Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 3:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Następna strona
 Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
dlaczego Bóg stworzył Adolfa Hitlera?


Skąd to wiesz , że Bóg stworzył Adolfa Hitlera?


Wt lip 26, 2022 10:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3789
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Logika, no przecież porównałeś Boga do rodziców , powiedziałeś że tak jak ludzie Chce mieć dzieci i chociaż będą złe to i tak chce ich mieć.
Więc teraz odpowiedz dlaczego Bóg decyduje się na takie złe dzieci, które później będzie musiał potępić?
Przecież rodzic człowiek gdyby wiedział to co Bóg wie o swoich przyszłych dzieciach to nie zdecydował by się spłodzić takiego ( np.) Adolfa Hitlera.


Wt lip 26, 2022 12:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Saqura napisał(a):
Naprawdę uważasz, że sprawiedliwość jest pozbawiona miłości?

Po pierwsze - Big nie jest sprawiedliwy. Po drugie sprawiedliwość i miłość to dwie odrębne kwestie. Nie powiesz chyba że kochasz wszystkich ludzi sprawiedliwie?

Cytuj:
Bóg nie stworzył świata dla człowieka lecz dla swego Syna,
czyli sam dla siebie?

Cytuj:
a my mamy prawo z tym się nie zgodzić(wolny wybór) Widzisz warunki?
ja się z tym nie zgadzam. Co mogę zrobić żeby zaprotestować przeciwko temu systemowi? Mogę się wypisać?
Cytuj:
Ja widzę desperację, napominanie, walkę o życie wieczne dla każdego.
ale zgodnie z doktryną większości kościołów chrzescijanskich każdy będzie żył wiecznie. Tylko że większość będzie żyła w wiecznych męczarniach w piekle.

Cytuj:
Jeśli jednak i to nie pomoże, On wybór uszanuje i po skończeniu życia doczesnego otrzymamy to co wybraliśmy.
Ja wybieram po śmierci żyć jako duch. A jak mi się znudzi to przestać istnieć. Dostanę to?


Wt lip 26, 2022 16:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Frosty napisał(a):
feelek napisał(a):
Miłość warunkowa to nie miłość, to kochanie siebie - inaczej egoizm. Tylko miłość bezwarunkowa jest miłością.


Polemizowałbym.

Mam pewien kłopot, żeby się odnieść do tego co piszesz, bo doprawdy nie wiem z czym polemizujesz. Może napisz z którym konkretnie fragmentem mojej wypowiedzi się nie zgadzasz i dlaczego.
Ogólnie rzecz biorąc, kochać kogoś, to chcieć jego dobra. Taka miłość może być tylko bezwarunkowa. Innej możliwości nie ma. Jeżeli stawiamy tu jakieś warunki, to tak naprawdę nie kochamy tej osoby, tylko siebie.


Wt lip 26, 2022 18:20
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Frosty napisał(a):
Czym dla ciebie jest miłość bezwarunkowa?
Bogiem jest.


Wt lip 26, 2022 19:32

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
@feelek tu nie chodzi o niezgodę.
Chcenie czyjegoś dobra jest brakiem akceptacji dla potencjalnego wolnego wyboru zła, dążeniu do zła. Wówczas dobro jest warunkiem. Nie możemy kochać w człowieku dążenia do zła, wówczas z ratunkiem przychodzi nadzieja, która tworzy fundament do miłości postawy przyszłej, a więc tej którą mamy nadzieję przyjmie w przyszłości, a więc dążenie do dobra.


Wt lip 26, 2022 21:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
afilatelista napisał(a):
Po pierwsze - Big nie jest sprawiedliwy.

Nie znasz Go, to skąd to przekonanie?
afilatelista napisał(a):
Po drugie sprawiedliwość i miłość to dwie odrębne kwestie

Sama sprawiedliwość nie wystarczy, nawet ta międzyludzka, summum ius - summa iniuria.
afilatelista napisał(a):
czyli sam dla siebie?

Nie, wszystko dla Syna i przez Syna.
afilatelista napisał(a):
ja się z tym nie zgadzam. Co mogę zrobić żeby zaprotestować przeciwko temu systemowi? Mogę się wypisać?

Nie musisz, widać że już się wypisałeś.
afilatelista napisał(a):
ale zgodnie z doktryną większości kościołów chrzescijanskich każdy będzie żył wiecznie. Tylko że większość będzie żyła w wiecznych męczarniach w piekle.

Życie wieczne to dar, sam Bóg od początku do końca nie obiecywał niczego poza życiem i śmiercią.
afilatelista napisał(a):
Ja wybieram po śmierci żyć jako duch. A jak mi się znudzi to przestać istnieć. Dostanę to?

Bóg jest Duchem, Ty nie wierzysz w życie ducha...więc? Życie lub śmierć, jedynie to Bóg kładzie przed człowiekiem, nic poza tym.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr lip 27, 2022 8:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Logika, no przecież porównałeś Boga do rodziców , powiedziałeś że tak jak ludzie Chce mieć dzieci i chociaż będą złe to i tak chce ich mieć.
Więc teraz odpowiedz dlaczego Bóg decyduje się na takie złe dzieci, które później będzie musiał potępić?
Przecież rodzic człowiek gdyby wiedział to co Bóg wie o swoich przyszłych dzieciach to nie zdecydował by się spłodzić takiego ( np.) Adolfa Hitlera.


Hitler miał swoich rodziców mamę i tatę , Bóg nie stworzył Hitlera.
Żeby zrozumieć jak to dziecko stało się Hitlerem to wyjaśnia Biblia. Jakuba 1:13-15

,,....Bóg bowiem nie może być doświadczany przez coś złego ani sam nikogo nie doświadcza. Ale każdy jest doświadczany, gdy go pociąga i nęci jego własne pragnienie. Potem pragnienie, gdy stanie się płodne, rodzi grzech; z kolei grzech, gdy zostanie popełniony, wydaje śmierć....,,

Hitler jako zbrodniarz sam się stworzył bo tak chciał .
Zgadza się?


Śr lip 27, 2022 8:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
logika napisał(a):
Hitler jako zbrodniarz sam się stworzył bo tak chciał .
Zgadza się?

Gdyby nie Adam to czy Hitler by się urodził?
Przecież Bóg jako Alfa i Omega wiedział, że ktoś taki się narodził, prawda?
Właśnie to stanowi myśl przewodnią tego tematu.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr lip 27, 2022 9:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
*narodzi

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr lip 27, 2022 9:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Dla tych co nie znają historii, Adolf Hitler doszedł do władzy w Niemczech na fali resentymentów po I wojnie światowej, która zakończyła się 11 listopada 1918 roku podpisaniem rozejmu w Compiègne. Rozejm ten i traktat wersalski stał się synonimem zdrady narodowej dla wielu Niemców. Takie nastroje doprowadziły do pojawienia się teorii o tzw. „ciosie w plecy” w listopadzie 1918 roku. Wywołało to dość silne niezadowolenie społeczne.

Adolf Hitler z jego Narodowosocjalistyczną Partią Niemieckich Robotników po prostu wykorzystał rewizjonistyczne nastroje, które w dużym stopniu były źródłem poparcia nazistów. W wyborach parlamentarnych w Niemczech w styczniu 1933 r. NSDAP zdobyła jedną trzecią głosów. Jednak pod wpływem wprowadzenia stanu wyjątkowego i ogłoszenia ponownych wyborów (pod pretekstem bułgarskich komunistów), wygrała je NSDAP, uzyskując 44% głosów, a po unieważnieniu głosów komunistów otrzymała ponad połowę mandatów, czyli większość w Reichstagu.

Niemiecka skrajna odmiana faszyzmu opierała się na darwinizmie społecznym, biologicznym rasizmie, w szczególności na antysemityzmie. Do tego jeszcze wmieszano hasła zarówno nacjonalistyczne, jak i socjalne.

Stosunek nazizmu do Kościoła nie był jednolity i do dziś budzi kontrowersję. Postawy biskupów niemieckich wobec nazizmu były zróżnicowane. O ile część z nich solidaryzowała się z antymarksistowskimi i antysemickimi posunięciami reżimu, o tyle większość była w niezgodzie z władzą nazistowską, ze względu na dążenia do objęcia pełnej kontroli nad wychowaniem młodzieży, neopogańskich obrzędów, programów eugenicznych takie jak sterylizacja czy eutanazja.

No gdzie w tym wszystkim wola Boża? W którym miejscu mogło zapalić się żółte światełko, by powstrzymać Europę przed kolejną tragedią?


Śr lip 27, 2022 10:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3789
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Logika Hitler miał swoich rodziców, mamę i tatę, ale ci rodzice nie wiedzieli że będzie takim złym człowiekiem i że zostanie potępiony i by go nie spłodzili, woleli by już żyć w samotności bez kogoś takiego, albo poczekać i spłodzić kogoś innego. Co innego Bóg wszechwiedzący On wiedział kim będzie Hitler i dał życie Hitlerowi, po co?


Śr lip 27, 2022 13:18
Zobacz profil
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Frosty napisał(a):
Nie możemy kochać w człowieku dążenia do zła, wówczas z ratunkiem przychodzi nadzieja, która tworzy fundament do miłości postawy przyszłej, a więc tej którą mamy nadzieję przyjmie w przyszłości, a więc dążenie do dobra.

No tak, człowiek to taki robocop. Możemy kochać tylko te części, które nam odpowiadają. Ratunkiem na pokochanie pozostałych części jest nadzieja, że zostaną wymienione lub naprawione zgodnie z naszymi sugestiami. Oczywiście, wtedy bezwarunkowo pokochamy je również, bo będą naszym wyobrażeniem dobra i piękna.


Śr lip 27, 2022 15:45

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
@nolda jak napisałem, ja nie używam formy bezwarunkowej. Miłość jest sprzeczna ze złem. Posiada tylko i wyłącznie ładunek dodatni. Możesz rozkochiwać w sobie i w innych zło, nic mi do tego ;)


Śr lip 27, 2022 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
ga1robe napisał(a):
No gdzie w tym wszystkim wola Boża? W którym miejscu mogło zapalić się żółte światełko, by powstrzymać Europę przed kolejną tragedią?


Nikt nie ma licencji na rozpoznawanie co jest wolą Bożą, a co dopustem Bożym. Jeśli Bóg ingeruje w wolną wolę drugiego człowieka wówczas determinuje przyszłość, nie determinując świat jest taki a nie inny, stąd nieustające owoce zła moralnego, które są kosztem daru wolnej woli.


Śr lip 27, 2022 17:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL