Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 18:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Następna strona
 Bliscy nas widzą? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1447
Post Re: Bliscy nas widzą?
logika napisał(a):
Potem z więzienia zostanie wypuszczony Szatan Diabeł z demonami i będą zwodzić całą doskonałą ludzkość . Uda im się zwieść wielu i ci zwiedzeni będą chcieli zniszczyć prawych ludzi.
Wtedy Bóg Jahwe spuści ogień z nieba i ten ogień pochłonie zbuntowanych niegodziwców.
Bóg specjalnie dopuści do kuszenia przez szatana, a potem tych ludzi, którzy dali się skusić, zniszczy? To wygląda bardziej jak eksperyment na zwierzętach niż poważne postępowanie.


So lip 16, 2022 17:09
Zobacz profil
Post Re: Bliscy nas widzą?
logika napisał(a):
Wszystkie osoby które obecnie śpią snem śmierci zostaną wskrzeszone do życia na ziemi gdy Jezus powróci na ziemię .
Będą to prawi i nieprawi.
Przez tysiąc lat będą sądzeni z tego jak się zachowują na ziemi .
Po okresie tysiąca lat , ludzie ci dojdą do ludzkiej doskonałości .
Potem z więzienia zostanie wypuszczony Szatan Diabeł z demonami i będą zwodzić całą doskonałą ludzkość . Uda im się zwieść wielu i ci zwiedzeni będą chcieli zniszczyć prawych ludzi.
Wtedy Bóg Jahwe spuści ogień z nieba i ten ogień pochłonie zbuntowanych niegodziwców.
Ludzie którzy przeżyją tą ostania próbę będą usynowieni przez Boga Ojca Jahwe i będą żyli wiecznie w raju na ziemi .
O tym mówi Biblia Kościoła Katolickiego .

Tak to rozumiem . Gdybym coś zle rozumiał to proszę o poprawę.

Skoro tak niby mówi Biblia, to Jezus kłamał w przypowieści o losie po śmierci bogacza i żebraka??


So lip 16, 2022 19:40

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bliscy nas widzą?
Alus napisał(a):
logika napisał(a):
przypowieść o żebraku i Łazarzu


Jezus w swych naukach posługiwał się przypowieściami i zagadkami.
Oto jak sam to wyjaśnił . Mateusza 13:10-15

,,...Uczniowie podeszli więc i rzekli do niego: „Dlaczego do nich mówisz, używając przykładów?”  On, odpowiadając, rzekł: „Wam dano zrozumieć święte tajemnice królestwa niebios, im zaś nie jest to dane.  Bo kto ma, temu będzie dane więcej i będzie obfitował, ale temu, kto nie ma, zostanie odebrane nawet to, co ma.  Właśnie dlatego mówię do nich, używając przykładów, gdyż patrząc, patrzą na próżno i słysząc, słyszą na próżno, i nie pojmują sensu;  i spełnia się na nich proroctwo Izajasza, które mówi: ‚Słuchając, będziecie słyszeć, ale na pewno nie pojmiecie sensu; i patrząc, będziecie patrzeć, ale na pewno nie będziecie widzieć.  Bo serce tego ludu stało się nieczułe i uszami swymi usłyszeli, nie reagując, i zamknęli swe oczy, żeby czasem nie widzieć swymi oczami i nie słyszeć swymi uszami, i nie pojąć sensu swymi sercami, i nie zawrócić, i żebym ich nie uzdrowił’...,,

Jezus nauczał używając przykładów .
Przypowieść o żebraku i Łazarzu to przykład , a nie stwierdzenie faktów , że żebrak i Łazarz rzeczywiście żyją gdzieś w zaświatach .
Tak to rozumiem. Zgadza się?


N lip 17, 2022 7:57
Zobacz profil
Post Re: Bliscy nas widzą?
Jezus używał przykładów z realiów życia, zrozumiałych dla słuchaczy. Nie posługiwał się SF.


N lip 17, 2022 9:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1542
Post Re: Bliscy nas widzą?
Swołocz napisał(a):
Piszesz, że oni czekają na zmartwychwstanie, a potem - że "nie będzie również zmartwychwstania ciała", "pozostanie jedynie sąd i jezioro ognia". Jak może być sąd i jezioro ognia, jeśli najpierw nie zmartwychwstaną?

Po pierwsze, zmartwychwstanie to nie to samo co kogoś wzbudzić, Chrystus zmartwychwstał a Łazarz został wzbudzony. Jest w tym różnica.
Po drugie, pisałam w kontekście do słów "Logiki", która uważa że można osiągnąć życie wieczne pomijając pierwsze zmartwychwstanie.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lip 18, 2022 7:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1542
Post Re: Bliscy nas widzą?
logika napisał(a):
Wszystkie osoby które obecnie śpią snem śmierci zostaną wskrzeszone do życia na ziemi gdy Jezus powróci na ziemię .
Będą to prawi i nieprawi.
Przez tysiąc lat będą sądzeni z tego jak się zachowują na ziemi

? Potrafisz to sobie wyobrazić? A do tego wszystkiego jeszcze jakaś forma drugiej szansy, czy jak?
Po raz kolejny jakby pomijasz(nie zauważasz?) Słowo, czyż Bóg nie mówi tu i teraz?
"Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło"Ks.Powt.Pr.30

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lip 18, 2022 8:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bliscy nas widzą?
Saqura napisał(a):
A do tego wszystkiego jeszcze jakaś forma drugiej szansy, czy jak?
Po raz kolejny jakby pomijasz(nie zauważasz?) Słowo, czyż Bóg nie mówi tu i teraz?
"Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło"Ks.Powt.Pr.30


Ludzie którzy umarli i śpią snem śmierci będą mieli drugą szansę.
O tym mówi Biblia Kościoła Katolickiego. Rzymian 6:7

,,...Bo kto umarł, został uwolniony od swego grzechu...,,

Karą za grzech jest śmierć , a więc każdy kto umarł poniósł swą karę i ma czystą kartę.
Zgadza się?

ps. bliscy którzy umarli nas nie widzą tylko śpią.


Pn lip 18, 2022 9:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bliscy nas widzą?
Alus napisał(a):
Jezus używał przykładów z realiów życia, zrozumiałych dla słuchaczy. Nie posługiwał się SF.


Jezus powiedział :

,,...„Wam dano zrozumieć święte tajemnice królestwa niebios, im zaś nie jest to dane. ...,,

Tak samo jak w czasach Jezusa większość ludzi nie rozumiała jego nauk , tak samo dzisiaj większość ludzi nie rozumie jego nauk.
Dlatego dzisiaj ludzie są podzieleni jeśli chodzi o interpretację nauk Jezusa. Każdy rozumie to inaczej.
zgadza się?


Pn lip 18, 2022 9:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bliscy nas widzą?
Swołocz napisał(a):
Bóg specjalnie dopuści do kuszenia przez szatana, a potem tych ludzi, którzy dali się skusić, zniszczy? To wygląda bardziej jak eksperyment na zwierzętach niż poważne postępowanie.


Szatan Diabeł zarzucił Bogu Ojcu Jahwe , że żaden człowiek nie dochowa mu wierności jeśli zostanie poddany próbie.
Dlatego żeby sprawdzić czy Diabeł mówi prawdę , pod koniec 1000 raju na ziemi , Diabeł i demony będą mogły dowieść swoich racji.
Proroctwo mówi , że wielu uda im się zwieść.
Zgadza się?


Pn lip 18, 2022 9:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1447
Post Re: Bliscy nas widzą?
To nie można inaczej sprawdzić czy diabeł mówi prawdę? Tylko za pomocą bolesnego kuszenia ludzi? Chyba Bóg wie czy diabeł mówi prawdę czy nie. Nie musi w tym celu przeprowadzać eksperymentów.


Pn lip 18, 2022 9:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Bliscy nas widzą?
logika napisał(a):
Zgadza się?

Zakładałbyś się z wszechwiedzącym Bogiem?
Szatan musi się opierać tylko i wyłącznie na wyobrażeniu wyniku, Bóg zna go z góry. To co realizuje się w czasie, odbywa się dla naszej wiedzy.


Pn lip 18, 2022 10:06
Zobacz profil
Post Re: Bliscy nas widzą?
logika napisał(a):
Tak samo jak w czasach Jezusa większość ludzi nie rozumiała jego nauk , tak samo dzisiaj większość ludzi nie rozumie jego nauk.
Dlatego dzisiaj ludzie są podzieleni jeśli chodzi o interpretację nauk Jezusa. Każdy rozumie to inaczej.
zgadza się?

Dlatego też Jezus precyzyjne objaśniał tym co nie rozumieli.
Podział to efekt pychy, która podpowiada - "tylko Twoja interpretacja jest właściwa" - nawet 2 tysiące lat po Chrystusie manipuluje się Ewangelią :(


Pn lip 18, 2022 11:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1542
Post Re: Bliscy nas widzą?
logika napisał(a):
Ludzie którzy umarli i śpią snem śmierci będą mieli drugą szansę.
O tym mówi Biblia Kościoła Katolickiego. Rzymian 6:7

,,...Bo kto umarł, został uwolniony od swego grzechu...,,

Karą za grzech jest śmierć , a więc każdy kto umarł poniósł swą karę i ma czystą kartę.
Zgadza się?

ps. bliscy którzy umarli nas nie widzą tylko śpią.

By udowodnić swoją rację posługujesz się Pawłem i to na dodatek wersetem wyrwanym z kontekstu :roll: Werset który podałaś dotyczy zanurzenia w śmierci Jezusa, czyli jest o chrzcie, a nie o śmierci fizycznej człowieka. Żyjesz nadal ale umarłaś dla grzechu. Nie można nim manipulować.
Każdy grzech prowadzi do śmierci, ducha i ciała. By zmartwychwstać potrzebujesz ducha Chrystusa jak i również ducha Boga , który swą mocą wzbudzi Twoje ciało.
"jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha."Rzym.8,11
Zdajesz sobie sprawę że Pismo mówi tylko i wyłącznie o takim zmartwychwstaniu ciała do życia wiecznego?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lip 18, 2022 11:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bliscy nas widzą?
Swołocz napisał(a):
To nie można inaczej sprawdzić czy diabeł mówi prawdę? Tylko za pomocą bolesnego kuszenia ludzi? Chyba Bóg wie czy diabeł mówi prawdę czy nie. Nie musi w tym celu przeprowadzać eksperymentów.


Bóg Ojciec Jahwe wie o wszystkim ale w niebie istnieje milriady aniołów i oni tego nie wiedzą .
A szatan zarzucił to Bogu gdy to słyszeli wszyscy aniołowie.
Joba 2:1-6

,,...Pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stawić się przed Jahwe, poszedł i szatan z nimi, by stanąć przed Jahwe.
I rzekł Jahwe do szatana: "Skąd przychodzisz?" Szatan odpowiedział Jahwe: "Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej".
Rzekł Jahwe szatanowi: "Zwróciłeś uwagę na sługę mego, Joba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by był tak prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający zła jak on. Jeszcze trwa w swej prawości, choć mnie nakłoniłeś do zrujnowania go, na próżno".
Na to szatan odpowiedział Jahwe: "Skóra za skórę. Wszystko, co człowiek posiada, odda za swoje życie.
Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego kości i ciała. Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył".
I rzekł Jahwe do szatana: "Oto jest w twej mocy. Życie mu tylko zachowaj"
....,,

Właśnie to słyszeli wszyscy aniołowie .
Dlatego Bóg dopuści do działania Diabła i demonów żeby zwieść ludzi.

Diabeł zwiódł Ewę wmawiając jej , że nie umrze , a ona umarła.
Dzisiaj Diabeł wmawia ludziom , że nie umieraja tylko przechodzą do innego życia.
Zgadza się?


Wt lip 19, 2022 8:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1542
Post Re: Bliscy nas widzą?
logika napisał(a):
"poszedł i szatan z nimi, by stanąć przed Jahwe."

Jak to możliwe, skoro z Biblii wiemy że nic złego przed Bogiem stanąć nie może, żadne zło nie ma do Niego dostępu. Po raz kolejny uważasz, że Słowo nas zwodzi?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt lip 19, 2022 10:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL