Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 30  Następna strona
 Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
pławikonik napisał(a):
Frosty
na świecie jest cierpienie. Świat jest niedoskonały, bo nie jest celowy, nie jest dla nas. Nie ma też z góry narzuconego sensu. Jesteśmy "myszami w spiżarni".


Pławikonik to co piszesz to nic innego jak przejaw wiary w taką a nie inną istotę wszechświata i nasze miejsce w pewnym fragmencie tej przestrzeni. Postaraj się go budować o zrozumienie dla odmiennego postrzegania niż twoje, a nie w oparciu o przeciwstawność skali, gdzie na drugim jej końcu są kajdany, infantylność i wymyślanie bożków. Szukasz paliwa do budowania czegoś w co wierzysz ośmieszając odmienny punkt widzenia, kluczowa tu jest waga jaką przykładasz do tego aby wierzący o tym usłyszeli często w pikanteryjny sposób, nie zostawiasz wniosków dla siebie. Kwestia dlaczego tego bodźca tak potrzebujesz... dlaczego potrzebujesz wierzących do własnej wizji i roli człowieka na ziemi.


Pt lip 01, 2022 12:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
pławikonik napisał(a):
Empatia mnie sporo kosztuje. Zarówno jeżeli chodzi o pieniądze jak i prace. Codzienną.
Jezus nie umarł i wiedzial że nie umrze. Nie napracował się, żył z pieniędzy wdów. Nie był chory na np. robaka medyńskiego czy trąd. O sławnej Przeemkowej osteosarcomie nie wspomne. Dożył mniej więcej średniego wieku (jak na tamten czas). W sumie (jak na tamten czas) miał lajtowe życie.
I znowu - dlaczego nie mógł stworzyć lepszego świata? Nie umiał czy nie chciał? Co niby w tym miało przeszkodzić? Jeżeli "pokusa szatańska" (nie rozumiem czemu niby) ma być przeszkodą = Bóg nie jest wszechmogący.

Nie znam tych nazw i wolę nie googlować.
Pewnie Twoi zdaniem Jezus za mało cierpiał i chciałbyś Mu dodać cierpienia.
Jak ktoś napisał - "zniosę każdy ból, byle nie był mój"
Co do empatii, to byś nie wrzuciła chomiczka do ognia, ale nie przeszkadza Ci to, gdy ktoś przez Twoją działalność straci wiarę. Co jeśli Bóg wyciągnie długą listę osób, które przez Ciebie straciły wiarę?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 01, 2022 12:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 01, 2022 13:55
Posty: 6
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Andy72 napisał(a):
Co do empatii, to byś nie wrzuciła chomiczka do ognia, ale nie przeszkadza Ci to, gdy ktoś przez Twoją działalność straci wiarę. Co jeśli Bóg wyciągnie długą listę osób, które przez Ciebie straciły wiarę?
Nic, zdziwi się jedynie ze słabości wiary tych osób, skoro rozpadła się na kawałki po lekturze wpisów na jakimś forum.


Pt lip 01, 2022 13:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
To działanie może być częścią składową niefortunnych zbiegów zdarzeń i zwątpienia.
Łotrze kim byłeś wcześniej na forum?


Pt lip 01, 2022 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Frosty
Cytuj:
przejaw wiary w taką a nie inną istotę wszechświata

nie, to nie jest wiara. Po prostu nic nie wskzuje na inna nature wszechświata. Więc nie ma się co przejmować różnymi teoriami, z religijnymi na czele. Po prostu zero dowodów, więc po co zawracać sobie głowe? Tak jak z homeopatią - zero dowodów na działanie. Czyli - homeopatia nie działa. Albo -działa na zasadzie placebo.
Z mojej działki - zero dowodów na "dusze" - wiadomo na 100% że ludzka świadomośc nie ma żadnej składowej niematerialnej. Koniec, kropka. Może jakaś "dusza" istnieje, ale nie ma żadnych punktów stycznych z naszym światem. Co ciekawe, nigdy mi nikt nie umiał zdefiniować owej "duszy". Jak i Boga zresztą. I potem pretensje że ateisći boga sobie wymyślają. A trzeba by najpierw jakoś zeznania uzgodnić, bo co jeden teolog to inaczej mówi.
Cytuj:
nie przeszkadza Ci to, gdy ktoś przez Twoją działalność straci wiarę

raczej nauczy się myśleć samodzielnie. Bo czemu się nie zgadzasz z tym że Bóg jest okrutny? Nie zgadzasz się z dokumentami Kościoła, nieomylnymi? Albo uważasz że tworzenie czujących istot by potem przez wieczność je dręczyć jest w porządku? Trzeciego wyjscia nie ma. Masz tak lękowy sposób myślenia by nie narazić się tyranowi? Zle o nim pomyśle i trafie do piekłą? Czy jak to działa?

Trochę poczytałam, są też filmiki. W sumie dwie głowne postacie, dwa sposoby rozwiązania sytuacji. O. Bańka - ale ten limbus to takie przedszkole, dzieciaczki są szczęśliwe (wbrew dokumentom które mówia o braku radości). No i O. Szustak - hurra, idą do nieba. Ubaw po pachy, każdy kręci jak może, ale znowu zeznań nie uzgodnili. Wiem że jest to celowe, w razie czego można się znowu rakiem wycofać, powiedzieć że to prywatne zdanie Szustaka, albo Bańki, a my oficjalnie mówimy że... ciekawe co wymyślą jak poumierają ludzie pamiętający zakaz grzebania na cmentarzu "diabelskiego pomiotu". Tylko że jest jeszcze literatura opisująca takie właśnie postępowanie. No ale pewnie za dwadzieścia lat będzie że zygoty idą do nieba i że taki jest od zawsze dogmat.


Pt lip 01, 2022 16:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
https://info.wiara.pl/doc/165819.Nadzie ... -chrztu%20
Dzieci, które umierają bez chrztu przeznaczone są do Raju - do tego wniosku doszła Międzynarodowa Komisja Teologiczna.
Tradycyjne pojmowanie limbusu, czyli miejsca w zaświatach gdzie dzieci te, oddzielone od Boga, miałyby dostępować jedynie szczęścia naturalnego, teologowie określili mianem „przesadnie zawężonej wizji zbawienia”. Obszerne fragmenty dokumentu zatytułowanego „Nadzieja zbawienia dla dzieci umierających bez chrztu” opublikowała już katolicka agencja CNS.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 01, 2022 16:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
zły_łotr napisał(a):
Nic, zdziwi się jedynie ze słabości wiary tych osób, skoro rozpadła się na kawałki po lekturze wpisów na jakimś forum.

Mam nadzieję że choć sam siebie nazywasz złym_lotrem, to nie będziesz promował zła na forum.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 01, 2022 16:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
pławikonik napisał(a):
czemu się nie zgadzasz z tym że Bóg jest okrutny? Nie zgadzasz się z dokumentami Kościoła, nieomylnymi?

Dałem link świadczący o tym że Kościół się definitywnie nie wypowiedział. Nie możemy ograniczać Boga, że "musi" kogokolwiek wysyłać do limbusa.

pławikonik napisał(a):
Albo uważasz że tworzenie czujących istot by potem przez wieczność je dręczyć jest w porządku?

A co jeśli czująca istota sama już będzie wolała być dręczona przez wieczność niż mieć do czynienia z kochającym Bogiem?

pławikonik napisał(a):
Trzeciego wyjscia nie ma. Masz tak lękowy sposób myślenia by nie narazić się tyranowi? Zle o nim pomyśle i trafie do piekłą? Czy jak to działa?

Nie mam pekkatofobii, może gdybym miał to bym tyle nie grzeszył...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 01, 2022 16:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Brawo, Andy. Cały czas o tym mówie. To co podałeś to tylko "opinia teologiczna" Nie ma znamion nieomylności, nie jest nauczaniem oficjalnym. Czyli - nie wypadało tak od razu zaprzeczyć oficjalnym, nieomylnym dogmatom. Podrzucono naiwnym "opinie" bez znaczenia. Potem, jak owieczki zapomną będzie to dogmat. A poprzednie dogmaty...przecież owieczki nie czytają dokumentów..

Ten O. Bańka to jednak krętacz. Dowodzi że limbus jest wspaniały, odpowiada muzułmańskiemu niebu. Naturalne, nieskończone beztroskie życie i radośc. A tu niestety znowu synody orzekły że w limbusie co prawda nie ma cierpienia ale też radości. Jak to się fajnie robi owieczkom wodę z mózgu...
Oba te przykłady -Andy cytujący opinię ktorą też wspomniałam (już dawno) i O. Bańka liczący na nieświadomośc wiernych - to dokładnie opisuje jak się kręci wiernymi. Nakłamać, nakłamać, przecież oni i tak nie wiedzą jaka jest prawda... A owieczki beczą zadowolone...


Pt lip 01, 2022 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Gdzie masz napisane , że ten limbus, w dodatku bez radości, to nieomylny dogmat?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 01, 2022 17:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Ale będziesz to czytał?Bo znowu zajmie mi to dużo czasu, w większości tych dokumentów co dałam wcześniej było też o losie tych dzieci.
Synod w Kartaginie 418
Cytuj:
W domu mego Ojca jest
wiele mieszkań" (J 14, 2) dlatego, aby rozumiano, że w królestwie niebieskim będzie jakieś
środkowe albo jakieś inne miejsce, gdzie szczęśliwie żyją małe dzieci, które odeszły z tego
życia bez chrztu, bez którego nie mogą wejść do królestwa niebieskiego, które jest życiem
wiecznym, ten niech będzie obłożony anatemą. Kiedy bowiem Pan mówi: „Jeśli się ktoś nie
narodził z wody i z Ducha, nie wejdzie do królestwa niebieskiego" (J 3, 5), który katolik
będzie wątpił, że wspólnikiem diabła będzie ten, kto nie zasłużył na to, żeby być
współspadkobiercą Chrystusa? Kto bowiem nie stoi na prawej stronie, ten bez wątpienia trafi
na lewą
.

Na razie tyle, na pewno było coś na ten temat w dokumentach ktore cytowałam, ale w tej chwili nie mam czasu.Empatia wzywa, i nie są to modły. Jutro dokończe.


Pt lip 01, 2022 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Ze strony www.dlaczego.org.pl "Synod w Kartaginie (418) w art. 3 "De peccato originali" mówi, ze dzieci zmarłe bez Chrztu przynależą do Szatana ("quis catholicus dubitet participem forte diaboli cum, qui coheres esse non meruit Christi?" (DS. 224). Kanon ten jednak wykroczył poza kontekst i temat obrad, mający na celu dowodzenie prymatu łaski wobec ludzkiej woli. Dlatego nie został zatwierdzony przez Papieża Zozyma w "Epistula tractoria". Papież zatwierdził jedynie kanon 3 "De gratis" (DS. 225), mówiący o koniecznośći łaski wspomagającej dla ustrzeżenia się od nowych grzechów. Większość uchwał Synodu z 418 r. ulegała zbytnio wpływom przesadnego rygoryzmu św. Augustyna, dlatego bywała odrzucana przez niektóre synody na Zachodzie, a ponadto tych uchwał nie przyjmowały Kościoły Wschodnie."

https://zapytaj.wiara.pl/komentarze/dodaj/160859

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lip 01, 2022 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Sobór Lyoński 1274
Los umarłych- tu jest problem, nie da się kopiować,w ogóle te dokumenty są okropnie nieczytelne. Przepisuje.
Cytuj:
Dusze zaś owych ktorzy odchodzą w grzechu śmiertelnym albo z samym tylko grzechem pierworodnym zaraz zstępują do piekła, powinny być ukarane, jednak nierównymi karami.


Pt lip 01, 2022 18:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Wszyscy ludzie kiedyś w piekła też wyjdą o czym świadczy ten cytat poniżej :
,,...I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań (Piekło) wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów....,,


Pt lip 01, 2022 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Pławikonik, proszę zmienić ton wypowiedzi.
Jeszcze raz przypominam, zapoznaj się z interpretacjami "limbus puerorum", nigdy to nie było dogmatem a jeśli tak twierdzisz podaj dokumenty.
W dyskusji posługuj się argumentami a nie ogólnikami, uprzedzeniami i oszczerstwami.
Za powyższe dostajesz ostrzeżenie.

Synod w Kartaginie był przeciw pelagianom, był polemiką z Pelagiuszem, kanony tego synodu byly błędnie przypisywane 2 synodowi w Mileve. W wielu rękopisach ten kanon nie występuje, zamiast niego jest podany kanon o łasce(zob. Enchiridion symbolorum ... Denzinger 44. wydanie).
Limbus był hipotezą, która chciała pogodzić dwie rzeczy: konieczność chrztu do zbawienia i wolę Boga aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i to widać w wielu wypowiedziach Biblii. Chrzest jest zwykłą drogą do zbawienia, Bog posługuje sie tez innymi sposobami aby zbawić człowieka.
Widać to w liturgii Kościoła i jego nauczaniu, Kościół uważa za świętych a więc zbawionych, ludzi, którzy ponieśli śmierć męczeńską za wiarę gdy byli jeszcze nieochrzczeni (tzw. chrzest krwi) mówi także o chrzcie pragnienia. Dobry Łotr nie był ochrzczony a Jezus obiecuje mu niebo itd.

_________________
ksiądz


Pt lip 01, 2022 20:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL