Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 21:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna strona
 Bliscy nas widzą? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bliscy nas widzą?
Ludzie którzy umarli po prostu zasypiają i czekają na zmartwychwstanie .

144ooo ŚJ zmartwychwstaje tak jak Jezus w ciele duchowym i idą do nieba.
Miliardy ludzi zmartwychwstanie jako ludzie tu na ziemi i będą mogli żyć wiecznie.

O tym naucza Biblia Kościoła Katolickiego.
Zgadza się?


Pt lip 15, 2022 10:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Bliscy nas widzą?
Ludzie którzy umarli i jedynie czekają na zmartwychwstanie doświadczą śmierci drugiej.
Kto nie ma Ducha Chrystusa nie dostąpi życia ducha, prościej..nie należy do Jezusa. Tym samym nie posiada Ducha Tego który wskrzesił ciało Jezusa, więc nie będzie również zmartwychwstania ciała, pozostanie jedynie sąd i jezioro ognia.
O tym naucza Biblia.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 15, 2022 10:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1391
Post Re: Bliscy nas widzą?
Na jakie zmartwychwstanie czekają w takim razie bezbożni? Zwłaszcza, że raczej w żadne zmartwychwstanie nie wierzą?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt lip 15, 2022 12:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Bliscy nas widzą?
Saqura napisał(a):
Ludzie którzy umarli i jedynie czekają na zmartwychwstanie doświadczą śmierci drugiej.
Kto nie ma Ducha Chrystusa nie dostąpi życia ducha, prościej..nie należy do Jezusa. Tym samym nie posiada Ducha Tego który wskrzesił ciało Jezusa, więc nie będzie również zmartwychwstania ciała, pozostanie jedynie sąd i jezioro ognia.
O tym naucza Biblia.
Piszesz, że oni czekają na zmartwychwstanie, a potem - że "nie będzie również zmartwychwstania ciała", "pozostanie jedynie sąd i jezioro ognia". Jak może być sąd i jezioro ognia, jeśli najpierw nie zmartwychwstaną?


Pt lip 15, 2022 12:08
Zobacz profil
Post Re: Bliscy nas widzą?
Umarło ciało materialne zmartwychwstanie ciało nieśmiertelne - ""dzięki Chrystusowi wszyscy powstaną" (1 Kor 15,22); "posiane jest ciało śmiertelne, a zmartwychwstanie nieśmiertelne" (1 Kor, 42).
Po sądzie ostatecznym zbawieni pozostaną z Jezusem, inni na wieczne potępienie.


Pt lip 15, 2022 13:23
Post Re: Bliscy nas widzą?
Alus napisał(a):
Po sądzie ostatecznym zbawieni pozostaną z Jezusem, inni na wieczne potępienie.

To pewna wiadomość, starasz się w to uwierzyć, bądź wierzysz?


Pt lip 15, 2022 14:29
Post Re: Bliscy nas widzą?
nolda napisał(a):
Alus napisał(a):
Po sądzie ostatecznym zbawieni pozostaną z Jezusem, inni na wieczne potępienie.

To pewna wiadomość, starasz się w to uwierzyć, bądź wierzysz?

Tak przekazuje Ewangelia słowa Jezusa o Sądzie Ostatecznym, a skoro wierzę w Jezusa to i w Jego słowa.


Pt lip 15, 2022 14:50

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1391
Post Re: Bliscy nas widzą?
Alus napisał(a):
Umarło ciało materialne zmartwychwstanie ciało nieśmiertelne - ""dzięki Chrystusowi wszyscy powstaną" (1 Kor 15,22); "posiane jest ciało śmiertelne, a zmartwychwstanie nieśmiertelne" (1 Kor, 42).
Po sądzie ostatecznym zbawieni pozostaną z Jezusem, inni na wieczne potępienie.

Tylko że z kontekstu tego co napisał apostoł Paweł w 1Kor 15 wynika, iż chodzi o zmartwychwstanie sprawiedliwych, przeznaczonych do niezniszczalnego Królestwa Niebieskiego. Stąd i potrzeba niezniszczalnego ciała.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt lip 15, 2022 15:08
Zobacz profil
Post Re: Bliscy nas widzą?
"Dzięki Chrystusowi zmartwychwstaną wszyscy" i "Zgromadzą się przed nim WSZYSTKIE narody"(Mt 25,32) - WSZYSCY i WSZYSTKIE narody - tak żywi w ciałach materialnych jak i żywi już w ciałach niezniszczalnych, zatem nikt nie będzie wykluczony.


Pt lip 15, 2022 15:20
Post Re: Bliscy nas widzą?
Alus napisał(a):
Tak przekazuje Ewangelia słowa Jezusa o Sądzie Ostatecznym, a skoro wierzę w Jezusa to i w Jego słowa.
Z Twej wypowiedzi wynika, że nie wiesz czy tak jest. Podstawę swego wpisu opierasz na tym, że ktoś dobrze zrozumiał i zapamiętał to, co powiedział Jezus, następnie na podstawie jego opowieści, ktoś zapisał ten przekaz toczka w toczkę, wielokrotnie przetłumaczony przekaz przeczytałaś i uwierzyłaś. Ponadto uwierzyłaś też, że Jezus powiedział prawdę.
Czy tak mogę rozumieć Twą wypowiedź?


Pt lip 15, 2022 16:29

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1391
Post Re: Bliscy nas widzą?
Alus napisał(a):
tak żywi w ciałach materialnych jak i żywi już w ciałach niezniszczalnych, zatem nikt nie będzie wykluczony.

Tylko że ja zasugerowałem, iż jedynie sprawiedliwi powstaną w ciałach niezniszczalnych a nie że bezbożni w ogóle nie zmartwychwstaną.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt lip 15, 2022 20:34
Zobacz profil
Post Re: Bliscy nas widzą?
Wybawiony napisał(a):
Alus napisał(a):
tak żywi w ciałach materialnych jak i żywi już w ciałach niezniszczalnych, zatem nikt nie będzie wykluczony.

Tylko że ja zasugerowałem, iż jedynie sprawiedliwi powstaną w ciałach niezniszczalnych a nie że bezbożni w ogóle nie zmartwychwstaną.

To skąd wezmą sie kozły po lewej stronie?...Bóg i o potępionych pamięta, to oni jedynie Go odrzucili.
Ale nadal są stworzeniami Boga.


So lip 16, 2022 7:12

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Bliscy nas widzą?
Przecież pisze, że bezbożni też zmartwychwstaną... O co Ci chodzi, Alus?


So lip 16, 2022 14:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bliscy nas widzą?
Więc o co Ci chodzi?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lip 16, 2022 14:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bliscy nas widzą?
Wszystkie osoby które obecnie śpią snem śmierci zostaną wskrzeszone do życia na ziemi gdy Jezus powróci na ziemię .
Będą to prawi i nieprawi.
Przez tysiąc lat będą sądzeni z tego jak się zachowują na ziemi .
Po okresie tysiąca lat , ludzie ci dojdą do ludzkiej doskonałości .
Potem z więzienia zostanie wypuszczony Szatan Diabeł z demonami i będą zwodzić całą doskonałą ludzkość . Uda im się zwieść wielu i ci zwiedzeni będą chcieli zniszczyć prawych ludzi.
Wtedy Bóg Jahwe spuści ogień z nieba i ten ogień pochłonie zbuntowanych niegodziwców.
Ludzie którzy przeżyją tą ostania próbę będą usynowieni przez Boga Ojca Jahwe i będą żyli wiecznie w raju na ziemi .
O tym mówi Biblia Kościoła Katolickiego .

Tak to rozumiem . Gdybym coś zle rozumiał to proszę o poprawę.


So lip 16, 2022 15:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL