Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Dostać się do nieba 
Autor Wiadomość
Post Dostać się do nieba
Rozumiem że Bóg nie będzie nas sądził porównując do innych na zasadzie nie jesteś taki zły jak inni tylko indywidualnie. Czyli w zasadzie nawet dobry człowiek który nie kradnie, nie upija się czy też nie cudolozny wcale do nieba iść nie musi?

Dlaczego taki bezdomny, czy łotr od razu ma niebo ??
A bogaty ma trudniej ??

To lepiej być bezdomnym i rzucić wszystko xD ?


Cz lut 03, 2022 11:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Dostać się do nieba
szach900 napisał(a):
Czyli w zasadzie nawet dobry człowiek który nie kradnie, nie upija się czy też nie cudolozny wcale do nieba iść nie musi?


W chrześcijaństwie sprawa zbawienia łączy sie z łaską Boga i wyborem człowieka, jego wolną wolą. Czyli Bog daje nam cos, na co nie zasłużyliśmy i bierze pod uwagę naszą decyzję.
Ten wspomniany przez Ciebie dobry człowiek jak nie będzie chciał "iść do nieba" to Bog go do tego nie zmusi.

No i podstawowa zasada wynikająca z Objawienia: Bog chce zbawić każdego człowieka.

_________________
ksiądz


Cz lut 03, 2022 13:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Dostać się do nieba
bramin napisał(a):
Bog chce zbawić każdego człowieka.

Wydaje mi się, że to klucz. Człowiek musi bardzo nie chcieć, aby się nie dostać.
Gdy rozważam tajemnice bolesne uderza mnie to, że Jezus niosący krzyż zwrócił swoją uwagę na kobiety, narażając się na dodatkowe uderzenia, szarpnięcia, wyzwiska. Potem na krzyżu, nie tylko usłyszał głos współskazanego, ale też zagwarantował mu zbawienie.
Trzeba wielkiej dozy złej woli, aby się do Niego nie zwrócić. Teraz i w godzinę śmierci. (A ta może nadejść w każdej chwili.)


So lut 05, 2022 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2598
Post Re: Dostać się do nieba
To dobre pytania. Myślę, że Sąd Boży nie będzie opierał się na porównaniach, ale na istocie prawa, a taką istotą i miara prawa jest miłość. Jezus, mówiąc o tym, że bogatym będzie trudniej wejść do Królestwa Bożego, wskazuje na niebezpieczeństwo i odpowiedzialność. W innym miejscu Ewangelii Jezus mówi, że komu więcej powierzono, od tego więcej się będzie wymagać. Każdy z nas jest odpowiedzialny za swój majątek, a im większy majątek tym większa odpowiedzialność za siebie, swoje mienie oraz bliźniego. Stąd, moim zdaniem, od osób majętnych wymaga się więcej odpowiedzialności za to, co posiadają. To takie moje refleksje na szybko...

_________________
MODERATOR


Pn lut 07, 2022 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Dostać się do nieba
Zbigniew3991 napisał(a):
od osób majętnych wymaga się więcej odpowiedzialności za to, co posiadają. To takie moje refleksje na szybko...

Tak, za to co posiadają materialnego. Zapewne też wymaga to od nich ostrego kombinowania, jak zabrać to do nieba. Ten cały majątek. I wtedy, gdy przyjdzie koniec czasu i trzeba będzie iść do nieba, okaże się, że ta odpowiedzialność za dobra materialne stała się kulą u nogi. I ciągnie na dno.

Nie można dwóm panom służyć: Bogu i mamonie.


Pn lut 14, 2022 11:20
Zobacz profil
Post Re: Dostać się do nieba
Ale pieniądze też są ważne w życiu codziennym.


Pn lut 14, 2022 12:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL