Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 15:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona
 Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Saqura napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Po pierwsze - Bóg nie jest sprawiedliwy.

Nie znasz Go, to skąd to przekonanie?

Ok. Postać literacka przedstawiona w Biblii oraz opisywana przez KK i inne kościoły nie jest sprawiedliwy.

Cytuj:
Nie, wszystko dla Syna i przez Syna.
ale przecież to ten sam.

Cytuj:
Nie musisz, widać że już się wypisałeś.

Czyli rozumiem że całe to piekło mnie nie dotyczy? To dobrze.

Cytuj:
Życie wieczne to dar, sam Bóg od początku do końca nie obiecywał niczego poza życiem i śmiercią.

To ja dziękuję za dar piekła.

Cytuj:
Bóg jest Duchem, Ty nie wierzysz w życie ducha...więc? Życie lub śmierć, jedynie to Bóg kładzie przed człowiekiem, nic poza tym.
No nie wierzę. Nie mam powodów żeby sądzić że coś poza życiem doczesnym istnieje. Ale gdybym miał wybór wolałbym żyć jako duch dłużej. Wiecznie raczej nie, bo to musiałoby się znudzić.


Śr lip 27, 2022 22:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
afilatelista napisał(a):
Ok. Postać literacka przedstawiona w Biblii oraz opisywana przez KK i inne kościoły nie jest sprawiedliwy.

Gdzie, w którym miejscu widzisz brak Jego sprawiedliwości?
afilatelista napisał(a):
ale przecież to ten sam.

Nie, Bóg Ojciec nigdy nie stał się człowiekiem.
afilatelista napisał(a):
Czyli rozumiem że całe to piekło mnie nie dotyczy? To dobrze.

Nie do końca, przyjdzie czas że zegniesz przed Nim kolano. Znów zaistniejesz na chwilę, a potem istnieć przestaniesz.
afilatelista napisał(a):
To ja dziękuję za dar piekła

Życie to najpiękniejszy dar, cud który docenimy właśnie wtedy.
afilatelista napisał(a):
No nie wierzę. Nie mam powodów żeby sądzić że coś poza życiem doczesnym istnieje. Ale gdybym miał wybór wolałbym żyć jako duch dłużej. Wiecznie raczej nie, bo to musiałoby się znudzić.

Tak, "żyć" to straszna nuda ;)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt lip 29, 2022 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Cytuj:
Gdzie, w którym miejscu widzisz brak Jego sprawiedliwości?

tworzy czujące istoty o których wie na pewno że je bedzie męczył przez wiecznośc. A to ich "zło" też w dużej mierze jest przez niego spowodowane- duża część zaburzeń jest wrodzona a przynajmniej ma biologiczne podłoże.


Pn paź 10, 2022 10:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
pławikonik

Naprawdę? A kto Tobie o tym powiedział(męczenie przez wieczność)?
Gdybyś poznał Boga wtedy wiedziałbyś czym dla Niego jest ogień wieczny. Czy Sodoma i Gomora(dwa miasta) wciąż płoną ogniem wiecznym?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn paź 10, 2022 11:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
No w piekle, jakżeby inaczej. Pozostaje do rozważenia czy wieczne męki to coś co jest sprawiedliwą karą. Moim zdaniem nie, nikt na to nie zasługuje. Ale o ograniczeniach czasowych tej kary nie słyszałam.


Pn paź 10, 2022 13:37
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Ale kogo obchodzi co według Plawkonika jest sprawiedliwe a co nie? Bo nie rozumiem


Pn paź 10, 2022 16:23

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
a co kogo obchodzi co wg.Quinque jest sprawiedliwe a co nie?


Pn paź 10, 2022 16:38
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Ja się nie stawiam w roli autorytetu który może decydować o tym czy ktoś otrzymuje słuszna karę, czy nie


Pn paź 10, 2022 16:48

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Quinque
pisze jasno i wyraznie - wiadomo na 100% że świadomość ludzka nie ma czynnika "niematerialnego" "zaświatowego" czy "duchowego".
Twierdzisz inaczej? Tak czy nie?
Cytuj:
Ja się nie stawiam w roli autorytetu który może decydować o tym czy ktoś otrzymuje słuszna karę, czy nie

nadajesz się na niewolnika


Pn paź 10, 2022 17:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Del


Ostatnio edytowano Pn paź 10, 2022 17:40 przez afilatelista, łącznie edytowano 1 raz



Pn paź 10, 2022 17:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Saqura napisał(a):
Gdzie, w którym miejscu widzisz brak Jego sprawiedliwości?

Przykładów jest mnóstwo ale weźmy kilka najbardziej znaczących:
1. Bóg karze Adama i Ewę za zjedzenie z drzewa poznania dobra i zła, mimo że przed zjedzeniem z drzewa poznania dobra i zła nie byli w stanie wiedzieć co to jest zło.
2. Bóg karze nie tylko tych którzy "zgrzeszyli" ale też wszystkich innych. Karze także zwierzęta.
3. Wielokrotnie stosuje odpowiedzialność zbiorową tak na Izraelitach jak i innych ludach.
4. Niesprawiedliwy jest system ofiar gdzie niewinne zwierzęta cierpią za ludzi. Ostatecznie ofiara z Jezusa jest niesprawiedliwa.
5. Niesprawiedliwy jest system gdzie o zbawieniu decyduje czy uwierzę w Boga, mimo że nie mam dowodów na jego istnienie.
6. Niesprawiedliwy jest system piekła, czyli nieskończonej kary za skończone winy.

Cytuj:
Nie, Bóg Ojciec nigdy nie stał się człowiekiem.

Ok czyli napisałeś że "Bóg nie stworzył świata dla człowieka lecz dla swego Syna"
Czyli stworzył świat dla swojego dziecka żeby mógł pożyć 33 lata i umrzeć, a następnie w ten sam weekend zmartwychwstać. A miliardy ludzi i niepoliczona zwierzęta żyją i cierpią w tym świecie stworzonym dla Jezusa. No super plan.

Cytuj:
Nie do końca, przyjdzie czas że zegniesz przed Nim kolano. Znów zaistniejesz na chwilę, a potem istnieć przestaniesz.
to trochę sadystyczne wskrzeszać mnie tylko po to żeby mnie znowu zabić, ale faktycznie pasuje to do charakteru Jahwe. Jednak jak mówi poetka"zła się nie ulęknę i nie klęknę."
Przy okazji - rozumiem że wyznajesz herezje z katolickiego punktu widzenia, że piekło nie jest wieczne a dusza zostanie zniszczona?
To spoko luz. Na taki los jestem w stanie się zgodzić w imię walki z tyranią.
Cytuj:
Życie to najpiękniejszy dar, cud który docenimy właśnie wtedy
.
Że w piekle doceniamy dar życia?
Cytuj:
Tak, "żyć" to straszna nuda ;)
żyć długo może i spoko, ale wiecznie? Po nieskończonej ilości minionych chwil i doświadczeniu wszystkich możliwych rzeczy dalej będziesz mieć przed sobą nieskończenie wiele.


Pn paź 10, 2022 17:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
pławikonik napisał(a):
No w piekle, jakżeby inaczej. Pozostaje do rozważenia czy wieczne męki to coś co jest sprawiedliwą karą. Moim zdaniem nie, nikt na to nie zasługuje. Ale o ograniczeniach czasowych tej kary nie słyszałam.

By pisać o piekle czy wiecznych mękach ognia należałoby wpierw mieć o tym pojęcie.
Nie sądzisz? Tak więc, w przybliżeniu ogień wieczny w Biblii oznacza "karę" całkowitej zagłady, nie do odzyskania, odbudowania czy ponownego zaistnienia.
pławikonik napisał(a):
pisze jasno i wyraznie - wiadomo na 100% że świadomość ludzka nie ma czynnika "niematerialnego" "zaświatowego" czy "duchowego".
Twierdzisz inaczej? Tak czy nie?

To, że człowiek "zbudowany" jest tak by potrafił "wytworzyć" świadomość, czy umysł nie oznaczy że nie może wierzyć w szansę życia wiecznego dla tych "wytworów". Czy to Ci przeszkadza?
Przeszkadza, że ktoś chce żyć inaczej(układając sobie pod tę wiarę życie)?
afilatelista napisał(a):
Bóg karze Adama i Ewę za zjedzenie z drzewa poznania dobra i zła, mimo że przed zjedzeniem z drzewa poznania dobra i zła nie byli w stanie wiedzieć co to jest zło.

Włożyłeś kiedykolwiek palec do kontaktu by się przekonać, że możesz stracić życie?
Otrzymałeś upomnienie/przeszkolenie, Bóg też tak postąpił.
afilatelista napisał(a):
Bóg karze nie tylko tych którzy "zgrzeszyli" ale też wszystkich innych. Karze także zwierzęta.

To człowiek wprowadził grzech na świat, to człowiek chciał poznać dobro i zło(i samo decydować) nie Bóg.
afilatelista napisał(a):
Wielokrotnie stosuje odpowiedzialność zbiorową tak na Izraelitach jak i innych ludach.

Do niego należy każde życie, dał to i ma prawo odbierać.
afilatelista napisał(a):
Niesprawiedliwy jest system ofiar gdzie niewinne zwierzęta cierpią za ludzi. Ostatecznie ofiara z Jezusa jest niesprawiedliwa.

Od samego początku cierpią przez ludzi.
afilatelista napisał(a):
Niesprawiedliwy jest system gdzie o zbawieniu decyduje czy uwierzę w Boga, mimo że nie mam dowodów na jego istnienie.

Uwierzyć w Boga może każdy, lecz Bogu już ciężej. Czy dowód nie byłby ingerencją w wolną wolę, chociaż jak napisano "widzieli i nadal nie uwierzyli" Mało znaków otrzymał np. Faraon?
afilatelista napisał(a):
Niesprawiedliwy jest system piekła, czyli nieskończonej kary za skończone winy.

Nie ma takiego systemu, nie istnieje.
afilatelista napisał(a):
Ok czyli napisałeś że "Bóg nie stworzył świata dla człowieka lecz dla swego Syna"

Tak, świat został stworzony dla Słowa, dla relacji pomiędzy Bogiem a człowiekiem. Dlatego też człowiek został stworzony na Boże podobieństwo.
afilatelista napisał(a):
to trochę sadystyczne wskrzeszać mnie tylko po to żeby mnie znowu zabić, ale faktycznie pasuje to do charakteru Jahwe. Jednak jak mówi poetka"zła się nie ulęknę i nie klęknę."

Nie po to by zabić, a zabrać to co nie Twoje. Ma moc raz to dać a raz zabrać. Wskrzesi każdego ze względu na swoją Sprawiedliwość, taki będzie tez sąd-sprawiedliwy, a otrzymasz jedynie to co sam wybrałeś. Czyli wyrok to Twój własny wybór.
afilatelista napisał(a):
Że w piekle doceniamy dar życia?

Docenisz w czasie ogłoszenia wyroku, który jest napisany przez Ciebie.
afilatelista napisał(a):
yć długo może i spoko, ale wiecznie? Po nieskończonej ilości minionych chwil i doświadczeniu wszystkich możliwych rzeczy dalej będziesz mieć przed sobą nieskończenie wiele.

Tak też Ci się stanie, możesz być spokojny..wielka/ogromna szkoda(tak ja to widzę)jednak wolny wybór zostanie uszanowany.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt paź 11, 2022 10:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Saqura napisał(a):
Włożyłeś kiedykolwiek palec do kontaktu by się przekonać, że możesz stracić życie?
Otrzymałeś upomnienie/przeszkolenie, Bóg też tak postąpił.

Czy rodzic który powie rocznemu dziecku żeby nie wkładało palców do kontaktu i zostawi to gniazdko niezabezpieczone nie jest czasem odpowiedzialny? Albo jak zostawi czterolatka z kimś kto wie że będzie namawiał dziecko do włożenia palców do kontaktu?

Czy jeśli dziecko nie posłucha to czy sprawiedliwe jest dodatkowe karanie go za wieki?

Cytuj:
To człowiek wprowadził grzech na świat, to człowiek chciał poznać dobro i zło(i samo decydować) nie Bóg.
czy Szatan nie sprowadził grzechu na świat już wcześniej? I co to znaczy że sprowadził? Skąd sprowadził?
Cytuj:
Do niego należy każde życie, dał to i ma prawo odbierać.
moje życie należy do mnie.
Czy jeśli naukowcy stworzą kiedyś świadome życie to będą mieli prawo je odbierać?

Cytuj:
Od samego początku cierpią przez ludzi.

Tak. Ludzie spowodowali nowotwory u dinozaurów.
Cytuj:
Uwierzyć w Boga może każdy, lecz Bogu już ciężej. Czy dowód nie byłby ingerencją w wolną wolę, chociaż jak napisano "widzieli i nadal nie uwierzyli" Mało znaków otrzymał np. Faraon?

A mi nikt nie chce dać żadnych znaków. Mam tylko książkę w której opisano wydarzenia z faraonem które nigdy nie miały miejsca.

Cytuj:
Nie po to by zabić, a zabrać to co nie Twoje. Ma moc raz to dać a raz zabrać. Wskrzesi każdego ze względu na swoją Sprawiedliwość, taki będzie tez sąd-sprawiedliwy, a otrzymasz jedynie to co sam wybrałeś. Czyli wyrok to Twój własny wybór.

To jakaś odwrócona psychologia. Oprawca będzie wspierał że ofiary sobie zasłużyły...

Cytuj:
Docenisz w czasie ogłoszenia wyroku, który jest napisany przez Ciebie.

Tak. Został napisany zanim się urodziłem. To po co ten cyrk?


Śr paź 12, 2022 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Saqura
o tej wiecznej karze w piekle to chyba na soborach było... Nie chce mi się przekopywać przez setki stron, znowu...
Cytuj:
To, że człowiek "zbudowany" jest tak by potrafił "wytworzyć" świadomość, czy umysł nie oznaczy że nie może wierzyć w szansę życia wiecznego dla tych "wytworów"

Wierzyć mozna we wszystko. Ja np. wierze że mój pies pochodzi z Betelgeuzy.
Cytuj:
Przeszkadza, że ktoś chce żyć inaczej(układając sobie pod tę wiarę życie)?

Przeszkadza że wy układacie innym życie pod swoją wiare.
Cytuj:
Do niego należy każde życie, dał to i ma prawo odbierać.

tworzy sobie zabaweczki, niektóre męczy przez wieczność.
Cytuj:
Mało znaków otrzymał np. Faraon?

a ja myślałam że to Bóg zatwardził serce faraona


Śr paź 12, 2022 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 150
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
pławikonik napisał(a):
(...)
a ja myślałam że to Bóg zatwardził serce faraona


Tak, to byl Bog stworzony przez owczesnych ludzi i opisany w ST.

TEN, ktory przy wspoludziale innych bogow(elohimow) stworzyl wszystko, co istnieje, nie ma nic wspolnego z postacia "zatwardzajaca" ludzkie serca.

JHWH jest tym z elohimow, ktory nadal ludziom prawo.
(Tak, pławikonik, to bylo wydarzenie duchowe, z ktorego akceptacja i pojeciem masz na razie problem :-D )

Cala reszta opisow ST, to historia owczesnej, "rozwijajacej" sie kultury, opartej (rzekomo) na tym prawie.

Punktem kulminacyjnym tego "rozwoju" jest wydanie wyroku smierci na CZLOWIEKA, Jezusa Chrystusa, ktory wyznal, zgodnie z prawda, ze jest Synem Bozym , ktora to prawda zostala mu poczytana jako bluznierstwo przeciwko Bogu JHWH, za ktore "zgodnie z (obowiazujacym akurat wtedy) prawem" nalezy CZLOWIEKA zabic, mimo, ze prawo nadane przez JHWH wyraznie mowilo: NIE ZABIJAJ

Barbarzynstwo starotestamentowych bohaterow jest dowodem bladzenia w ciemnosciach duchowych i chybienia celu istnienia wybranego narodu izraelskiego, ktorym bylo umozliwienie inkarnacji Chrystusa w ludzkim ciele.


Cz paź 13, 2022 1:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL