Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Ciała świętych 
Autor Wiadomość
Post Re: Ciała świętych
Raz, to Polskie forum komuszku więc twoim psim obowiązkiem jest tłumaczenie zagranicznych treści na język Polski
Dwa, aha, czyli ciało zgniło dopiero na wskutek powodzi a nie w wyniku naturalnych procesów. I to tylko w małej częsci. Jesteś niedorozwinięty?
Trzy, nadal czekam na dowód że pod maską skrywa się zgnite ciało. No ale tak myślałem że nie masz nic mądrego do powiedzenia


N wrz 11, 2022 22:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Ciała świętych
Quinque napisał(a):
Raz, to Polskie forum komuszku więc twoim psim obowiązkiem jest tłumaczenie zagranicznych treści na język Polski
Dwa, aha, czyli ciało zgniło dopiero na wskutek powodzi a nie w wyniku naturalnych procesów. I to tylko w małej częsci. Jesteś niedorozwinięty?
Trzy, nadal czekam na dowód że pod maską skrywa się zgnite ciało. No ale tak myślałem że nie masz nic mądrego do powiedzenia


Na twoje szczeniackie zaczepki nie bede odpowiadał - poczekam po prostu, aż moderacja znów cie stąd wywali na zbity pysk. :D

Co do reszty, w zacytowanym fragmencie jasno jest napisane, że ciało było częściowo rozłożone już przy pierwszej ekshumacji, a było to przed powodzią - ergo, rozkład w wyniku naturalnych procesów XD Po powodzi rozłożyło się znaczniej (czyżby trochę wody to już za dużo do ogarnięcia dla tego twojego Boga :D ?) tak że w wosku ujęto jego, cytuję, kości.

Poza tym nieśmiało zwracam uwagę, że tak jak twoim psim obowiązkiem jest odszczekać poprzednią wypowiedź, tak twoim psim obowiązkiem jest uzasadniać stawiane przez ciebie tezy, a ty nie przedstawiłeś żadnego dowodu za tym, że ciało Wincentego jest cudownie zachowane - to że merytorycznie ośmieszam teraz publicznie twoją niewiedze w tym temacie, jest wyłącznie wynikiem mojej dobrej woli. :)

_________________
Hasta la Victoria Siempre


N wrz 11, 2022 23:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Ciała świętych
A skoro coś tam brzęczałeś o dowodzie na to, że pod woskową maską nie ma cudownie zachowanego ciała to i tym razem nie przepuszczę okazji by obnażyć publicznie twoją ignorancję w temacie :D . Oto oblicze tego "cudownie zachowanego przed rozkładem" świętego, tym razem bez tony wosku na twarzy:

Obrazek

A tu masz link do całej sesji zdjęciowej przy okazji ekshumacji Wincentego w 1960
https://vincentianpersons.azurewebsites.net/StVincentImages/Home/ViewArchive/11

XDDDDDDDD

_________________
Hasta la Victoria Siempre


N wrz 11, 2022 23:26
Zobacz profil
Post Re: Ciała świętych
No i tak, kolejne naruszenie regulaminu przez tego typa. Rozumiem że moderacja będzie tolerować takie zachowanie?

Cytuj:
Poza tym nieśmiało zwracam uwagę, że tak jak twoim psim obowiązkiem jest odszczekać poprzednią wypowiedź


Szczekasz to ty na pociągi

Cytuj:
Co do reszty, w zacytowanym fragmencie jasno jest napisane, że ciało było częściowo rozłożone już przy pierwszej ekshumacji


Oczywiście lagsrtwo, jest twierdzone że świadek tak twierdził

Cytuj:
XDDDDDDDD


Jesteś niedorozowjem?


Pn wrz 12, 2022 6:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Ciała świętych
Quinque, taki sposób dyskusji w Twoim wykonaniu jest nie do przyjęcia, dostajesz za to ostrzeżenie. Właściwie powinieneś dostać za powyższe wypowiedzi dwa ostrzeżenia, mogę zrozumieć emocje w ferworze dyskusji i można cos niestosownego napisać, u Ciebie jest to prawie na porządku dziennym.
Nopasaran, proszę tez zmienić ton wypowiedzi, bo poruszasz sie na granicy dobrego wychowania i personalnych wycieczek!

_________________
ksiądz


Pn wrz 12, 2022 8:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Ciała świętych
Quinque napisał(a):
Oczywiście lagsrtwo, jest twierdzone że świadek tak twierdził


No niesamowite - z 1712 nie zachowało się ani jedno zdjęcie, ani jedno nagranie, a jedyne czym możemy dysponować to zeznania naocznego świadka XD Poniekąd jednak zgadzam się, że tego typu źródła dalekie są od doskonałości - stąd też jestem sceptyczny względem podań sprzed 300 lat jakoby ciało jednego czy drugiego świętego po x latach od śmierci nie wykazywało żadnych znamion rozkładu. ;)

Szczęśliwie jednak w kontekście cudownego zachowania ciała Wincentego nie musimy opierać się na żadnych zeznaniach świadków sprzed 300 lat, skoro jak "cudownie zachowane" jego ciało jest, każdy widzi czarno na białym powyżej. XD Ofc do tych zdjęć słowem nie odważyłeś się odnieść, co zresztą mnie kompletnie nie dziwi. :)

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn wrz 12, 2022 10:10
Zobacz profil
Post Re: Ciała świętych
Jak widać św. Wincent ukazał się w swoim czasie w dobrym stanie by dowieść swojej świętości. A później nie było to konieczne. Nadal mamy wystarczająco dużo zachowanych ciał(jak św. Virgini). W ogóle śmieszne jest ze nawet ta Wikipedia co ja cytujesz nie neguje zachowania ciał tylko sugeruje niektóre z wyjaśnień XD. W sumie to żałosne samemu strzelać sobie w łeb argumentem inwalidą. No ale nie oczekuje zbyt wiele po kimś kto popiera socjalizm i czerwonych IKS DE


Pn wrz 12, 2022 10:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Ciała świętych
Quinque napisał(a):
Jak widać św. Wincent ukazał się w swoim czasie w dobrym stanie by dowieść swojej świętości. A później nie było to konieczne.


No to przypomnijmy od czego zaczełą się ta marna karykatura dyskusji:

No_Pasaran napisał(a):
chadhughes napisał(a):
Dlaczego ciała świętych, które były świątyniami Ducha Świętego i żył w nich Chrystus
nie podlegają rozkładowi?
(...)


Podaj przykład takiego ciała to pogadamy.


No i Quinque jako przykład ciała, które nie podlega rozkładowi (a nie ciała, które może kiedyś, przez pewien czas, nie podlegało rozkładowi z ubzduranych przez Quinque przyczyn) podał świętego z którego obecnie został zasuszony szkielet w woskowej kukle, a który już przy pierwszej ekshumacji miał odznaczać się częściowym rozkładem XD
Z cięzkim sercem przychylę się jednak do wypowiedzi bramina i odmówię sobie publicznego wyciągniecia wniosków na podstawie powyższego cyrku, względem twojej kondycji intelektualnej :D

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn wrz 12, 2022 10:45
Zobacz profil
Post Re: Ciała świętych
Oczywiście że podałem przykład św. Virgini, i Bernadetty (o ktorej nic jak widac znależć nie mogłeś to zamilkleś). oraz podałem dowód że stosujesz argumenty inwalidy powołując się na wiki. I ty masz czelność wypominać komuś kondycję intelektualną? No ale rozumiem że popieranie totalitaryzmów odcisnęło piętno na twojej głowie więc rozumiem. Komedia


Pn wrz 12, 2022 10:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Ciała świętych
Quinque napisał(a):
Oczywiście że podałem przykład św. Virgini, i Bernadetty (o ktorej nic jak widac znależć nie mogłeś to zamilkleś).


Łżesz w żywe oczy :)
I to dwa bezczelne, oczywiste łgarstwa w jednym zdaniu - niezły wynik. Widać tutaj pogardę nie tylko dla elementarnej kultury osobistej, ale i dla ósmego przykazania.

Po pierwsze, podałeś przykład św. Bernadety oraz Wincenta Paulo. Dowód na pierwsze łgarstwo Quinque poniżej:

Quinque napisał(a):
No_Pasaran napisał(a):
chadhughes napisał(a):
Dlaczego ciała świętych, które były świątyniami Ducha Świętego i żył w nich Chrystus
nie podlegają rozkładowi?
Święci pozostawali w ścisłej jedności z Chrystusem.
Czy łączność i jedność ta trwa także fizycznie po przekroczeniu bramy śmierci?

Zebrałem jak najwięcej materiału do przeglądu.
Pominąłem maski, woski, odlewy i figury.


Podaj przykład takiego ciała to pogadamy.


Oczywiście, św. Bernadeta czy Wincent Paulo


Po drugie, odniosłem się zarówno do pierwszego jak i do drugiego przykładu. Dowód na drugie łgarstwo Quinque poniżej:

No_Pasaran napisał(a):
Quinque napisał(a):

Oczywiście, św. Bernadeta czy Wincent Paulo


Oczywiście oblicze św. Bernadetty, które możemy oglądać, to woskowa maska, pod którą jest częściowo rozłożone ciało XD
(cf. "Saints Preserved", Thomas Craughwell, p.34)

Oczywiście oblicze de Paulo to również woskowa maska XDDDDDD Jego zwłoki odznaczały się częściowym rozkładem już w trakcie pierwszego otwarcia trumny w 1712, a w 1737 całkowicie sobie zgniły na skutek kontaktu z wilgocią https://en.wikipedia.org/wiki/Vincent_de_Paul

Nie ma to jak solidne przykłady "cudownie" zachowanych przed rozkładem ciał - dwie woskowe kukły skrywające porozkładane zwłoki. :D


Quinque napisał(a):
I ty masz czelność wypominać komuś kondycję intelektualną?


Teraz mógłbym ci wypomnieć nie tylko kondycję intelektualną, ale i zdolność honorową, jednak niestety i tym razem sobie tej przyjemności odmówię. :)

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn wrz 12, 2022 11:12
Zobacz profil
Post Re: Ciała świętych
Cytuj:
Po drugie, odniosłem się zarówno do pierwszego jak i do drugiego przykładu. Dowód na drugie łgarstwo Quinque poniżej:


Beka. Nie dość że... to jeszcze ślepy

QQ napisał(a):
masz udowodnić że pod nią skrywa się zgnite ciało



Jakiś dowód na to że ciało Bernadety zgniło? oczywiście że nie ma. drogie dzieci przestańcie czytać Marksa i Lenina. Skutki powyżej. Udało mu się znaleźć zdjęcia Wincenta to sobie dyskutował, na potwierdzenie swoich bajan n.t Bernadety nie miał dowodów to pominął temat i teraz udaje niemotę. Komedia


Pn wrz 12, 2022 11:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Ciała świętych
Przeprosisz teraz grzecznie za łgarstwo o tym, że podałeś przykład św. Virginii, oraz za łgarstwo o tym że "nic nie znalazłem" odnośnie św. Bernadetty (źródło jest czarno na białym wskazane), czy otwarcie przyznajesz się, że gardzisz nauką Kościoła odnośnie ósmego przykazania? :)

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn wrz 12, 2022 11:33
Zobacz profil
Post Re: Ciała świętych
No czyli tak jak mówiłem, dowodów jak nie było tak nie

Cytuj:
Oczywiście oblicze św. Bernadetty, które możemy oglądać, to woskowa maska, pod którą jest częściowo rozłożone ciało XD
(cf. "Saints Preserved", Thomas Craughwell, p.34)


No i co to ma być? Coś sobie napisałeś, podałeś tytuł książki której na oczy nie widziałeś i to ma być dowód? komedia

Cytuj:
podałeś przykład św. Virginii


Oczywiście, post 10:21


Pn wrz 12, 2022 11:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Ciała świętych
Quinque napisał(a):
No i co to ma być? Coś sobie napisałeś, podałeś tytuł książki której na oczy nie widziałeś i to ma być dowód?


XDDDDDDDDDDDD
To musi byc serio szok dla ciebie, ale tak właśnie się dyskutuje w sposob jakkolwiek merytoryczny (w przeciwieństwie do tego co ty robisz, czyli strumień bełkotu niepoparty nawet najbardziej podrzędnym źródłem, a za to przeplatany zwykłymi łgarstwami i prymitywnymi wycieczkami osobistymi) - stawiasz tezę, a następnie podajesz na poparcie jej źródło, tutaj w postaci konkretnej strony w publikacji.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pn wrz 12, 2022 11:50
Zobacz profil
Post Re: Ciała świętych
XD, podałem przykład i podałem zdjęcie Virgini(do czego się nie odniosłeś - po tym jak zarzuciłeś mi kłamstwo nie raczyłeś przeprosić). Gdy napisałem że nawet Wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Niezniszc ... %C4%99tych nie przeczy temu że ciała nie ulegają rozkładowi to się nie odniosłeś (oczywiście). A po trzecie, tamto to nawet nie jest cytat z tej książki tylko twoja opinia którą próbujesz legitymizować tą książką XD


Pn wrz 12, 2022 12:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL