Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak sobie niebo wyobrażam ? 
Autor Wiadomość
Post Jak sobie niebo wyobrażam ?
Nie byłem pewien w którym wątku wpisać.

Np. będę pił herbatę z dziewczyną IX wieku czy wyobrażacie sobie taką sytuacje ?
Bo ja chyba nie. Już wolę ze współczesnymi ludźmi to robić. No chyba ,ze znowu nie będzie płci xD

No wiem co mówi biblia i tak dalej po prostu sobie wyobrażam po ziemsku.


N gru 19, 2021 13:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Oko nie widzialo itd wiec to jest tak jak opowiadanie komus w XIX wieku jak sie poslugiwac internetem.

Natomiast czysciec wyobrazam sobie jako analize wszystkich decyzji jakie podejmowalismy w ciagu calego zycia w porownaniu z optymalnym planem przewidzianym dla nas przez Ojca.
Zobacze wszystkie konsekwencje decyzji A oraz co by bylo gdybym zadecydowal nieA.


N gru 19, 2021 18:01
Zobacz profil
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
To dlaczego Bóg dopuszcza innym wizje nieba skoro ani oko nie widziało ??
i zazwyczaj się jak czyta wizje to samo szczęście i w sumie tyle.


N gru 19, 2021 19:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
szach900 napisał(a):
To dlaczego Bóg dopuszcza innym wizje nieba skoro ani oko nie widziało ??
i zazwyczaj się jak czyta wizje to samo szczęście i w sumie tyle.

To tylko wizje. Nasi praprzodkowie mogli slyszec o czarodziejskich skrzynkach ale to jeszcze nie laptop. Nie mowiac o software.


N gru 19, 2021 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Tego nie wiadomo, jakimi kryteriami kieruje się Bóg. Jeśli już dopuszcza tego typu wizji, to jest to z pewnością obraz za mgłą, w krzywym zwierciadle. Jak to napisał święty Paweł pod koniec hymnu do miłości.


N gru 19, 2021 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 20, 2021 17:24
Posty: 1
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Ja sobie wyobrażam niebo jako wieczny odpoczynek

_________________
Gdzie obejrzeć filmy i seriale online


Pn gru 20, 2021 17:20
Zobacz profil
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Wieczny odpoczynek ,ale tam podobno będziemy pracować. Mozesz rozwinąc swój wpis ?


Pn gru 20, 2021 18:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Muszli napisał(a):
Ja sobie wyobrażam niebo jako wieczny odpoczynek

NIE. Tylko nie to. Moja propozycja w drodze synodalnej to zastapienie “wieczny odpoczynek ….. “ czyms innym. Ten odpoczynek i swiatlosc wiekuista to dla mnie cos okropnego. To jest feeria swiatel i muzyki i nieustajaca radosc tworzenia we wspolpracy z ukochanym ojcem. Przyjemnie powspominac wspolne rysunki i ukladanie klockow z dziecmi


Wt gru 21, 2021 14:49
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
robaczek2 napisał(a):
Przyjemnie powspominac wspolne rysunki i ukladanie klockow z dziecmi


Myślę, że wspomnienia nie pasują do wieczności. wyobrażam sobie wieczność jako nieustanne teraz. Teraz jestem szczęśliwy i teraz ufam Bogu, wobec tego teraz nie mam potrzeby wspominania zabawy z dziećmi, z którymi teraz przebywam i nie mam potrzeby planowania, bo ufam Bogu, w którego obecności się znajduję i który ma plan.

_________________
MODERATOR


So gru 25, 2021 16:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Ostatnio spotkałem się z taką tezą, ze nieba i piekła w ogóle nie ma, że jest tylko ziemia i to wszystko, czy to prawda ?


Cz wrz 22, 2022 22:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Podbije jeszcze raz moje pytanie powyższe bo bardzo ciekawi mnie odpowiedź na nie .


Wt wrz 27, 2022 13:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Siedzę też na forum biblijnym i tam z kolei mówi mi kilka osób ,ze niebo istnieje ale z kolei piekła nie ma,że tak mówi Biblia, i gdzie tu jest prawda ?


Śr wrz 28, 2022 19:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Wizja nieba i chwały Boga Ojca Jahwe jaką otrzymał apostoł Jan. Objawienia 4:1-11

,,... Potem ujrzałem: Oto drzwi otwarte w niebie, a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem, jak gdyby trąby mówiącej ze mną, powiedział: "Wstąp tutaj, a to ci ukażę, co potem musi się stać".
Doznałem natychmiast zachwycenia: A oto w niebie stał tron i na tronie [ktoś] zasiadał.
A Zasiadający był podobny z wyglądu do jaspisu i do krwawnika, a tęcza dokoła tronu — podobna z wyglądu do szmaragdu.
Dokoła tronu — dwadzieścia cztery trony, a na tronach dwudziestu czterech siedzących Starców, odzianych w białe szaty, a na ich głowach złote wieńce.
A z tronu wychodzą błyskawice i głosy, i grzmoty, i płonie przed tronem siedem lamp ognistych, które są siedmiu Duchami Boga.
Przed tronem — niby szklane morze podobne do kryształu, a w środku tronu i dokoła tronu cztery Zwierzęta pełne oczu z przodu i z tyłu:
Zwierzę pierwsze podobne do lwa, Zwierzę drugie podobne do wołu, Zwierzę trzecie mające twarz jak gdyby ludzką i Zwierzę czwarte podobne do orła w locie.
Cztery Zwierzęta — a każde z nich ma po sześć skrzydeł- dokoła i wewnątrz są pełne oczu, i spoczynku nie mają, mówiąc dniem i nocą: Święty, Święty, Święty, Pan Bóg wszechmogący, Który był i Który jest, i Który przychodzi.
A ilekroć Zwierzęta oddadzą chwałę i cześć, i dziękczynienie Zasiadającemu na tronie, Żyjącemu na wieki wieków, upada dwudziestu czterech Starców przed Zasiadającym na tronie i oddaje pokłon Żyjącemu na wieki wieków, i rzuca przed tronem wieńce swe, mówiąc:
"Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, odebrać chwałę i cześć, i moc, boś Ty stworzył wszystko, a dzięki Twej woli istniało i zostało stworzone"
....,,

Wszystkie inne ludzkie wyobrażenia które nie są zgodne z tą wizją nie pochodzą od Boga .
Zgadza się?


Cz wrz 29, 2022 10:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Tak logika tylko, to jest opis przyszłych wydarzeń, nic z tego się jeszcze nie wydarzyło ,żadna z siedmiu pieczęci Apokalipsy nie została jeszcze złamana.
W tym temacie pytanie jest o Niebo które jest obecnie, Apokalipsa Św Jana mówi, że będzie Nowe Niebo być może stare zostanie przemienione albo w ogóle zniknie i będzie Nowe Niebo.


Cz wrz 29, 2022 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Jak sobie niebo wyobrażam ?
Szukając prawdy warto zajrzeć do Biblii/Słowa Bożego:
"ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują."1 Kor.2,9
Pisze to Ap.Paweł, który został tam "przeniesiony" i wszystko zobaczył.
Mnie to wystarczy.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz wrz 29, 2022 11:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL