Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 10:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna strona
 Bliscy nas widzą? 
Autor Wiadomość
Post Re: Bliscy nas widzą?
Wybawiony napisał(a):
Alus napisał(a):
Ale już o duszy mówi się: zasnęła/ął na wieki, odeszła, przeniosła się na tamten świat, przeniosła się na łono Abrahama, przeniosła się do wieczności, stanęła przed sądem - "postanowiono ludziom raz umrzeć, a potem sąd" (Hbr 9,27).

Zasnęła na wieki i stanęła przed sądem? Ciekawe, czy coś jej się przyśniło...

Stanęła przed Bożym sądem Boga i zasnęła w wielkiej szczęśliwości, lub zasnęła snem potępionego w piekle.
Gdyby nie było snu potępionego, demony przez wieki byłyby bezrobotne bez miejsc pobytu, a zatem piekło by nie istniało.


Wt lip 26, 2022 9:53

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bliscy nas widzą?
Oto jak Biblia Kościoła Katolickiego opisuje jak będzie wyglądało wskrzeszanie tych którzy umarli i śpią w prochu ziemi . Izajasza 26:19

,,... Ożyją Twoi umarli, zmartwychwstaną ich trupy, obudzą się i krzykną z radości spoczywający w prochu, bo rosa Twoja jest rosą światłości, a ziemia wyda cienie zmarłych....,,

To się stanie gdy Jezus przybędzie na ziemię .
Osoby które umierają to zasypiają w prochu ziemi i czekają na obudzenie przez Jezusa tu na ziemi.
Z tego wynika , że umarli nikogo nie widzą bo śpią.
Zgadza się?


Wt lip 26, 2022 10:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1439
Post Re: Bliscy nas widzą?
Tak by wynikało z Izajasza. Ale w Nowym Testamencie są wzmianki o istnieniu duszy, która po śmierci jest sądzona.


Wt lip 26, 2022 10:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bliscy nas widzą?
Swołocz napisał(a):
Tak by wynikało z Izajasza. Ale w Nowym Testamencie są wzmianki o istnieniu duszy, która po śmierci jest sądzona.


Witam.
Mógłbyś podać wersety z NT które mówią o duszy i sądzie?


Wt lip 26, 2022 10:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Bliscy nas widzą?
logika napisał(a):
,,... Ożyją Twoi umarli, zmartwychwstaną ich trupy, obudzą się i krzykną z radości spoczywający w prochu, bo rosa Twoja jest rosą światłości, a ziemia wyda cienie zmarłych....,,
To się stanie gdy Jezus przybędzie na ziemię .
Osoby które umierają to zasypiają w prochu ziemi i czekają na obudzenie przez Jezusa tu na ziemi.
Z tego wynika , że umarli nikogo nie widzą bo śpią.
Zgadza się?

To się już wydarzyło, to samo co Izajasz zapowiadał Daniel.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt lip 26, 2022 10:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1439
Post Re: Bliscy nas widzą?
Alus napisał(a):
Ale już o duszy mówi się: zasnęła/ął na wieki, odeszła, przeniosła się na tamten świat, przeniosła się na łono Abrahama, przeniosła się do wieczności, stanęła przed sądem - "postanowiono ludziom raz umrzeć, a potem sąd" (Hbr 9,27).
Ale nie tak jak tłumaczą ŚJ - zasnęła i czeka na zmartwychwstanie.
Alus, prawda jest taka, że w zacytowanych przez logikę wersetach ze Starego Testamentu mówi się o całkowitej śmierci człowieka i o tym, że traci on świadomość z chwilą śmierci. Nie wynika z tych wersetów w żadnym razie, że człowiek ma duszę nieśmiertelną.

Z kolei z niektórych wypowiedzi Nowego Testamentu wynika coś odmiennego.

I co z tym zrobisz?


Wt lip 26, 2022 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bliscy nas widzą?
Saqura napisał(a):
To się już wydarzyło, to samo co Izajasz zapowiadał Daniel.


Kiedy to się już wydarzyło?


Wt lip 26, 2022 10:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Bliscy nas widzą?
logika napisał(a):
Saqura napisał(a):
To się już wydarzyło, to samo co Izajasz zapowiadał Daniel.


Kiedy to się już wydarzyło?


"Wielu zaś, co posnęli w prochu ziemi, zbudzi się: jedni do wiecznego życia, drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie" Dn 12,2
W czasie gdy Bóg skończył prowadzić naród Izraela, dokładnie w czasach po zmartwychwstaniu Jezusa.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt lip 26, 2022 11:12
Zobacz profil
Post Re: Bliscy nas widzą?
Swołocz napisał(a):
Alus, prawda jest taka, że w zacytowanych przez logikę wersetach ze Starego Testamentu mówi się o całkowitej śmierci człowieka i o tym, że traci on świadomość z chwilą śmierci. Nie wynika z tych wersetów w żadnym razie, że człowiek ma duszę nieśmiertelną.

Z kolei z niektórych wypowiedzi Nowego Testamentu wynika coś odmiennego.

I co z tym zrobisz?

Nic nie zrobię, bo nie zmienię wierzeń w judaizmie
https://chidusz.com/smierc-w-judaizmie- ... i-judaizm/


Wt lip 26, 2022 11:20

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1384
Post Re: Bliscy nas widzą?
Alus napisał(a):
Stanęła przed Bożym sądem Boga i zasnęła w wielkiej szczęśliwości, lub zasnęła snem potępionego w piekle.
Gdyby nie było snu potępionego, demony przez wieki byłyby bezrobotne bez miejsc pobytu, a zatem piekło by nie istniało.

A co demony mają do snu potępionego? Pilnują żeby się nie obudził?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lip 26, 2022 11:58
Zobacz profil
Post Re: Bliscy nas widzą?
Wybawiony napisał(a):
A co demony mają do snu potępionego? Pilnują żeby się nie obudził?

A nuż się obudzi i będzie rwał do raju :-D


Wt lip 26, 2022 12:37

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1439
Post Re: Bliscy nas widzą?
Swołocz napisał(a):
I co z tym zrobisz?

Alus napisał(a):
Nic nie zrobię, bo nie zmienię wierzeń w judaizmie
https://chidusz.com/smierc-w-judaizmie- ... i-judaizm/
Ale wierzenia w judaizmie wynikają ze Słowa Boga w Starym Testamencie. Więc jak to jest? Raz Bóg mówi tak, a raz inaczej?


Wt lip 26, 2022 14:49
Zobacz profil
Post Re: Bliscy nas widzą?
Bóg ani nie pisał własnoręcznie, ani nie dyktował Biblii.
A natchnienie od Boga nie zawsze bywa rozumiane przez człowieka prawidłowo, przykład słowa Jezusa - "Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy" (J 16,12-13).


Wt lip 26, 2022 14:58

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1439
Post Re: Bliscy nas widzą?
logika napisał(a):
Witam.
Mógłbyś podać wersety z NT które mówią o duszy i sądzie?
Proszę:

Łk 12,4-5
"Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie!"

Łk 12,16-20
"I opowiedział im przypowieść: «Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. I rozważał sam w sobie: Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów. I rzekł: Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! Lecz Bóg rzekł do niego: "Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?" "

Łk 16,19-26
"Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać".

Łk 23,42-43
"(...) I dodał: „Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa”. Jezus mu odpowiedział: „Zaprawdę, powiadam ci: Dziś będziesz ze Mną w raju”.

List św. Pawła do Filipian 1,20-24
"Lecz jak zawsze, tak i teraz, z całą swobodą i jawnością Chrystus będzie uwielbiony w moim ciele: czy to przez życie, czy przez śmierć. Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus, a umrzeć - to zysk. Jeśli bowiem żyć w ciele - to dla mnie owocna praca. Co mam wybrać? Nie umiem powiedzieć. Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze, pozostawać zaś w ciele - to bardziej dla was konieczne."

List do Hebrajczyków 9,27
"A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, (...)".


Cz lip 28, 2022 20:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bliscy nas widzą?
Saqura napisał(a):

"Wielu zaś, co posnęli w prochu ziemi, zbudzi się: jedni do wiecznego życia, drudzy ku hańbie, ku wiecznej odrazie" Dn 12,2
W czasie gdy Bóg skończył prowadzić naród Izraela, dokładnie w czasach po zmartwychwstaniu Jezusa.


Masz na to dowody Biblijne czy to tylko twoje wyobrażenia?

Po zmartwychwstaniu Jezusa apostoł Paweł napisał . Dzieje Apostolskie 24:15

,,...i mam w Bogu nadzieję, którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie zarówno prawych, jak i nieprawych...,,

Z tego wynika , że umarli po zmartwychwstaniu Jezusa jeszcze nie ożyli.
Zgadza się?


Pt lip 29, 2022 6:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL