Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Bóg to miłość 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 13, 2021 15:30
Posty: 50
Post Bóg to miłość
Bóg jest miłością to czy kochając Rodzinę najmocniej jak się da, kocham również Boga najmocniej jak się da? Jeśliby kto mówił: Miłuję Boga, a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi.

Rozumiem że mt 10:37 Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.

Tak samo jak łk 14:26 Jeżeli ktoś z was chce iść za mną, lecz bardziej kocha swego ojca, matkę, żonę, dzieci, braci, siostry i swoje doczesne życie, nie może być moim uczniem. Polega na tym gdyby Rodzice lub ktokolwiek z rodziny kto nie wierzy w Jezusa kazał nam przestać w niego wierzyć mamy wybrać Jezusa

a Jeśli Rodzina idzie za Bogiem wtedy nie muszę wybierać bo mogę ich kochać tak samo mocno?
Wybierać miedzy Bogiem a Rodziną która idzie za Bogiem to jak wybierać miedzy miłością a miłością lub miedzy lub Matką a dziećmi inny rodzaj miłości ale nie da się ich porównać.

i ciągle mnie nurtuje to pytanie czy Kochając Rodzine najmocniej jak i Boga jest dobre

Przykazanie nowe* daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie.


Pt mar 25, 2022 16:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bóg to miłość
Cytat z Biblii Kościoła Katolickiego czyli Biblii Tysiąclecia 2 wydanie . Hebrajczyków 12:29

,,...Bóg nasz bowiem jest ogniem pochłaniającym....,,

Bóg jest nie tylko miłością ale i ogniem pochłaniającym .
Tak to rozumiem i w to wierzę .


So maja 14, 2022 6:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 06, 2022 4:04
Posty: 1
Post Re: Bóg to miłość
Kochajmy się nawzajem tak, jak Bóg kocha ludzi.
basket random


Śr lip 06, 2022 5:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bóg to miłość
Oto jak zareagował Jezus na interwencję swojej rodziny . Mateusza 12:46-50

,,...Gdy jeszcze mówił do tłumów, oto jego matka i bracia stanęli na zewnątrz, pragnąc z nim mówić.  Ktoś więc powiedział mu: „Oto twoja matka oraz twoi bracia stoją na zewnątrz i pragną z tobą mówić”.  On, odpowiadając, rzekł do tego, który mu to powiedział: „Kto jest moją matką i którzy są moimi braćmi?”  I wyciągnąwszy rękę ku swym uczniom, rzekł: „Oto moja matka i moi bracia!  Bo każdy, kto wykonuje wolę mojego Ojca, który jest w niebie, ten właśnie jest mi bratem i siostrą, i matką”....,,

Ciekawe prawda?


Cz lip 07, 2022 10:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL