Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Bóg na pierwszy miejscu?? 
Autor Wiadomość
Post Bóg na pierwszy miejscu??
Hej ciekaw jestem co rozumiecie przez to zdanie jak w tytule

Rozumiem ,ze wtedy nie trzeba iść do pracy ?
Rozumiem ,ze wtedy nie trzeba brać leków ??
Rozumiem ,że wtedy nie trzeba chodzić do lekarzy ??
Ani szkoły kończyć, matury itd ?
Tak ?

Bo czasem mam wrażenie ,ze katolicy to tylko widzą u niego rozwiązanie ,ale przecież kasa nie spadnie z nieba ??


Cz cze 09, 2022 15:21

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Bóg na pierwszy miejscu??
Dosyć prowokacyjne pytania i oczywista odpowiedź. Idąc tym trochę naiwnym tokiem myślenia może nie powinniśmy jeść i leżąc czekać na śmierć?

Każda przestrzeń twojego życia powinna uwzględniać Boga i Jego przykazania. Co do szukania rozwiązania:

Panie Boże pomóż mi zmienić to co zmienić mogę, zaakceptować to czego zmienić nie mogę, a najbardziej proszę Cię pomóż mi odróżnić jedno od drugiego.


Wt cze 14, 2022 10:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bóg na pierwszy miejscu??
Oto co powiedział Jezus dlaczego Bóg Ojciec Jehowa powinien był na pierwszym miejscu.
Ewangelia według Jana 17:1-3

,,...To powiedział Jezus, a podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: "Ojcze, nadeszła godzina! Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś.
A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa
....,,

Jeśli poznanie Boga Ojca Jehowy postawisz na pierwszym miejscu to masz widoki na życie wieczne.
Tak powiedział Jezus i tak to rozumiem.


N cze 26, 2022 9:56
Zobacz profil
Post Re: Bóg na pierwszy miejscu??
szach900 napisał(a):
Hej ciekaw jestem co rozumiecie przez to zdanie jak w tytule

Rozumiem ,ze wtedy nie trzeba iść do pracy ?
Rozumiem ,ze wtedy nie trzeba brać leków ??
Rozumiem ,że wtedy nie trzeba chodzić do lekarzy ??
Ani szkoły kończyć, matury itd ?
Tak ?

Bo czasem mam wrażenie ,ze katolicy to tylko widzą u niego rozwiązanie ,ale przecież kasa nie spadnie z nieba ??


"Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na właściwym miejscu."

Izraelitom na pustyni spadła manna z nieba to może, Tobie spadnie kasa. Polecam błąkać się po pustyni i chwalić Boga, innymi słowy zostać pustelnikiem. A reszta sama się ułoży. Cierpliwości.

logika napisał(a):
Jeśli poznanie Boga Ojca Jehowy postawisz na pierwszym miejscu to masz widoki na życie wieczne.

Możesz przy tym traktować bliźnich jak ostatni cham i despota, kraść, kłamać, cudzołożyć... Ale jesteś wybranym, ponieważ poznałeś Boga Ojca Jehowy!
Ciekawe @logika po czym go poznałeś? Gdzie i kiedy? W jakich okolicznościach?


Pn cze 27, 2022 17:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Bóg na pierwszy miejscu??
"Mateusza 6:25-34 PLNT
Dlatego radzę wam: Nie martwcie się o swoje życie—o to, co będziecie jeść i pić, ani o ciało—w co się ubierzecie. Czy życie ogranicza się tylko do jedzenia, a ciało—tylko do ubrania? Spójrzcie na ptaki: Nie sieją ziarna, nie magazynują zapasów, a wasz Ojciec w niebie żywi je! Czy wy nie jesteście ważniejsi od ptaków? Czy ktokolwiek, poprzez zamartwianie się, potrafi przedłużyć swoje życie choćby o jedną chwilę? Dlaczego martwicie się o ubranie? Uczcie się od polnych kwiatów: Nie pracują i nie troszczą się o swój ubiór. A zapewniam was, że nawet król Salomon, w całym swym przepychu, nie był tak pięknie ubrany jak one. Jeśli więc Bóg tak wspaniale ubiera polne kwiaty, które dzisiaj kwitną, a jutro więdną i idą na spalenie, to czy tym bardziej nie zatroszczy się o was, nieufni?! Nie martwcie się więc i nie powtarzajcie: Co będziemy jeść i pić? W co się ubierzemy? O te sprawy zabiegają poganie. Wasz Ojciec w niebie dobrze wie, że tego potrzebujecie."
Według Biblii nie trzeba martwić się o jedzenie picie i ubranie. Ciekawe czy miliony chrześcijan którzy umarli z głodu , pragnienia i zimna to wiedzieli?


Wt cze 28, 2022 7:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Bóg na pierwszy miejscu??
Witamy trolla, jeśli będziesz jechał tą samą płytą będzie pożegnanie.

_________________
ksiądz


Wt cze 28, 2022 13:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Bóg na pierwszy miejscu??
Że cytaty z Biblii to trolling? Tak bardzo katolicyzm odszedł od nauk Jezusa...


Wt cze 28, 2022 22:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bóg na pierwszy miejscu??
Believing napisał(a):

logika napisał(a):
Jeśli poznanie Boga Ojca Jehowy postawisz na pierwszym miejscu to masz widoki na życie wieczne.

Możesz przy tym traktować bliźnich jak ostatni cham i despota, kraść, kłamać, cudzołożyć... Ale jesteś wybranym, ponieważ poznałeś Boga Ojca Jehowy!
Ciekawe @logika po czym go poznałeś? Gdzie i kiedy? W jakich okolicznościach?


Jeśli ktoś postępuje jak cham,despota,kradnie,kłamie,cudzołoży itd. to znaczy , że nie zna Boga Ojca Jehowy .
Poznaję go , bo codziennie czytam jego słowo czyli Biblię .
Polecam zrobić to samo.


Cz cze 30, 2022 16:18
Zobacz profil
Post Re: Bóg na pierwszy miejscu??
Czy nie uważasz, że można codziennie czytać Biblię i jednocześnie być chamem, despotą....?
Czy codzienne czytanie Biblii sprawia że ludzie nie pożądają cudzego, szanują matkę i ojca, nie mają innych bogów?
Co do dobrych rad - nie wszystkie są bezcenne, ale wszystkie wiele mówią o autorze.


Cz cze 30, 2022 16:49

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Bóg na pierwszy miejscu??
Believing napisał(a):
Czy nie uważasz, że można codziennie czytać Biblię i jednocześnie być chamem, despotą....?
Czy codzienne czytanie Biblii sprawia że ludzie nie pożądają cudzego, szanują matkę i ojca, nie mają innych bogów?
Co do dobrych rad - nie wszystkie są bezcenne, ale wszystkie wiele mówią o autorze.


1. osoba która czyta Biblie może być jednocześnie chamem,despotą itd.itd.
2. codzienne czytanie Biblii nie sprawia że ludzie nie pożądają cudzego itd.itd

Zachodzi pytanie dlaczego i z jakich powodów ktoś poznaje i czyta Biblię.
W przeszłości Faryzeusze czytali Biblię z zabili Jezusa. A Jezus im powiedział , że za Ojca mają Diabła.
Jana 8:42-47

,,...Jezus rzekł do nich: „Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, bo ja od Boga wyszedłem i tu jestem. Wcale też nie przyszedłem z własnej inicjatywy, lecz On mnie posłał.  Dlaczego nie wiecie, co mówię? Dlatego, że nie możecie słuchać mego słowa. Wy jesteście z waszego ojca, Diabła, i chcecie spełniać pragnienia waszego ojca. Ten był zabójcą, gdy rozpoczął, i nie stał mocno w prawdzie, ponieważ prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, mówi zgodnie z własnym usposobieniem, gdyż jest kłamcą i ojcem kłamstwa.  Ja natomiast mówię prawdę i dlatego mi nie wierzycie.  Kto z was udowodni mi grzech? Jeżeli mówię prawdę, czemuż mi nie wierzycie?  Kto jest z Boga, ten słucha wypowiedzi Bożych. Wy dlatego nie słuchacie, że nie jesteście z Boga”...,,

Trzeba postawić poznanie Boga na pierwszym miejscu , żeby się nie okazało , że moim Ojcem okaże się Diabeł.


Pn lip 04, 2022 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Bóg na pierwszy miejscu??
Szach900, a skąd ci przyszło do głowy że wtedy nic nie trzeba robić, bo Bóg jest na pierwszym miejscu?


N lip 10, 2022 20:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL