Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 3:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna strona
 Bliscy nas widzą? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Bliscy nas widzą?
logika napisał(a):
Po zmartwychwstaniu Jezusa apostoł Paweł napisał . Dzieje Apostolskie 24:15

,,...i mam w Bogu nadzieję, którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych...,,

Mylisz dwa pojęcia, bo wiesz że są dwa zmartwychwstania?
Pierwszy osądowi podlega duch ludzki, to właśnie z jego powodu Bóg nazywa, tych co jeszcze żyją fizycznie, umarłymi.
Drugi sąd to zmartwychwstanie ciał.
logika napisał(a):
Masz na to dowody Biblijne czy to tylko twoje wyobrażenia?

:roll:
Mam dowody, tylko Ty je zawsze pomijasz..
Patrz, czytaj i przemyśl o co w tym chodzi..
"A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. 52 Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. 53 I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu."Mt.27,51
Wróć do Daniela i zastanów się jak mógł napisać że wielu z tych co pomarło, a nie np. że wszyscy tak jak ujął to Paweł. Paweł pisze o wszystkich prawych i nieprawych.
Zachęcam do poważniej lektury Słowa, zresztą to wiesz, bo to słowa życia... przez nie coraz bardziej poznajemy... a to właśnie nasze życie wieczne..poznawanie.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 29, 2022 7:53
Zobacz profil
Post Re: Bliscy nas widzą?
Jeżeli demony, to dusze potępione, a tak najczęściej twierdzą egzorcyści, to dusze widzą ludzi, a wręcz mogą im dokuczać. I mogą błąkać się po świecie ziemskim, poza piekłem. Jeżeli złe dusze mogą tak robić, to może dobre również. Poza tym do świętych modlitwy się, zakładając, że nas słyszą, a nie śpią ;)


Pt paź 21, 2022 6:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 609
Post Re: Bliscy nas widzą?
Saqura napisał(a):
logika napisał(a):
Po zmartwychwstaniu Jezusa apostoł Paweł napisał . Dzieje Apostolskie 24:15

,,...i mam w Bogu nadzieję, którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych...,,

Mylisz dwa pojęcia, bo wiesz że są dwa zmartwychwstania?
Pierwszy osądowi podlega duch ludzki, to właśnie z jego powodu Bóg nazywa, tych co jeszcze żyją fizycznie, umarłymi.
Drugi sąd to zmartwychwstanie ciał.

Obawiam się, że się mylisz. Zerknij do J 5.28i29 Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia.
Zmartwychwstanie ciał to nie sąd.

Twierdzisz, że są dwa sądy? OK. A czy możesz umiejscowić je w czasie, przestrzeni, a nade wszystko w przebiegu istnienia człowieka (tj. os stworzenia do wieczności)? Czy pozwala na określenie ich wzajemnej relacji.

Wybacz, ale tu logika, choć zwykle nielogiczna, ma rację. Bo bez sensu byłoby, gdyby zmartwychwstanie dotyczyło tylko jednych. Byłoby to zaprzeczeniem istnienia piekła.

In personam: Saguro, podziwiam Twój zapał i dobre chęci. Ale poznawaniu Słowa Bożego nie ma granic. Prze całe życie poznajemy, uczymy się, coraz lepiej rozumiemy. Nie od razu Kraków zbudowano. Jesteś na dobrej drodze. Bo myślisz i szukasz. Starasz się. To najważniejsze. Pomodlę się dziś w Twojej intencji.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt paź 21, 2022 9:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Bliscy nas widzą?
Nie wierzę w istnienie "piekła" jako realnego miejsca dla ducha człowieczego. Bóg dając wybór wymieniał tylko jeden, życie lub śmierć(oczywiście potwierdzenie tego znajdziemy w całej Biblii, od początku do końca)
Pytasz o dwa zmartwychwstania, pierwsze dotyczy tych nowo narodzonych z Ducha Chrystusowego, a więc jest nim życie wieczne dla ducha człowieczego. Drugie to zmartwychwstanie ciał(oczywiście na końcu tego systemu rzeczy)
Dwa sądy:pierwszy już się odbył, po zmartwychwstaniu Jezusa, dla wszystkich tych co należeli do Słowa(Izrael, pisał o tym Daniel, pisze i Jan w Apokalipsie)
Drugi będzie na końcu przy zmartwychwstaniu ciał (przyozdobieniu oblubienicy) oczywiście nie miałam na myśli(dosłownie) ciał wszystkich ludzi.

Ps.Z góry dziękuję(że będę w niej obecna-modlitwie)Co zaś się tyczy samego poznawania to wciąż pozostaję "gorąca"-bo to nasze życie wieczne. No i nigdy nie uważam/uważałam, że już wiem wszystko jak wiedzieć należy/się powinno(wtedy to raczej byłabym letnia, zimna?) :)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt paź 21, 2022 10:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 609
Post Re: Bliscy nas widzą?
Saqura napisał(a):
Bóg dając wybór wymieniał tylko jeden, życie lub śmierć

Niebo, jest życiem. Piekło jest śmiercią. Tak jak niebo jest życiem wiecznym, tak piekło jest wieczną śmiercią.
Zresztą, spytaj, jeśli jest ktoś taki na forum, kogoś, kto studiował teologię. Albo jakiegoś księdza przy jakiejś okazji.
I, przytocz odpowiedź na forum.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt paź 21, 2022 12:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1443
Post Re: Bliscy nas widzą?
Idący napisał(a):
Niebo, jest życiem. Piekło jest śmiercią.

Jezus nie nauczał o piekle, jako miejscu wiecznego cierpienia. Dla Niego trafienie do pieca rozpalonego czy do gehenny oznaczało całkowitą anihilację. Tak więc śmierć miała być bardzo bolesna (w ogniu), ale nic nie wskazuje na to, żeby miała być to wieczna męka.

Interesująco o tym pisze Bart Ehrman w książce o tytule (chyba) "Niebo i piekło".


Pt paź 21, 2022 12:36
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Bliscy nas widzą?
Swołocz napisał(a):
Interesująco o tym pisze Bart Ehrman w książce o tytule (chyba) "Niebo i piekło".
Tyle że Bart D. Ehrman nie jest autorem książki o podanym tytule.
https://lubimyczytac.pl/autor/23460/bart-d-ehrman


Pt paź 21, 2022 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1443
Post Re: Bliscy nas widzą?
Hahaha. A jednak jest autorem tej książki. Spróbuj może wpisać w google "Bart Ehrman Heaven and Hell." To zdaje się jego w miarę nowa pozycja.


Pt paź 21, 2022 15:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 609
Post Re: Bliscy nas widzą?
Swołocz napisał(a):
Dla Niego trafienie do pieca rozpalonego ... oznaczało całkowitą anihilację. Tak więc śmierć miała być bardzo bolesna (w ogniu), ale nic nie wskazuje na to, żeby miała być to wieczna męka.

Czy są jakieś podstawy biblijne potwierdzające tę tezę? A jednocześnie obalające J 5.28i29.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt paź 21, 2022 17:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1443
Post Re: Bliscy nas widzą?
Tak, poczytaj sobie wypowiedzi Jezusa o tych, którzy trafiają do gehenny albo do pieca rozpalonego, a nawet o kozłach w słynnej scenie Sądu Ostatecznego u św. Mateusza 25,31-46. Jest tam mowa o wrzuceniu w ogień nieugaszony, ale nie, że osoba wrzucona będzie wiecznie cierpieć. Jest mowa o ogniu wiecznym, czyli ogniu płonącym wiecznie, ale nie o żywej osobie płonącej w nim wiecznie. W scenie z Mateusza 25,31-46 jest mowa o karze wiecznej (całkowita anihilacja powoduje, że na wieki nie istniejesz, czyli kara niebytu jest wieczna).

Co do Jana 5,28-29, to w greckim oryginale tam jest: "i wyjdą ci, którzy uczynili to, co dobre, aby powstać do życia; a ci, którzy uczynili to, co złe, aby powstać na sąd." W oryginale więc nie ma mowy o potępieniu (a tym bardziej wiecznym potępieniu), lecz o sądzie.


Pt paź 21, 2022 18:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 609
Post Re: Bliscy nas widzą?
Wydaje mi się to być nadinterpretacją. Tak w w cytatach, które podałeś (dziękuję za nie) nie ma wyraźnego stwierdzenia, że chodzi o wieczność, tak samo nie ma stwierdzenia, że to jednorazowe unicestwienie.
Ale są fragmenty w Biblii świadczące o wiecznym potępieniu lub zbawieniu.
W ST, np.:
Dn 12.2 Wielu zaś, co posnęli w prochu ziemi, zbudzi się: jedni do wiecznego życia, drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie.
A w NT, np.:
Mt 25.41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
Mt 3.12 Ma On wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym».
Nie wyszukiwałem wszystkich wersów potwierdzających moje rozumowanie. Nie twierdzę też, że wiem, że piekło i niebo są wieczne. Stwierdzę to dopiero wtedy, gdy doświadczę jednego z dwojga. Do czasu Sądu, niestety mogę tylko kierować się wiarą ukształtowaną na podstawie Biblii i Nauki Kościoła. Z uwzględnieniem tego, że wielu spraw nie jestem w stanie zrozumieć.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


N paź 23, 2022 10:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bliscy nas widzą?
Saqura napisał(a):
"A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół; ziemia zadrżała i skały zaczęły pękać. 52 Groby się otworzyły i wiele ciał Świętych, którzy umarli, powstało. 53 I wyszedłszy z grobów po Jego zmartwychwstaniu, weszli oni do Miasta Świętego i ukazali się wielu."Mt.27,51
.


Cytujesz tu Ewangelię według Mateusza 27:51

,,... 51 I oto zasłona sanktuarium rozdarła się na dwoje z góry na dół, i ziemia się zatrzęsła, i masywy skalne popękały. 52 I pootwierały się grobowce pamięci, i wiele ciał świętych, którzy zasnęli, zostało podniesionych 53 (a osoby, które wychodziły spomiędzy grobowców pamięci po jego wskrzeszeniu, weszły do świętego miasta) i stało się widocznych dla wielu ludzi....,,

Wtedy nikt nie zmartwychwstał.
Zgadza się?


Pt gru 02, 2022 18:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: Bliscy nas widzą?
Śmierć = wieczny sen. Życie wieczne to przekazywanie swoich genów. Kiedy nasze dzieci mają potem swoje dzieci i tak dalej. W ten sposób jakaś cząstka nas żyje wiecznie. Tak wygląda "życie wieczne" większości ludzi. Zmartwychwstanie w mojej opinii będzie dane promilowi wybrańców. Do tej pory ożywieni ze zmarłych byli Jezus i Łazarz. Maryja wniebowstąpiła. To są 3 osoby w historii ludzkości.


Pn gru 05, 2022 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bliscy nas widzą?
Płomyk napisał(a):
Do tej pory ożywieni ze zmarłych byli Jezus i Łazarz. Maryja wniebowstąpiła. To są 3 osoby w historii ludzkości.


Nie trzy osoby zmartwychwstało tylko więcej , zobacz do Biblii Kościoła Katolickiego.


Cz gru 08, 2022 11:13
Zobacz profil
Post Re: Bliscy nas widzą?
Pomijając ,ze w ogole jest czyscciec czy niebo jakby nami sie interesowali to by nam jakos pomagali co nie ,a czy robią to ?? Jedynie sobie mozemy patrzec na zdjecie i tyle...
A co tam robia nie wiadomo.


Pt sty 20, 2023 20:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL