Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Balansowanie na krawędzi wiary 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt kwi 29, 2022 16:00
Posty: 1
Post Re: Balansowanie na krawędzi wiary
Cześć,
wiary nie można kupić, ale nawet nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo trudna jest wiara. Przekonałam się o tym będąc w Izbie Pamięci Męczenników http://izbameczennikow.pl/ Kurcze poczytajcie jacy ludzie mają wiarę, jak potrafią oddać życie za swoją wiarę, za Chrystusa


Pt kwi 29, 2022 15:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: Balansowanie na krawędzi wiary
Nie trzeba nic czytać. Wszystkie odpowiedzi są w nas. Wyciszcie się, a usłyszycie głos Ojca, który was poprowadzi.


N lis 13, 2022 1:14
Zobacz profil
Post Re: Balansowanie na krawędzi wiary
Gdybym nic nie czytał (również tego co napisałeś powyżej), wiedziałbym, że mam nic nie czytać?


N lis 13, 2022 11:10

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: Balansowanie na krawędzi wiary
Wiara jest albo jej nie ma, nie można zmusić się do wierzenia. Im więcej czytasz, tym więcej będziesz mieć wątpliwości, które ostatecznie sprawią, że przestaniesz wierzyć. Dlatego Bóg objawiał się prostym pastuszkom (np. w Fatimie), bo takie osoby wszystko przyjmują na słowo, nie mają takich przemyśleń intelektualnych jak Ty.


Wt gru 06, 2022 21:39
Zobacz profil
Post Re: Balansowanie na krawędzi wiary
Zgadzam się w pełni. W XX wieku zarówno Stalin jak i Hitler wycinali w pień intelektualistów. Jaki mieli w tym cel - tylko prostaczkowie łykną jak pelikan wszystko co im wrzucą. Dla nich zarówno Stalin jak i Hitler byli bogami. Oddawali za nich życie, donosili na najbliższych, mordowali uważających inaczej.


Wt gru 06, 2022 22:21
Post Re: Balansowanie na krawędzi wiary
Płomyk napisał(a):
Im więcej czytasz, tym więcej będziesz mieć wątpliwości, które ostatecznie sprawią, że przestaniesz wierzyć. Dlatego Bóg objawiał się prostym pastuszkom (np. w Fatimie), bo takie osoby wszystko przyjmują na słowo, nie mają takich przemyśleń intelektualnych

Drogi Płomyku, zrobiło mi się Ciebie tak strasznie szkoda, że nie masz pojęcia. Dlatego przyjmij tę uprzejmość z mojej strony i spróbuj obudzić się do przemyśleń intelektualnych. Poczytaj o Ignacym z Loyoli, Franciszku z Asyżu i Klarze, Marcinie Lutrze. Zaskoczą Cię.


Śr gru 07, 2022 19:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL