Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 30  Następna strona
 Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
plawikonik rozumiem że analiza boli, na to potrzeba czasu.
Od początku dyskusji niewygodna jest dla ciebie wolna wola, której nie chciałeś w to mieszać.
Nie znajdziesz wśród wierzących boga sadysty, ale na pewno w twoich tekstach swoje odbicie, kogoś kto bawi się próbami siania wątpliwości wśród innych, prób odbierania nadziei, wobec wyższej idei od której ciągle uciekasz bo nie możesz jej znieść... czytaj pustki
zabawę zostaw dzieciom, przeintelektualizowanie zobowiązuje


Wt cze 28, 2022 17:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Cytuj:
nie było moim zamiarem obrażać ludzi. Czy wskazywanie na absurdy i błedy logiczne w doktrynie jest obrażaniem?

Jesteś na forum katolickim, jeśli chcesz wykazywać absurdy i błędy logiczne to pomyliłaś adresy.
Dyskusja a więc dialog polega na szacunku dla przekonań innych ludzi, to próba zrozumienia dlaczego oni tak wierzą i tak myślą. Ja u Ciebie tego nie widzę.
Cytuj:
Chwalisz się że znasz filozofie

Streściłem to co powiedział Leibniz. Nie znam się na filozofii i nie lubiłem filozofii. Mam tylko paru ulubionych filozofów.
Cytuj:
Istnieją oświadczenia papieży spełniające warunki nieomylności (jak bardzo potrzeba, to poszukam) które mówią że dusze nieochrzczonych trafiają do piekła.

Pisząc to, dowodzisz, ze nie masz o tym zielonego pojęcia.
Cytuj:
Niby się wycofano rakiem z tego limbusa, ale to nie ma mocy nieomylności czy jak to sobie ustalono. A istnieją równocześnie "nieomylne" stwierdzenia że nieochrzczone dzieci trafiają do piekła. Limbus był częścią piekła, co teraz stara się ukrywać.

Pisałem o tym w tym wątku i w innych. Poczytaj to lub poczytaj oficjalne wypowiedzi papieży czy soborów na ten temat.
Cytuj:
No i jest moje ulubione "to tajemnica". W dwóch egzemplarzach.

Idź na forum racjonalistów, ateistów itp.. Tam nie ma tajemnicy, jest tylko ratio i empiria. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.
Cytuj:
człowiek nie ma prawa dopytywać się dlaczego Bog tak to wszystko urządził.

Miej pretensje do Leibniza, nie do mnie. To on to powiedział.
Cytuj:
Czemu "puerorum"? Kobiety duszy nie mają?

Puer:
pierwsze znaczenie: dziecko, 2.chłopiec, dalej, syn, młodzieniec, sługa, chłopak, niewolnik.
Liczba mnoga puerorum: dzieci.
pławikonik napisał(a):
Pierwszy zaczął Bramin chamską odzywką z Leibnitzem.

Acha, to chamska odzywka bo Leibniz wymyślił suchy prowiant dla żołnierzy i to przeszło na ciasteczka.
Na koniec dwie prośby:
- dyskutuj z szacunkiem do wierzących i nie wszczynaj kłótni
- pisz poprawnie nazwiska Leibniz i Chesterton bo masz z tym problem.

_________________
ksiądz


Wt cze 28, 2022 17:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Cytuj:
Jesteś na forum katolickim, jeśli chcesz wykazywać absurdy i błędy logiczne to pomyliłaś adresy.

Czyli z definicji dogmatów krytykować nie wolno. Bo tak. Po co jest to forum?
Cytuj:
Pisząc to, dowodzisz, ze nie masz o tym zielonego pojęcia.

Mam do jutra podać odpowiednie dokumenty wydane przez papieży? Poszukam. Z tego co wiem to wielokrotnie w w warunkach nieomylności oświadczali że nieochrzczeni idą do piekła. Zresztą w takim razie przyznajesz że chrzest łonowy i te sanktuaria "ożywiające dzieci" były zwykłym oszustwem, bez nawet krzty wiary w to, że to coś daje.
Cytuj:
Miej pretensje do Leibniza, nie do mnie. To on to powiedział.

to po co cytować kogoś kto bzdury wypisuje?
Cytuj:
- pisz poprawnie nazwiska Leibniz i Chesterton bo masz z tym problem.

Żarcik z proszkiem nie wypalił, tak jak z tą Panią Irą. Skąd ja to wiedziałam...
Jeszcze moje podejscie do filozofii - miałam na studiach, zwane to bylo "pie...e kotka za pomocą młotka". Ale miałam jakiś okres fascynacji. Teraz się uznaje i ja to zdanie podzielam że filozofia to gonienie za własnym ogonem. Problem dobra i zła istnieje tylko w odniesieniu do istot żywych (na razie, nie wyklucza się np. maszyn) więc na razie zostaje w gestii nauk przyrodniczych. Tak samo natura wszechświata itp. Filozofia i teologia to mniemanologia stosowana. Obie nie przyczyniły się w niczym do rozwoju nauki, same naukami nie są.


Wt cze 28, 2022 17:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Nie moge edytować, zresztą mnie ciągle wylogowuje.
Po łacinie dzieci to liberi. Niemowlęta - infantes. Czyli potwierdziło się to gorsze co podejrzewałam - móiwąc o dzieciach ma się na mysli chłopców. Dziewczynki w katolicyzmie się nie liczą. Myślałam że może chodziło o te niewiniątka zabite przez Heroda. Ale jak widać nie.


Wt cze 28, 2022 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Bramin zaprzecza nauce KK. Czyli Urzedowi Nauczycielksiemu. Herezja.
Chyba że posyłanie zygot do piekła nazwie dobrym - myśle że wybierze to rozwiązanie.

Św. Augustyn -idą do piekła. Oczywiście nie ma znamion nieomylności.

Sobór Trydencki Dekret o grzechu pierworodnym
"Jeśli ktoś twierdzi, że ten grzech Adama – mający jeden początek i przekazany wszystkim ludziom przez rodzenie, a nie przez naśladowanie, który obciąża osobiście każdego jako jego własny grzech – można zgładzić czy to siłami natury, czy też jakimś innym sposobem, a nie przez zasługi jedynego Pośrednika, Pana naszego Jezusa Chrystusa, który krwią swoją pojednał nas z Bogiem „stawszy się dla nas sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem” [1 Kor 1, 30], albo [jeśli] przeczy możliwości dostąpienia tych zasług Jezusa Chrystusa tak przez przez dorosłych, jak i przez dzieci w sakramencie chrztu należycie udzielanym według obrzędu Kościoła – niech będzie wyklęty."
" Jeśli ktoś przeczy temu, że należy chrzcić dzieci zaraz po urodzeniu, chociażby pochodziły od rodziców ochrzczonych, albo mówi, że się je chrzci wprawdzie dla odpuszczenia grzechów, lecz nie otrzymały one w spuściźnie od Adama żadnego grzechu pierworodnego, który trzeba zgładzić obmycie odrodzenia, by dostąpić żywota wiecznego, że skutkiem tego u tych dzieci forma chrztu „dla odpuszczenia grzechów” nie jest prawdziwa, lecz fałszywa – niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych. Albowiem tego, co mówi Apostoł: „Przez jednego człowieka grzech wszedł na ten świat, a przez grzech śmierć, i tak na wszystkich ludzi śmierć przeszła, ponieważ wszyscy zgrzeszyli” [Rz 5, 12], nie należy rozumieć inaczej, ale tylko tak, jak to zawsze rozumiał katolicki Kościół na całym świecie. Według tej bowiem zasady wiary pochodzącej od Apostołów, dzieci chrzci się naprawdę dla odpuszczenia grzechów, chociaż same nie mogły jeszcze popełnić żadnego grzechu, aby poprzez odrodzenie dostąpiły obmycia z tego, co ściągnęły na siebie wskutek narodzin. Albowiem „jeśli się kto nie odrodzi z wody i z Ducha Świętego, nie może wejść do królestwa Bożego”

Pius XII Humani generis - ciekawe czemu nie ma całości po polsku
Cytuj:
Now it is no no way apparent how such an opinion can be reconciled with that which the sources of revealed truth and the documents of the Teaching Authority of the Church propose with regard to original sin, which proceeds from a sin actually committed by an individual Adam and which, through generation, is passed on to all and is in everyone as his own


Rozpędzam się, bedzie dalej. Ale mam obowiązki a to zabiera zcas.


Wt cze 28, 2022 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Ewangelia św. Jana 3:5
Cytuj:
Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.


Sobór Florencki
Sesja II (4 lutego 1442; według kalendarza florenckiego 1441)
Cytuj:
14. Co do dzieci, ze względu na możliwe częste niebezpieczeństwo śmierci, gdy nie można im pomóc innym lekarstwem, jak tylko przez sakrament chrztu, przez który wybawiane są od władzy diabła i adoptowane na synów Bożych


bulla unii z Ormianami Exultate Deo -Tenże sobór mówi że nie możemy wejść do królestwa bożego jeżeli nie odrodzimy się z wody.
Ten sobór był ciekawy- papież Eugeniusz wydał dekret
Cytuj:
“Dekretujemy i nakazujemy, że od teraz i po wszystkie czasy, chrześcijanie nie mogą jeść ani pić z żydami, ani dopuszczać ich do świąt, ani współżyć z nimi, ani kąpać się z nimi. Chrześcijanie nie pozwolą żydom na posiadanie obywatelskich honorów nad chrześcijanami, ani do sprawowania funkcji publicznych w państwie. Żydzi nie mogą być kupcami, poborcami podatkowymi, czy agentami w zakupie i sprzedaży produktów oraz dóbr chrześcijan, ani ich prokuratorami, rachmistrzami lub prawnikami w sprawach małżeńskich, ani położnymi, ani nie mogą mieć związków lub partnerstw z chrześcijanami.Żaden chrześcijanin nie może niczego zostawiać czy przekazywać żydom lub wspólnotom żydowskim w swojej ostatniej woli i testamencie. Żydom zakazuje się wznoszenie nowych synagog. Zobowiązuje się ich do zapłaty co roku dziesiątej części od swoich towarów i dzierżawy. Przeciwko nim mogą świadczyć chrześcijanie, ale świadectwo żydów wobec chrześcijan w żadnym wypadku nie ma żadnej wartości. Każdy żyd, niezależnie od płci i wieku, musi wszędzie nosić odróżniające się ubranie i znane symbole, poprzez które mogą odróżniać się od chrześcijan. Nie mogą żyć wśród chrześcijan, ale przy pewnej ulicy, oddzieleni od chrześcijan, poza którą nie mogą pod żadnym pozorem mieć domów



SOBÓR TRYDENCKI – Dekret o grzechu pierworodnym
każdy kto twierdzi że....tu wstawić podpunkty ma być wyklęty (musze tak, bo to długie)
1.
Cytuj:
że grzech Adama jemu samemu tylko zaszkodził, a nie jego potomstwu....śmierć tylko i cierpienie fizyczne przekazał całemu rodzajowi ludzkiemu, nie zaś i grzech także, który jest śmiercią duszy

2.
Cytuj:
grzech Adama – mający jeden początek i przekazany wszystkim ludziom przez rodzenie, a nie przez naśladowanie, który obciąża osobiście każdego jako jego własny grzech...[albo [jeśli] przeczy możliwości dostąpienia tych zasług Jezusa Chrystusa tak przez przez dorosłych, jak i przez dzieci w sakramencie chrztu należycie udzielanym według obrzędu Kościoła/quote]
3.
Cytuj:
nie otrzymały one w spuściźnie od Adama żadnego grzechu pierworodnego, który trzeba zgładzić obmycie odrodzenia, by dostąpić żywota wiecznego....Albowiem „jeśli się kto nie odrodzi z wody i z Ducha Świętego, nie może wejść do królestwa Bożego”

4.
Cytuj:
Jeśli ktoś przeczy temu, że łaska Pana naszego Jezusa Chrystusa udzielona na chrzcie gładzi winę grzechu pierworodnego, albo też twierdzi, iż nie odpuszcza [ona] tego wszystkiego, co ma prawdziwy i właściwy charakter grzechu, lecz tylko zaciera lub sprawia, że nie bywa dalej poczytywane jako wina

numery moje, nie zgadzają się z numeracją .

Sobór Trydencki Dekret o usprawiedliwieniu
Cytuj:
przez grzech Adama wszyscy ludzie,
utraciwszy niewinność (por. Rz 5, 12; 1 Kor 15, 22), „stali się nieczyści".... byli oni niewolnikami o grzechu (por. Rz 6, 20), pod władzą szatana i śmierci,

Cytuj:
Kan. 5. Jeśliby ktoś twierdził, że chrzest jest czymś dowolnym, to znaczy nie jest konieczny do zbawienia - niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych.


Pius XII Przemówienie do uczestniczek Kongresu Włoskiej Katolickiej Unii Położnych - 29 X 1951
oczywiście nie nieomylne
Cytuj:
to wszystko domaga się zachowania życia nadprzyrodzonego, które noworodek otrzymuje podczas Chrztu św. Nie mamy bowiem teraz innego sposobu udzielaniu tego życia dziecku, które jeszcze nie doszło do używania rozumu. Posiadanie przez człowieka stanu łaski w chwili śmierci jest bezwzględnie konieczne do zbawienia. Bez łaski nie można osiągnąć szczęśliwości wiecznej, nadprzyrodzonej, dojść do błogosławionego widzenia Boga. Dorosłemu wystarcza w chwili śmierci (gdy nie ma możności otrzymania sakramentów świętych) jeden akt miłości dla zdobycia łaski uświęcającej i uzupełnienia braku Chrztu świętego. Dla dziecka nienarodzonego lub dla noworodka ta droga nie jest możliwa.


Katechizm Kościoła Katolickiego 978
Cytuj:
Z wodą chrzcielną zostaje bowiem udzielone pełne przebaczenie i nie pozostaje już żadna wina:


Wt cze 28, 2022 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
bramin napisał(a):
Pisząc to, dowodzisz, ze nie masz o tym zielonego pojęcia.
[...]
Pisałem o tym w tym wątku i w innych. Poczytaj to lub poczytaj oficjalne wypowiedzi papieży czy soborów na ten temat.

Ale on przecież ma rację. Przez wieki doktryna kościoła głosiła że nikt poza KK nie może trafić do nieba - więc trafi do piekła.

Sobór trydencki:
Cytuj:
Kan. 4. Jeśli ktoś przeczy temu, że należy chrzcić dzieci zaraz po urodzeniu, chociażby pochodziły od rodziców ochrzczonych, albo mówi, że się je chrzci wprawdzie dla odpuszczenia grzechów, lecz nie otrzymały one w spuściźnie od Adama żadnego grzechu pierworodnego, który trzeba zgładzić obmycie odrodzenia, by dostąpić żywota wiecznego, że skutkiem tego u tych dzieci forma chrztu „dla odpuszczenia grzechów” nie jest prawdziwa, lecz fałszywa – niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych. Albowiem tego, co mówi Apostoł: „Przez jednego człowieka grzech wszedł na ten świat, a przez grzech śmierć, i tak na wszystkich ludzi śmierć przeszła, ponieważ wszyscy zgrzeszyli” [Rz 5, 12], nie należy rozumieć inaczej, ale tylko tak, jak to zawsze rozumiał katolicki Kościół na całym świecie. Według tej bowiem zasady wiary pochodzącej od Apostołów, dzieci chrzci się naprawdę dla odpuszczenia grzechów, chociaż same nie mogły jeszcze popełnić żadnego grzechu, aby poprzez odrodzenie dostąpiły obmycia z tego, co ściągnęły na siebie wskutek narodzin. Albowiem „jeśli się kto nie odrodzi z wody i z Ducha Świętego, nie może wejść do królestwa Bożego” [J 3, 5].


Nic bardziej oficjalnego być mnie może. Wypowiedzi papieży jest całe mnóstwo. Przez lata KK rządził strachem i próbował sobie zapewnić monopol. Po soborze watykańskim drugim trochę zmiękł ale żeby utrzymać pozory ciągłości i musi zakłamywać to co wcześniej głosił.


Wt cze 28, 2022 21:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Nie mogę już edytować. Może admin połączy. Niedawno wypowiedzi magisterium na ten temat zebrań Łukasz W. https://m.youtube.com/watch?v=Bpp96jVUaG4 od 39:30


Wt cze 28, 2022 21:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Kiepsko to wygląda, co? Albo zaprzeczyć nieomylnym stwierdzeniom, i wyłączyć się z łączności z KK albo przyznać że Bóg nie daje żadnych szans co poniektórym duszyczkom. Bez ich winy, ot, taką ma fantazje...

Katechizm Kościoła Katolickiego 1250
Cytuj:
1250 Dzieci, rodząc się z upadłą i skażoną grzechem pierworodnym naturą, również potrzebują nowego narodzenia w chrzcie 36 , aby zostały wyzwolone z mocy ciemności i przeniesione do Królestwa wolności dzieci Bożych 37 , do którego są powołani wszyscy ludzie. Czysta darmowość łaski zbawienia jest szczególnie widoczna przy chrzcie dzieci. Gdyby Kościół i rodzice nie dopuszczali dziecka do chrztu zaraz po urodzeniu, pozbawialiby je bezcennej łaski stania się dzieckiem Bożym


Katechizm Kościoła Katolickiego 1263
Cytuj:
Chrzest odpuszcza wszystkie grzechy, grzech pierworodny i wszystkie grzechy osobiste, a także wszelkie kary za grzech 54 . W tych, którzy zostali odrodzeni, nie pozostaje więc nic, co mogłoby przeszkodzić im w wejściu do Królestwa Bożego, ani grzech Adama, ani grzech osobisty, ani skutki grzechu,



II SOBÓR LYOŃSKI, 1274 r.
Cytuj:
Dusze zaś owych, którzy odchodzą w grzechu śmiertelnym albo z samym tylko grzechem
pierworodnym zaraz zstępują do piekła, powinny być ukarane,


narody, tak Żydów, jak i pogan [...]
68. LIST PAPIEŻA INNOCENTEGO III MAIORES ECCLESIAE CAUSAS
DO YMBERTUSA, BISKUPA ARLES, koniec 1201 r.
Cytuj:
ponieważ nie ma żadnego stanu pośredniego między niebem a piekłem, dzieci zmarłe bez chrztu idą do piekła, a konkretnie na skraj, obrzeże (limbus) piekłą


Musze kopiować, wciąz mnie wylogowuje. Bardzo trudno coś napisać, gdy trzeba szukać dokumentow. Co prawda korzystam z filmu Karola Fjałkowskiego, ale szukam dokumantów i je czytam. Coś tam sama też znalazłam.


Wt cze 28, 2022 21:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Mi się osobiście podoba te podejście

Pius IX - Quanto conficiamur moerore
Cytuj:
Ci, którzy trwają w niepokonalnej niewiedzy względem najświętszej naszej religii, a którzy – pilnie zachowują prawo naturalne i jego nakazy, przez Boga wpisane w sercach wszystkich ludzi, i trwając w gotowości okazania Bogu posłuszeństwa – prowadzą życie uczciwe i prawe, mogą, wskutek działającej łaski i światła Bożego, dostąpić żywota wiecznego, ponieważ Bóg, który widzi, przenika i zna doskonale wszystkie umysły, dusze, myśli i postawy, nie pozwoli w dobroci swej i łaskawości, by ktoś bez dobrowolnej winy został ukarany męką wieczną.



Tylko otwierać popcorn i patrzyć na to zaangażowanie w coś w co się nie wierzy. Fjałkowskiego jeszcze rozumiem bije kasę na tym. Ale tutaj ta działalność charytatywna na rzecz uwolnienia od ideologii... Przecież to zaangażowanie w coś w co się nie wierzy można przekierować na rozwój nauki z zafarbem ideologii materialistycznej. Czyż nie jest to bardziej racjonalne?
A gdzie tu znaleźć czas jeszcze na koran, księgi buddyzmu, księgi hinduizmu itd...


Śr cze 29, 2022 8:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Cytuj:
Przecież to zaangażowanie w coś w co się nie wierzy

Ale po co wierzyć w coś gdy się wykazuje tego absurdy? Sam wskazujesz że w te bzdury trzeba wierzyć, bo zrozumieć się nie da. Frosty, prosze pisz na temat a nie analizuj mojej psychiki. Moge się odpłacić tym samym, ale wiem (o czym już pisałam) że diagnoza "na niewidzianego" jest raczej wstydem dla diagnozującego.

Moge jeszcze dać dużo dowodów na to, że KK oficjalnie oświadczył że dusze dzieci nieochrzczonych idą do piekła. Ale musze się spieszyć - katolicy bardzo nie lubią prawdy. Jedynie w 2007 wydano "Opinię teologiczną" w której starano się odkręcić wielowiekowe nauczanie. No nie wypadało po prostu zaprzeczyć wielu dokumentom mówiącym coś przeciwnego. I to dokumentom mającym być "nieomylnymi". Opinia nie jest nieomylna, to takie wyrażenie zdania. Czyli - nie wiemy jak będzie, ale mamy nadzieję ze dobrze. Tylko że to nie znosi innych oficjalnych, nieomylnych stanowisk, które nadal obowiązują. Więc w rzeczywistości te stare stanowisko dalej jest wiążące dla każdego katolika.
Jest to dosyć znamienne, w miare jak zmienia się moralnośc religia staje się coraz bardziej od niej odstawać. Więc wycofuje się rakiem, licząc że ludzie zapomną co bardziej przerażające stwierdzenia. Mnie jeszcze uczono że potop czy zniszczenie Sodomy i Gomory to prawda. Czyli - Bóg jako największy morderca wszechczasów. I aborcjonista, ile tam musiało być kobiet ciężarnych.
Co bardziej drastyczne fragmenty Pisma Św. przedstawia się jako " przenośnie" i "parabole".

Dobrze, pozostańmy przy losie duszyczek. Ponieważ wiadomo że wiecej zarodków ginie niż ulega zagnieżdzeniu - połowa na tym etapie do limbusa. Po zagnieżdzeniu 30-60 procent obumiera i (najczęsciej) ulega wchłonięciu. Oczywiście zawsze w pierwszym przypadku i prawie zawsze w drugim kobieta nawet nie wie że jest w ciązy, tj, przed zagnieżdzeniem nie ma nawet mowy o ciązy. W najlepszym razie co trzecie zapłodnienie kończy się porodem. A dusza jest od momentu zapłodnienia ponoć. Co budzi pewne pytania - ale to nie ten temat. Śmieszne się tylko wydają podziały czy mieszanie duszy.
Czyli - dwie trzecie wszystkich dusz trafia do limbusa, pomijam drugi limbus dla uproszczenia. Dwie trzecie bez dania racji, bez szansy na zmiane losu do piekła. Z takim przeznaczeniem stworzonych. Po co?
Teraz reszta - wiadomo że wszycy w niebie i reszta piekła to połowa tych z limbusa.
Nie będe się wdawać w rozważania na temat losu protestantów itp. Ale i tak przynajmniej połowa ludzi jest nieochrzczona. Piekło. Pozostaje 1/6. Czyli 16% Z reszty część nie zda "egzaminu". Bądzmy optymistami i załóżmy że 10% ogółu dusz (czyli ponad połowa ochrzczonych) idzie do nieba. To są najbardziej ostrożne rachunki.
Obraz takiego świata jest przerażający. Znaczna większośc w piekle, z tym że najwięcej w limbusie.
Do limbusa trafia się bez winy, po prostu ma się pecha. A raczej okrutnego stwórce. W ich wypadku nie ma też mowy o wolnej woli. W piekle - wieczne męki, dokumenty kościelne (też te nieomylne) mowią o ogniu piekielnym. Po co stworzeni są ci ludzie? Bóg nie wiedział? Nie umiał lepiej?
I teraz prosze mi powiedzieć że skazywanie "niewinnych zarodków" na piekło jest rzeczą dobrą.
Wyobrazmy sobie wielodzietną katolicką rodzine. Z gromadką dzieci, i dwukrotnie większą gromadką w piekle. Czy ci rodzice mogą być szczęsliwi? Czy niebo działą jak narkotyk, jest się szczęsliwym bez względu na okoliczności? To by było bardziej przerażające niż piekło - wizja nieba w którym traci się człowieczeństwo, jest się skazanym na bezmyślne szczęście. Traci się swoje "ja". To właśnie wizja z Kobyszczęcia - zamiana w bierną maszynkę która może tylko być szczęśliwa.

I teraz prosze mi udowodnić że Bóg (ścisle wg. dogamtów katolicyzmu) nie jest okrutny.


Śr cze 29, 2022 10:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
pławikonik napisał(a):
Cytuj:
Przecież to zaangażowanie w coś w co się nie wierzy

Ale po co wierzyć w coś gdy się wykazuje tego absurdy? Sam wskazujesz że w te bzdury trzeba wierzyć, bo zrozumieć się nie da. Frosty, prosze pisz na temat a nie analizuj mojej psychiki. Moge się odpłacić tym samym, ale wiem (o czym już pisałam) że diagnoza "na niewidzianego" jest raczej wstydem dla diagnozującego.

pławikonik ale to właśnie psychika ludzi którzy czują silną potrzebę zaprzeczania fascynuje mnie w takich wpisach najbardziej. Ta satysfakcja zarzucania herezji wierzącemu. Paradoksalnie tutaj wydaje się że ateiści stoją na straży trzymania się dogmatów przez Katolików.
Nie wiem czy spojrzałaś na link Andy72 odnośnie wpisu Korwina, z Rosją obecnie pojechał na księżyc, natomiast co do wpisu o ateistach ciężko nie przyznać mu racji. Jeśli nie spojrzałaś, zrób to na spokojnie.

Wielu wierzących nie ma przygotowania apologetycznego ale czerpią z wiary nadzieję, lepiej znoszą cierpienie, zarysowują sens. Skąd ten brak odpowiedzialności za konsekwencje tych ataków, epitetów o sadystycznym bogu i ect? Przecież ateiści i wierzący przepychają się od lat o interpretacje Biblii, ty powielasz coś co ktoś już wiele razy wyciągnął na stół, wierzący powołują się wówczas na teologiczne próby wyjaśnień niektórych rzeczy.

Pisałem już o tym wcześniej, w Biblii poprzez nastawienie każdy znajdzie to co chce. Sprzeczności, alegorie, parabole i ect.

Nie wierzę w coś co uznałem za bzdury, mam również wiele pytań bez odpowiedzi odnośnie niektórych spraw, natomiast nie ślęczę na forach ateistów i nie grożę im ogniami piekielnymi.
Twoje niektóre wpisy działają na mnie dokładnie odwrotnie od prawdopodobnie przyjętych przez ciebie założeń (aby obnażyć "ideologię"), poprzez ten jad sadyzmu i oczerniania Boga rysujesz kontrast w którym Bóg jest jeszcze lepiej zarysowany jako odwrotność tych oskarżeń, kropką nad i jest podany przez ciebie motyw - zabawa.

Wolę żyć nadzieją niż pustką, wolę dostrzegać dobro w potencjalnym Stwórcy a nie sadyzm i okrucieństwo. Na wiele rzeczy nadal szukam odpowiedzi i jestem otwarty na ciągłą zmianę niektórych założeń światopoglądowych ale im więcej szukam tym więcej powstaje miejsca na Boga. Nie jestem w stanie ci udowodnić że motorem twojego działania jest gniew, czy też karmienie swojego ego, motywy znajdziesz tylko ty. Ateista może twierdzić że wierzę ze strachu przed śmiercią, przed ulotnością życia i ect. To wszystko to tylko deklaracje i egzystencjalne maski jakie zakładamy, często sami przed sobą. Patrzenie z góry na ludzi którzy wg niektórych wierzą w bajki jest równoznaczne z umieszczeniem autorów tych twierdzeń już za życia przez wierzących w piekle.
Nie akceptuję jak na razie w swoim światopoglądzie sformułowania teologów "w kładzeniu nadziei" na to że duszę nienarodzonych dzieci zostaną zbawione, dla mnie nie ma innej opcji, chyba że nie znam jakiś założeń. Po drugie aby kogoś sądzić z tego że nie został ochrzczony najpierw należałoby go sądzić z tego że czy wiedział co to chrzest, czy znał naukę Chrystusa, czy miał szansę na chrzest. Można byłoby zabijać wszystkie dzieci zaraz po chrzcie i kosztem potępienia swojej duszy wysyłać je wszystkie do nieba. To tak nie działa, ale dla ateistów tak się to niestety jawi. Żeby być rozliczanym z tego że nie należy się do Kościoła trzeba najpierw go odrzucić, żeby go odrzucić trzeba wiedzieć czym ten Kościół i jego nauczanie jest.
Całą tajemnicą wiary jest zawierzanie Bogu, a więc przeciwieństwo stawianiu go na ławie oskarżonych. Zawsze pozostanie duży rozdźwięk między tym kogo wy oskarżacie, a kogo my bronimy. Chrystus może zbawiać ludzi którzy o nim nie słyszeli, poprzez działanie Kościoła, ludzi którzy z pewnym powodów do niego należeć nie mogli.

Możesz mi teraz robić przypinki, zarzucać herezję i ect, straszyć prawdopodobnym wykluczeniem z Kościoła ;-) nie rusza mnie to, nigdy nie ruszało, może to moje nabrzmiałe ego... ;-)


Śr cze 29, 2022 11:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Nie mam pojęcia co się dzieje z nieochrzczonymi, na szczęście nie jestem Bogiem, by roztrząsać sprawy całego świata. Do dyspozycji mam tylko swoją duszę, i muszę zrobić wszystko by trafić w lepsze miejsce niż gorsze.
Jeśli kto chce poznać osobowość Boga, niech spojrzy na Jezusa , wtedy widać że obelga "sadysta" jak bardzo jest absurdalna. Nikt w historii nigdy nie był bardziej ludzki, bardziej prawdziwym człowiekiem ni.z Jezus.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 29, 2022 12:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Jezus był w pełni człowiekiem i w pełni Bogiem, nastąpiło przemieszanie dwóch natur ludzkiej i boskiej.


Śr cze 29, 2022 12:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
dokłądnie to
bez pomieszania (inconfuse gr. asynchytos), to znaczy obydwie natury Jezusa Chrystusa po zjednoczeniu nie uległy pomieszaniu ze sobą. Nie powstała więc jakaś trzecia bosko-ludzka natura. Pozostały dwie odrębne natury, boska i ludzka, a każda z nich zachowała specyficzne dla siebie właściwości.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_hipostatyczna

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr cze 29, 2022 12:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL