Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Problem wniebowstąpienia. 
Autor Wiadomość
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Czemu w górę - bo we wszystkich kulturach niebo/raj/wyraj/Walhalla/kraina wiecznych łówów postrzegane był w górze, a piekło pod ziemią.


To jakby Niebo/Raj kojarzyły sie z wejściem na drzewo o odśpiewaniem piosenki, to Jezus wszedłby na drzewo i zaczął śpiewać

Skoro śmierć na krzyżu Cię nie przekonuje, i gdyby dla uratowania Twojej duszy było to potrzebne, to wszedłby na drzewo i zaśpiewał.


Cz wrz 02, 2021 13:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Alus napisał(a):
Czemu w górę - bo we wszystkich kulturach niebo/raj/wyraj/Walhalla/kraina wiecznych łówów postrzegane był w górze, a piekło pod ziemią.


Czyli Chrześcijaństwo jest dostosowane do innych kultur religii.

Alus napisał(a):
Skoro śmierć na krzyżu Cię nie przekonuje


Co mnie ma tutaj przekonywać? rozwiązywanie za pomocą krzyża, problemów które same sie stworzyło.

Alus napisał(a):
Uniósł sie w górę z racji wizualnego ukazania wniebowstąpienia, gdyby po prostu znikł, ludzie do dziś pytaliby się, "gdzie sie zapodział".


Weźmy jeden z wielu Biblijnych cytatów:

Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd». Piłat zatem powiedział do Niego: «A więc jesteś królem?» Odpowiedział Jezus: «Tak, jestem królem»” (J 18,36–37).

Tutaj Piłat nie zrozumiał o czym mówi Jezus? bo jakby Jezus powiedział że jego królestwo znajduje sie w obłokach, to Piłat by zrozumiał? a to że istnieje jakiś inny świat, to już nie był w stanie ogarnąć, tak samo w trakcie wniebowstąpienia, ludzie umysłowo nie byliby w stanie tego ogarnąć?

I Jezus mówił że przyszedł na świat w jakimś konkretnym celu, a jakby zniknął, to nikt by nie wpadł na to co sie z nim stało, i gdzie sie teraz znajduje? :D już dawno nie słyszałem aż tak dużej niedorzeczności, a będąc na tym forum słyszałem ich wiele.
Bo jakby powiedział że wraca do swojego królestwa, i by zniknął, to ludzie umysłowo by tego nie ogarneli :D tylko wtedy jakby uniósł sie w górę, to tylko wtedy ludzie by byli w stanie to zrozumieć, no naprawdę :mrgreen: tracę wiarę w tą Biblie, tam jest zbyt dużo niedorzeczności.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 02, 2021 23:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Alus napisał(a):
Czemu w górę - bo we wszystkich kulturach niebo/raj/wyraj/Walhalla/kraina wiecznych łówów postrzegane był w górze, a piekło pod ziemią.

Dokładnie. Jezus i chrześcijaństwo daje dokładnie to czego spodziewalibyśmy się zobaczyć jako wytwór starożytnej kultury. Nic więcej.


Pt wrz 03, 2021 6:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
afilatelista napisał(a):
Dokładnie. Jezus i chrześcijaństwo daje dokładnie to czego spodziewalibyśmy się zobaczyć jako wytwór starożytnej kultury. Nic więcej.


Czyli w starożytnych kulturach, Niebo znajdowało sie w obłokach, a piekło gdzieś pod ziemią? nie było od tego żadnego wyjątku?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 03, 2021 8:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Robek, przywołuję Cię do porządku.
Nie pozwolę abyś określał Biblię jako cos niedorzecznego. Dla chrześcijan Biblia jest świętą księgą, za kolejne wypowiedzi w takim stylu dostaniesz ostrzeżenie. Również za lekceważące wypowiedzi o Jezusie.

_________________
ksiądz


Pt wrz 03, 2021 10:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
bramin napisał(a):
Dla chrześcijan Biblia jest świętą księgą,


A co ma jedno do drugiego, przecież można czcić potwora spagetti, i nawet jak czczenie go nie ma żadnego sensu, jest nieracjonalne, to można tak robić, przecież wiara nie polega na tym, że sie wierzy jedynie w racjonalne i sensowne rzeczy, tutaj jest pełna dowolność.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 03, 2021 13:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
A co ma potwór spaghetti do Biblii?

Cytuj:
przecież wiara nie polega na tym, że sie wierzy jedynie w racjonalne i sensowne rzeczy, tutaj jest pełna dowolność


Nie ma żadnej dowolności. Nie wiedzieć dlaczego uważasz że wiara w potwora spaghetti, chrześcijaństwo, buddyzm, hinduizm, czy islam to to samo..??? Skąd takie wnioski?


Pt wrz 03, 2021 15:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
PeterW napisał(a):
Nie ma żadnej dowolności. Nie wiedzieć dlaczego uważasz że wiara w potwora spaghetti, chrześcijaństwo, buddyzm, hinduizm, czy islam to to samo..??? Skąd takie wnioski?


To jest to samo, bo sie wierzy w coś na co nie ma żadnych dowodów, nawet tutaj Biblia działa na szkodę Chrześcijaństwa, bo są w niej sprzeczności, których potwór spagetti zwyczajnie nie ma.
Też można by powiedzieć, że Piłat to był inteligentny człowiek, i jak Jezus powiedział do niego że jego królestwo jest nie z tego świata to on to zrozumiał, no ale pierwsi chrześcijanie pochodzący z innej religii, chyba nawet innej narodowości niż Piłat, by tego nie byli w stanie ogarnąć, jakby Jezus powiedział że jego królestwo jest nie z tego świata, i tam teraz wraca, i w tym momencie by zniknął, to ci ludzie nie dali by rady zrozumieć co sie stało, trzeba było im powiedzieć/pokazać że to królestwo jest w chmurach.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt wrz 03, 2021 16:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
białogłowa napisał(a):
W ST chmury, obłoki jako wyraz obecności Chwały Bożej pojawiają się pewnie ze sto razy. A nawet jeśli się nie pojawiają w świętym tekście, to pojawiają się w tłumaczeniu tego tekstu.
W Ks. Wyjścia 19,4, Bóg mówi: "Wyście widzieli, co uczyniłem Egiptowi, jak niosłem was na skrzydłach orlich i przywiodłem was do Mnie." (BT), a targum wyjaśnia: Widzieliście, co uczyniłem Egipcjanom, jak dźwigałem was na obłokach Chwały mojej Obecności" (TN, tłum. M.S. Wróbel").


Myślę że to nie chodzi o to, że chmury symbolizują chwałę bożą,w Biblii jest powiedziane że Bóg mieszka u góry.

List św. Jakuba
„Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności”

Więc Jezus leciał do swojego królestwa które znajduje sie w obłokach, albo jeszcze wyżej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 07, 2021 15:48
Zobacz profil
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Robek napisał(a):
Więc Jezus leciał do swojego królestwa które znajduje sie w obłokach, albo jeszcze wyżej.

No ale tam, jeszcze wyżej niż obłoki, to chyba niema tego czym się oddycha.


Wt wrz 07, 2021 19:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
nolda napisał(a):
No ale tam, jeszcze wyżej niż obłoki, to chyba niema tego czym się oddycha.


Więc wychodzi że Niebo, jest na wysokości góra kilka kilometrów.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 07, 2021 19:40
Zobacz profil
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Robek napisał(a):
nolda napisał(a):
No ale tam, jeszcze wyżej niż obłoki, to chyba niema tego czym się oddycha.


Więc wychodzi że Niebo, jest na wysokości góra kilka kilometrów.

Himalaje?


Wt wrz 07, 2021 20:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
nolda napisał(a):
Himalaje?


Kilka kilometrów nad Ziemią,
Ale tam tego Nieba zwyczajnie nie ma, więc i chrześcijaństwo jest czymś nieprawdziwym, czy mówiąc inaczej nieistniejący Jezus leciał, do nieistniejącego Nieba.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr wrz 08, 2021 15:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Robek napisał(a):
Kilka kilometrów nad Ziemią,
Ale tam tego Nieba zwyczajnie nie ma, więc i chrześcijaństwo jest czymś nieprawdziwym,

Gagarin to nawet zauwazyl ze troche wyzej niz kilka kilometrow tez nie.
Ale konkluzja o nieprawdziwosci chrzescijanstwa super. Podobnie jak spostrzezenie ze pchla po wyrwaniu wszystkich nog traci sluch.


Śr wrz 08, 2021 17:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
robaczek2 napisał(a):
Ale konkluzja o nieprawdziwosci chrzescijanstwa super.


Dopiero ostatnio to zauważyłem, wcześniej mi nie przeszkadzało to, że Jezus leci do Nieba, bo myślałem że w Biblii również jest opisane to Niebo w przestworzach, a to tak nie jest.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz wrz 09, 2021 12:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL