Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Modlitwa o naprawienie relacji w związku, czy to fair? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2012 16:01
Posty: 107
Post Modlitwa o naprawienie relacji w związku, czy to fair?
Witam wszystkich,
Postaram się jak mogę skrócić to czym chciałabym się podzielić
Od pół roku jestem w związku z pewnym mężczyzna (o Boże, takiego szukałam! Chociaż ma wiele wad, to chyba z moich snów dałabym mu mocne 8 na 10, reszta do pogodzenia się przeze mnie, ze nikt nie jest idealny:) )
Przez swoje zabliźnione już zranienia w sercu ciagle starałam się „uzyskać dowód” akceptacji i miłości z jego strony. Jak? Prymitywnie, kłótnie i wojny kilka razy w miesiącu, a później obserwacja czy dalej mu zależy… No i dostawałam odpowiedz jaką chciałam, ale do czasu. Otworzyły mi się oczy dopiero, jak w jego zobaczyłam obojętność, a w postawie rezygnację. Związek dalej jest, a raczej zachowuje funkcje życiowe. Mam przekonanie, że już nie widzi we mnie tej wyjątkowej i nie ma się co dziwić, bo pokazałam mu wredną babę i to nie raz. Jak już dojrzałam problem w sobie, to ostatnią deską ratunku jaka przyszła mi do głowy była litania do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły - i tu chce zaznaczyć, ze doskonale sobie zdaje sprawę z tego, ze to ja jestem tym węzłem. Wiec dziś, jest drugi i dzień i w sumie zastanawiam się, czy to fair, czy to w porządku, czy to możliwe żeby prosić o naprawienie relacji z druga osobą? Bo idzie to pewnie w parze z jakaś nadzieja na to, ze ta osoba znowu będzie myśleć z miłością i radością, a przecież zmusić do tego się nie da.


Pn lut 07, 2022 21:31
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa o naprawienie relacji w związku, czy to fair?
A myslalas o terapii? Siebie mozesz zmienic a terapia pomoze ci odkryc przyczyny twoich zachowan.

Modlitwa juz ci pomogla zrozumiec przyczyny problemow (na marginesie: ile punktow w skali do 10 ty bys dostala?).
Moze powinnas po prostu w szczerej rozmowie bez klotni i zalow powiedziec partnerowi z czego te klotnie wynikaly?


Wt lut 08, 2022 8:16

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Modlitwa o naprawienie relacji w związku, czy to fair?
Mam wrażenie, że mamy tutaj do czynienia z mechanizmem „samospełniającej się przepowiedni”, czy „efektu Pigmaliona”. Tzn. „wkręcasz sobie”, że facet od Ciebie odejdzie i przestanie Cię kochać. To sprawia, że go zaczynasz „testować”. Te „testy” pogłębiają tarcia w Waszym związku, a to sprawia, że „spełnia się” Twoja obawa. I tak w kółko.

Nie próbując odpowiedzieć, czy modlitwa jest tutaj fair, czy nie (choć nie widzę powodu, dla którego miałaby być fair) Twoim zadaniem jest przerwanie tego błędnego koła. To nie Ty jesteś „węzłem”. Węzłem jest brak zaufania i Twoje przekonanie, że związek jest skazany na rozpad. Skoro facet pozostaje z Tobą w związku, to dowód, że (póki co) widzi w Tobie „tę wyjątkową” i jest co ratować.

Dlatego zgadzam się z Kael — szczera rozmowa, czy wspólna terapia mogą Wam pomóc znaleźć źródła problemów.


Wt lut 08, 2022 8:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Modlitwa o naprawienie relacji w związku, czy to fair?
saraaa napisał(a):
Witam wszystkich,
Postaram się jak mogę skrócić to czym chciałabym się podzielić
Od pół roku jestem w związku z pewnym mężczyzna (o Boże, takiego szukałam! Chociaż ma wiele wad, to chyba z moich snów dałabym mu mocne 8 na 10, reszta do pogodzenia się przeze mnie, ze nikt nie jest idealny:) )


Ech... Po pierwsze, oceniasz osobę z którą zakładasz związek według tej toksycznej 10-punktowej skali i dziwisz się, że potem coś nie gra? Tu już zalążek zła. Miłość "za coś" jest nic nie warta. Jeżeli kochasz drugą osobę, to musisz go kochać zarówno za tych 8 "plusów", jak i z tymi 2 "minusami". Inaczej z góry wiadomo, że jak facetowi, przykładowo, wyrośnie tatusiowaty brzuszek lub jeżeli zacznie się pojawiać łysizna, to wymienisz go na lepszy model.

Po drugie zaś, co wynika jednak z pierwszego, takiego typu ocena powoduje, że koncentrujesz się automatycznie na tych 2 "minusach". Niektóre kobiety mają tendencję do tego, żeby te "braki" jakoś zlikwidować. Mam nadzieję, że nie zaliczasz się do tych. Jest takie przysłowie, że mężczyzna poślubia kobietę w nadziei, że ona się nie zmieni. Ale tak się nie stanie. Kobieta natomiast poślubia mężczyznę w nadziei, że on się zmieni. Ale tak się nie stanie.

Cytuj:
Przez swoje zabliźnione już zranienia w sercu ciagle starałam się „uzyskać dowód” akceptacji i miłości z jego strony. Jak? Prymitywnie, kłótnie i wojny kilka razy w miesiącu, a później obserwacja czy dalej mu zależy… No i dostawałam odpowiedz jaką chciałam, ale do czasu. Otworzyły mi się oczy dopiero, jak w jego zobaczyłam obojętność, a w postawie rezygnację.


Twoje rany z przeszłości nie dają Ci prawa do ranienia Twojego mężczyzny z teraźniejszości. To nie tylko to, że on rezygnuje z powodu ciągłych tarć, to tylko część problemu. Jego główną osią jest to, że on w końcu zauważa, że nie traktujesz go jako JEGO, jako faceta z którym się związałaś. Ale jako kontynuację Twojego (Twoich?) ex. Ze niezależnie od tego, ile razy będzie Ci on to udowadniał, i tak tego nie zdoła. To boli.

Cytuj:
Związek dalej jest, a raczej zachowuje funkcje życiowe. Mam przekonanie, że już nie widzi we mnie tej wyjątkowej i nie ma się co dziwić, bo pokazałam mu wredną babę i to nie raz.


Ty pierwsza pokazałaś mu, że on nie jest nikim wyjątkowym a tylko kolejnym facetem.

Cytuj:
Jak już dojrzałam problem w sobie, to ostatnią deską ratunku jaka przyszła mi do głowy była litania do Matki Bożej Rozwiązującej Węzły - i tu chce zaznaczyć, ze doskonale sobie zdaje sprawę z tego, ze to ja jestem tym węzłem. Wiec dziś, jest drugi i dzień i w sumie zastanawiam się, czy to fair, czy to w porządku, czy to możliwe żeby prosić o naprawienie relacji z druga osobą? Bo idzie to pewnie w parze z jakaś nadzieja na to, ze ta osoba znowu będzie myśleć z miłością i radością, a przecież zmusić do tego się nie da.


Zrozumienie jest pierwszym krokiem do poprawy. Być może ta litania już działa, choć nie tak, jak sobie wyobrażałaś. Być może zaczynasz rozumieć, co jest źródłem waszych kłopotów i że to Ty właśnie nim jesteś. I że konsekwencją może być, że ten związek się rozwiąże właśnie. Nie jest to konieczność, być może spostrzegłaś się w porę. Ale powinnaś sobie zdawać sprawę, że centralnym punktem naszych modlitw do Boga jest "bądź wola Twoja". Jeżeli wola Boga jest taka, żeby ten związek się rozwiązał, to być może jest to dla dobra obu z was. Być może tego związku uratować się nie da, ale za to Ty będziesz miała okazję urosnąć w duchu i wyzwolić się z niewoli starych ran. Być może najlepsze, co może wam się stać, to pogodzić się z sobą, ale bez życia razem.

Ale to nie jest konieczne. Dlatego, niezależnie od Twoich dalszych kroków, włącz go w to. Czy to będzie terapia, jak radzą inni, czy modlitwa. Zresztą, jedno drugiego nie wyklucza. Nie rozwiążesz sytuacji bez otwarcia się jemu na temat Twoich przemyśleń. Kto wie, może on właśnie na coś takiego czeka. Jeżeli jest religijny, być może włączy się w modlitwę, jeżeli racjonalny, skorzysta z terapii a być może sama gotowość Ciebie na otwarcie się już zacznie jakąś zmianę u niego. Zaczęłaś od litanii, w samotności. Teraz kolej na następny krok. Już nie w samotności.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt lut 08, 2022 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: Modlitwa o naprawienie relacji w związku, czy to fair?
Ja u Ciebie widzę problem niskiej samooceny i strachu przed porzuceniem. Zamiast coraz to nowych modlitw po prostu ciesz się tym związkiem. Żyj tu i teraz.


N lis 13, 2022 1:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL