Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Problem wniebowstąpienia. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
logika napisał(a):
W takim razie zachodzi pytanie jakie miał ciało Jezus w niebie , zanim przyszedł na ziemię.
Wiesz może ?

Wiem, każdy kto trwa w Słowie Bożym powinien to wiedzieć. Czym jest Słowo? Duchem i życiem.
logika napisał(a):
Jezus jest duchem ożywiającym.

Przeczytaj uważnie : "Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy."Rzym.8,9 Chrystus ma swojego ducha, Bóg ma swojego ducha, człowiek który jest stworzony na podobieństwo Boga również ma swojego ducha :"Jeżeli natomiast Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na skutki grzechu duch jednak posiada życie na skutek usprawiedliwienia."Rzym.8,10
Jeżeli duch człowieka potrafi żyć, przeżyć dzięki Jezusowi, to jak duch samego Chrystusa potrzebował zmartwychwstania skoro Słowo jest wieczne i wciąż żywe?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lip 18, 2022 6:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Logika pyta jakie ciało miał Jezus zanim przeszedł na ziemię, no to przecież proste, miał ciało duchowe , podobnie jak Adam miał ciało duchowe zanim został stworzony, bo przecież Jezus to drugi Adam.


Wt lip 19, 2022 2:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Logika pyta jakie ciało miał Jezus zanim przeszedł na ziemię, no to przecież proste, miał ciało duchowe , podobnie jak Adam miał ciało duchowe zanim został stworzony, bo przecież Jezus to drugi Adam.

Adam istniał zanim został stworzony?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt lip 19, 2022 5:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Logika pisze że Jezus miał na imię Słowo , myśli że nauka świadków jehowy to nauka Katolicka.
Oj , logika logika, co ty możesz wiedzieć o Jezusie?


Jezus w niebie ma na imię Słowo.
Biblia Kościoła Katolickiego. Objawienia 19:11-13

,,...Potem ujrzałem niebo otwarte: i oto — biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto ze sprawiedliwością sądzi i walczy.
Oczy Jego jak płomień ognia, a wiele diademów na Jego głowie, ma wypisane imię, którego nikt nie zna prócz Niego.
Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boga
...,,

Jest tu opis Jezusa jako anioła.
Jezus gdy poszedł z ziemi do nieba nosi takie samo imię jakie nosił zanim przyszedł na ziemię .
A to imię brzmi : Słowo Boga.
A skoro tak to Jezus do nieba poszedł jako osoba duchowa i jest w niebie aniołem.
Zgadza się?


Wt lip 19, 2022 8:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
logika napisał(a):
Jest tu opis Jezusa jako anioła.
Jezus gdy poszedł z ziemi do nieba nosi takie samo imię jakie nosił zanim przyszedł na ziemię .
A to imię brzmi : Słowo Boga.
A skoro tak to Jezus do nieba poszedł jako osoba duchowa i jest w niebie aniołem.
Zgadza się?

Zadajesz pytania, a do odpowiedzi się nie odnosisz, tak nie wygląda jak dyskusja.
Jezus to Słowo Boże, jednorodzony Boży Syn. Syn Boży i Syn Człowieczy. Nie był w niebie aniołem, a Duchem.
Twoje słowo logika jest kimś?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt lip 19, 2022 10:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Saqura napisał(a):
Jezus to Słowo Boże, jednorodzony Boży Syn. Syn Boży i Syn Człowieczy. Nie był w niebie aniołem, a Duchem.


Jezus w niebie ma na imię : Słowo Boga , a nie jest słowem Bożym.
Napisałaś , że Jezus w niebie był Duchem , czyli kim , jak to rozumiesz?

ps. Jezus w niebie jest aniołem . Objawienia 1:12-16

,,...I obróciłem się, by widzieć, co za głos do mnie mówił; a obróciwszy się ujrzałem siedem złotych świeczników,
i pośród świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, obleczonego [w szatę] do stóp i przepasanego na piersiach złotym pasem.
Głowa Jego i włosy — białe jak biała wełna, jak śnieg, a oczy Jego jak płomień ognia.
Stopy Jego podobne do cennego kruszcu, jak gdyby w piecu rozżarzonego, a głos Jego jak glos wielu wód.
W prawej swej ręce miał siedem gwiazd i z Jego ust wychodził miecz obosieczny, ostry. A Jego wygląd — jak słońce, kiedy jaśnieje w swej mocy
....,,

Z tego wynika , że Jezus do nieba poszedł w ciele duchowym.
Tak to rozumiem.


Śr lip 20, 2022 7:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
logika napisał(a):
ezus w niebie ma na imię : Słowo Boga , a nie jest słowem Bożym.
Napisałaś , że Jezus w niebie był Duchem , czyli kim , jak to rozumiesz?

Jezus był i jest Słowem...przez Niego, dla Niego.
Bóg też jest Duchem. Duchem który ma Ducha i Słowo. To jedność.
logika napisał(a):
ps. Jezus w niebie jest aniołem . Objawienia 1:12-16

Jak wyglądają w niebie anioły, jak syny człowiecze?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr lip 20, 2022 8:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Saqura, tak , rozumowanie Logiki zmierza do tego że Adam istniał zanim został stworzony ( i zobacz jak prawdziwy świadek jehowy szybciutko zmienił ze mną temat bo się w malinach troszkę podrapał i próbuje jakoś z twarzą wyjść.)

Logika, no cóż to w takim razie o tamtym zapominamy i jedziemy dalej z nowym tematem, który mi wyprodukowałeś.
Logika, a teraz ci udowodnię że nawet nie umiesz czytać: Przytoczyłeś fragment z Biblii ( bardzo ładnie, chwalę cię za to) gdzie pisze wyraźnie, czarno na białym, że nikt Jego Imienia NIE ZNA , więc NAZWANO GO " Słowo Boga.
A ty nie dość że źle przepisujesz ,( bo nie Słowo ma na imię, a"Słowo Boga" ma na imię - tak powinieneś błędnie przepisać) to jeszcze nie przeczytałeś ze zrozumieniem, bądź w ogóle tego nie czytałeś i okłamujesz siebie i innych że ktoś zna Jego Imię, skoro zdanie wcześniej podaje że Tylko On Zna To Imię! Więc musiano Go nazwać sobie jakoś po ludzku, jakoś po swojemu - Słowo Boga. Ale idąc za Słowem Bożym NIKT NIE ZNA JEGO IMIENIA!!!
Więc nie bądź kłamcą i obłudnikiem że ma na imię słowo.(A ja przychylam się nawet do twierdzenia że tu nie chodzi o żadnego Jezusa nawet , a o jakiegoś Anioła )


Cz lip 21, 2022 0:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Całe niebo nazywa Jezusa : Słowo Boga.
Cytat z Biblii Kościoła Katolickiego . Objawienia 19:13

,,...a imię Jego nazwano: Słowo Boga...,,

Skoro całe niebo nazwało Jezusa imieniem ,,Słowo Boga,, to dlaczego ludzie na ziemi tego nie uznają i wymyslaja inne wersje?


ps. Jezus jest aniołem w niebie i ma ciało duchowe.
1 Koryntian 15:44-49
,,...Zasiewa się ciało fizyczne, wskrzeszone zostaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało fizyczne, to jest też duchowe. 45 Tak nawet jest napisane: „Pierwszy człowiek, Adam, stał się duszą żyjącą”. Ostatni Adam stał się duchem życiodajnym. 46 A jednak pierwsze nie jest to duchowe, lecz to fizyczne, a dopiero potem duchowe. 47 Pierwszy człowiek jest z ziemi i uczyniony z prochu, drugi człowiek jest z nieba. 48 Jaki jest ten uczyniony z prochu, tacy też są ci uczynieni z prochu; i jaki jest ten niebiański, tacy też są ci niebiańscy. 49 I jak nosiliśmy wyobrażenie tego uczynionego z prochu, tak też będziemy nosić wyobrażenie tego niebiańskiego....,,

Zgadza się?


Cz lip 21, 2022 8:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
logika napisał(a):
ps. Jezus jest aniołem w niebie i ma ciało duchowe.

Biblia musi stanowić spójną całość bo jest samą Prawdą, na sprzeczności nie ma w niej miejsca.
Jak wytłumaczysz słowa że będzie nas sądził człowiek-Syn Człowieczy, a nie anioł?
Ciało ludzkie nie zniknie a zostanie przekształcone(przystosowane do życia wiecznego) na ciało chwalebne, na wzór Jezusa. Gdyby nie miał ciała to po co np. te słowa:
"Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, 21 który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować."Flp.3,20
Paweł nie może zaprzeczać sam sobie, a wersety(zrywki) stanowią jedną całość z innymi. Wtedy poznamy myśl i kontekst.Wyrywając wersety można udowodnić praktycznie każdą swoją tezę, zapominając, że zarówno Jezus jak i Bóg pozostają niezmienni, od początku do końca całej treści przekazanego człowiekowi Słowa.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lip 21, 2022 8:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Logika, a co to znaczy " ... że imię którego nikt nie zna prócz Niego nazwano Słowo Boga.
Słyszysz jeszcze raz ci powtarzam - Jego imię n a z w a n o inaczej. Po co imię nazywać?
To tak jak jest z twoim imieniem, nikt go nie zna prócz ciebie , więc nazwano cię Logika i teraz popatrz, czy to jest twoje imię?
Jeżeli porozmawiamy o tym fragmencie i wyjaśnimy to sobie, ten jeden tylko fragment, to będziemy mogli kontynuować dalej.
Bez tego tematu , pomijając to zagadnienie rozmowę będziesz prowadził już tylko sam ze sobą.


Cz lip 21, 2022 23:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Saqura napisał(a):
"Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa, 21 który przekształci nasze ciało poniżone, na podobne do swego chwalebnego ciała, tą potęgą, jaką może On także wszystko, co jest, sobie podporządkować."Flp.3,20


Cytat z Biblii Kościoła Katolickiego 1 Koryntian 15:42-49

,,...Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne — powstaje zaś niezniszczalne , sieje się niechwalebne — powstaje chwalebne; sieje się słabe — powstaje mocne;
zasiewa się ciało zmysłowe — powstaje ciało duchowe. Jeżeli jest ciało ziemskie, powstanie też ciało niebieskie.
Tak też jest napisane: Stał się pierwszy człowiek, Adam, duszą żyjącą, a ostatni Adam duchem ożywiającym.
Nie było jednak wpierw tego, co duchowe, ale to, co ziemskie; duchowe było potem.
Pierwszy człowiek z ziemi — ziemski, drugi Człowiek — z nieba.
Jaki ów ziemski, tacy i ziemscy; jaki Ten niebieski, tacy i niebiescy.
A jak nosiliśmy obraz ziemskiego [człowieka], tak też nosić będziemy obraz [Człowieka] niebieskiego.
...,,

Apostoł Paweł wyjaśnił , że Jezus w niebie ma ciało duchowe.
Zgadza się?


So lip 23, 2022 11:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Logika, a co to znaczy " ... że imię którego nikt nie zna prócz Niego nazwano Słowo Boga.
Słyszysz jeszcze raz ci powtarzam - Jego imię n a z w a n o inaczej. Po co imię nazywać?
To tak jak jest z twoim imieniem, nikt go nie zna prócz ciebie , więc nazwano cię Logika i teraz popatrz, czy to jest twoje imię?
Jeżeli porozmawiamy o tym fragmencie i wyjaśnimy to sobie, ten jeden tylko fragment, to będziemy mogli kontynuować dalej.
Bez tego tematu , pomijając to zagadnienie rozmowę będziesz prowadził już tylko sam ze sobą.


Idąc twoim tokiem rozumowania , to Jezus nie ma na imię Jezus bo nikt nie zna jego imienia?

ps. Jezus w niebie jest aniołem . Objawienia 20:1-3

,,... Potem ujrzałem anioła, zstępującego z nieba, który miał klucz od Czeluści i wielki łańcuch w ręce. I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony....,,

Zgadza się?


So lip 23, 2022 11:59
Zobacz profil
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Nie zgadza się - o aniele pisze św Jan w Apokalipsie.
Jezus mówi o sobie - "Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w SWEJ chwale i WSZYSCY aniołowie z Nim" (Mt 25,31)...ten anioł z Apokalipsy zstępujący z nieba, będzie pośród wszystkich aniołów towarzyszących Jezusowi w dzień Paruzji.


So lip 23, 2022 12:07

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Oj logika, logika spójrz na ten poniższy tekst i zapoznaj się wreszcie jaka jest prawdziwą nauka św Jehowy o Jezusie, bo mącisz, kręcisz i bałamucisz, a nie bardzo wiesz jak się za to zabrać.
Nauka św Jehowy że Jezus jest tam jakimś Aniołem czy Archaniołem jest po prostu śmieszna i godna pogardy.

Autor: Włodzimierz Bednarski, "W OBRONIE WIARY"
5. CHRYSTUS I ARCHANIOŁ MICHAŁ
5.1. Świadkowie Jehowy uczą, że Jezus to ta sama osoba, co archanioł Michał („Prowadzenie rozmów...” s. 132). W Strażnicy Nr 3, 1991 s. 17 mówią, że Chrystus to anioł z Wj 23:20-23. Kiedyś w „Stworzeniu” (s. 17, 21) uczyli, że było więcej archaniołów, dziś, że jedynym jest Jezus. Nawet odróżniano czasem Chrystusa od archaniołów: „możemy wiedzieć bez powątpiewania, że ludzie, aniołowie, archaniołowie, a nawet Syn Boży – zanim »stał się ciałem i mieszkał między nami« (...) wszyscy byli śmiertelni” („Pojednanie pomiędzy Bogiem i człowiekiem” s. 458; por. 504)
Odpowiedź. 1) ŚJ sami przyznają: „w Biblii nie powiedziano wprost, iż archanioł Michał to Jezus” (Przebudźcie się! Nr 3, 2002 s. 17). Jezus Bóg-człowiek (J 20:28, 1Tm 2:5) jest różną osobą od Michała archanioła. Michał to tylko „jeden z pierwszych książąt” anielskich (Dn 10:13), a Jezus to „Pan panów i Król królów” (Ap 17:14), który, jak Ojciec jest „Księciem Książąt” Dn 8:25 BP, NP, BG (BT ma „Najwyższy Książę”). Michał jako „jeden z pierwszych książąt” (Dn 10:13), jest jak Gabriel (Dn 9:21) i Rafał „jednym z siedmiu aniołów, którzy stoją w pogotowiu i wchodzą przed majestat Pański” (Tb 12:15) i jednym z „siedmiu aniołów, którzy stoją przed Bogiem, a dano im siedem trąb” (Ap 8:2); por. „Ja jestem Gabriel, który stoję przed Bogiem” Łk 1:19. Michał jest „siódmym aniołem trąbiącym” z Ap 11:15 i 1Tes 4:16. W ST nie występuje słowo „archanioł”, stąd Michał może być zaliczany do aniołów. Jezus zaś jest w ST nazwany „Bogiem Mocnym” i „Odwiecznym Ojcem” (Iz 9:5). Por. pkt 9.
2) Nikt na pytania Chrystusa: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?” i „A za kogo wy Mnie uważacie” (Mt 16:13, 16) nie odpowiada, że za Michała. Taką odpowiedź dają jedynie ŚJ.
3) Biblia odróżnia Pana od wszelkich aniołów.

1Tm 5:21 „Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa i wybranych aniołów”; por. Dn 10:13.

„Nie aniołom bowiem poddał przyszły świat”, lecz „Chrystusowi” Hbr 2:5, 8.

„Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie (...), a nawet wypierają się jedynego Władcy i Pana naszego Jezusa Chrystusa” (Jud 4), „Gdy zaś archanioł Michał tocząc sprawę z diabłem o ciało Mojżesza” (Jud 9). Archanioł Michał według Jud 9 nie mógł samodzielnie rzucić wyroku potępiającego na szatana, a mógł to zrobić Jezus (Mt 4:10, 25:41, Dz 10:38, Hbr 2:14, 1J 3:8). Patrz Ap 12:7, 10, gdzie obie osoby są odróżnione. Nawet Biblia ŚJ jakby odróżnia Jezusa „Potężnego Boga” (Iz 9:6) od „potężnych aniołów” 2Tes 1:7.
4) Nigdy Żydzi nie uczyli, że Michał archanioł będzie Mesjaszem. Wyparli się później Jezusa, a nie Michała. Nawracający się Paweł, pytając, wziętego do nieba Pana o Jego imię, otrzymuje odpowiedź, że Jezus (Dz 9:5), a nie Michał.
5) Nigdy żaden z uczniów nie zwracał się do Jezusa „Michale” lub „aniele”, lecz „Pan mój i Bóg mój” J 20:28.
6) Imię Jezusa pozostaje niezmienne: „Posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich (...), i ponad wszelkim innym imieniem, wzywanym nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym” (Ef 1:20n.), „Jezus Chrystus wczoraj i dziś ten sam także na wieki” (Hbr 13:8).
7) 2Kor 11:4 przestrzega nas przed ludźmi głoszącymi innego Jezusa: „Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa jakiegośmy wam nie głosili (...), znosicie to spokojnie”.
8) Kol 2:18 przestrzega nas przed przesadną czcią dla aniołów (por. Hbr 1:4-7). Chrystus zaś mówi o czci takiej jak dla Ojca: „aby wszyscy oddawali cześć Synowi, tak jak oddają cześć Ojcu. Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał” J 5:23 (patrz pkt 10.8.). Ponieważ św. Paweł nie mógł przeczyć nauce Chrystusa, widać, że Jezus, a jakikolwiek anioł, to różne osoby.
9) Określenie „archanioł” występuje w Biblii dwa razy i tylko w NT.

„Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza” Jud 9.

„Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej” 1Tes 4:16. Z tekstu tego widać, że archanioł jest osobą różną od Pana, a potwierdza to 2Tes 1:7: „gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swej potęgi”. ŚJ aby zidentyfikować Jezusa z Michałem zmienili w swym NT ten werset i oddali go następująco: „sam Pan zstąpi z nieba (...) z głosem archanielskim oraz z trąbą Bożą...” (w Biblii z 2018 r. napisali: „Pan (...) zawoła archanielskim głosem”). Uczą, na podstawie swego tekstu, że Jezus mając głos archanielski jest archaniołem. ŚJ nie przykładają uwagi do drugiej części tego wersetu, tzn. „z trąbą Bożą”, bo stosując tę samą zasadę by musieli uznać w Jezusie Boga. Niekonsekwencją ŚJ jest też to, że w swym grecko-angielskim przekładzie (The Kingdom Interlinear Translation of the Greek Scriptures) tłumaczą słowa z 1Tes 4:16 jako „[Pan] na głos archanioła i na trąby Boga” (in voice of archangel and in trumpet of God), a jednak w swym polskim tekście podają „[Pan] z głosem archanielskim oraz z trąbą Bożą” (w ang. with an archangel’s voice and with God’s trumpet). Por. też Ap 11:15, gdzie siódmy trąbiący anioł odróżniony jest od Chrystusa. Ciekawe, że w „Prowadzenie rozmów...” ed. 2001 (s. 132) ŚJ przywołują 1Tes 4:16 z NP (nazywają go Bw) i sugerują, że przekład ten pozwala na ich interpretację tego tekstu. Zaś na s. 243 cytują te słowa z 1Tes 4:16, które całkowicie przeczą im („na głos archanioła”) (patrz też Strażnica Nr 2, 1993 s. 5; „Wspaniały finał...” s. 103)! Nawet gdyby przyjąć, że to Jezus zawoła głosem archanielskim, to nie musi to znaczyć, że jest On archaniołem. O Pawle napisano „Gdybym mówił językami ludzi i aniołów” (1Kor 13:1), co nie oznacza, że jest on aniołem. Por. też oślica, która przemówiła ludzkim głosem, a jednak nie była człowiekiem (Lb 22:28, 30; 2P 2:16). Również anioł Gabriel, przemawiając do Maryi ludzkim głosem, nie był człowiekiem (Łk 1:28).

Nie jest prawdą to, że słowo „archanioł” oznacza pierwszego anioła, bo Dn 10:13 podaje, że określa ono „jednego z pierwszych” posłańców Bożych. Michał z Dn 12:1 („opiekun dzieci twojego narodu”), to anioł z Wj 23:20-23, którego Bóg przydzielił Izraelitom. Jezus zaś nie jest aniołem (Hbr 1:5, 7n., 2:5). Strażnice: Rok CVIII [1987] Nr 20 s. 15 i Nr 3, 1991 s. 17, też anioła z Wj 23:20-23 i 14:19 utożsamiają z Jezusem.
10) Jezus nie jest aniołem bo:

„w nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo na sposób ciała” (Kol 2:9);

Ap 14:10 odróżnia aniołów od Jezusa - „wobec świętych aniołów i wobec Baranka”;

Chrystus przyjdzie sądzić świat nie jako anioł, lecz jako Bóg-człowiek, „dlatego, że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka” Dz 17:31; por. 7:56, 1Tm 2:5.

Wskrzeszać będzie nas Chrystus-człowiek, a nie archanioł: „przez człowieka dokona się zmartwychwstanie. (...) w Chrystusie wszyscy ożywieni będą” 1Kor 15:22n.
11) ŚJ pytają, czy nie jest napisane: „w owych czasach wystąpi Michał, wielki książę, który jest opiekunem dzieci twojego narodu” (Dn 12:1). Mówią, że Michał, to Jezus. Michał wystąpi w czasach ostatnich (1Tes 4:16), ale nic nie upoważnia do utożsamiania go z Jezusem. Michał w Dn 12:1 nazywany jest opiekunem dzieci Bożego narodu, a Jezus jak Ojciec jest właścicielem tego narodu: „On bowiem zbawił swój lud od jego grzechów” Mt 1:21; por. J 17:10.
12) Aniołowie według Ap 22:8n. nie chcą odbierać pokłonów, mówiąc, że należą się one tylko Bogu. Jezus przyjmuje je (Mt 9:18, 28:9, 17, Mk 5:6), nawet od wszystkich aniołów (Hbr 1:6). 1Tm 2:5, mówiąc o pośredniku między Bogiem a ludźmi, wskazuje na „człowieka Chrystusa Jezusa”, a nie anioła.
13) Pismo „Do Diogneta” 7:2 (II w.) odróżnia Chrystusa od aniołów czy archaniołów: „Nie posłał ludziom, jakby ktoś mógł sobie wyobrazić, jakiegoś sługę, czy to anioła czy archanioła. (...) Lecz samego Architekta i Budowniczego Wszechświata”.

„Pasterz” Hermasa (ok. 140) „Owe drzewo wielkie, osłaniające góry i równiny i wszystką ziemię, jest to prawo Boże dane całemu światu. A prawem tym jest Syn Boży, głoszony aż po krańce ziemi. Ci w cieniu drzewa, to ludzie, co usłyszeli głoszoną naukę i w Niego uwierzyli. Ten Anioł wielki i pełen chwały to Michał” (‘Przypowieść ósma’ 3:2-3). „Pasterz” odróżnia więc Jezusa od Michała, którego zalicza do aniołów pisząc: „Są to święci Aniołowie Boga, stworzeni jako pierwsi. Im powierzył Pan całe stworzenie swoje, by je rozwijali, budowali i nim rządzili” (‘Widzenie trzecie’ 4:1); „przyjaciele zaś i doradcy to święci aniołowie, stworzeni na samym początku” (‘Przypowieść piąta’ 5:3).

„Przeciw herezjom” 2:28,6 św. Ireneusza (ur. 130-140) odróżnia Jezusa od archaniołów: „Nie zna go (...) ani aniołowie, ani archaniołowie, ani książęta, ani moce lecz zna je tylko sam Bóg Ojciec (...) i Syn, który został zrodzony”.

„Kobierce” VI:143,1 Klemensa Aleksandryjskiego (ur. 150) podają: „Siedmiu co do liczby jest najpierw stworzonych archaniołów, mających największą moc...” (por. Ap 8:2, Tb 12:15). Por. Hipolit (ur. przed 170) „Przeciw Noetosowi” (18), Orygenes (ur. 185) „Przeciw Celsusowi” 8:13.

Dodatkowymi świadectwami potwierdzającymi, że w pierwszych wiekach chrześcijaństwa odróżniano Jezusa od Michała są anonimowe pisma pozabiblijne: „Wniebowzięcie Izajasza” 3:16 (ok. 100-150), „List Apostołów” 13 (ok. 160-180), „Apokalipsa Pawła” 43:1, 44:4, 48:3 (ok. 150-250).
14) Uczą, że Chrystus w Ml 3:1 nazwany jest „Aniołem Przymierza”. W Ml 3:1 „aniołem” jest też nazwany Jan Chrzciciel, a jak widać z Mt 11:10 i Łk 7:27 słowo to zamieniono na równorzędne, tzw. wysłannik. Więc, ani Jan nie jest aniołem, w pełnym tego słowa znaczeniu, ani Chrystus (jest On wysłannikiem Ojca - J 3:17). W Ml 2:7 (BG, ks. Wu.) „aniołem” nazwany jest kapłan (por. „Wspaniały finał...” s. 28-przypis), a formę tę też stosuje się czasem wymiennie z imieniem Jahwe (patrz np. Wj 3:2, 6, Rdz 16:9, 13).
15) W wielu tekstach biblijnych aniołowie odróżnieni są od Chrystusa: 1Kor 4:9, 6:3, Kol 2:18, Ga 3:19, Łk 12:8, 2Tes 1:7, 1Tm 3:16, 1P 3:22, Hbr 1:6, 7n., 1P 1:11, 1J 4:2 (ŚJ uczą, że to Michał przyszedł w ciele).
16) Kiedyś biblijnego określenia „Michał” z Ap 12:7 ŚJ nie odnosili do Chrystusa. „Dokonana Tajemnica” (s. 225) tak komentowała ten werset:

»I stała się bitwa w niebie - Pomiędzy dwiema kościelnymi władzami, pogańskim Rzymem i papieskim Rzymem

Michał - „który jako Bóg”, papież.

I Aniołowie jego - Biskupi...«

Widać więc, że Michałem dla nich był papież, a nie Chrystus.

Ang. Strażnica listopad 1879 s. 4 odróżniała Jezusa od Michała: „‘Niech wszyscy aniołowie Boga uwielbiają go’ [które musi obejmować Michała wodza aniołów, stąd Michał nie jest Synem Boga]” (por. też ang. Strażnica lipiec 1879 s. 9). Widać, że i tą naukę zmieniono: „Według naszego rozumienia, tym Wielkim Księciem - Michałem – wodzem anielskim Jehowy nie jest nikt inny, lecz uwielbiony Pan” (ang. Strażnica czerwiec 1883 s. 490 [reprint]).

5.2. Ponieważ „odebrali” Jezusowi Bóstwo, wielu aniołów utożsamiają z Chrystusem, przykładowo tych z Ap 7:2, 9:11, 10:1, 18:1n., 20:1nn. („Wspaniały finał...”). Mówią, że aniołowie ci mają klucze (Ap 9:1, 20:1), więc jest to Jezus.
Odpowiedź. Aniołowie ci otrzymali od Jezusa „klucze czeluści” (gr. abyssos, Ap 9:1, 20:1), w której przebywają demony i szatan (Łk 8:31, Ap 9:2, 20:2n.). Jezus zaś sobie zachował „klucze śmierci i Otchłani” (gr. hades, Ap 1:18). W tekstach wyżej wymienionych mowa jest o wielu aniołach określanych co rusz terminem „inny” anioł (Ap 7:2, 10:1, 18:1), więc nie może być to zawsze ta sama osoba tzn. Jezus. ŚJ kiedyś gwiazdę z kluczem (Ap 9:1) utożsamiali z J. Wesleyem założycielem Kościoła Metodystów, a anioła Czeluści z Ap 9:11 z szatanem („Dokonana Tajemnica” s. 183, 188). Dziś w obu przypadkach to dla nich Michał czyli Jezus („Wspaniały finał...” s. 143, 148). Kiedyś Strażnica wielu aniołów z Apokalipsy identyfikowała z jej potrzebnymi osobami czy rzeczami. Przykładowo anioł z Ap 11:15 i 14:17 to Russell („Dokonana Tajemnica” s. 215, 270), anioł z Ap 14:18 to Towarzystwo Strażnica (jw. s. 270), anioł z Ap 14:15 to Piramida Cheopsa (jw. s. 269), siedmiu aniołów z Ap 16:1 to siedem Tomów napisanych przez Russella (jw. s. 283).

Dla ŚJ, już od dawnych lat, aż do dziś, „silnym aniołem” z tekstu Ap 10:1 jest Jezus:

„[Ap] 10:1. I widziałem drugiego Anioła mocnego. - »Anioł Przymierza,« Pan Jezus” („Dokonana Tajemnica” 1925 s. 199).

„Kto jest tym »silnym aniołem«? Zapewne chodzi o wyniesionego do chwały Jezusa Chrystusa, który występuje tu w innej roli” („Wspaniały finał...” s. 155).

Tymczasem Towarzystwo Strażnica pod postacią innych „silnych aniołów” widziało różne rzeczy, np. „pospólstwo” czy „personifikacje zakonu”:

„[Ap] 18:21. I jeden Anioł mocny. – Pospólstwo, masy ludu” („Dokonana Tajemnica” s. 342).

„[Ap] 5:2. I widziałem Anioła mocnego. – Personifikacya Zakonu” (jw. s. 114).

Widać z tego, jaką lekką ręką ŚJ zmieniają postacie anielskie w dowolne dla nich osoby czy personifikacje.

5.3. Uczą, że Jezus to Michał, gdyż Ap 12:7 mówi, że Michał ma swoich aniołów, oraz, iż Jezus według Mt 13:41, 16:27, 24:31 i 2Tes 1:7 też ma swych aniołów („Czego naprawdę uczy Biblia?” s. 219).
Odpowiedź. Gdyby tak pojmować, jak ŚJ, to może okazać się, że Bóg Ojciec też jest Michałem lub Jezusem, gdyż o Nim także Biblia mówi, że ma swoich aniołów (Ps 103:20, 148:2, Mt 4:6, 22:30, Łk 4:10, 12:8n., 15:10, Hbr 1:6, Ap 22:6). Widać więc, że aniołowie zgodnie ze słowami „Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje” (J 17:10) należą do Ojca i Syna, a archaniołowi Michałowi zostali przydzieleni oni do konkretnego dzieła opisanego w Ap 12:7. Zresztą Michał jest w Dn 10:13 nazwany „jednym z pierwszych książąt” anielskich, co też wskazuje na jego przewodniczenie pewnie jakiejś grupie aniołów.


Więcej na ten temat patrz artykuły:

Aniołowie z Apokalipsy w interpretacji Towarzystwa Strażnica (cz. 1-3);

Broda, włosy, siwizna i skrzydła Jezusa według Świadków Jehowy;

Jezus Chrystus a archanioł Michał i „Wnikliwe poznawanie Pism” (cz. I, II);

Archaniołowie czy jeden archanioł według Towarzystwa Strażnica? (www.piotrandryszczak.pl).



Zachęcam cię teraz logika do głębokiej analizy, nie trać czasu na forum bo głupich tutaj nie znajdziesz ale weź się wreszcie do nauki i lektury Pisma Świętego bo strasznica mózg ci wyprała.


So lip 23, 2022 21:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL