Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt sty 21, 2022 2:25

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Dlaczego Pan Bóg dopuszcza diabła do kuszenia człowieka ? 
Autor Wiadomość

Post Dlaczego Pan Bóg dopuszcza diabła do kuszenia człowieka ?
Witam

Dlaczego Pan Bóg w raju (edenie) pozwolił diabłu (w postaci węża) mieć kontakt z Adamem i Ewą?
Innymi słowy - dlaczego Pan Bóg dopuszcza diabła do (kuszenia) człowieka ? Przecież człowiek ma wolną wolę i grzeszy bez pomocy diabła.
Wiadomo, że z pomocą diabła jest łatwiej zgrzeszyć, odwrócić się od Boga, ale czy taki był zamysł Stwórcy ?

Śr gru 01, 2021 19:31

Post Re: Dlaczego Pan Bóg dopuszcza diabła do kuszenia człowieka
Kuszenie, czy to bezpośrednio przez diabła, czy też pośrednio przez jego dzieła, zwłaszcza to co udało mu się zasiać w umyśle i co następnie trafiło do serca człowieka jest nam potrzebne do tego, abyśmy poznali nasz wewnętrzny stan, dowiedzieli się czy rzeczywiście ufamy Bogu, zrozumieli że nie warto ufać niczemu co przeciwne Jego Słowu, no i wreszcie abyśmy ufając Mu mogli mieć udział w Jego chwale, chwale zwycięzcy.

Śr gru 01, 2021 20:05

No to bardzo smutne, co sugerujesz (o ile dobrze rozumiem twój przekaz), że Stwórca po to dopuszcza diabła do kuszenia człowieka, żebyśmy my ludzie mieli cięższy wybór między dobrem a złem, żebyśmy włożyli więcej wysiłku do osiągnięcia dobra.
Można rzec, że Pan Bóg rzuca nam kłody pod nogi, żebyśmy mogli tym bardziej mieć udział w Jego chwale.

Zabrzmi to śmiesznie, ale nie jest śmieszne: czy grzech popełniony przez człowieka bez pomocy diabła jest jakiś 'wybrakowany' w stosunku do grzechu popełnionego z kuszeniem diabła?

Śr gru 01, 2021 20:27

wemibo napisał(a):
czy grzech popełniony przez człowieka bez pomocy diabła jest jakiś 'wybrakowany' w stosunku do grzechu popełnionego z kuszeniem diabła?

Takie wybrakowanie jest pomocne, bo jak ksiądz proboszcz ma skłonności do małych dzieci, to przecież trzeba znaleźć winnego takiej sytuacji, winnym jest diabeł, który wodzi na pokuszenie.

Pt gru 03, 2021 18:41

wemibo napisał(a):
Stwórca po to dopuszcza diabła do kuszenia człowieka, żebyśmy my ludzie mieli cięższy wybór między dobrem a złem

Niby dlaczego? Jeśli wiem co mówi Bóg oraz to że się o mnie troszczy, to kiedy przyjdzie ktoś sugerując, że mój Ojciec jest kłamcą i złodziejem, powiem mu że to on nim jest i że jego los jest już przesądzony.

Pt gru 03, 2021 19:53

Znam tylko dwóch ludzi bez grzechu - pana Jezusa oraz jego matkę Maryję. Wszyscy pozostali łącznie z Tobą @Wybawiony grzeszą. W necie ktoś pisze że było nas około 100miliardów. Każdy z nas był/jest kuszony przez szatana i w skutek tego łatwiej jest zgrzeszyć (patrz Adam i Ewa, gdyby wąż nie oszukiwał, pewnie jeszcze by trochę pobyli w raju, dopóty pewnie ciekawość (no i wolna wola) ich nie pchnęła do zjedzenia jabłka).

Dodam, że nawet pan Jezus był kuszony i dzielnie wygrał kuszenie z szatana, więc Twoje @Wybawiony sugestia, że to wszystko jest takie proste, nie przemawia do mnie.

Wiem, że to jedna z tajemnic, na którą KK nie zna odpowiedzi, ale warto pytać mądrych ludzi "Dlaczego pan Bóg dopuszcza kontakt diabła do człowieka" ?

So gru 04, 2021 15:29

wemibo napisał(a):
Dodam, że nawet pan Jezus był kuszony i dzielnie wygrał kuszenie z szatana, więc Twoje @Wybawiony sugestia, że to wszystko jest takie proste, nie przemawia do mnie.

Widzisz "wybawiony" Jezus dał radę, a ty nie dasz rady?

So gru 04, 2021 16:51

wemibo napisał(a):
Twoje @Wybawiony sugestia, że to wszystko jest takie proste, nie przemawia do mnie.

Zastanów się kiedy może to być proste a kiedy praktycznie niemożliwe.

So gru 04, 2021 20:05

wemibo napisał(a):
Witam
Dlaczego Pan Bóg w raju (edenie) pozwolił diabłu (w postaci węża) mieć kontakt z Adamem i Ewą?
Innymi słowy - dlaczego Pan Bóg dopuszcza diabła do (kuszenia) człowieka ? Przecież człowiek ma wolną wolę i grzeszy bez pomocy diabła.
Wiadomo, że z pomocą diabła jest łatwiej zgrzeszyć, odwrócić się od Boga, ale czy taki był zamysł Stwórcy ?

Kiedy coś tworzysz, zazwyczaj chcesz sprawdzić, czy Twoje dzieło zachowuje się tak, jak powinno.

N gru 05, 2021 19:51

Dżery napisał(a):
Kiedy coś tworzysz, zazwyczaj chcesz sprawdzić, czy Twoje dzieło zachowuje się tak, jak powinno.

Co ty wymyślasz! to wszechwiedzący Bóg, nie wiedział jak zachowają sie ludzie?

Pn gru 06, 2021 16:52
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ]