Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 Cierpienie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Cierpienie
Najważniejsze , że cierpienie jest stanem chwilowym. Objawienia 21:1-4

,,... I ujrzałem nowe niebo i nową ziemię; bo poprzednie niebo i poprzednia ziemia przeminęły i morza już nie ma.  Ujrzałem też miasto święte — Nową Jerozolimę, zstępującą z nieba od Boga i przygotowaną jako oblubienica przyozdobiona dla swego małżonka.  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać z nimi, a oni będą jego ludami. I będzie z nimi sam Bóg.  I otrze z ich oczu wszelką łzę, i śmierci już nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie. To, co poprzednie, przeminęło...,,

W niedalekiej przyszłości na ziemi nie będzie żałości, krzyku, bólu i śmierci.


Cz lip 07, 2022 10:57
Zobacz profil
Post Re: Cierpienie
Cierpienie jest przeciwieństwem przyjemności. I tak, jak mocno pragniemy doświadczać przyjemności, tak samo mocno pragniemy by cierpienie nas nie doświadczało. Jednak cierpienie jak i przyjemność zawsze będą nam towarzyszyły. Czy mniej, czy bardziej to tylko od nas zależy.
I jak mówi św. Ignacy Loyola "Nie pragnij bardziej zdrowia niż choroby. Życia w dostatku niż w biedzie." Tak w wielkim skrócie.


So lip 09, 2022 19:07
Post Re: Cierpienie
o nie rozumiem. Jak mozna pragnąc choroby bardziej od zdrowia.


So lip 09, 2022 19:20
Post Re: Cierpienie
Przeczytaj jeszcze raz to zdanie:
Believing napisał(a):
I jak mówi św. Ignacy Loyola "Nie pragnij bardziej zdrowia niż choroby.


Nie mówi o tym, że masz bardziej pragnąć choroby niż zdrowia.
Jeśli masz czas, to zachęcam do rozważenia "Trzech stopni pokory" z II tygodnia rekolekcji ignacjańskich. Znajdziesz je w książce "Ćwiczenia duchowne" - św. Ignacego Loyoli


N lip 10, 2022 7:07

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Cierpienie
Zostaliśmy tak a nie inaczej stworzeni że pragniemy przyjemności, a unikamy cierpienia. Obietnica życia wiecznego wiąże się z całkowitą eliminacją cierpienia.
Nie chcemy cierpieć, chcemy być szczęśliwi, zdrowi, chcemy aby nam się powodziło w relacjach międzyludzkich, chcemy przebywać z ludźmi którzy nie są nośnikami zamierzonego cierpienia. Wolimy otaczać się miłością, a nie nienawiścią. Nie ma w tym nic złego, pragniemy tego co czeka wybranych w niebie.
Staramy się nadać sens cierpieniu ponieważ nie jesteśmy często w stanie mu zapobiec, czy to u siebie czy też u bliskich. Czy cierpienie ma sens jako kontrast, być może, kwestia czy do takiej interpretacji zostaliśmy stworzeni. Wszelkie usprawiedliwienie cierpienia wynika z tego że Bóg je dopuszcza.
Finalnie i tak będziemy rozliczani z miłości, a często duża niewspółmierność cierpienia nadal pozostanie tajemnicą.


N lip 10, 2022 8:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Cierpienie
Cierpienie jest tylko tu na Ziemi, jest ono niczym wobec wieczności z Bogiem, warto jest pocierpieć trochę żeby później trwać w jedności miłosnej z Bogiem na wieki. Każdy nosi podczas swojego ziemskiego życia swój krzyż, jedni mają większy drugi mniejszy, poprzez krzyże zdobywa się zasługi u Boga.


N lip 10, 2022 9:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Cierpienie
Kapral135 napisał(a):
Cierpienie jest tylko tu na Ziemi, jest ono niczym wobec wieczności z Bogiem, warto jest pocierpieć trochę żeby później trwać w jedności miłosnej z Bogiem na wieki. Każdy nosi podczas swojego ziemskiego życia swój krzyż, jedni mają większy drugi mniejszy, poprzez krzyże zdobywa się zasługi u Boga.

No chyba że jesteś w tej większości która idzie do piekła. Wtedy cierpisz przez wieczność.

Poza tym po co cierpienie na ziemi którego można uniknąć? Ja gdybym mógł oszczędził bym swojemu dziecku cierpienia.


N lip 10, 2022 15:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Cierpienie
afilatelista napisał(a):
No chyba że jesteś w tej większości która idzie do piekła. Wtedy cierpisz przez wieczność.


Wyobraź sobie że w piekle zostaną tylko wilki, tu na ziemi żerują na owcach na własnych płytkich zasadach moralnych na straży których stoi wyolbrzymione ego. Być może piekło będzie polegać na tym, że nie będzie owiec, tylko same wilki, a więc nie będzie śladu Boga, zostaną tylko ci co Go odrzucili, wówczas samym cierpieniem będą igrzyska przypisywania przez wilki innym wilkom cech owcy. Istotą piekła jest brak obecności Boga i myślę że to wystarczy, nie trzeba nic więcej. Na kim będą żerować wilki gdy braknie owiec?


N lip 10, 2022 15:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Cierpienie
Czy zgodzicie się z twierdzeniem , że największe cierpienia ludzkości spowodowało chrześcijaństwo?
Mam na myśli:

1. Krucjaty
2. Inkwizycję KK
3. 1 wojna światowa w łonie chrześcijaństwa
4. 2 wojna światowa w łonie chrześcijaństwa
5. Obecne konflikty zbrojne w łonie chrześcijaństwa


N lip 10, 2022 16:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Cierpienie
Cytuj:
No chyba że jesteś w tej większości która idzie do piekła. Wtedy cierpisz przez wieczność.
Poza tym po co cierpienie na ziemi którego można uniknąć? Ja gdybym mógł oszczędził bym swojemu dziecku cierpienia.

Z piekła też kiedyś wszyscy wyjdą o czym świadczy poniższy cytat z Apokalipsy:
,,...I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań (Piekło) wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów....,,


N lip 10, 2022 17:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Cierpienie
@logika
Ja odkryłem coś innego, za wszystkim głównie stali mężczyźni. Czy nie zgadzasz się z tym, że za większością cierpienia na świecie stoją mężczyźni?


N lip 10, 2022 19:49
Zobacz profil
Post Re: Cierpienie
Frosty, Ewa była kobietą.


N lip 10, 2022 21:56

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Cierpienie
nolda napisał(a):
Frosty, Ewa była kobietą.


Brawo, może logika też złapie


Pn lip 11, 2022 7:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Cierpienie
Nolda, przeniosłem posty, ktore były OT. Na przyszłość proszę aby dygresje znacząco odbiegające od tematu znalazły swoje miejsce albo wątku już istniejącym na forum (opcja: szukaj) albo w nowym wątku.
Logika, albo uprawiasz trolling albo musisz dokształcić się z historii.

_________________
ksiądz


Pn lip 11, 2022 8:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Cierpienie
szach900 napisał(a):
Ale dlaczego jedni więcej cierpia a drudzy mniej ??
To znaczy. Zeby było jasno, ze mam na myśli ,ze jedni się dobrze w tym czasie bawią ,a inni sobie cierpią i jeszcze mowią, ze to ma być błogłaswieństwo, a np tymczasem inni mają się dobrze hmm ??


Odpowiedz jest w Biblii . Psalm 73:1-9

,,...Bóg jest naprawdę dobry dla Izraela, dla tych, którzy mają czyste serce.
  Co do mnie — moje nogi niemalże zboczyły, omal się nie poślizgnęły moje stopy.
  Zacząłem bowiem zazdrościć chełpliwym, gdy widziałem pokój u niegodziwców.
  Bo nie doznają śmiertelnych boleści; brzuch ich jest tłusty.
  Nie dręczy ich zmartwienie śmiertelnika i nie trapi ich to, co innych ludzi. Toteż wyniosłość służy im za naszyjnik;przemoc okrywa ich niczym szata.
 Oko ich wytrzeszczone z otyłości;prześcignęli wyobrażenia serca.
 Naśmiewają się i mówią o tym, co złe;o oszukiwaniu mówią podniośle.Ustami swymi sięgnęli niebios,a ich język krąży po ziemi
...,,

A teraz co ich czeka. Psalm 73:17-20

,,... dopóki nie wszedłem do wspaniałego sanktuarium Boga.
Chciałem poznać ich przyszłość.
 Doprawdy, stawiasz ich na śliskim gruncie.
Sprawiłeś, że popadli w ruinę.
Jakże to stali się dziwowiskiem niby w jednej chwili!
Jakże dobiegli swego kresu, wyniszczeni nagłymi trwogami!
 Jak snem po przebudzeniu się, Jehowo,
tak ocknąwszy się, wzgardzisz ich obrazem
....,,

Zachęcam do sprawdzenia w swojej Biblii.


Pn lip 11, 2022 8:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL