Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 6:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Gdzie jest sprawiedliwość 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz mar 10, 2022 15:47
Posty: 1
Post Gdzie jest sprawiedliwość
Od dziecka wpajano mi że Bóg wszystkim daje po równo, bo wszystkich kocha jednakowo. Że każdemu pomoże i nikogo nie osądza. Ze wszystko co mamy pochodzi od Boga i Bogu wszystko zawdzięczamy. Widzę cierpienia wielu osób i szczęście ludzi złych żyjących w przepychu a ich bogactwo pochodzi z krzywdy zadanej innym. Dlaczego cierpią dobrzy szlachetni uczciwi, cierpią z powodu chorób nędzy i działań wojennych dzieci a zbrodniarze dożywają w dobrobycie późnego wieku.
Pytam więc dlaczego tak jest a ponieważ nikt nie umie mi na to odpowiedzieć dlatego chyba odejdę od wiary.


Cz mar 10, 2022 16:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Dorota137 napisał(a):
Od dziecka wpajano mi że Bóg wszystkim daje po równo, bo wszystkich kocha jednakowo.


No to Ci źle wpajano i to na wielu poziomach. Bóg kocha wszystkich jednakowo, co nie oznacza, że wszystkim równo daje. Po pierwsze, jednemu daje jeden talent, drugiemu pięć a trzeciemu dziesięć. Mt 25:14-30. Nie jesteśmy oceniani przez pryzmat tego, ile mamy, ale tego, co z tymi talentami poczniemy. W przypowieści ten co miał dużo dużo spożytkował, a ten co miał mało nawet tego nie potrafił pomnożyć. Ale, dla przypomnienia, jest też przypowieść o wdowim groszu. Tam mała suma była więcej warta od hojności bogacza, bo bogacz dzielił się tylko zbyteczną częścią majątku.

To pierwszy rodzaj darów. Drugim rodzajem obdarza wszystkich jednakowo. Mt 5:45. "On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.".

Trzecim rodzajem wreszcie są dary w życiu wiecznym. Ci do odebrali już swoje nagrody na Ziemi będą w Niebie mieli mniej.

Cytuj:
Że każdemu pomoże i nikogo nie osądza.


Pomoże każdemu, kto prosi i wierzy, a osądzi wszystkich według wiary oraz uczynków.

Dorota137 napisał(a):
Ze wszystko co mamy pochodzi od Boga i Bogu wszystko zawdzięczamy.


Nie tyle jemu co jego Opatrzności. To wszystko, co uważamy czasem za naturalne i bezproblemowe może obrócić się w gruzy, jeżeli jakiemuś stukniętemu przywódcy uwidzi się rozpętać wojenkę, jak za naszą granicą.

Dorota137 napisał(a):
Widzę cierpienia wielu osób i szczęście ludzi złych żyjących w przepychu a ich bogactwo pochodzi z krzywdy zadanej innym. Dlaczego cierpią dobrzy szlachetni uczciwi, cierpią z powodu chorób nędzy i działań wojennych dzieci a zbrodniarze dożywają w dobrobycie późnego wieku.


Chrześcijaństwo odpowiada, że wszystko zło się z grzechu bierze, i że tylko przez uwolnienie się od grzechu można od cierpienia się uwolnić. Różne są źródła grzechu, ale jednym z nich była właśnie to, co opisywałaś, dążenie do przepychu, bogactwa, władzy. Na jednego bogacza są dziesiątki otaczających go,którzy tak samo dążą ale przez to dążenie krzywdzą siebie i innych i staczają się przy tym sami w dół. Ale bez życia w przepychu. Człowiek sprawiedliwy nie osiągnie może takich wyżyn bogactwa i władzy, ale będzie otoczony podobnymi do siebie. Jeżeli na końcu życia może powiedzieć sobie, że nikt przez niego nie płakał, to znaczy więcej niż miliardy zarobione przez nikczemnika.

Cytuj:
Pytam więc dlaczego tak jest a ponieważ nikt nie umie mi na to odpowiedzieć dlatego chyba odejdę od wiary.


I co, jeżeli odejdziesz od wiary, to nagle źli zbiednieją, dobrzy się wzbogacą, nikczemni osłabną a krzywdzeni się wzmocnią? Widzę że wątpisz we siłę wiary, rozumiem to nawet. Ale o ile wiara może mieć siłę, to niewiara nie ma jej wcale. A nawet jak już wiary nie masz lub nie masz jej dużo, działaj tak, jakbyś wierzyła. Tylko tak możesz zmienić świat na lepsze.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz mar 10, 2022 18:04
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
bert04 napisał(a):
Dorota137 napisał(a):
Od dziecka wpajano mi że Bóg wszystkim daje po równo, bo wszystkich kocha jednakowo.

No to Ci źle wpajano i to na wielu poziomach. […]

Uważasz, że Tobie dobrze wpajano i to na wszystkich poziomach?
Nie jest przypadkiem tak, że tym którzy żyją tym co im wpojono, najtrudniej zobaczyć to co jest naprawdę?


So mar 12, 2022 7:36
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
nolda napisał(a):
Nie jest przypadkiem tak, że tym którzy żyją tym co im wpojono, najtrudniej zobaczyć to co jest naprawdę?

Osobiście wiesz "co jest naprawdę"?


So mar 12, 2022 11:32
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
W kwestii prawdy.
Kiedyś dawno, dawno temu ludzie przyjmowali za prawdę, że Ziemia jest płaska. Kopernik był uznawany za heretyka.

A teraz uczą nas że:

Rodzi się pytanie - od czego zależy prawda?


So mar 12, 2022 11:57
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Prawda jest tam, gdzie jest.
Nasze poznanie prawdy zalezy od znajomosci faktow i zrozumienia powiazan.
Przekonanie o posiadaniu prawdy zamyka droge do jej poznania.


So mar 12, 2022 13:57

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Jedną z niesprawiedliwości, i dowodem, że Bóg nie wszystkim daje po równo jest krótka historia Kaina i Abla (Rdz 4:3-7). Obaj bracia składali ofiary ze swoich płodów Panu. Lecz tylko nad jedną z nich Pan się pochylił. Powodem odrzucenia przez Pana pierwocin z Kaina trzody i z ich tłuszczu było zasmucenie i ponura jego twarz, co wynikało z jego złego postępowania.

Gdyby Kain postępował dobrze, miałby pogodny wyraz twarzy, z pewnością zostałaby przyjęta jego ofiara, i nie dopuściłby się zbrodni przeciwko bratu.

Tak z ciekawości, którzy zbrodniarze dożyli późnego wieku?


So mar 12, 2022 16:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
bert04 napisał(a):
Bóg kocha wszystkich jednakowo

Wszystkich jednakowo, serio?

Księga Rodzaju 6
5-7.
"Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. Wreszcie Pan rzekł: Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem".

...i mam jeszcze takie pytanie, retoryczne rzecz jasna. Czy znasz w ogóle definicję pojęcia miłość?

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


N mar 13, 2022 0:34
Zobacz profil
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Cytuj:
Wszystkich jednakowo, serio?

Księga Rodzaju 6
5-7.
"Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. Wreszcie Pan rzekł: Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem".

...i mam jeszcze takie pytanie, retoryczne rzecz jasna. Czy znasz w ogóle definicję pojęcia miłość?

A Ty masz pojęcie, że te słowa nie napisał Bóg, ale ludzie, którzy przypisywali Boga zarówno ludzkie cnoty, jak i wady.


N mar 13, 2022 9:26
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Zatem dlaczego znajdują się w Piśmie Św.? W jakim celu?


N mar 13, 2022 11:01
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Kael napisał(a):
Prawda jest tam, gdzie jest.
Nasze poznanie prawdy zalezy od znajomosci faktow i zrozumienia powiazan.
Przekonanie o posiadaniu prawdy zamyka droge do jej poznania.

Trafiłaś w punkt Kael.


N mar 13, 2022 11:03
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Believing napisał(a):
Zatem dlaczego znajdują się w Piśmie Św.? W jakim celu?

ST to dochodzenie do Boga, którego pełnia jest w Chrystusie.


Pn mar 14, 2022 9:25
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Alus napisał(a):
nolda napisał(a):
Nie jest przypadkiem tak, że tym którzy żyją tym co im wpojono, najtrudniej zobaczyć to co jest naprawdę?

Osobiście wiesz "co jest naprawdę"?

Osobiście wiem, choć właściwszym będzie określenie - doświadczam, doświadczyłem. Dlaczego nie chcę użyć słowa wiem, ponieważ wiem pochodzi od wiedzy, a wiedza nie jest moja, to coś co zapożyczam od innych. Doświadczenie to coś bardziej osobistego, mojego.
Alus napisał(a):
Whispernight napisał(a):
Księga Rodzaju 6
5-7[…]

A Ty masz pojęcie, że te słowa nie napisał Bóg, ale ludzie, którzy przypisywali Boga zarówno ludzkie cnoty, jak i wady.
Tu się z Toba zgadzam, ponoć Bóg nawet kropki nie napisał/postawił. Wszystkie zapiski są dziełem człowieka. On je sporządził i interpretuje po swojemu.
Alus napisał(a):
ST to dochodzenie do Boga, którego pełnia jest w Chrystusie.
To stwierdzenie jest ujęte w jakichś starożytnych zapiskach poczynionych przez człowieka, przytoczone przez Ciebie, czy Twoje przemyślenia?


Pn mar 14, 2022 19:15
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
nolda napisał(a):
To stwierdzenie jest ujęte w jakichś starożytnych zapiskach poczynionych przez człowieka, przytoczone przez Ciebie, czy Twoje przemyślenia?

Naukowcy nie podważają historyczności Jezusa. A skoro żył, to i Jego przekaz jest prawdą.


Wt mar 15, 2022 12:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Gdzie jest sprawiedliwość
Dwa cytaty na temat prawdy.

Z Misia: "Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu"
I od Jana (J 18,38): "Rzekł do Niego Piłat: «Cóż to jest prawda?»"

Ale co ma prawda do sprawiedliwości?
Jedynym posiadaczem prawdy i sprawiedliwości jest Bóg. Errare humanum est.


Wt mar 15, 2022 18:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL