Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 30  Następna strona
 Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
A no faktycznie to moja pomyłka.


Śr cze 29, 2022 12:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Andy72
Cytuj:
Nie mam pojęcia co się dzieje z nieochrzczonymi, na szczęście nie jestem Bogiem, by roztrząsać sprawy całego świata

Jesteś idealnym człowiekiem dla wszystkich dyktatur. Nie obchodzi mnie jakie świnstwa robi Putin, ja robie swoje i słucham jego rozkazów.

Frosty
to już jest nudne. Jakbym potrzebowała psychoanalizy to bym poszła do psychologa. Bawi cię to? Bo widze że nie piszesz ani słowa na moje argumenty, tylko starasz się mnie sprowadzić do roli głupawej ateistki, która powodowana jest nienawiścią do Boga.
Z odpowiedzi wnioskuje też że wizja większości w piekle, w tym znacznej części bez winy jest dla Ciebie normalna. Czyli że akceptujesz wszytko zło i cierpienie na tym świecie, w dodatku nie przeszkadza Ci (wyimaginowane) zło na tamtym. Czyli - liżesz stopy oprawcy. Bardzo nieładnie, choć rozumiem, strach jest potężną siłą. Tym gorzej świadczy to o Twoim Bogu. Pozwala mi też zrozumieć Rosjan, tacy jednak fajni ludzie. A wystarczy jeden Putin a oni na kolanach.
Może napisz coś na temat. Jak tłumaczysz obojętnośc Boga wobec zła? Nie tylko obojętność, stworzył świat pełen tego zła, a nie musiał. No chyba że musiał? Jak wytłumaczysz skazywanie więksozści ludzi na piekło? Jaki potwór choduje chomiczki, z czego 90% smaży w mikrofalówce?
To jest dokladnie to co Bóg robi. Chyba że mi udowodnisz że nie.


Śr cze 29, 2022 12:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Pławikonik, za kłamstwa, manipulacje i trolling dostajesz ostrzeżenie.
Zapoznaj się z definicją nieomylności papieskiej, sprawdź w słowniku co oznacza "puer", w każdym słowniku łaciny klasycznej jak i kościelnej oznacza najpierw dziecko a potem chłopca, więc nie manipuluj.
Zapoznaj sie dokładnie z hipotezą "limbus puerorum".
Na tym forum nie podważamy dogmatów wiary katolickiej.
Jeśli jeszcze raz będziesz obrażała Boga dostaniesz bana bez uprzednich ostrzeżeń!
Cytując tekst w obcym języku powinniśmy go przetłumaczyć.

_________________
ksiądz


Śr cze 29, 2022 14:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Nie wiadomo co się dzieje z wcześnie umarłymi płodami: może idą prosto do Nieba? Ale tutaj poszukiwacze paradoksu znowu krzykną że to niesprawiedliwe i że w takim razie powinno się mordować aby uniknęli piekła,
a może idą do czyśćca na czas życia i lepiej aby żyli? a może jest to wyjątek, gdzie reinkarnacja działa i dostają nowe życie? Nie wiadomo, nie ma sensu roztrząsać.
Komu nie podoba się, jak to wszystko zostało ustalone, i uważa że sam byłby lepszym Bogiem, powinien choć wiedzieć JAK powinno być jak nie tak jak jest.
Czytałem opowiadanie o Kobyszcze i tam jeden konstruktor zniesmaczony zastaną realnością postanowił zrobić utopię i wymyślił Kobyszcze. Jednak ten projekt okazał się o wiele mniej ambitny niż zastana rzeczywistość, więc następnie zrobił społeczeństwo miłych ludzików, którzy nie mogli postępować żle, też to nie to, w końcu zrobił społeczeństwo totalitarne na wzór stalinizmu.
W tym opowiadaniu widzę nie tyle zarzut wobec Boga, ale wobec budowy "utopii lepszej od rzeczywistości". A zauważmy ze nasz rzeczywistość to tylko część wielkiej Rzeczywisotści, dopiero z Nieba będzie mozna ocenić tę budowlę.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 29, 2022 14:39
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
pławikonik napisał(a):
Jakbym potrzebowała psychoanalizy to bym poszła do psychologa.
Jakbym potrzebował zobaczyć jak wyglądam, skorzystałbym z lustra, ale gdybym tak wsiadł do autobusu z liściem na głowie….
pławikonik napisał(a):
Tym gorzej świadczy to o Twoim Bogu. Pozwala mi też zrozumieć Rosjan, tacy jednak fajni ludzie. A wystarczy jeden Putin a oni na kolanach.

Taki bóg, jaki jego stwórca. Zauważ, że cokolwiek pomyślisz o Bogu, to nie będzie Bóg, to będzie tylko myśl, myśl, która tworzy boga, rzekłbym na obraz i podobieństwo myślącego/tworzącego.
Żądasz by taki fajny adwersarz myślał identycznie jak Ty? Chcesz z niego podobnie jak Putin zrobić klęczącego Rosjanina?
PS
Zasłyszane
„Bóg jest i Boga nie ma” oznajmiają ci, którzy wiedzą. „Bóg jest” oznajmiają ci, którzy nie wiedzą. „Boga nie ma” również oznajmiają ci, którzy nie wiedzą. Ci, którzy wiedzą, mówią obie te rzeczy jednocześnie: „Bóg jest i Boga nie ma”.


Śr cze 29, 2022 16:00

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Albo jeden ateista: "Nigdy nie wybaczę Ci tego że Cię nie ma!"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 29, 2022 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
pławikonik nie po to się produkowałem w tym wątku wcześniej, żeby teraz zaczynać wszystko od początku. Z twojej strony odzewem jedynie było podkreślanie mojego powoływania się na dar wolnej woli bez jakiegokolwiek rozwinięcia. A później botowe powtarzanie o bogu sadyście w różnej formie.

Odnośnie twojej wizyty u psychologa, kluczowe jest uświadomienie sobie czy potrzebujesz takiej porady. Kluczem jest twoja zabawa kosztem innych, marnowanie czasu na rzeczy w które się nie wierzy można zostawić na później.


Śr cze 29, 2022 19:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Przecież Bóg Ojciec w ogóle się nie krył nie kryje z tym ,że potrafi być sadystyczny, wystarczy poczytać Stary Testament aby się dowiedzieć jaki potrafi być Bóg, ale oczywiście wierzący i tak bronią Boga mówiąc, że jest on miłością i tylko samym dobrem.


Śr cze 29, 2022 20:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Kapral135 pomyliłeś konta czy masz rozdwojenie jaźni?


Śr cze 29, 2022 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Kapral 135, mylisz się co do Sądu Ostatecznego, w czasie Sądu Ostatecznego nie ma już możliwości nawrócenia się, ani możliwości na Czyściec, życie na ziemi dobiegło końca, wszystko się już wypełniło, czas dobiegł końca. W czasie Sądu Ostatecznego jest już tylko Wieczne Życie, lub Wieczne Potępienie, czyli Piekło!


Cz cze 30, 2022 7:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Ps. W czasie Sądu Ostatecznego jedni zostaną oddzieleni na prawą stronę a inni pójdą na lewo, nie ma trzeciej możliwości. Jeszcze raz zachęcam do wnikliwej lektury Pisma Świętego, gdzie wszystko zostało to już dawno wyjaśnione , a nawet zobrazowane.


Cz cze 30, 2022 7:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Ja nie mówiłem o Sądzie Ostatecznym tylko o Szczegółowym, a Szczegółowy ma miejsce nad duszą po śmierci ciała.


Cz cze 30, 2022 10:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Kapral135 napisał(a):
Przecież Bóg Ojciec w ogóle się nie krył nie kryje z tym ,że potrafi być sadystyczny, wystarczy poczytać Stary Testament aby się dowiedzieć jaki potrafi być Bóg, ale oczywiście wierzący i tak bronią Boga mówiąc, że jest on miłością i tylko samym dobrem.

Kapralu, jesteś tak chwiejny czy rozdwojenie jaźni ? ;-]
Niedawno co innego pisałeś.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 30, 2022 12:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Kapralu135, nie ma czegoś takiego jak sąd szczegóły.
Jeżeli sam tego nie wymyśliłeś to podaj mi przykład Biblijny, sądu szczegółowego.


Cz cze 30, 2022 13:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Jak nie ma sądu szczegółowego, to po śmierci czekamy na Sąd Ostateczny?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz cze 30, 2022 13:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL