Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
pom napisał(a):
Cuda Boże dzieją się tam gdzie jest wiara w Boga i służą umocnieniu wiary. Mogą pojawić się też tam, gdzie osoba rozwija się w przykazaniach miłości.
.

W pierwszym zdaniu zacytowałem chyba żywcem słowa Pana Jezusa z Objawień wydanych pod Imprimatur z oceną teologiczną kilku biskupów. W drugim opisałem w skrócie przypadek centuriona rzymskiego, który też był Uzdrowiony, mimo że w czasie Uzdrowienia przez Jezusa nie wierzył w Boga. Było to po to by uwierzył i w rezultacie dołączył do grona mieszkańców Nieba.

@Bazyli_Imparato
Cuda Boże są po to byśmy dążyli do świętości. Poczytaj Objawienia Fatimskie. Tam Mama Boża mówi, że nie wszyscy ... . Poczytaj, lepiej się wtedy utrwala.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So maja 29, 2021 22:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
Cytuj:
Dlaczego? Ponieważ potraktowałbym to jako bezpośredni zwrot Boga do mnie. Dla mnie dużym problemem jest to, że podczas modlitwy to tylko ja zwracam się do Boga i nie ma kanału zwrotnego, nigdy do mnie nie przemówił i przez to czuję się sam. Nawet czytania i kontemplacji Pisma Świętego nie można nazwiać dialogiem, ponieważ nie jest to przekaz spersonalizowany, dotyczący moich problemów czy pytań.


Ale ja Ci odpowiadam. Pan Jezus może mówić do nas na różne sposoby.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N maja 30, 2021 0:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
Cytuj:
W drugim opisałem w skrócie przypadek centuriona rzymskiego, który też był Uzdrowiony, mimo że w czasie Uzdrowienia przez Jezusa nie wierzył w Boga. Było to po to by uwierzył i w rezultacie dołączył do grona mieszkańców Nieba.

Ów centurion nie wierzył w prawdziwego Boga Trójjedynego, bo go nie znał, wierzył zaś w bogów z mitologii rzymskiej.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N maja 30, 2021 7:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 14, 2018 21:55
Posty: 34
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
pom napisał(a):
Tam Mama Boża mówi, że nie wszyscy ... . Poczytaj, lepiej się wtedy utrwala.

Przejrzałem pobieżnie treść, ale nic za bardzo nie pasowało mi do tego co chcesz mi przekazać. Czy mógłbym liczyć na jakąś wskazówkę, o co Ci dokładnie chodziło?

pom napisał(a):
Pan Jezus może mówić do nas na różne sposoby.

Jak odpowiada, kiedy nie odpowiada.
Trochę to jak w Ferdudurce Gałkiewicz odpowiedział Bladaczce o Słowackim: "Jak to mnie zachwyca, kiedy mnie nie zachwyca?".


N maja 30, 2021 17:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
Walczę z pychą, więc nie chcę być odbierany jako wyrocznia, ale na PW wysłałem Ci pewne informacje, które jak widzę nie odebrałeś Przyjacielu :).

Co do Objawień w Fatimie to trzeba zadać sobie trud i przeczytać całość Objawień - są krótkie :). Także to co było później w Pontevedra w Hiszpanii 10 grudnia 1925 r.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


N maja 30, 2021 19:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
pom napisał(a):
Co do Objawień w Fatimie to trzeba zadać sobie trud i przeczytać całość Objawień - są krótkie :).


Która wersja tych objawień? bo jednym słońce wirowało, inni widzieli że zwiększyło swoje rozmiary, jeszcze inni widzieli jeszcze coś innego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N maja 30, 2021 20:54
Zobacz profil
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
pom napisał(a):
pom napisał(a):
Cuda Boże dzieją się tam gdzie jest wiara w Boga i służą umocnieniu wiary. Mogą pojawić się też tam, gdzie osoba rozwija się w przykazaniach miłości.
.

W pierwszym zdaniu zacytowałem chyba żywcem słowa Pana Jezusa z Objawień wydanych pod Imprimatur z oceną teologiczną kilku biskupów. W drugim opisałem w skrócie przypadek centuriona rzymskiego, który też był Uzdrowiony, mimo że w czasie Uzdrowienia przez Jezusa nie wierzył w Boga. Było to po to by uwierzył i w rezultacie dołączył do grona mieszkańców Nieba.

Chyba zacytowałeś, chyba z objawień, chyba żywcem, chyba wydanych, chyba z oceną. Wskażesz co jest bez „chyba”.
Ta informacja o gronie zamieszkujących Niebo to pewnik czy „chyba”?


N maja 30, 2021 20:56

Dołączył(a): So lip 14, 2018 21:55
Posty: 34
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
pom napisał(a):
Walczę z pychą, więc nie chcę być odbierany jako wyrocznia, ale na PW wysłałem Ci pewne informacje, które jak widzę nie odebrałeś Przyjacielu :).

Przepraszam i dziękuję.
Masz pełną rację, że nie odebrałem, bo jakoś czytając z komórki nie rzuciło mi się w oczy, że coś przyszło. Faktycznie są pomocne.

P.S. :lol: Oprócz Twojej wiadomości, znalazłem jeszcze dwie inne nieprzeczytane mające rok! Ja to mam refleks szachisty.


N maja 30, 2021 21:03
Zobacz profil
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
atheist napisał(a):
Zgodnie z definicją cudu, jeśli coś da się wytłumaczyć zjawiskami naturalnymi, zgodnymi z prawami fizyki, do wyjaśnienia czego nie potrzeba obecności Boga, nie jest cudem


Przekaz jest oczywisty, zdarzenie niewytłumaczalne atheist definiuje jako cud. Natomiast nigdzie nie dopowiada ze jest to nie chrześcijanska definicja cudu. Gdy zwraca mu się uwagę że głosi brednie twierdzi ze nie napisal tego co napisal


Śr cze 02, 2021 15:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
Quinque napisał(a):
atheist napisał(a):
Zgodnie z definicją cudu, jeśli coś da się wytłumaczyć zjawiskami naturalnymi, zgodnymi z prawami fizyki, do wyjaśnienia czego nie potrzeba obecności Boga, nie jest cudem


Przekaz jest oczywisty, zdarzenie niewytłumaczalne atheist definiuje jako cud. Natomiast nigdzie nie dopowiada ze jest to nie chrześcijanska definicja cudu. Gdy zwraca mu się uwagę że głosi brednie twierdzi ze nie napisal tego co napisal


Drogi chłopcze (lub dziewczynko), jak już skończysz gimnazjum i będziesz się dobrze uczył to trafisz do liceum a tam już uczą podstaw logiki. Dowiesz się tam między innymi co znaczy warunek konieczny i warunek wystarczający. Dowiesz się też, co to jest implikacja, a co to jest równoważność, nauczysz się je odróżniać i będziesz wiedział, że implikacja, w przeciwieństwie do równoważności jest nieprzemienna. I wówczas jak ponownie przeczytasz to co napisałem, to pobiegniesz do spowiedzi i wyznasz: "Ja, głupiutki Quinque, jak byłem w gimnazjum, to obrażałem na forum, a okazało się, że nie miałem pojęcia o czym mówię".


Śr cze 02, 2021 22:35
Zobacz profil
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
Wow, przeczytałeś coś na Wikipedii i się mądrzysz. Ale argumentów ze się mylę jak nie było tak nie ma


Pt cze 04, 2021 13:40

Dołączył(a): So lip 14, 2018 21:55
Posty: 34
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
Może wrócimy do tematu i ktoś z Was ma ochotę odpowiedzieć na postawione przeze mnie pytanie doprecyzowujące:
Jak katolik powinien bronić wiary w cuda przed sceptykami lub wprost wrogami religii? Jak powinien argumentować swoje, być może nadwątlone własnymi wątpliwościami, stanowisko na arenie publicznej? Przecież pod naporem argumentów adwersarzy nie może skapitulować?


N cze 06, 2021 20:16
Zobacz profil
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
Bazyli_Imparato napisał(a):
Może wrócimy do tematu i ktoś z Was ma ochotę odpowiedzieć na postawione przeze mnie pytanie doprecyzowujące:
Jak katolik powinien bronić wiary w cuda przed sceptykami lub wprost wrogami religii? Jak powinien argumentować swoje, być może nadwątlone własnymi wątpliwościami, stanowisko na arenie publicznej? Przecież pod naporem argumentów adwersarzy nie może skapitulować?

Fundamentem wiary katolików jest Bóg, który jest Miłością a nie cuda, które w niczym nie zmieniają Objawienia.


Pn cze 07, 2021 6:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
Dyskutując proszę posługiwać się argumentami!
Quinque, nie jest argumentem stwierdzenie, ze ktoś bredzi.
Atheist, paternalistyczne traktowanie swojego rozmowcy tez nie jest argumentem.
Alus, wielokrotnie prosiłem: "w przypadku odnoszenia się do całej ostatniej wypowiedzi w temacie nie należy jej powielać cytowaniem"(zob. regulamin). Jak każdy tak będzie robił zrobi się śmietnik. Po raz kolejny ignorujesz moje polecenia.

_________________
ksiądz


Pn cze 07, 2021 7:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 14, 2018 21:55
Posty: 34
Post Re: Jak uwierzyć w cuda niezgodne z prawami nauki
Rozumiem w pełni, że kwintesencją naszej wiary jest osoba Miłosiernego Boga, ale tak jak trochę wcześniej napisałem, jak należy rozmawiać, powiedzmy z rozumnym dzieckiem / chrześnikiem o cudach opisanych w Piśmie Świętym. Powiedzmy jako rodzic chrzestny nie powinienen uciekać od trudnych tematów. Co więcej, jeśli mam w pełni dorosłego interlokutora, to tym bardziej powinienem sensownie i logicznie obronić Naszą wiarę.


Pn cze 07, 2021 9:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL