Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:44



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
taryjel napisał(a):
Zarzut niedostrzegania symetrii wymaga dowiedzenia, że symetria istnieje. Tymczasem nikt tego nie wykazał.


Czuję się zignorowany, więc masz:

https://oko.press/dlaczego-w-raporcie-o ... -w-polsce/

Artykuł jest krytyczny wobec raportu, ale tabela jest jaka jest.

taryjel napisał(a):
Skalę prześladowania jakiejś grupy można ocenić konkretnymi metrykami — prawodpodobieństwo bycia prześladowanym


Tu należy znowu uwzględnić dwa aspekty. Ilość ofiar w porównaniu do potencjalnego targetu. Ale też... ilość ofiar w porównaniu do potencjalnych sprawców. Jeżeli założyć, hipotetycznie, że katolików jest 90% (wiem, nie jest), a ofiarami pada tylko 1%, to wydaje się to znikomo mało. Ale jeżeli przyjąć, że potencjalnych sprawców jest tylko 10% społeczeństwa, to już obraz się nieco zmienia. Hipotetycznie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr sty 19, 2022 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
bert04 napisał(a):
Artykuł jest krytyczny wobec raportu, ale tabela jest jaka jest.
Czyli tabela jest jaka jest, bo oczywiste przestępstwa nie są zgłaszane, ale musimy tej tabeli wierzyć.
Cytuj:
Ale też... ilość ofiar w porównaniu do potencjalnych sprawców.
Przecież to idiotyczne. W takim rozumowaniu można być nawet prześladowanym, chociaż nikt nas nie prześladuje (bo potencjalnie by mógł).
Cytuj:
Ale jeżeli przyjąć, że potencjalnych sprawców jest tylko 10% społeczeństwa to już obraz się nieco zmienia. Hipotetycznie.
Ale to jest sposób myślenia, który pozwala większości, narzucającej swoją władzę i poglądy innym grać ofiary.


Śr sty 19, 2022 11:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
taryjel napisał(a):
Czyli tabela jest jaka jest, bo oczywiste przestępstwa nie są zgłaszane, ale musimy tej tabeli wierzyć.


Ja na serio nie lubię się powtarzać. Mam informację z 2016 roku, że organizacje pozarządowe też mogą zgłaszać takie incydenty. Wtedy to było akurat Ordo Iuris. Przeczłoby to tezie, że OBWE polega tylko na oficjalnych zgłoszeniach policyjnych. Oczywiście jest możliwość, że coś się zmieniło między 2016 a 2021.

Cytuj:
Przecież to idiotyczne.


Ależ skąd. Potencjalnie prawdopodobieństwo stania się ofiarą zabójstwa jest większe dla mężczyzn niż dla kobiet. Według danych amerykańskich ok. 75% ofiar morderstw to mężczyźni. Zakładając, że stanowią oni 50% społeczeństwa, mówimy o trzykrotnej przewadze. Z drugiej strony mężczyźci stanowią też ok. 90% sprawców. To oraz uwzględnienie proporcji w tabeli z linku niżej sprawia, że przemoc wobec kobiet kwalifikujemy jako część problemu dyskryminacji kobiet, natomiast przemoch wobec mężczyzn - już nie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przemoc_w ... Morderstwa

W omawianym przypadku należałoby więc stwierdzić, czy wspomniane przez QQ katolickie ofiary przemocy były obiektem ataków przez innych katolików czy przez nie-katolików. Przy całych trudnościach z definicją, kiedy zaliczamy kogoś do jednej grupy czy do drugiej, może to zmienić perspektywę oceny.

Cytuj:
Ale to jest sposób myślenia, który pozwala większości, narzucającej swoją władzę i poglądy innym grać ofiary.


A przeciwieństwem tego jest co, sympatyzanctwo? Czytałem komentarze pod artykułami na temat co niektórych przypadków, współczucie się tam nie przelewa. Może to generalna cecha internetowych komentarzy, jednak rzucanie pustych oskarżeń, że jak ksiądz zabity to już na pewno za to, że kogoś tam zgwałcił, wpisuje się w pewien, nazwijmy to, nastrój społeczny.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr sty 19, 2022 14:20
Zobacz profil
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
Quinque napisał(a):
Tymczasem nikt tego nie wykazał


Ja wykazałem, przytaczając wypowiedź posłanki ktora usprawiedliwa morderstwo przy braku potępienia że strony lewactwa. Analogicznie lewactwo notorycznie płacze jak ktoś obrazi el gje be teka

Cytuj:
Quinque swoją wypowiedzią, w której celowo stosuje inne standardy dla rzekomej chrystofobii, a inne standardy dla homofobii i ksenofobii


Aha, jak morduje się księży i niszczy mienie Kościoła to mamy rzekomą chrystianofobię. Jak się brzydko mówi na lewaka to mamy ksenofobię i rasizm. Jesteś żałosny. Szkoda z tobą dyskutować. I wy się dziwicie że ja mi reszta konserwatystów jedyne co ma do lewicy to pogardę?


Śr sty 19, 2022 20:35

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
Quinque napisał(a):
Ja wykazałem, przytaczając wypowiedź posłanki
Czyli wykazałeś, że jakaś posłanka coś tam powiedziała. Ale jak to ma się do rzeczywistej sytuacji prześladowań różnych grup w Polsce?
Cytuj:
Aha, jak morduje się księży i niszczy mienie Kościoła to mamy rzekomą chrystianofobię. Jak się brzydko mówi na lewaka to mamy ksenofobię i rasizm.
Nic takiego nie powiedziałem. Zarówno katolik, jak i osoba LGBT może być ofiarą przemocy bez związku ze swoim statusem. Dlatego, aby ocenić, czy ktoś jest, czy nie jest prześladowany można przyjąć dwa sposoby oceny:
  • Śledczy — czyli analizujemy każdy przypadek i próbujemy ustalić, czy dany czyn był motywowany nienawiścią do grupy, czy nie.
  • Statystyczny — czyli patrzymy, czy dana grupa ulega przemocy statystycznie częściej, niż statystyczny przedstawiciel populacji.

Druga metoda wydaje się łatwiejsza i rzetelniejsza. Ty jednak nie używasz żadnej. Dla Ciebie każde pobicie katolika jest chrystofobią, a w przypadku przemocy wobec LGBT krzyczysz „daj dowut” (oczywiście tak jak w przypadku Teorii Ewolucji nie potrafisz stwierdzić, jaki dowód by Cię zadowolił).

Cytuj:
Jesteś żałosny. Szkoda z tobą dyskutować. I wy się dziwicie że ja mi reszta konserwatystów jedyne co ma do lewicy to pogardę?
Czyli zostało Ci tylko ad personam? Naprawdę? Nie zgadzam się z Tobą. Uważam, że możesz przytoczyć jakieś tam argumenty. Popatrz na berta.


Cz sty 20, 2022 8:26
Zobacz profil
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
1. Ma się tak że toleruje się prześladowania jednych grup
2. Nie podałeś ani jednego przykładu rzekomego prześladowania el gje te bekow
3. Kilkukrotnie powiedziałem jaki dowód by mnie przekonał że ewolucja zachodzi. Wy nie potraficie go przedstawić. A to już nie mój problem ze ewolucji nie można udowodnić eksperymentem laboratoryjnym


Cz sty 20, 2022 8:44

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
Quinque napisał(a):
1. Ma się tak że toleruje się prześladowania jednych grup
W jaki sposób się toleruje i kto to jest ten „się”?
Cytuj:
2. Nie podałeś ani jednego przykładu rzekomego prześladowania el gje te bekow
Oficjalne ogłoszenie, przez Prezydenta RP, że „to nie są ludzie” nie wystarczy? Uchwały o „wolności od ideologii LGBT” stanowione przez samorządy nie wystarczą?
Cytuj:
3. Kilkukrotnie powiedziałem jaki dowód by mnie przekonał że ewolucja zachodzi.
Tak. Za każdym razem pisałeś o czymś, co by w jasny sposób sfalsyfikowało Teorię Ewolucji, a potwierdziło łysenkizm. Ale to nie jest wątek o ewolucji, więc odpuść sobie.


Cz sty 20, 2022 9:25
Zobacz profil
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
1. W taki że nie wyciąga się konsekwencji z nienawistynych wypowiedzi

2. Oczywiście że LGBT to nie ludzie. Ludzie to geje i lesbijski. Lgbt to ideologia. Która szkodzi gejom czy lesbijskom tak jak komuchy szkodziły robotnikom

3. No czyli tak jak mówiłem. Ewolucjoniści nie potrafią przedstawić eksperymetu w którym potwierdzą to że ryba stała się gadem a później ssakiem


Cz sty 20, 2022 9:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
Quinque, bądź łaskaw wreszcie posługiwać się argumentami. Kolejne "argumenty" typu "jesteś żałosny" będą nagradzane ostrzeżeniami.
Prosze tez nie robić OT.

_________________
ksiądz


Cz sty 20, 2022 10:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
Quinque napisał(a):
1. W taki że nie wyciąga się konsekwencji z nienawistynych wypowiedzi
Konkretnie jakie nienawistne wypowiedzi, miały miejsce, zostały zgłoszone i nie spotkały się z konsekwencjami.

Nie muszą być tego samego kalibru, co „LGBT to nie ludzie”. Ale muszą być rzeczywistą mową nienawiści przeciwko chrześcijanom, a nie krytyką działań instytucjonalnego Kościoła.

Cytuj:
2. Oczywiście że LGBT to nie ludzie. Ludzie to geje i lesbijski.
Rozumiem, że Pakistańczycy to też nie ludzie.
Cytuj:
Lgbt to ideologia.
Zadałem w innym wątku pytanie, co ta ideologia głosi. Nikt nie potrafił wyjaśnić.
Cytuj:
Która szkodzi gejom czy lesbijskom
W jaki sposób szkodzi? Obserwujemy, że obecnie na Zachodzie bardzo szybko rośnie akceptacja osób LGBT. Twierdzisz, że dzieje się tak wbrew tej ideologii?
Cytuj:
3. No czyli tak jak mówiłem. Ewolucjoniści nie potrafią przedstawić eksperymetu w którym potwierdzą to że ryba stała się gadem a później ssakiem
Czyli jak mówiłem — pisz w wątku do tego przeznaczonym. Wiesz dobrze, że TE nie postuluje, że kiedyś jakaś ryba stała się gadem. Więc po co trollujesz?


Cz sty 20, 2022 10:51
Zobacz profil
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
Proponuje, zeby ideologicznie zaslepiony Quinque przestal sluchac niedoukow saczacych jad nienawisci do "innych" i zapoznal sie z definicjami pojec, ktorych uzywa

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/LGBT

Brak wiedzy prowadzi do fanatyzmu, a ofiar fanatyzmow sa miliony.


Cz sty 20, 2022 11:41
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
bramin napisał(a):
Quinque, bądź łaskaw wreszcie posługiwać się argumentami. Kolejne "argumenty" typu "jesteś żałosny" będą nagradzane ostrzeżeniami.
Prosze tez nie robić OT.


No sorry, ale jak ktoś robi ze mnie debila to nie mam zamiaru tak nie pisać
taryjel napisał(a):
Konkretnie jakie nienawistne wypowiedzi


Konkretnie srakie, podałem wypowiedź pochwalajacą mordowanie księży I nie widzę z Twojej strony świętego oburzenia

Cytuj:
Rozumiem, że Pakistańczycy to też nie ludzie

XD

Cytuj:
Zadałem w innym wątku pytanie, co ta ideologia głosi. Nikt nie potrafił wyjaśnić


Przykro mi ale LGBT spełnia definicję ideologii

Wiki napisał(a):
Mianem ideologii określa się każdy zbiór uporządkowanych poglądów – religijnych, politycznych, prawnych, przyrodniczych, artystycznych, filozoficznych – służących ludziom o tożsamych poglądach do objaśniania otaczającego ich świata. Społeczną funkcją ideologii jest artykulacja celów aktywności i dopuszczalnych sposobów ich osiągania oraz motywacja ich zasadności względami uznawanymi za wyższe niż jednostkowy interes


Cytuj:
W jaki sposób szkodzi? Obserwujemy, że obecnie na Zachodzie bardzo szybko rośnie akceptacja osób LGBT


Wystarczy spojrzeć na setki tysięcy graczy gier multiplayer gdzie cały czas wyżywają się tekstami typu "je...y pedale" albo "twoja matka ma penisa" albo "zasrany cyganie" lub "jesteś Bułgarem? Mieszkasz w przyczepie i śpisz na dywanie jak pies". Ale tolerancja

Cytuj:
Czyli jak mówiłem — pisz w wątku do tego przeznaczonym. Wiesz dobrze, że TE nie postuluje, że kiedyś jakaś ryba stała się gadem. Więc po co trollujesz


Czyli jak mówiłem, Quinque podaję stronkę ewolucjonistów. Po czym Ewolucjoniści płakusiają że to jednak nie ewolucja


Cz sty 20, 2022 11:58

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
Quinque napisał(a):
Konkretnie srakie
Aha.

Cytuj:
podałem wypowiedź pochwalajacą mordowanie księży
Czyją wypowiedź? Bo ja tam widzę jakąś posłankę PiS na mównicy, która oskarża opozycję o to, że pobito księdza.

Cytuj:
XD
Co „XD”? Nie wiedziałeś, że „Pakistan” to skrótowiec?

Cytuj:
Przykro mi ale LGBT spełnia definicję ideologii
Spełnia, ale nie jesteś w stanie powiedzieć, co głosi.

Cytuj:
Wystarczy spojrzeć na setki tysięcy graczy gier multiplayer gdzie cały czas wyżywają się tekstami typu "je...y pedale" albo "twoja matka ma penisa" albo "zasrany cyganie" lub "jesteś Bułgarem? Mieszkasz w przyczepie i śpisz na dywanie jak pies". Ale tolerancja
No i? Z czym masz zamiar porównać tę częstotliwość, żeby wykazać, że ruchy praw LGBT zaszkodziły?
Cytuj:
Czyli jak mówiłem, Quinque podaję stronkę ewolucjonistów. Po czym Ewolucjoniści płakusiają że to jednak nie ewolucja
Quinque — ja rozumiem, że nie masz argumentów, więc dlatego nie piszesz w wątku do tego przeznaczonym. Ale proszę — masz wątki, gdzie możesz dyskutować o Teorii Ewolucji i kreacjonizmie. Tam to czyń.


Cz sty 20, 2022 12:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
Quinque, dostałeś ostrzeżenie za brak kultury w dyskusji i cytowanie wulgaryzmów.

_________________
ksiądz


Cz sty 20, 2022 12:50
Zobacz profil
Post Re: Czy złożenie zawiadomienia do organów ścigania to grzech
Taryjel napisał(a):
Czyją wypowiedź? Bo ja tam widzę jakąś posłankę PiS na mównicy, która oskarża opozycję o to, że pobito księdza.


Nie rozumiesz po polskiemu?
Polska Times napisał(a):
Skandaliczne słowa
Popołudniu posłanka poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w czasie jej wystąpienia z ław opozycji spadły oburzające słowa.

"Apeluję o ujawnienie się Pani Poseł, która - na moje słowa o zamordowaniu księdza - krzyknęła z ław sejmowych 'dobrze mu tak'. Wniosek do prokuratury jest już w przygotowaniu. Brakuje tylko Pani nazwiska" – napisała na Twitterze polityk.


Cytuj:
Spełnia, ale nie jesteś w stanie powiedzieć, co głosi.


Aha, czyli 4 litery nic nie głoszą. Pajacują dla zgrywy, ok

Cytuj:
No i? Z czym masz zamiar porównać tę częstotliwość, żeby wykazać, że ruchy praw LGBT zaszkodziły?


Ty twierdzisz że "na zachodzie rośnie akceptacja dla LGBT"

proszę wykazać
- że rzekomy wzrost akceptacji wynika z działań ideologii LGBT
- że rzekomy wzrost akceptacji występuje

Cytuj:
ja rozumiem, że nie masz argumentów

http://www.szadkowskipsychoterapia.pl/tag/ewolucja/

proszę wykazać eksperymentalnie powyższy proces

bramin napisał(a):
Quinque, dostałeś ostrzeżenie za brak kultury


Proszę zatem wykazać ten brak kultury

Cytuj:
i cytowanie wulgaryzmów


Ale zdajesz sobie sprawę z tego w jakim kontekście cytowałem te wulgaryzmy (ocenzurowane zresztą)? Rozumiem że mój profesor (ceniony kulturo i językoznawca) nie mógłby mówić studentom o genezach słowa ku... itd? a używał przy nas takich słów. Od kiedy to w poważnej dyskusji nie można zacytować słów które przedstawiają pewne zjawiska społeczne? Osta dałeś od tak nawet nie zastanawiając się nad tym co czynisz


Cz sty 20, 2022 12:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL