Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Cierpienie 
Autor Wiadomość
Post Cierpienie
Hej.

Wiem, ze temat wielokrotnie podejmowany przez forum.

Ale dlaczego jedni więcej cierpia a drudzy mniej ??

To znaczy. Zeby było jasno, ze mam na myśli ,ze jedni się dobrze w tym czasie bawią ,a inni sobie cierpią i jeszcze mowią, ze to ma być błogłaswieństwo, a np tymczasem inni mają się dobrze hmm ??


Śr maja 11, 2022 12:12

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Cierpienie
Dlaczego tak jest , że jedni więcej cierpią a drudzy mniej ?
Odpowiedz z Biblii Kościoła Katolickiego czyli Biblii Tysiąclecia 2 wydanie . Kaznodziei 9:11

,,...Bo czas i przypadek rządzi wszystkimi....,,

Tak to rozumiem i w to wierzę .


So maja 14, 2022 6:44
Zobacz profil
Post Re: Cierpienie
Frosty napisał(a):
george45 napisał(a):
Co rozumiesz pod słowem cierpienie?

cierpienie to dla mnie brak stanu równowagi, stanu wolnego od bólu fizycznego i psychicznego, stanu który dla ludzi pozwala w sposób niezaburzony odczuwać przyjemność i szczęście.

Frosty, czy dobrze zrozumiem, jeśli zostanie zachowany stan równowagi:
Troszeczkę boli, troszeczkę nie boli = brak cierpienia, odczuwasz przyjemność i szczęście?
Troszeczkę szkoda, troszeczkę nie szkoda = brak cierpienia, odczuwasz przyjemność i szczęście?
Troszeczkę zazdroszczę troszeczkę nie zazdroszczę = brak cierpienia, odczuwasz przyjemność i szczęście?


So cze 18, 2022 17:05

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Cierpienie
Nolda chodzi o przesyt i niedosyt.


So cze 18, 2022 17:23
Zobacz profil
Post Re: Cierpienie
Mógłbyś, jeśli to nie sprawi większej trudności bardziej przystępnie wyjaśnić. Przesyt bólu cierpienie, długi okres bez bólu brak cierpienia, przyjemność i szczęście?


So cze 18, 2022 17:36

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Cierpienie
Niektóre przyczyny odczuwania szczęścia w nadmiarze dają odwrotny efekt. Najprościej można sobie to wyobrazić na przykładzie jedzenia, a później przełożyć na inne sfery.


So cze 18, 2022 18:10
Zobacz profil
Post Re: Cierpienie
Ponoć Jezus cierpiał, myślisz, że Jego cierpienie było spowodowane przesytem a potem niedosytem? Jakoś nadal nie potrafię sobie poskładać co to jest według ciebie cierpienie. Możesz wskazać bardziej przystępnie, na jakimś przykładzie, kiedy cierpiałeś i skutkiem jakiego nadmiaru, przesytu, a potem jego braku, było ono spowodowane?


So cze 18, 2022 21:56

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Cierpienie
nolda napisał(a):
Ponoć Jezus cierpiał, myślisz, że Jego cierpienie było spowodowane przesytem a potem niedosytem? Jakoś nadal nie potrafię sobie poskładać co to jest według ciebie cierpienie. Możesz wskazać bardziej przystępnie, na jakimś przykładzie, kiedy cierpiałeś i skutkiem jakiego nadmiaru, przesytu, a potem jego braku, było ono spowodowane?


Serio? Przy poprzednim wpisie miałem pogrubić "niektóre" żeby uniknąć takich właśnie wycieczek z Jezuem.
Czy z jedzeniem jest jakiś problem?
Głód = cierpienie. Zjedzenie odpowiedniej ilości pokarmu = równowaga. Przejedzenie (niestrawność, problemy gastryczne) = cierpienie
Z przełożeniem na to co lubisz i z umiarem (dawkowaniem tego) już chyba problemu nie będzie.
np
1.Ala lubi jeździć na rowerze, to daje jej w pewnej sferze szczęście.
Ala ciągle (za dużo) jeździ na rowerze na skraju wytrzymałości organizmu, przekracza granicę czerpania z tego przyjemności, a wchodzi w sferę zadawania sobie przykrości z tego tytułu, gdzie wysiłek fizyczny nie jest rekompensowany już satysfakcją z jazdy.

2.Ala jest szczęśliwa z powodu stanu zdrowia swoich dzieci. Ale nie może stać się nieszczęśliwa z tytułu nadmiaru tego zdrowia, lub zbyt długo utrzymującego się tego stanu, tutaj przesyt nie występuje.

Cierpienie z braku czegoś jest oczywiste i to można pominąć.


So cze 18, 2022 22:23
Zobacz profil
Post Re: Cierpienie
Głód = głód
Problemy gastryczne = problemy gastryczne
Ala nie czerpie przyjemności = Ala nie czerpie przyjemności.
To są fakty, pytam, czy jest cierpienie?
Cierpienie z braku czegoś? Co to znaczy cierpieć z braku czegoś, kiedy człowiek cierpi z braku czegoś?


So cze 18, 2022 23:13

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Cierpienie
nolda napisał(a):
Głód = głód
Problemy gastryczne = problemy gastryczne
Ala nie czerpie przyjemności = Ala nie czerpie przyjemności.
To są fakty, pytam, czy jest cierpienie?

czytanie tego


So cze 18, 2022 23:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Cierpienie
logika napisał(a):
Dlaczego tak jest , że jedni więcej cierpią a drudzy mniej ?
Odpowiedz z Biblii Kościoła Katolickiego czyli Biblii Tysiąclecia 2 wydanie . Kaznodziei 9:11

,,...Bo czas i przypadek rządzi wszystkimi....,,

Tak to rozumiem i w to wierzę .


Trochę Hellera i przypadku

Cytuj:
Przypadki niczego nie wyjaśniają, bo same wymagają wyjaśnienia. Są tak subtelnie wplecione w strukturę Wszechświata, że bez niej tracą sens i nie mogą istnieć. A odwoływanie się do szczególnych miejsc w strukturze Całości jako śladów Projektanta jest dla tego Projektanta zniewagą dokładnie z tego samego powodu, dla którego trzeba odrzucić wyjaśniającą moc czystych przypadków. W Kosmicznej Matrycy nie ma szczególnych miejsc (obojętne, czy nazwiemy je działaniem przypadku, czy nadzwyczajną interwencją); wszystko jest jedną Wielką Matrycą. Nazwałbym ją Inteligentnym Projektem, ale ta piękna nazwa została skompromitowana, dlatego wolę użyć określenia często powtarzanego przez Einsteina: the Mind of God – Zamysł Boga. Celem nauki jest odcyfrować ten Zamysł.

Filozofia przypadku - Michał Heller


So cze 18, 2022 23:22
Zobacz profil
Post Re: Cierpienie
Frosty napisał(a):
nolda napisał(a):
Głód = głód
Problemy gastryczne = problemy gastryczne
Ala nie czerpie przyjemności = Ala nie czerpie przyjemności.
To są fakty, pytam, czy jest cierpienie?

czytanie tego

Frosty, mam wrażenie, że nieświadomie udzieliłeś szczątkowej odpowiedzi na pytanie czym jest cierpienie. Czytanie nie jest cierpieniem, cierpieniem jest Twoja interpretacja faktu z pozycji niezgody na ten fakt. Boli ząb - fakt, brak twojej zgody na ten ból = cierpienie, zostawiła cię dziewczyna - fakt, brak zgody na jej odejście = cierpienie. Innymi słowy cierpienie = brak świadomości.
PS
Nie będę cierpiał, jeśli stwierdzisz, że nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem.


N cze 19, 2022 6:14

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Cierpienie
nolda napisał(a):
Frosty napisał(a):
Frosty, mam wrażenie, że nieświadomie udzieliłeś szczątkowej odpowiedzi na pytanie czym jest cierpienie. Czytanie nie jest cierpieniem, cierpieniem jest Twoja interpretacja faktu z pozycji niezgody na ten fakt. Boli ząb - fakt, brak twojej zgody na ten ból = cierpienie, zostawiła cię dziewczyna - fakt, brak zgody na jej odejście = cierpienie. Innymi słowy cierpienie = brak świadomości.
PS
Nie będę cierpiał, jeśli stwierdzisz, że nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem.


Co to zmienia w tym co napisałem o cierpieniu?
Chodzi ci o wersje rozszerzoną która uwzględnia masochizm?

nolda ja też mogę grać słówkami

brak świadomości to brak świadomości i to jest fakt.
Ale czym jest cierpienie?


N cze 19, 2022 6:50
Zobacz profil
Post Re: Cierpienie
Frosty napisał(a):
brak świadomości to brak świadomości i to jest fakt.
Ale czym jest cierpienie?

Cierpieniem jest interpretacja faktu z pozycji niezgody na ten fakt. Takiej interpretacji dokonuje się z powodu braku świadomości.
„nolda ja też mogę grać słówkami = nolda ja też mogę grać słówkami” – fakt
Co ten idiota wygaduje, on może grać słówkami, on nie zna znaczenia podstawowych słów ... = cierpienie = brak świadomości.
Zostawiła mnie dziewczyna = zostawiła mnie dziewczyna - fakt
Moja dziewczyna (jaka twoja) mimo obietnicy (przysięgała) zostawiła mnie = niezgoda na fakt = cierpienie = brak świadomości (moja dziewczyna? jak można uzurpować sobie prawo do posiadania innego człowieka).


N cze 19, 2022 7:57

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Cierpienie
Wypowiedz apostoła Pawła.
Cytat z Biblii Kościoła Katolickiego 2 wydanie.2 Tesaloniczan 1:3-9

,,...Bracia, zawsze winniśmy za was Bogu dziękować, co jest rzeczą słuszną, bo wiara wasza bardzo wzrasta, a miłość wzajemna u każdego z was obfituje,
i to tak, że my sami w Kościołach Bożych chlubimy się wami z powodu waszej cierpliwości i wiary we wszystkich waszych prześladowaniach i uciskach, które znosicie.
Są one zapowiedzią sprawiedliwego sądu Boga; celem jego jest uznanie was za godnych królestwa Bożego, za które też cierpicie.
Bo przecież jest rzeczą słuszną u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają, a wam, uciśnionym, dać ulgę wraz z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej potęgi w płomienistym ogniu, wymierzając karę tym, którzy Boga nie uznają i nie są posłuszni Ewangelii Pana naszego Jezusa. Jako karę poniosą oni wieczną zagładę [z dala] od oblicza Pańskiego i od potężnego majestatu Jego
...,,

Pogrubiłem odpowiedz na pytanie cierpień.
Tak to rozumiem i w to wierzę.


N cze 19, 2022 8:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL