Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 30  Następna strona
 Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Kapral135 napisał(a):
nawet nie odpowiedziałeś na moje ostatnie pytanie odnośnie wyboru swojego losu za życia na ziemi, bo po prostu nie potrafisz odpowiedzieć sensownie, brakuje Ci argumentów. To forum nie jest tylko dla osób wierzących jest dla wszystkich.


Odpowiedziałem ci już w kilku wątkach. Ale ty oczekujesz odcięcia kuponu, biletu do nieba. Póki żyjesz tutaj, każdym dniem, decyzją moralną wybierasz Boga, tam gdzie grzeszymy wybieramy jego brak. Powołujesz się ciągle na to że w oczach Boga może to wyglądać całkiem inaczej, ale tak naprawdę tego "może" nie uznajesz, tylko przyjmujesz że na pewno tak jest i twoje starania tu mogą być nic nie warte, stąd ciągłe szukanie odpowiedzi i ciągły strach przed nieznanym. Będziemy sądzeni z miłości, nie z cierpienia i strachu. Poleciłem ci już jedną książkę, znajdziesz tam wiele odpowiedzi, nie szukaj ich na forum w tej formie, że powtarzasz jak bot coś co blokuje cię przed tym czego szukasz. Ponieważ w niektórych wpisach pytasz, a w innych na tacy podajesz przyczynę dlaczego pytasz i dlaczego nie znajdujesz odpowiedzi... na własne życzenie.
Możesz oceniać moje argumenty jak chcesz... ignoruję twoje ponowienia pytań ponieważ dla mnie jesteś jak na razie w pętli którą sam stworzyłeś i strzeżesz możliwości z niej wyjścia.
Nachodziły mnie myśli że jesteś fakeowym wierzącym w imię którego pisze jakiś antyteista aby osiągnąć swoje cele i przy tym dobrze się bawi. Mam ciągle nadzieje że się mylę.


Wt cze 28, 2022 11:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Po tym co Ci napisałem o sobie odpowiedz mi konkretnie czy już wybrałem swój los, jestem w trakcie jego wyboru a może dopiero wybiorę ?


Wt cze 28, 2022 11:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Kapral135 napisał(a):
Po tym co Ci napisałem o sobie odpowiedz mi konkretnie czy już wybrałem swój los, jestem w trakcie jego wyboru a może dopiero wybiorę ?

życie się nie skończyło, a więc nadal wybierasz... resztę rozwinąłem w poprzednim poście.


Wt cze 28, 2022 11:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Andy
nie, nie oglądam głupawych filmów. Szkoda czasu. Chestersona czytałam jako naukę jezyka, ale jego poczucie wyższości, pogarda dla ludzi, drętwy nadęty styl mnie odrzuciły. Tak samo jak Kierkegaard- facet ma tak nawalone we łbie ze czytać się nie da.
Jesteś podobny do znanego katolickiego jutubera który zupelnie poważnie omawia "Dzwonnika z Notre Dame". Kreskówke, bo dawniejsze filmy choć troche miały z orginału. I wyciąga jakieś apologetyczne treści z przeżutej papki. O istnieniu "Katedry Najświętszej Marii Panny w Paryżu" nawet nie wie. I nie omawiał by z takim entuzjazmem i nie wyciągał cukierkowych wniosków jakby przeczytał.
Sytuacja przypomina mi jak kiedyś w pewnym towarzystwie powiedziałam że miałam w Belfaście fajną prace, nosiłam paczki dla jakiejś pani Iry. Nikt się nie zaśmiał, wszyscy myśleli że robiłam za kuriera.
O bylejakości świata to też cytat -poczytaj coś choć trochę wymagającego myślenia. Porównanie Polaka z najwyższym potwierdzonym ilorazem inteligencjii (i chyba najbardziej wszechstronnej wiedzy) do małpy- to tylko katolik mógł wymyślić.

Frosty
[quote
1. plawikonik szuka odpowiedzi na ból egzystencjalny][/quote]
każdy sądzi według siebie
Cytuj:
2. plawikonik nie znajduje jej w ateizmie, ateizm nic nie tłumaczy, on atakuje tłumaczenia generując pustkę, w zamian daje wizję bezsensownego przypadku, głód pozostaje

jak wyżej
Cytuj:
3. plawikonik wpada na pomysł, że zacznie atakować tych którzy próbują w wierze odnaleźć ten sens i znajdują w niej oparcie, ponieważ plawikonik w pustce nie będzie taplał się sam, każde odmienne rozumienie niektórych spraw, jest śmieszne, niedojrzałe, jest próbą oszukiwania się lub/i odciągnięcia od kręgosłupa problemu, pt "bóg jest sadystą"

znowu - jak wyżej
Cytuj:
4.finalnie plawikonik za cały ból egzystencjalny obwinia wierzących materializując boga do istniejącego bytu który jest sadystą, chce aby wierzący to przyznali na jego warunkach (inne są unikiem, ślepym zaułkiem)

Znowu -jak wyżej. Poza tym - nie są to moje warunki. To są warunki określone w dogmatach wiary. Przede wszystkim - istnienie jakiegoś obiektywnego pojęcia dobra/zła. Po drugie - odniesienie tego do wszystkich, więc Boga też. Po trzecie - wg. tych kryteriów czyny Boga są sadystyczne. Konstruktor robiący sobie czujące maszyny żeby się nad nimi znęcać (a konstruktor nie jest wszechwiedzący ani wszechmocny) został by określony jako sadysta. Znowu, nie jest to mój pomysł. Trzeba coś czytać, nie tylko Lewisy i Chestersony. Konstruktor wymagający od swoich tworów uwielbienia pod karą wiecznych tortur byłby w dodatku nazwany próżnym i zawistnym. Którymi to słowy niby się faktycznie sam Bóg określa.
Cytuj:
5.plawikonik nieświadomie zaczyna być wyznawcą boga sadysty, którego broni na każdym kroku jeśli ktoś powoływałby się na inne jego cechy

Nie jestem wyznawcą czegokolwiek, obnażam tylko błedy logiczne. Do tego wiara niepotrzebna.
Cytuj:
6. Stąd plawikonik ani raz nie odpowiedział na pytanie "dlaczego traci czas na coś w co nie wierzy"

Zabawa logiczna dla samej zabawy, takie rozwiązywanie absurdalnej łamigłowki. Lubie takie zabawy.
Cytuj:
pławikonik z braku nadziei na odnalezienie sensu próbuje odbierać go innym,

znowu - każdy sądzi według siebie.
Zamiast odpoweidzi na pytania - stawiasz "diagnozę psychologiczną" Diagnoza mówi raczej o Tobie, o twoich lękach i projekcjach. A odpowiedzi po prostu nie masz. Wciąż nikt (powtarzam NIKT) nie odpowiedział na pytanie - po co?
Przypomnieć musze że pierwszą zasadą stawiania diagnozy jest zbadanie pacjenta - osobiście. Stawianie diagnozy "na niewidzianego" to najczęsciej projekcja osobowości tą diagnoze stawiajacego.
Pytanie o "puerorum" - niby proste, naprawdę myślałam że ktoś odpowie. Bo mnie to intryguje. Ale nie, lepiej poniżyć, potraktować jak idiote (przecież ateiści to debile któym Leibnitz kojarzy się tylko z ciasteczkiem) i postawić "diagnoze" - pustka moralna i umysłowa.


Wt cze 28, 2022 11:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Cytuj:
życie się nie skończyło, a więc nadal wybierasz... resztę rozwinąłem w poprzednim poście.

Aha ok, a na czym ten wybór polega, chodzi o słowa o jakieś czyny ?


Wt cze 28, 2022 12:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
pławikonik ostatnim wpisem dokładnie realizujesz to co napisałem, dodatkowo sama siebie poniżasz żeby usprawiedliwić swoje motywy.
Może ktoś "kupi" tekst o zabawie, ale czy ty tak naprawdę go kupujesz?

Ta "logiczna zabawa" ma swoje motywy których nie chcesz drążyć, na pewno nie z braku czasu, skoro tyle zostaje ci na zabawę. Bilansujesz fakt atakowania wierzących swoim wyobrażeniem poniżania ciebie w ich oczach. A więc aby załagodzić efekty skutku generujesz wyobrażenia o przyczynie, byleby odsunąć myśli o być może drugim dnie...

Atakując wierzących nie dajesz nic w zamian tylko marazm i pustkę. Życie prawdopodobnie musi cię doświadczać (bezpośrednio czy też nie) skoro szukasz winnego w kimś w kogo nie wierzysz, próbując siać wątpliwości u tych którzy w wierze szukając nadziei. Czy sianie wątpliwości i obrażanie tego w co wierzą inni wokół ciebie jest warte tej wyszukanej "zabawy"?
Moim zdaniem tutaj ewidentnie chodzi o drugie dno...


Wt cze 28, 2022 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Kapral135 napisał(a):
Aha ok, a na czym ten wybór polega, chodzi o słowa o jakieś czyny ?


myślą słowem uczynkiem i zaniedbaniem/dbaniem


Wt cze 28, 2022 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Skoro Bóg nie istnieje to jak Ci może przeszkadzać że jest sadystą?
Może lepszą zabawą byłoby oburzanie się na Gargamela?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt cze 28, 2022 13:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Oczywiście, nieistniejący byt nie może przeszkadzać. Ideologia mi przeszkadza.

Ale, ale... odpowiedzi dalej brak?


Wt cze 28, 2022 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Pławikonik nie masz co się trudzić i tak nie dostaniesz żadnej odpowiedzi ,bo wierzący będą za wszelką cenę bronić Boga, bo nie mają nikogo ponad nim żeby móc się poskarżyć , nic nie stoi wyżej poza Bogiem dlatego bronią go do upadłego, nawet gdyby Bóg jawnie czynił złe rzeczy i realnie był sadystą oni i tak powiedzą, że to nie prawda.
Cytuj:
myślą słowem uczynkiem i zaniedbaniem/dbaniem

Czyli jak przeklinam i robię złe rzeczy i opuszczam mszę to wybrałem piekło ?


Wt cze 28, 2022 14:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Kapral135 napisał(a):
Pławikonik nie masz co się trudzić i tak nie dostaniesz żadnej odpowiedzi ,bo wierzący będą za wszelką cenę bronić Boga, bo nie mają nikogo ponad nim żeby móc się poskarżyć , nic nie stoi wyżej poza Bogiem dlatego bronią go do upadłego, nawet gdyby Bóg jawnie czynił złe rzeczy i realnie był sadystą oni i tak powiedzą, że to nie prawda.

Inteligentnej pławikonik udało się przekabacić kaprala...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt cze 28, 2022 15:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
O, widzisz, juz stereotypy działają. Nawet nie zwróciłam uwagi na Kaprala. A że argumenty mam nie do zbicia. Bezsprzecznie złe jest posyłanie do piekła zygot którym się pierwszy podział nie udał. I tworzenie tych zygot po to tylko żeby do piekła trafiły.
No, ale nikt nie może sam dojśc do wniosków - musi zostać zwiedziony przez wrogie szatańskie siły.
Cytuj:
Bilansujesz fakt atakowania wierzących swoim wyobrażeniem poniżania ciebie w ich oczach

Pierwszy zaczął Bramin chamską odzywką z Leibnitzem. Ja starałam się nie atakować nikogo personalnie. Tobie oddałam po, pożal się boże "analizie psychologicznej". Staram się nie oceniać osob, tylko poglądy. Przecież jesteś łatwym łupem - za wszelką cene starasz się nie widzieć oczywistych rzeczy. Takie samooszukiwanie jest bardzo znamienne.
I wciąż pytanie - dlaczego? Ja odpowiedziałam, jedyna możliwa odpowiedz- bo chce i lubi. Lubi się pastwić. Ewentualnie można by powiedzieć że nie wyszło czy musi - nie jest wszechmogący.
Masz inną odpowiedz?


Wt cze 28, 2022 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
zapewne znasz opowieść o zupie
https://adonai.pl/opowiadania/duchowe/?id=118
Co , jeśli traktujemy Boga jak tego bezdomnego młodzieńca?
Ale Ty jak piszesz, i tak nie wierzysz w Jego istnienie, a może jednak niepokoi Cię że może istnieć?
Czy też nienawidzisz GO za to że nie istnieje? (bo nie dość że świat Ci się nie podoba, to nie ma Nikogo, kto by za to odpowiadał?)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt cze 28, 2022 16:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Urban legend. Starsze (dużo) niż internet. Typowe qui pro quo. Nie ma tutaj zastosowania- czemu niby? Ja Boga z nikim nie myle- ja się odnosze do ideologii i ją krytykuje. Proste? Ideologia ma wady logiczne- więc je wykazuje.
A z tym zwalaniem odpowiedzialności - garbaty robot. Własnie się podłożyłeś. Wymyśla on sobie boga żeby go za garb winić. Czemu Lema nie czytasz, on dawno już o tym pisał. A o odpowiedzialności za stwarzane istoty pisał wielokrotnie. Także o karaniu ich za sceptycyzm. Za paskudność postawy wymagającej ciągłych hołdów.


Wt cze 28, 2022 16:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co Bóg stworzył ludzi, o których wiedział, że zostaną
Podsumowując:
- czyli wobec Boga, w którego istnienie nie wierzysz, masz postawę roszczeniową
- masz bardzo wysokie mniemanie o sobie

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt cze 28, 2022 17:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL