Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Problem wniebowstąpienia. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Oto co pisze w Biblii Kościoła Katolickiego . Malachiasza 3:1

,,...Oto Ja wyślę anioła mego, aby przygotował drogę przede Mną, a potem nagle przybędzie do swej świątyni Pan, którego wy oczekujecie, i Anioł Przymierza, którego pragniecie. Oto nadejdzie, mówi Jahwe Zastępów....,,

Jest tu mowa o trzech osobach:

1. anioł przygotowuje drogę to Jan Chrzciciel
2. anioł przymierza to Jezus
3. Jahwe zastępów to Bóg Ojciec

Jezus jest aniołem , zgadza się?


N lip 24, 2022 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Logika ja ci już o tym pisałem, dlaczego nie czytasz:

14) świadkowie Jehowy uczą że Chrystus w Ml 3:1 nazwany jest „Aniołem Przymierza”. W Ml 3:1 „aniołem” jest też nazwany Jan Chrzciciel, a jak widać z Mt 11:10 i Łk 7:27 słowo to zamieniono na równorzędne, tzw. wysłannik. Więc, ani Jan nie jest aniołem, w pełnym tego słowa znaczeniu, ani Chrystus (jest On wysłannikiem Ojca - J 3:17). W Ml 2:7 (BG, ks. Wu.) „aniołem” nazwany jest kapłan (por. „Wspaniały finał...” s. 28-przypis), a formę tę też stosuje się czasem wymiennie z imieniem Jahwe (patrz np. Wj 3:2, 6, Rdz 16:9, 13).


N lip 24, 2022 21:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Jezus w niebie jest aniołem . Objawienia 10:1-3

,,...I ujrzałem innego potężnego anioła, zstępującego z nieba, obleczonego w obłok, i tęcza była nad jego głową, a oblicze jego było jak słońce, a nogi jego jak słupy ogniste,
i w prawej ręce miał otwartą książeczkę. Nogę prawą postawił na morzu, a lewą na ziemi.
I zawołał donośnym głosem tak, jak ryczy lew.
...,,

Ta wizja przedstawia Jezusa w niebie jako anioła.
Zgadza się?


Pn lip 25, 2022 7:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
logika napisał(a):
Ta wizja przedstawia Jezusa w niebie jako anioła.
Zgadza się?

Coś na poparcie, że właśnie ten anioł to Jezus? Może być wzięta pod uwagę jedynie Apokalipsa\Objawienie. Jedynie badam, nic poza tym.
logika napisał(a):
,...Oto Ja wyślę anioła mego, aby przygotował drogę przede Mną, a potem nagle przybędzie do swej świątyni Pan, którego wy oczekujecie, i Anioł Przymierza, którego pragniecie. Oto nadejdzie, mówi Jahwe Zastępów....,,
Jest tu mowa o trzech osobach:

1. anioł przygotowuje drogę to Jan Chrzciciel
2. anioł przymierza to Jezus
3. Jahwe zastępów to Bóg Ojciec

Tak, jest mowa o trzech osobach, tylko Jan Chrzciciel nie przygotował drogi na przyjście Boga, a tak właśnie napisano w tym wersecie.
Pominąłeś słowo Pan którego jak napisano w dalszej części oczekuje Izrael, czyli kto/kogo oczekiwali?
To samo z Aniołem Przymierza, jego akurat pragnęli, a nie wyczekiwali. Czego mogli pragnąć Izraelczycy(przynajmniej co niektórzy)?
Anioł- Jan Chrzciciel
Pan- Mesjasz, którego przyjścia oczekuje Izrael
Anioł Przymierza- Duch Prawdy, którego od zawsze pragnie człowiek, który oczekuje zbawienia
Kolejność zgadzająca się z całym Słowem Bożym.
Zgadza się?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lip 25, 2022 8:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
logika, ta wizja nie przedstawia Jezusa, ta wizja przedstawia innego anioła, zstępującego z nieba, obliczonego w obłok, itd, itd...
Dlaczego we wszystkich wizjach o aniołach widzisz zawsze Jezusa, przecież Go tam nie ma.
To są wizję o aniołach, czy anioł nie może zstępować z nieba, czy tylko Jezus to potrafi?
Kto ci tak wyprał ten rozumek, że na punkcie Jezusa i anioła jesteś tak zafiksowany, dlaczego wciąż uporczywie chcesz Jezusowi założyć skrzydła?


Pn lip 25, 2022 21:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Logika, wyjaśnialiśmy sobie w innych postach, ze nie ma nigdzie dowodów w NT, ze Jezus jest aniołem.
Cytaty, ktore podajesz w żaden sposób nie odnoszą się do tego. Jeśli jeszcze raz wrócisz do tego będzie ostrzeżenie. Szanuj swoich rozmówców i nie traktuj ich za przeproszeniem jak idiotów.

_________________
ksiądz


Wt lip 26, 2022 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Oto Biblijne dowody na to , że anioł z Objawienia 10:1-3 to Jezus w niebie.

,,... I ujrzałem innego silnego anioła, zstępującego z nieba, przyobleczonego w obłok, a na jego głowie była tęcza, a jego oblicze było jak słońce, a jego nogi jak ogniste słupy,  a w swej ręce miał otwarty mały zwój. I postawił swą prawą nogę na morzu, a lewą na ziemi,  i zawołał donośnym głosem, tak jak lew ...,,

1. ,,przyobleczony w obłok,,. Objawienia 1:7
,,... Oto przychodzi z obłokami...,,

2. ,,na jego głowie była tęcza,, tęcza to Biblijny symbol pokoju . Izajasza 9:6
,,...Książę Pokoju...,,

3.,, jego oblicze było jak słońce,, Mateusza 17:2
,,... I został na ich oczach przemieniony, i oblicze jego zajaśniało jak słońce ...,,

4. ,,nogi jak ogniste słupy,, Objawienia 1:15
,,...a jego stopy były podobne do czystej miedzi, gdy się żarzy w piecu...,,

5. ,, postawił nogi na ziemi i morzu,, postawienie nóg symbolizuje władzę na tym.
Mateusza 28:18
,,...: „Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi...,,

6.,, zawołał głosem jak lew,, Objawienie 5:5
,,.... Oto zwyciężył Lew, który jest z plemienia Judy...,,

Biblia wyraznie tu wyjaśnia , że aniołem tym jest Jezus w niebie.

@bramin zgadza się?


Śr lip 27, 2022 8:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
logika napisał(a):
Oto Biblijne dowody na to , że anioł z Objawienia 10:1-3 to Jezus w niebie.

Jezus nie mógł wydać w Objawieniu tego głosu, ani nawet nie On będzie trąbić, bo ta czynność przynależy do Archanioła
"Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej" 1 Tes 4, 16
Zwróć uwagę, czy w Objawieniu, opisy osoby Jezusa (te konkretne) nazywają Go aniołem.
Ja nie wyszukałam ani jednego.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr lip 27, 2022 9:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Logika, dostałeś ostrzeżenie za spamowanie, wklejanie cytatów, które nie mają związku z tematem i manipulowanie nimi.
Nie ma w Apokalipsie ani w innych księgach wzmianki, ze Jezus jest aniołem.
Apokalipsa nadaje Jezusowi różne określenia, jest ich 26 ale nigdy nie nazywa go aniołem.
Proszę przeczytać rozdział 8 do 11. Jest tam napisane, ze Baranek otwiera siódmą pieczęć i następują wizje dotyczące siedmiu aniołów.
Gdyby przyjąć argumentację Logiki, to Baranek i anioł jest Jezusem co jest kompletnym absurdem.

_________________
ksiądz


Cz lip 28, 2022 7:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Saqura napisał(a):
Jezus nie mógł wydać w Objawieniu tego głosu, ani nawet nie On będzie trąbić, bo ta czynność przynależy do Archanioła
"Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej" 1 Tes 4, 16
Zwróć uwagę, czy w Objawieniu, opisy osoby Jezusa (te konkretne) nazywają Go aniołem.
Ja nie wyszukałam ani jednego.


Zwróć uwagę jak Tes 4:16 jest oddany w innych przekładach Biblii :

,,.... ponieważ sam Pan zstąpi z nieba z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim oraz z trąbą Bożą ...,,

Gdy było jak ty mówisz , że Jezus wyrusza na głos archanioła , to by sugerowało , że Jezus jest niższy od archanioła i wykonuje jego polecenia .
A przecież Jezus został wywyższony przez Boga Ojca Jahwe ponad wszystkich aniołów.
Z sąd logiczny wniosek , że Jezus w niebie jest archaniołem i poszedł do nieba w ciele duchowym.
Zgadza się?


Cz lip 28, 2022 7:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
logika napisał(a):
Gdy było jak ty mówisz , że Jezus wyrusza na głos archanioła , to by sugerowało , że Jezus jest niższy od archanioła i wykonuje jego polecenia .

Ta trąba nie ma być sygnałem dla Jezusa, ona ma zgromadzić żywych i umarłych na sąd
"Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego11, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbą o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego."Mt.24,30
Ten werset tez nie współgra z wersetem który podajesz.(nie wiem skąd to tłumaczenie, ale zaprzecza wielu innym wersetom Słowa)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz lip 28, 2022 8:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Saqura napisał(a):
Pośle On swoich aniołów


Skoro Jezus ma pod sobą aniołów to musi być archaniołem i ma ciało duchowe.
Zgadza się?
Tak to rozumiem.


Pt lip 29, 2022 6:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
logika napisał(a):
Skoro Jezus ma pod sobą aniołów to musi być archaniołem i ma ciało duchowe.
Zgadza się?

Skoro Bóg ma pod sobą aniołów to musi być archaniołem?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 29, 2022 7:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Problem wniebowstąpienia.
Logika, w dalszym ciągu spamujesz a nie dyskutujesz. Do tej pory nie podałeś żadnego biblijnego cytatu, który by potwierdzał Twoją tezę, iż Jezus jest aniołem lub archaniołem.
Dostajesz ostrzeżenie.

_________________
ksiądz


Pt lip 29, 2022 9:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Uwagi - tylko i wyłącznie - do moderacji
Może przyjrzyjmy się temu co napisał wtedy logika w wątku "Problem wniebowstąpienia"

logika napisał(a):
Oto Biblijne dowody na to , że anioł z Objawienia 10:1-3 to Jezus w niebie.

,,... I ujrzałem innego silnego anioła, zstępującego z nieba, przyobleczonego w obłok, a na jego głowie była tęcza, a jego oblicze było jak słońce, a jego nogi jak ogniste słupy,  a w swej ręce miał otwarty mały zwój. I postawił swą prawą nogę na morzu, a lewą na ziemi,  i zawołał donośnym głosem, tak jak lew ...,,

1. ,,przyobleczony w obłok,,. Objawienia 1:7
,,... Oto przychodzi z obłokami...,,

2. ,,na jego głowie była tęcza,, tęcza to Biblijny symbol pokoju . Izajasza 9:6
,,...Książę Pokoju...,,

3.,, jego oblicze było jak słońce,, Mateusza 17:2
,,... I został na ich oczach przemieniony, i oblicze jego zajaśniało jak słońce ...,,

4. ,,nogi jak ogniste słupy,, Objawienia 1:15
,,...a jego stopy były podobne do czystej miedzi, gdy się żarzy w piecu...,,

5. ,, postawił nogi na ziemi i morzu,, postawienie nóg symbolizuje władzę na tym.
Mateusza 28:18
,,...: „Dano mi wszelką władzę w niebie i na ziemi...,,

6.,, zawołał głosem jak lew,, Objawienie 5:5
,,.... Oto zwyciężył Lew, który jest z plemienia Judy...,,

Biblia wyraznie tu wyjaśnia , że aniołem tym jest Jezus w niebie.

Pkt 1 - jest tu pewne podobieństwo anioła i Jezusa w tym, że oboje mają związek z obłokami. Co z tego, że co do Jezusa później jest napisane o "tym, którego przebili"?

Pkt 2 - to powiązanie jest rzeczywiście trochę słabe. Tęcza jest przede wszystkim symbolem przymierza, a nie pokoju. Poza tym fakt, że u Izajasza Mesjasz jest określony jako "Książę pokoju", nie oznacza, że jest tożsamy z osobą z tęczą na głowie, choćby ta tęcza w jakimś dalekim powiązaniu dotyczyła pokoju. A już słowa po "Książę pokoju" - czyli Bóg Mocny - rozwiewają nadzieje logiki, aby powyższe powiązanie miało sens.

Pkt 3 - związek oblicza ze słońcem u anioła i Jezusa, jest wyraźny. Nie wiem więc, dlaczego należałoby to podważać.

Pkt 4 - nogi a stopy to nie to samo. Choć z początku związek z pkt-u 4 wydaje się sensowny, to biorąc pod uwagę, że noga a stopa nie oznacza dokładnie tego samego, pod drugie zaś słup ognia a żarząca się miedź nie są tym samym (choć podobnym), trzeba powiedzieć, że powiązanie nr 4 nie przekonuje.

Pkt 5 - na ziemi i na morzu a w niebie i na ziemi, to jednak pewna różnica. Ale biorąc pod uwagę, że "nogi na ziemi i na morzu" oznacza władzę nad światem, to pewne podobieństwo do Jezusa jest.

Pkt 6 - to powiązanie nieco słabe. Fakt że mam głos jak lew, nie oznacza, że jestem lwem.


Śr sie 03, 2022 16:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL