedział że stworzy ludzi, wiedział ilu tych ludzi pojawi się na świecie, wiedział jaka część z nich trafi do Nieba, a jaka do piekła, kiedy Bóg stwarzał Adama, to dokładnie wiedział co się stanie później(w końcu jest wszechwiedzący)wiedział jak wielu ludzi się na Ziemi pojawi, jak również widział i cały czas widzi, te ogromne ilości ludzi, przebywających przez wieczność w piekle.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 26, 2021 9:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego
Andy72 napisał(a):
No tak, forum nazywa się Wiara, a mamy tu rozmowę dwóch szyderców
Nie jestem szydercą. Staram się uczciwie i szczerze poszukiwać prawdy o Jezusie. Niewątpliwie prawdą jest, że pomylił się on w swej zapowiedzi rychłego nastania królestwa Bożego.


Pt mar 26, 2021 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego
Nie pomylił się. O prawdziwości Ewangelii świadczy to że są tam takie rzeczy, które byłyby usuwane przez edytorów w celach uwiarygodnienia, gdyby to był ludzki wymysł, A tak ani jednej joty nie wolno zmieniać choć się nie rozumie. To nie Jezus pomylił się, to my często nie rozumiemy Jego słów.
Przepraszam za nazwanie Cię szydercą, jest tu kilku szyderców na tym forum a Ciebie nazwał bym raczej poszukującym.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 27, 2021 13:47
Zobacz profil
Post Re: Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego
Andy72 napisał(a):
To nie Jezus pomylił się, to my często nie rozumiemy Jego słów.

Myślisz, że choć jedno zrozumiałeś?


Ostatnio edytowano So mar 27, 2021 14:11 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So mar 27, 2021 14:09

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego
A Ty twierdzisz że wszystko rozumiesz?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 27, 2021 14:10
Zobacz profil
Post Re: Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego
Spytałem Cię, czy zrozumiałeś choć znaczenie jednego słowa wypowiedzianego przez Jezusa. Nie potrafisz odpowiedzieć?


So mar 27, 2021 14:13

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego
Nie wiem czy zrozumiałem

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So mar 27, 2021 14:21
Zobacz profil
Post Re: Zmartwychwstanie a zapowiedź królestwa Bożego
Skoro nie wiesz, to może przemyśl swe wypowiedzi dotyczące Boga. Kto je wypowiada, z tego co napisałeś, to ktoś, kto nie wie czy rozumiał choć jedno słowo wypowiedziane przez Jezusa.


So mar 27, 2021 14:41

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: śmieci/spam
Swołocz napisał(a):
Mam do Was prośbę. Wytłumaczcie mi, jak to jest możliwe, że Jezus, który błędnie zapowiadał królestwo Boże, zmartwychwstał? Czy nie jest tak, że takim przywilejem powinien się cieszyć prorok, który przepowiada prawdę? A Jezus, jak wynika z naszej tutaj dyskusji (zwłaszcza z wypowiedzi użytkownika proteom i moich), pomylił się w kwestii przybliżenia królestwa Bożego.

Jak to jest więc możliwe, że zmartwychwstał? Jak to możliwe, że Bóg go postanowił wskrzesić?

Zmartwychwstanie Jezusa wydaje się dość mocno poświadczone przez świadectwa.

Zupełnie mi się to nie zgadza; nie klei.


Dodane: a może Jezus nie zmartwychwstał? Może to były takie widzenia osób zdesperowanych?


Problem polega nie ma rzekomych błędach tylko twoim wyobrażeniu co to jest Królestwo Boże. Ty sobie wyobrażasz Królestwo Boże tak jak to rozumiesz i dlatego ci się nie zgadza


N maja 02, 2021 13:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Swołocz pisze
Cytuj:
(...) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą.
(...) Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którłnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia
."Jana 5:25, 28)


Może zacytuję ten fragment ewangelii w PNŚ będzie bardziej zrozumiały.
Jna 5: 24 Zapewniam was, że kto słyszy moje słowo i wierzy Temu, który mnie posłał, ten będzie żyć wiecznie+ i nie zostanie potępiony*. Taki był martwy, ale teraz stał się żywy+.
25 „Bądźcie pewni, że nadchodzi czas, właściwie już teraz jest, gdy umarli usłyszą głos Syna Bożego, a ci, którzy usłuchają, będą żyć. 26 Bo Ojciec ma życie w sobie*+ i sprawił, by tak samo Syn miał życie w sobie+. 27 Dał mu też władzę sądzenia+, bo jest on Synem Człowieczym+. 28 Nie dziwcie się temu, bo nadchodzi czas, gdy wszyscy, którzy są w grobach*, usłyszą jego głos+ 29 i wyjdą. Dla postępujących dobrze okaże się to zmartwychwstaniem do życia, a dla postępujących niegodziwie — zmartwychwstaniem na sąd*+


Wyjaśnienie zacytowanego przez ciebie werset z Jana 5:25 znajduje się werset wcześniej, 24 werset.
Umarli o których mówił Jezus są to ludzie umarli duchowo nie fizycznie. W innym miejscu Jezus powiedział "zostawcie grzebanie umarłych umarłym"

Mat 8:. 21 PNŚ Wtedy inny z jego uczniów rzekł: „Panie, pozwól mi najpierw pójść i pochować ojca”+. 22 Jezus mu odpowiedział: „Chowanie umarłych zostaw umarłym, a sam stale chodź za mną”+.

Apostoł Paweł wyjaśniał to w taki sposób;

Efez2 :1Bóg was ożywił, chociaż byliście martwi z powodu swoich przewinień i grzechów+. 2 Kiedyś postępowaliście w sposób typowy dla tego świata*+ i dla władcy, który panuje nad powietrzem+, czyli nad duchem+ oddziałującym teraz na nieposłusznych*. 3 Zresztą kiedyś my wszyscy postępowaliśmy zgodnie z pragnieniami swojego ciała+, spełniając zachcianki ciała i ulegając własnym myślom+, i z natury zasługiwaliśmy na Boży gniew*+ — tak jak pozostali. 4 Ale Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie+, ze względu na wielką miłość do nas+ 5 ożywił nas i zjednoczył z Chrystusem, gdy byliśmy martwi z powodu swoich przewinień+. Dzięki Jego niezasłużonej życzliwości zostaliście wybawieni. 6 Ożywił nas razem z Chrystusem Jezusem […]
W kontekście tych wypowiedzi jasnym staje się że Jezus mówił w wersecie Jana 5:25 o martwych duchowo. Oni to usłyszą głos Syna Bożego czyli ewangelię i ci którzy zastosują się do niej będą żyć. Jak wspomniałem kontekst wersetu 24 o tym mówi.

24 Zapewniam was, że kto słyszy moje słowo i wierzy Temu, który mnie posłał, ten będzie żyć wiecznie+ i nie zostanie potępiony*. Taki był martwy, ale teraz stał się żywy+.25 „Bąźcie pewni, że nadchodzi czas, właściwie już teraz jest, gdy umarli usłyszą głos Syna Bożego, a ci, którzy usłuchają, będą żyć.


Natomiast w Jna 5: 28 Jezus mówi już o zmartwychwstaniu ciał

PNŚ 28 Nie dziwcie się temu, bo nadchodzi czas, gdy wszyscy, którzy są w grobach*, usłyszą jego głos+ 29 i wyjdą. Dla postępujących dobrze okaże się to zmartwychwstaniem do życia, a dla postępujących niegodziwie — zmartwychwstaniem na sąd*+

Jezus mówi tu o tym że w pewnym -bliżej nie określonym czasie- nastąpi zmartwychwstanie wszystkich ludzi. I dla tych po zmartwychwstaniu którzy będą postępować dobrze będzie to zmartwychwstanie do życia wiecznego, a dla tych którzy będą postępować źle będzie to zmartwychwstanie na sąd czy inaczej na potępienie BT. Ważne jest że zmartwychwstaną zarówno prawi jak i nieprawi PNŚ, sprawiedliwi i niesprawiedliwi BT, dobrzy i źli, EŚP [Edycja Świętego Pawła]

Dzie Apo 24:(15) przekład Edycja Świętego Pawła ;Mam też w Bogu nadzieję, tak jak i oni, że kiedyś zmartwychwstaną wszyscy ludzie, zarówno dobrzy, jak i źli.
Dzi Apo 24: 15 PNŚ I pokładam w Bogu nadzieję, tak samo zresztą jak oni, że nastąpi zmartwychwstanie+ zarówno prawych, jak i nieprawych+
Dzi Apo 24, BTktórą również oni mają, że nastąpi zmartwychwstanie sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

tu ciśnie się na myśl pytanie dlaczego mają zmartwychwstać nieprawi PNŚ, niesprawiedliwi BT, źli E.Ś. Pawła? Według nauk chrześcijaństwa źli cierpią wieczne męki w piekle i z piekła nie ma wyjścia. A Paweł pisze że źli jednak zmartwychwstaną. Harmonizuje to z inną wypowiedzią w Biblii że zapłatą za grzech jest śmierć.

Rzym 6:7 PNŚ Bo ten, kto umarł, został uwolniony od grzechu[…] 23 Bo zapłatą za grzech jest śmierć+. Ale Bóg daje nam w darze życie wieczne przez Chrystusa Jezusa, naszego Pana

Rzy 6: (7) BT Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu. [..] (23) Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Rzy 6:(7) E.Ś. Pawła Ten bowiem, kto umarł, został uwolniony od grzechu.[..] (23) Zapłatą bowiem za grzech jest śmierć, a darem Boga - życie wieczne w Chrystusie Jezusie, naszym Panu.

Zatem każdy kto umarł, swoją śmiercią zapłacił za swoje grzechy i jest wolny od grzechu. To dlaczego chrześcijaństwo wysyła - za życia złych ludzi - gdy umrą do piekła na wieczne męki skoro według woli Bożej oni nie mają już grzechu czyli są bez grzeszni?

Podsumowując zacytowany przez ciebie werset z Jana 5:28
Cytuj:
(...) Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia

W bliżej nie określonym czasie zmartwychwstaną wszyscy ludzie i ci źli i ci dobrzy bo własną śmiercią zapłacili za swoje grzechy i zgodnie z wolą Bożą są bez grzechu. Po zmartwychwstaniu będą żyć i jeśli będą postępować dobrze będą żyć wiecznie, ale jeśli będą postępować źle zostaną potępieni i nie będą zapisani w księdze życia. Nastąpi ich druga śmierć -wieczna.

Objawienie 20: 14 A śmierć i grób* wrzucono do jeziora ognia+, które oznacza drugą śmierć+. 15 Ponadto do jeziora ognia wrzucono każdego, kto nie był zapisany w księdze życia+.

Nie mniej jest jedna grupa ludzi - wyjątek- którzy nie zostaną wzbudzenie z martwych. To ci którzy zgrzeszyli przeciwko duchowi świętemu. Tym grzechów, Bóg nie wybaczy. Czyli śmierć nie usuwa ich grzechów.

Mar 3:29 Kto by jednak zbluźnił przeciw duchowi świętemu, ten nigdy nie uzyska przebaczenia+, ale na zawsze będzie ciążył na nim grzech


N maja 02, 2021 16:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
SemenBedryszko
Cytuj:
Nie mniej jest jedna grupa ludzi - wyjątek- którzy nie zostaną wzbudzenie z martwych. To ci którzy zgrzeszyli przeciwko duchowi świętemu.
Jako ŚJ nie uznajesz, że Duch Święty jest Osobą, więc jak można przeciwko Niemu zgrzeszyć?


N maja 02, 2021 16:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
SemenBedryszko napisał(a):
Podsumowując zacytowany przez ciebie werset z Jana 5:28
Cytuj:
(...) Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia
SemenBedryszko napisał(a):
W bliżej nie określonym czasie zmartwychwstaną wszyscy ludzie i ci źli i ci dobrzy bo własną śmiercią zapłacili za swoje grzechy i zgodnie z wolą Bożą są bez grzechu. Po zmartwychwstaniu będą żyć i jeśli będą postępować dobrze będą żyć wiecznie, ale jeśli będą postępować źle zostaną potępieni i nie będą zapisani w księdze życia. Nastąpi ich druga śmierć -wieczna.
Zaznaczyłem pogrubioną czcionką fragmenty mówiące w powyższych cytatach o czasie. Tu jest pies pogrzebany. Jezus wyraźnie zaznacza, że zmartwychwstanie będzie niedługo: nadchodzi bowiem godzina. Takie sformułowanie świadczy o bliskości czasowej. Natomiast Ty piszesz, że odbędzie się to w bliżej nieokreślonym czasie. Przykro mi, ale to się ze sobą nie zgadza. Jezus najwyraźniej uważał, że już niedługo nastąpi zmartwychwstanie. I tu najwyraźniej się pomylił.


N maja 02, 2021 20:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Swołocz napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):
Podsumowując zacytowany przez ciebie werset z Jana 5:28
Cytuj:
(...) Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia
SemenBedryszko napisał(a):
W bliżej nie określonym czasie zmartwychwstaną wszyscy ludzie i ci źli i ci dobrzy bo własną śmiercią zapłacili za swoje grzechy i zgodnie z wolą Bożą są bez grzechu. Po zmartwychwstaniu będą żyć i jeśli będą postępować dobrze będą żyć wiecznie, ale jeśli będą postępować źle zostaną potępieni i nie będą zapisani w księdze życia. Nastąpi ich druga śmierć -wieczna.
Zaznaczyłem pogrubioną czcionką fragmenty mówiące w powyższych cytatach o czasie. Tu jest pies pogrzebany. Jezus wyraźnie zaznacza, że zmartwychwstanie będzie niedługo: nadchodzi bowiem godzina. Takie sformułowanie świadczy o bliskości czasowej. Natomiast Ty piszesz, że odbędzie się to w bliżej nieokreślonym czasie. Przykro mi, ale to się ze sobą nie zgadza. Jezus najwyraźniej uważał, że już niedługo nastąpi zmartwychwstanie. I tu najwyraźniej się pomylił.

Pytanie, czy zwrot: Nadchodzi bowiem godzina, należy rozumieć doslownie, czy metaforycznie? Tym bardziej, że Jezus mówił po aramejsku i tłumaczenie może tego nie uwzględniać. Problem K.B. jest trudny, bo różnie go Ewangeliście rozumieli. Im pozniej, tym bardziej odsuwali go w zaświaty. Ciekawe, że sw.Paweł rzadko używa zwrot K.B. ( ok 10 do 14 razy) w porówenaniu do Ewangelistów, ktorzy używają go w sumie w zalezności od badacza od 69 do 114 razy. http://dlibra.kul.pl/Content/26676/ABL_ ... ze_007.pdf Ciekawy artykuł - co o nim sądzisz?


N maja 02, 2021 22:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
No tak, artykuł ciekawy. Nie jest to dla mnie nowe. Podobnie o królestwie Bożym pisze ks. prof. Joachim Gnilka: że jest ono jakby już obecne, a jednocześnie jest też wyczekiwane - podobnie jak Słońce wschodzące, ale jeszcze nie wyszłe nad horyzont.

A propos: czytałeś w wątku "Gdzie jest Królestwo Boże" moją wzmiankę o poglądzie Joachima Gnilki na temat logiów zapowiadających bliskie nadejście królestwa?


Pn maja 03, 2021 1:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Gdzie jest Królestwo Boże?
Swołocz
Cytuj:
Podobnie o królestwie Bożym pisze ks. prof. Joachim Gnilka: że jest ono jakby już obecne, a jednocześnie jest też wyczekiwane - podobnie jak Słońce wschodzące, ale jeszcze nie wyszłe nad horyzont.
Tylko słonce można doświadczyć zmysłami, a K.B. -raczej nie. K.B. w N.T to dziwny byt. Z jednej strony- stan umysłu (duszy?); z drugiej miejsce spoza naszego continuum.

Cytuj:
A propos: czytałeś w wątku "Gdzie jest Królestwo Boże" moją wzmiankę o poglądzie Joachima Gnilki na temat logiów zapowiadających bliskie nadejście królestwa?
Zacytujesz?


Pn maja 03, 2021 15:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL