Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Gdzie jest sprawiedliwość 
Autor Wiadomość
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Można podsumować, że tam gdzie jest prawda, tam jest też sprawiedliwość. I Boga w to nie mieszajmy.
Jednak w życiu bywa tak, że jaka prawda, taka sprawiedliwość. Tudzież odwrotnie.


Wt mar 15, 2022 18:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Tam, gdzie nie ma Boga próżno szukać prawdy i sprawiedliwości. Bo zawsze będą one subiektywne i relatywne.


Wt mar 15, 2022 18:21
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
A gdzie jest Bog, wedlug andeja, ktory da mu gwarancje, ze tam moze byc droga do prawde?
W kosciolach na kazaniach? Ktorych? W ludziach? Wszedzie?


Wt mar 15, 2022 19:11

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
andej napisał(a):
Tam, gdzie nie ma Boga próżno szukać prawdy i sprawiedliwości. Bo zawsze będą one subiektywne i relatywne.
A w jaki sposób koncepcja Boga nam tutaj pomaga? I dlaczego subiektywność sprawiedliwości sprawia, że „próżno jej szukać”?

Nie no, serio pytam.

Bo albo jest tak, że prawda i sprawiedliwość są wartościami, które dostrzegamy bez powoływania się na Boga. I wtedy argument „religia jest dobra, bo naucza o prawdzie i sprawiedliwości” jest jakoś tam zasadny. Ale wtedy pada argument „prawda i sprawiedliwość są do znalezienia tylko w religii”. Albo uznajemy zasadność drugiego argumentu, ale wtedy nie mamy podstaw, by uznać, iż religia wnosi cokolwiek dobrego (bo na jakiej podstawie ocenimy, że to co według niej jest dobre, w istocie jest dobre?).

Niestety — jedna z najbardziej typowych linii apologetycznych zawiera błędne koło.


Śr mar 16, 2022 11:48
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
A teraz przedstawisz jakąkolwiek obiektywną wartość odwołując się do ateizmu

Niestety ateizm i lewactwo to bezwartościowe idee z których nic nie wynika. I nic nie oferują. Opierają się jedynie na negacji


Cz mar 17, 2022 14:12

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Quinque napisał(a):
A teraz przedstawisz jakąkolwiek obiektywną wartość odwołując się do ateizmu
Nie. Nie przedstawię. Bo nigdzie nie twierdziłem, że z ateizmu wypływają jakieś wartości.

Cytuj:
Niestety ateizm i lewactwo to bezwartościowe idee z których nic nie wynika.
Coś tam jednak wynika z ateizmu. Nie wartości obiektywne, oczywiście. Dla osoby racjonalnej jednak, istotne powinno być „czy mam powody wierzyć w Boga”, a nie „czy z ateizmu coś wynika”. Jeśli ateizm jest poglądem prawdziwym, to należy ten pogląd wyznawać, niezależnie, czy coś z niego wynika. Podobnie z teizmem.

Czy coś wynika z „lewactwa”, nie wiem, bo zdaję sobie sprawę, że jest to pojęcie zdefiniowane jako „to co się nie podoba Quinque”.

Cytuj:
Opierają się jedynie na negacji
Ateizm nie opiera się na negacji, tylko jest negacją. Negacja istnienia flogistonu i eteru kosmicznego też są „jedynie negacją”, ale jednak pomogły nam znaleźć pewne prawdy pozytywne.


Cz mar 17, 2022 14:48
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Aha, czyli tak jak mówiłem z ateizmu nie można wyprowadzić żadnych wartości


N mar 20, 2022 13:46

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Quinque napisał(a):
Aha, czyli tak jak mówiłem z ateizmu nie można wyprowadzić żadnych wartości
No mówiłeś. Ale w jaki sposób świadczyć to ma o tym, że ateizm jest nieprawdziwy? Pogląd prawdziwy to taki, który jest zgodny z obserwacją, a nie taki, z którego można wyprowadzić wartości. Z wiary w krasnoludki można też jakieś wartości wyprowadzić, ale to nie znaczy, że krasnoludki istnieją.


N mar 20, 2022 14:00
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
O proszę teraz mamy powołanie się na krasnoludki. Coraz niżej

Przypomnij sobie swój ateizm jak będziesz bredził o jakiś prawach człowieka
[po pierwsze prawem człowieka jest możliwość wyrażania własnych poglądów. Jeśli uważasz, że nie ma czegoś takiego, jak prawa człowieka, to to Twoje zdanie dotyczy także Ciebie i w myśl tego zdania powinieneś być zbanowany. Zapewne niedługo to się zdarzy, sądząc po tonie Twoich wypowiedzi. M.]


N mar 20, 2022 16:57

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Musisz zrozumieć co się kiedyś wydarzyło w niebie .
Hioba 1:6-12

,,... Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Jahwe, że i szatan też poszedł z nimi.
I rzekł Bóg do szatana: "Skąd przychodzisz?" Szatan odrzekł Jahwe: "Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej".
Mówi Jahwe do szatana: "A zwróciłeś uwagę na sługę mego, Joba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by tak był prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający grzechu jak on".
Szatan na to do Jahwe: "Więc czy za nic Job czci Boga?
Czyż Ty nie okoliłeś zewsząd jego samego, jego domu i całej majętności? Pracy jego rąk błogosławiłeś, jego dobytek na ziemi się mnoży.
Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego majątku. Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył!"
Rzekł Jahwe do szatana: "Oto cały majątek jego w twej mocy. Tylko na niego samego nie wyciągaj ręki". I odszedł szatan sprzed oblicza Jahwe
....,,

Hiob przeszedł tą próbę , ale Szatan Diabeł nie odpuścił .
Hioba 2:1-6

,,... Pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stawić się przed Jahwe, poszedł i szatan z nimi, by stanąć przed Jahwe.
I rzekł Jahwe do szatana: "Skąd przychodzisz?" Szatan odpowiedział Jahwe: "Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej".
Rzekł Jahwe szatanowi: "Zwróciłeś uwagę na sługę mego, Joba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by był tak prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający zła jak on. Jeszcze trwa w swej prawości, choć mnie nakłoniłeś do zrujnowania go, na próżno".
Na to szatan odpowiedział Jahwe: "Skóra za skórę. Wszystko, co człowiek posiada, odda za swoje życie.
Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego kości i ciała. Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył".
I rzekł Jahwe do szatana: "Oto jest w twej mocy. Życie mu tylko zachowaj".
...,,

Zauważ , że Diabeł powiedział :

,,... "Skóra za skórę. Wszystko, co człowiek posiada, odda za swoje życie....,,

Diabeł zarzucił to wszystkim ludziom również tobie i mnie.
Tak to rozumiem , gdybym coś zle rozumiał to proszę o poprawę.


Pt lip 15, 2022 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Dobrze, że zaczynasz się autorko nad tym zastanawiać. Zostaliśmy stworzeni po to, aby korzystać z wszelkich dobrodziejstw tu na ziemi. Jeżeli ktoś urodził się i już na starcie ma świadomość nierówności to jego naturalnym prawem jest zawalczeniem o swoje przywileje. To nic złego. Nowoczesna wiara już o tym mówi "jak na niebie tak i na ziemi". Polecam na start książki Josepha Murphy.


N lis 13, 2022 1:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL