Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Co to znaczy że " Bóg jest miłością" 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
@afilatelista,
tutaj jest najobszerniejszy wątek o objawieniach prywatnych

viewtopic.php?f=48&t=626&p=10569&hilit=Objawienia+prywatne#p10569


Śr sie 17, 2022 16:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
Saqura napisał(a):
To skąd się bierze tak świadome stwierdzenie, że to co akurat czujesz to "prawdziwa" miłość?

Co to jest prawdziwa miłość?
Odczuwam działanie hormonów i rozumiem ich działanie. Poczasie zaczynają działać inne hormony i świadomie przyjmuje ich działanie. Jednocześnie podejmuje świadoma decyzję że chce z kimś spędzić resztę życia i mieć dzieci nawet jeśli hormony się zmienią. Czy to prawdziwa miłość? Moim zdaniem tak.
Cytuj:
Moje "ja" to cała moja osoba, ręka, noga, oko, ucho..cała "cielesność" ma wpływ na moje "ja"

Ja mam rękę i nogę i oko. Jak je stracę to nadal będę ja tylko bez ręki czy oka. Natomiast mózg to jestem ja. Serce można przeszczepić i to nadal będę ja. Można że mnie zrobić cyborga i to nadal będę ja dopóki mój mózg będzie sprawny. Natomiast nie da się przeszczepić mózgu (i nie chodzi mi o możliwości medycyny). To był by przeszczep ciała.

Cytuj:
Czyli cała cielesność człowieka mówi "nie" Słowu Boga, nie wierzy Mu.
Adam mógł nie wierzyć mu. Ja ją wierzę w niego.
Swoją drogą to Adam miał rację że nie wierzył Bogu, bo Bóg go okłamał a wąż mówił prawdę.

Cytuj:
Dali? Przekazali, przekazali to co im zostało przekazane(rozmnażanie życia już istniejącego)
Choć nie rozdzielają życia wiecznego mimo wszystko ich czczę, chociażby za podjętą decyzję prowadzącą do moich narodzin. Oczywiście cześć uważam za należną bez względu na ich inne czyny.
Aha. Dać życie dziecku można świadkowie lub nie świadomie. Można to też zrobić z różnych powodów. Za sam ten fakt cześć się nie należy. Ja szanuję i jestem wdzięczny swoim rodzicom za trud wychowania i wsparcie. Ale nie czczę ich. Teraz kiedy są starzy staram się im to wynagrodzić i odpłacić.


Śr sie 17, 2022 20:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
[quote="robaczek2"
Ja bym jeszcze do tego "ja" dorzucil element nadprzyrodzony[/quote]
A jakie masz podstawy żeby do dorzucić?


Śr sie 17, 2022 20:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
Swołocz napisał(a):
@afilatelista,
tutaj jest najobszerniejszy wątek o objawieniach prywatnych

viewtopic.php?f=48&t=626&p=10569&hilit=Objawienia+prywatne#p10569

Interesuje mnie Twoje zdanie na ich temat i dlaczego uważasz je za przekonujące. Nie będę przecież dyskutował z postami sprzed dwóch dekad.


Śr sie 17, 2022 20:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
afilatelista napisał(a):
Czy to prawdziwa miłość? Moim zdaniem tak.

Jedyne czym dysponujesz by ją potwierdzić to Twoje własne przekonanie/zdanie?

afilatelista napisał(a):
Ja mam rękę i nogę i oko. Jak je stracę to nadal będę ja tylko bez ręki czy oka. Natomiast mózg to jestem ja

Cieszy mnie, że jesteś "kompletny", ale gdybyś od urodzenia był inny, z brakami...czy Twoje "ja" nadal byłoby takie samo(oczywiście mózg zdrowy, ten sam co obecnie)?
Na "ja" ma wpływ wiele czynników które odbiera a później przetwarza twój mózg.
A umysł, wytwór procesów fizycznych mózgu, co z nim?

afilatelista napisał(a):
Swoją drogą to Adam miał rację że nie wierzył Bogu, bo Bóg go okłamał a wąż mówił prawdę.

Jedyne czego w tym życiu jestem pewna na sto procent to śmierć fizyczna.
Czym jest chwila dla wieczności, w oczach Boga niczym.
No chyba, że masz nadzieję na dalsze życie Twego umysłu..

afilatelista napisał(a):
Aha. Dać życie dziecku można świadkowie lub nie świadomie. Można to też zrobić z różnych powodów. Za sam ten fakt cześć się nie należy

To znaczy żyć/zaistnieć to dla Ciebie nic? Jestem ale również mogło mnie i nie być, no i...to zupełnie nic. Łatwo rzec jak się już jest. :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sie 18, 2022 7:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
afilatelista napisał(a):
[quote="robaczek2"
Ja bym jeszcze do tego "ja" dorzucil element nadprzyrodzony

A jakie masz podstawy żeby do dorzucić?[/quote]
Takie same jak ze podstawa do dzialania hardware jest software.


Cz sie 18, 2022 15:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
afilatelista napisał(a):
Nie będę przecież dyskutował z postami sprzed dwóch dekad.

Zamieściłem swoje wyjaśnienie w wątku "objawienia prywatne", dział Prawdy Wiary.


Cz sie 18, 2022 22:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
Saqura napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Czy to prawdziwa miłość? Moim zdaniem tak.

Jedyne czym dysponujesz by ją potwierdzić to Twoje własne przekonanie/zdanie?


Nie. Robiłem jeszcze badania hormonów i przeprowadzałem badania EEG reakcji na bodźce związane z żoną....
Nie no żartuje. Mam tylko własne przekonanie.

Cytuj:
Cieszy mnie, że jesteś "kompletny", ale gdybyś od urodzenia był inny, z brakami...czy Twoje "ja" nadal byłoby takie samo(oczywiście mózg zdrowy, ten sam co obecnie)?
Na "ja" ma wpływ wiele czynników które odbiera a później przetwarza twój mózg.
miałbym inne doświadczenia ale to byłbym ja.

Cytuj:
To znaczy żyć/zaistnieć to dla Ciebie nic? Jestem ale również mogło mnie i nie być, no i...to zupełnie nic. Łatwo rzec jak się już jest. :roll:

Gdybym nie zaistniał to nie byłoby mnie tu żeby tego żałować.


Pt sie 19, 2022 5:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
afilatelista napisał(a):
Mam tylko własne przekonanie.

Mało, no ale może Twoje otoczenie ma więcej, widzą czyny/owoce. Więc ok, nie drążę tematu :)
Czyny Boga pozwalają mi poznać jaka jest Jego miłość.

afilatelista napisał(a):
miałbym inne doświadczenia ale to byłbym ja.

Rozumiem, mózg to Ty. Jednak umysł i mózg to chyba dwa różne byty, nie sądzisz?

afilatelista napisał(a):
Gdybym nie zaistniał to nie byłoby mnie tu żeby tego żałować.

Fakt, jednak istniejesz i masz sposobność/warunki by tego żałować lub to cenić.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sie 19, 2022 7:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
Saqura napisał(a):
Mało, no ale może Twoje otoczenie ma więcej, widzą czyny/owoce. Więc ok, nie drążę tematu :)
Czyny Boga pozwalają mi poznać jaka jest Jego miłość.

Jakie czyny? Nie mam powodów żeby sądzić że Bóg robi cokolwiek.
Cytuj:
Rozumiem, mózg to Ty. Jednak umysł i mózg to chyba dwa różne byty, nie sądzisz?

Tak jak żarówka i światło to dwa różne byty.
Cytuj:
Fakt, jednak istniejesz i masz sposobność/warunki by tego żałować lub to cenić.

Tak. Ale chodzi o to że jestem rodzicom wdzięczny za to że mnie wychowali i wspierają (nawet teraz) a nie za to że mnie spłodzili. Nie każdy ma rodziców którym może być wdzięczny. Np moja żona nie ma za co być wdzięczna ojcu.


Pt sie 19, 2022 17:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
afilatelista napisał(a):
Uważasz że żyjemy w najlepszym z możliwych światów? Założę się że coś by się dało poprawić...
Istotny jest przymiotnik "możliwych". Spośród możliwych wszechświatów ten jest najlepszy.
Cytuj:
A czy wszystkie religie w których są lub były objawienia mogą być prawdziwe jednocześnie?
Mogą być prawdziwe co do ogólnego przesłania. Że jest Bóg, że należy wybierać dobro, a unikać zła.
Cytuj:
nawet zakładając że to pierwsze to prawda, to Jezus nic nie wspomniał że papieże będą mieli takie możliwości. Ba na początku nie było żadnych papieży. Nie było zwierzchności biskupa Rzymu.
Ale Jezus dał klucze Królestwa Piotrowi. A kolejni biskupi Rzymu są następcami Piotra na mocy sukcesji apostolskiej, gdyż Piotr pod koniec życia przybył do Rzymu i tam zginął śmiercią męczeńską.
Cytuj:
Poza tym w historii papiestwa mamy różne ciekawe persony. Myślisz że wszyscy mieli szczególną moc nieomylności w kwestiach wiary?
Myślę, że tak. Byli grzeszni, ale jednocześnie dziedziczyli sukcesję apostolską. To podobnie jak ze spowiednikami: jeśli jest jakiś nieprawy kapłan spowiednik, to spowiedź u niego jest i tak ważna, z racji ważnego sakramentu kapłaństwa.
Cytuj:
Albo że ktoś kto doznał objawienia bardzo chciał usłyszeć że jest kochany.
Do tych kwestii odniosłem się w wątku "objawienia prywatne".
Cytuj:
Skoro Matka Boża kocha ludzi to może niech przekona syna ( i ... kim jest Bóg Ojciec dla Maryi? ) żeby zakończyli cierpienie na świecie.
Cierpienie, choć może być niezrozumiałe, to prawdopodobnie ma jakiś głębszy sens. Jesus na swoim przykładzie pokazał, że życie człowieka jest przyobleczone cierpieniem, ale ostatecznym faktem jest zmartwychwstanie i wyzwolenie. Matka Boża w Lourdes powiedziała Bernadecie: "Nie obiecuję ci szczęścia na tym świecie, ale w innym".
Cytuj:
Co to znaczy mieć otwarte serce?
Być otwartym na drugiego człowieka, nie bać się ludzi, być gotowym do wysłuchania, do pomocy.
Cytuj:
Czy dla Twojego Absolutu ludzie są jakimś szczególnym stworzeniem? Czy Twój Absolut jest wszczechmicny, pszechwiedzavy i dobry jak chrześcijański Bóg?
Są szczególni, ale myślę, że zwierzęta także. Jest taki, jak piszesz. Jak chrześcijański Bóg.


Pt sie 19, 2022 19:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
afilatelista napisał(a):
Jakie czyny? Nie mam powodów żeby sądzić że Bóg robi cokolwiek.

To po co było zakładać taki temat, jak polemizować z głównym jego pytaniem? To tak jakbyś zastanawiał się nad sensownością wyrażenia "grusze siedzą" nie biorąc pod uwagę całej reszty oraz gatunku literackiego danego przekazu.
Bóg jest Sprawiedliwością, Bóg jest Miłością, Bóg jest Życiem Wiecznym, Bóg jest Ogniem pochłaniającym, Bóg jest Początkiem i Końcem(Alfą i Omegą)...itd
Jezus jest Prawdą, Jezus jest Drogą, Jezus jest Bramą itd
Propozycji do nowych tematów chyba dość sporo.

afilatelista napisał(a):
Tak jak żarówka i światło to dwa różne byty.

Chybione porównanie. Mózg by działał/"żył" prawidłowo potrzebuje "pokarmu"(nieużywana żarówka po 15 minutach nie przestaje działać) tlenu lub glukozy. Jest on raczej jak elektrownia która potrzebuje np. węgla.

afilatelista napisał(a):
Tak. Ale chodzi o to że jestem rodzicom wdzięczny za to że mnie wychowali i wspierają (nawet teraz) a nie za to że mnie spłodzili

Czyli wdzięczność za ich czyny względem Ciebie w doczesności, już po zaistnieniu. Zobaczyć, poczuć i wtedy ocenić, samemu zdecydować czy warto być wdzięcznym. Nie uważasz, że pomijasz najważniejszy ich czyn/podarunek?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sie 22, 2022 10:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
Swołocz napisał(a):
Istotny jest przymiotnik "możliwych". :-| Spośród możliwych wszechświatów ten jest najlepszy.

Czyli są dla Boga rzeczy niemożliwe?
Co jest niemożliwego we wszechświecie bez cierpienia?
Czy niebo nie jest "lepszym wszechświatem"?

Cytuj:
Mogą być prawdziwe co do ogólnego przesłania. Że jest Bóg, że należy wybierać dobro, a unikać zła.
a co z religiami politeistycznymi?
A co z buddyzmem? A co jeśli religie coś innego uważają za złe i dobre? Wtedy sformułowanie "wybierać dobro " traci sens.
Jakie jest źródło objawień w innych religiach skoro podają fałszywe charakterystyki Boga?

Cytuj:
Ale Jezus dał klucze Królestwa Piotrowi. A kolejni biskupi Rzymu są następcami Piotra na mocy sukcesji apostolskiej, gdyż Piotr pod koniec życia przybył do Rzymu i tam zginął śmiercią męczeńską.

No i? Są jakieś przesłanki żeby uznać że przekazał jakieś moce następnemu biskupowi?

Cytuj:
Cierpienie, choć może być niezrozumiałe, to prawdopodobnie ma jakiś głębszy sens. Jesus na swoim przykładzie pokazał, że życie człowieka jest przyobleczone cierpieniem, ale ostatecznym faktem jest zmartwychwstanie i wyzwolenie. Matka Boża w Lourdes powiedziała Bernadecie: "Nie obiecuję ci szczęścia na tym świecie, ale w innym".
Wygodne, bo nieweryfikowalne.

Cytuj:
Są szczególni, ale myślę, że zwierzęta także. Jest taki, jak piszesz. Jak chrześcijański Bóg.
no to zakrecilismy koło i wracamy do problemu cierpienia.
Bóg albo nie chce go powstrzymać - i nie jest dobry
Albo nie może - i nie jest wszechmogący
Albo o nim nie wie i nie jest wszechwiedzący.
Na razie kończę dyskusje. Postaram się od jeść jeszcze w wątku o objawieniach. Pozdrawiam.


Wt sie 23, 2022 7:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 27, 2022 16:58
Posty: 17
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
Aby zrozumieć frazę "Bóg jest miłością", to trzeba to poczuć. Werbalne dywagacje, są w gruncie rzeczy, przyjmowaniem na wiarę doznań tych ludzi, którzy dostąpili łaski znalezienia się w bliskości Boga. Wówczas to,że Bóg jest miłością jest tak oczywiste, jak powietrze, którym oddychamy.


Śr wrz 07, 2022 18:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 150
Post Re: Co to znaczy że " Bóg jest miłością"
Marunnio napisał(a):
Aby zrozumieć frazę "Bóg jest miłością", to trzeba to poczuć. Werbalne dywagacje, są w gruncie rzeczy, przyjmowaniem na wiarę doznań tych ludzi, którzy dostąpili łaski znalezienia się w bliskości Boga. Wówczas to,że Bóg jest miłością jest tak oczywiste, jak powietrze, którym oddychamy.


Marunnio, co to znaczy, twoim zdaniem, "łaska znalezienia sie w bliskosci Boga"?
Co sie dzieje z czlowiekiem, ktory znajduje sie w poblizu Boga?


Pt wrz 09, 2022 11:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL