Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Wybawiony napisał(a):
Wszyscy grzesznicy zasłużyli na śmierć. Sprawiedliwą karę za nasze grzechy poniósł Chrystus na krzyżu.
Ci, którzy odrzucają Jego ofiarę nie mogą doświadczyć Bożego miłosierdzia, czyli muszą doświadczyć sprawiedliwości na własnej skórze.

No nic. Ja mam inne poczucie sprawiedliwości ale nie pozostaje mi nic innego jak życzyć szczęścia w niebie kiedy inni będą cierpieć wiecznie.

Cytuj:
A że człowiek nie może być nieśmiertelny bez Boga...

Ale według katolicyzmu wszyscy będą żyć wiecznie. Tylko że część będzie wiecznie cierpieć.


Cz sie 18, 2022 5:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Życie wieczne jest darem Bożej łaski i jest ściśle związane z wiarą w Chrystusa. Bóg nie może pozwolić by człowiek z grzeszną naturą żył na wieki. Byłoby to zlekceważeniem dzieła Krzyża Chrystusa a więc niejako Bóg zadziałałby przeciwko sobie samemu i przyznał rację szatanowi.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz sie 18, 2022 6:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
afilatelista napisał(a):
Czy po upadku człowieka już musiało tak być? Czyni człowieka wpłynął na to co Bóg musiał?

Bóg niczego nie musiał, to po pierwsze, kierowało Nim miłosierdzie. Po drugie, to człowiek zgrzeszył (pozbawił Słowo chwały) i to człowiek poczuł się nagi/niegodny ukrywając się przed Bogiem. Dlatego Bóg przyodział go skórą zwierząt(przelał krew niewinną) by ten mógł (skruszony) nadal przed Nim chociaż na chwilę stanąć. Ta niewinna krew pokonała dystans.
Zresztą czytałeś, tym samym posiadasz wiedzę, że nic złego nie ma do Niego dostępu.

afilatelista napisał(a):
skoro można to po co ten rozlew krwi był potrzebny?

Teraz już można, przed odzyskaniem chwały przez Słowo takiej możliwości nie było.
Wtedy była szansa na moment, obecnie mamy ją dostępną cały czas.
Dlaczego ofiara Jezusa..winny jest człowiek, który swoim postępowaniem nie był zdolny tej należnej chwały przywrócić.
Miłosierdzie Boga kontra wolny wybór człowieka.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sie 18, 2022 8:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Kapral135 napisał(a):
Każdy człowiek bez wyjątku ma życie wieczne zapewnione, bo istnieje dusza nieśmiertelna, Bóg nie pozwoli nikomu odejść w niepamięć, bo taka jest Święta Boża Sprawiedliwość. To jest słuszne i sprawiedliwe.

Czyli mam przyjąć że śmierć druga, która jest jeziorem ognia i siarki, tak realnie to śmiercią nie jest?
No a sama śmierć która też tam zostaje wrzucona i Jan twierdzi że już jej nie będzie to ona jednak nadal będzie, tylko tam w tym ogniu, a z otchłanią to samo?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Cz sie 18, 2022 9:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
afilatelista napisał(a):
Gdybyś Ty był sędzią. Uważasz że wszyscy którzy są poza kościołem i odrzucili Jezusa zasługują na nie tylko śmierć ale i cierpienie wieczne? Czy uważasz że nieskończona kara jest sprawiedliwa?

Wybawiony nie jest katolikiem, jest specyficznym chrześcijaninem. Nie wierzy w cierpienie wieczne w piekle. Wierzy w śmierć jako ostateczną karę za grzechy - wieczne unicestwienie.


Cz sie 18, 2022 9:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Cytuj:
Czyli mam przyjąć że śmierć druga, która jest jeziorem ognia i siarki, tak realnie to śmiercią nie jest?
No a sama śmierć która też tam zostaje wrzucona i Jan twierdzi że już jej nie będzie to ona jednak nadal będzie, tylko tam w tym ogniu, a z otchłanią to samo?

druga śmierć jest odniesieniem do jeziora ognistego, gdzie ci którzy są oddzieleni od Boga z powodu swojego grzechu pozostaną na wieki. Ten sąd został opisany w Piśmie Świętym jako ostrzeżenie dla niewierzących, aby poszukiwali zbawienia jakie zapewnił nam Jezus Chrystus. Nadchodzący sąd powinien również wezwać wierzących do dzielenia się swoją wiarą. Istnieje spora różnica pomiędzy ostatecznym przeznaczenie tych, którzy znają Chrystusa a tych, którzy go nie znają.


Cz sie 18, 2022 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Kapral135 napisał(a):
Każdy człowiek bez wyjątku ma życie wieczne zapewnione, bo istnieje dusza nieśmiertelna, Bóg nie pozwoli nikomu odejść w niepamięć, bo taka jest Święta Boża Sprawiedliwość. To jest słuszne i sprawiedliwe.

Kto będzie pamiętał o potępionych i w jakim celu?
Dlaczego Bóg nie pozwolił pierwszym ludziom spożywać owocu z drzewa życia kiedy już zgrzeszyli?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz sie 18, 2022 12:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Wybawiony napisał(a):
Życie wieczne jest darem Bożej łaski i jest ściśle związane z wiarą w Chrystusa. Bóg nie może pozwolić by człowiek z grzeszną naturą żył na wieki.

Czy dusze w piekle żyją wiecznie?
Cytuj:
Byłoby to zlekceważeniem dzieła Krzyża Chrystusa a więc niejako Bóg zadziałałby przeciwko sobie samemu i przyznał rację szatanowi.
Bóg ustala te zasady. Mógł je ustali jak chciał. Ale wymyślił niesprawiedliwy system.


Cz sie 18, 2022 14:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Kapral135 napisał(a):
Każdy człowiek bez wyjątku ma życie wieczne zapewnione, bo istnieje dusza nieśmiertelna, Bóg nie pozwoli nikomu odejść w niepamięć, bo taka jest Święta Boża Sprawiedliwość. To jest słuszne i sprawiedliwe.

Dlaczego Bóg nie ma litości żeby przerwać cierpienie dusz w piekle?
Sam Jezus powiedział że lepiej byłoby się nie narodzić, czyli dusze w piekle wolałyby anihilacji niż wiecznego cierpienia. Czy Bóg nie może się zlitować? Jaki jest pożytek z wiecznego cierpienia?


Cz sie 18, 2022 14:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Saqura napisał(a):
Bóg niczego nie musiał, to po pierwsze, kierowało Nim miłosierdzie.

Wcześniej napisałaś "Doprowadził do tego upadek człowieka i miłość Boga". Czy więc nie byłoby miłosiernie przebaczyć już Adamowi i Ewie? A jeśli nie co może trzeba było skazać ich na bezpłodność a stworzyć nowy ludzi?


Cytuj:
Po drugie, to człowiek zgrzeszył (pozbawił Słowo chwały) i to człowiek poczuł się nagi/niegodny ukrywając się przed Bogiem. Dlatego Bóg przyodział go skórą zwierząt(przelał krew niewinną) by ten mógł (skruszony) nadal przed Nim chociaż na chwilę stanąć. Ta niewinna krew pokonała dystans.

Czyli to Jahwe zabił. Nie mógł zrobić odzienia z bawełny? Albo magicznie wyczarować tych skór? Po co zabijać?

Cytuj:
Teraz już można, przed odzyskaniem chwały przez Słowo takiej możliwości nie było.
Wtedy była szansa na moment, obecnie mamy ją dostępną cały czas.
Dlaczego ofiara Jezusa..winny jest człowiek, który swoim postępowaniem nie był zdolny tej należnej chwały przywrócić.
Miłosierdzie Boga kontra wolny wybór człowieka.

Dlaczego nie było? Kto ustali te zasady? No chyba Bóg? Więc mógł ustali. Inne. Skąd ta fiksacja na temat krwi?


Cz sie 18, 2022 14:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Swołocz napisał(a):
Wybawiony nie jest katolikiem, jest specyficznym chrześcijaninem. Nie wierzy w cierpienie wieczne w piekle. Wierzy w śmierć jako ostateczną karę za grzechy - wieczne unicestwienie.

To dużo lepszy system i rozwiązuje wiele problemów z chrześcijaństwem. Co prawda dalej byłby nieco nie fair, ale przynajmniej ateiści dostaliby to czego się spodziewają po śmierci.


Cz sie 18, 2022 14:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
afilatelista napisał(a):
Wcześniej napisałaś "Doprowadził do tego upadek człowieka i miłość Boga". Czy więc nie byłoby miłosiernie przebaczyć już Adamowi i Ewie? A jeśli nie co może trzeba było skazać ich na bezpłodność a stworzyć nowy ludzi?

Bóg to nie człowiek, jeśli jest dawcą wolnego wyboru to go szanuje. To samo tyczy się Jego Słowa, które jak wiesz/powinieneś wiedzieć(czytałeś) jest samą Prawdą. Jeśli mówi "umrzesz" to umrzesz, a jeśli wypowiada "bądź płodny" to płodny zostajesz.
Jezus wydał świadectwo/poświadczenie tej Prawdzie, "unaocznił" nam ją.

afilatelista napisał(a):
Czyli to Jahwe zabił. Nie mógł zrobić odzienia z bawełny? Albo magicznie wyczarować tych skór? Po co zabijać?

Tak, to była Jego wola. Dopuścił (nie żeby mu się to podobało, nalegała miłość) do rozlania krwi, jako wartość zastępczą.
"Bo życie ciała jest we krwi, a Ja dopuściłem ją dla was na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie" Kpł.17,11
Jedynie dopuścił, bo jak bardzo szanował każde życie(zwierząt również) to też nam wiadomo ze Słowa.

afilatelista napisał(a):
Dlaczego nie było? Kto ustali te zasady? No chyba Bóg? Więc mógł ustali. Inne. Skąd ta fiksacja na temat krwi?

To nie żadna fiksacja, a ponowna szansa dla każdego "upadku" człowieka. Bóg zdania nie zmienia, człowiek już tak, to dlatego Bóg się pochyla nad swoją stworzoną istotą występując z ponowną propozycją. No bo a nóż coś się w człowieku zmieniło.
Jeśli chodzi o "jakość" tych propozycji, to Boże działanie nie może stać w sprzeczności z Jego własną naturą, w niej wszystko musi być doskonale wyważone.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt sie 19, 2022 6:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Saqura napisał(a):
Bóg to nie człowiek, jeśli jest dawcą wolnego wyboru to go szanuje. To samo tyczy się Jego Słowa, które jak wiesz/powinieneś wiedzieć(czytałeś) jest samą Prawdą.
czytałem i stąd wiem że nie jest to prawda. Po pierwsze Biblia bywa sprzeczna sama z sobą. Po drugie jest sprzeczna z rzeczywistością.

.
Cytuj:
Jeśli mówi "umrzesz" to umrzesz, a jeśli wypowiada "bądź płodny" to płodny zostajesz.

Tylko że Bóg mówi " umrzesz tego dnia" a Adam żyje jeszcze wiele lat. Co ciekawe w wielu tłumaczeniach usunięto słowo
"בְּי֛וֹם (bə·yō·wm)" które znaczy dzień. Tu masz różne angielskie wersje
https://biblehub.com/genesis/2-17.htm#lexicon
Jak widać wielu tłumaczom Biblii nie podobało się że Bóg skłamał więc zmieniło tłumaczenie. Nie ładnie.

Cytuj:
Jezus wydał świadectwo/poświadczenie tej Prawdzie, "unaocznił" nam ją.

Jak ja Tobie unaocznił?

Cytuj:
Tak, to była Jego wola. Dopuścił (nie żeby mu się to podobało, nalegała miłość) do rozlania krwi, jako wartość zastępczą.
"Bo życie ciała jest we krwi, a Ja dopuściłem ją dla was na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie" Kpł.17,11
Jedynie dopuścił, bo jak bardzo szanował każde życie(zwierząt również) to też nam wiadomo ze Słowa.

Tak szanował że zabił. Nie wiem jak w tym kontekście możesz napisać że "dopuscił".
Z resztą w księdze kapłańskiej to też dziwne tłumaczenie. Przecież Bóg nakazał składać te ofiary a nie "dopuścił" generalnie Bóg wiele razy karze zabijać zwierzęta i ma dziwną fiksacja na temat krwi.

Cytuj:
To nie żadna fiksacja, a ponowna szansa dla każdego "upadku" człowieka. Bóg zdania nie zmienia, człowiek już tak, to dlatego Bóg się pochyla nad swoją stworzoną istotą występując z ponowną propozycją. No bo a nóż coś się w człowieku zmieniło.
więc po co ta krew?

Cytuj:
Jeśli chodzi o "jakość" tych propozycji, to Boże działanie nie może stać w sprzeczności z Jego własną naturą, w niej wszystko musi być doskonale wyważone.
aha ... Chyli Bóg może wszystko ale ma w naturze rozlew krwi i nie moze tego zmienić ...


N sie 21, 2022 8:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
afilatelista napisał(a):
czytałem i stąd wiem że nie jest to prawda. Po pierwsze Biblia bywa sprzeczna sama z sobą. Po drugie jest sprzeczna z rzeczywistością.

Każdy kto widzi początkową sprzeczność w dwóch opisach stworzenia człowieka będzie ją wiedział w większości Biblii.

afilatelista napisał(a):
Tylko że Bóg mówi " umrzesz tego dnia" a Adam żyje jeszcze wiele lat. Co ciekawe w wielu tłumaczeniach usunięto słowo
"בְּי֛וֹם (bə·yō·wm)" które znaczy dzień. Tu masz różne angielskie wersje
https://biblehub.com/genesis/2-17.htm#lexicon
Jak widać wielu tłumaczom Biblii nie podobało się że Bóg skłamał więc zmieniło tłumaczenie. Nie ładnie.

Adam umarł w tym samym dniu, w tym dniu stał się dla Boga jak ci "umarli co grzebią umarłych".
Ciało bez życia wiecznego to jedynie sam proch, bo dech też nie należy do Adama, a z Boga jest.
Biblijne potwierdzenie faktu
"Znam twoje czyny:
masz imię, [które mówi], że żyjesz,
a jesteś umarły."Ap.3,1

afilatelista napisał(a):
Jak ja Tobie unaocznił?

Wypełnił Prawo i zmartwychwstał(otrzymał życie wieczne)
"Kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli"Pwt.30

afilatelista napisał(a):
Przecież Bóg nakazał składać te ofiary a nie "dopuścił" generalnie Bóg wiele razy karze zabijać zwierzęta i ma dziwną fiksacja na temat krwi.

Nakazał? Gdyby nie grzech nie byłoby potrzeby przyodziewania.
Szanuje, z każdej jej kropli człowiek zda sprawę, nawet ze krwi zwierząt(np. te które zabijano dla pokarmu a krew należało zakopać w ziemi za obozem by jej nie bezcześcić)
Grzech to śmierć, jak zastosować ten wymóg chcąc przebaczyć a będąc przy tym doskonałą miłością, sprawiedliwością i prawdą?
Bóg dopuścił bo chce przebaczać, co widać w pierwszej ofierze.. przygotował odzienie, niestety nie może wchodzić w sprzeczność ze swoim darem wolnego wyboru. To człowiek powinien sam wyrazić chęć by mu wybaczono.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sie 22, 2022 11:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Posty o duszy nieśmiertelnej, które są OT przeniosłem tutaj:https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=46&t=42950
Afilatelista, proszę nie pisać czterech postów pod rząd, przed wysłaniem postu sprawdź czy nie ma błędów, ta uwaga odnosi sie również do innych użytkowników, którzy zapominają o zasadach pisowni języka polskiego.
Przypominam Ci jeszcze raz, ze jesteś na katolickim forum, próby dyskredytowania Biblii, pouczania chrześcijan i ich "nawracania" będą skutkowały ostrzeżeniami. Przyjmij do wiadomości, ze chrześcijanie wierzą tak a nie inaczej, jest tu miejsce na pytania, wątpliwości i dyskusje ale nie na podważanie autorytetu Biblii, która jest Słowem Bożym.

_________________
ksiądz


Pn sie 22, 2022 13:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL