Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 21:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lut 04, 2022 11:40
Posty: 3
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Nikt nie złożył Jahwe ofiary z ludzi. Nie odpowiadaj więc bzdur. Natomiast co do ofiar ze zwierząt, to już ofiara Abla została przyjęta, gdyż wskazywała proroczo na przyszłą ofiarę Chrystusa za grzech człowieka.
get-mobdro.com


Pt wrz 30, 2022 12:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Saqura napisał(a):
Każdy kto widzi początkową sprzeczność w dwóch opisach stworzenia człowieka będzie ją wiedział w większości Biblii.

Księga Rodzaju jest kompilacją kilku różnych dzieł. Są to dwa różne opisy stworzenia.
Cytuj:
Adam umarł w tym samym dniu, w tym dniu stał się dla Boga jak ci "umarli co grzebią umarłych".
Ciało bez życia wiecznego to jedynie sam proch, bo dech też nie należy do Adama, a z Boga jest.
Biblijne potwierdzenie faktu
"Znam twoje czyny:
masz imię, [które mówi], że żyjesz,
a jesteś umarły."Ap.3,1
No ciekawa to śmierć jak potem jeszcze dzieci spłodził. Wiem że lubicie zmieniać definicje słów.

Cytuj:
Wypełnił Prawo i zmartwychwstał(otrzymał życie wieczne)
"Kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli"Pwt.30

I to jest unaocznienie? To tylko kolejna opowieść.

Cytuj:
Nakazał? Gdyby nie grzech nie byłoby potrzeby przyodziewania.

Po pierwsze nie widzę związku. Przyodzienie to kwestia praktyczna i kulturowa. W niektórych kulturach kobiety chodzą toples a mężczyźni z gołymi jajkami i jest to normalne.
Po drugie przyodzienie może być z materiałów pochodzenia roślinnego i śmierć nie jest tu potrzebna.

Cytuj:
Szanuje, z każdej jej kropli człowiek zda sprawę, nawet ze krwi zwierząt(np. te które zabijano dla pokarmu a krew należało zakopać w ziemi za obozem by jej nie bezcześcić)
Grzech to śmierć, jak zastosować ten wymóg chcąc przebaczyć a będąc przy tym doskonałą miłością, sprawiedliwością i prawdą?
Bóg dopuścił bo chce przebaczać, co widać w pierwszej ofierze.. przygotował odzienie, niestety nie może wchodzić w sprzeczność ze swoim darem wolnego wyboru. To człowiek powinien sam wyrazić chęć by mu wybaczono.

W ogóle nie odnosisz się do tego dlaczego trzeba było zabijać zwierzęta i chlapać ich krwią.
Davesdewas napisał(a):
Nikt nie złożył Jahwe ofiary z ludzi.
Nie odpowiadaj więc bzdur.
a córka Jefte? A Jezus? To też ofiara z człowieka.
Cytuj:
Natomiast co do ofiar ze zwierząt, to już ofiara Abla została przyjęta, gdyż wskazywała proroczo na przyszłą ofiarę Chrystusa za grzech człowieka.
get-mobdro.com

I zarówno jedna jak i druga jest bez sensu.


N paź 02, 2022 10:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Afilatelista,

Cytuj:
A Jezus? To też ofiara z człowieka.


Jan 10
17 Dlatego miłuje Mnie Ojciec,
bo Ja życie moje oddaję,
aby je [potem] znów odzyskać.
18 Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».

Łukasz 23
46 Wtedy Jezus zawołał donośnym głosem:
Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego.
Po tych słowach wyzionął ducha.

Marek 15
44 Piłat zdziwił się, że już skonał.
Kazał przywołać setnika i pytał go, czy już dawno umarł.


N paź 02, 2022 20:48
Zobacz profil
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Jeśli przyjmiemy, że ofiara, to inaczej - dać komuś coś bezinteresownie, ciężko uznać, że ofiarą jest oddanie swego życia doczesnego, mając moc odzyskania go jako życia wiecznego. Nazwałbym to raczej dobrym interesem.


Pn paź 03, 2022 6:47

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2021 18:13
Posty: 157
Post Re: Ofiara z Jezusa - czy to sprawiedliwy system?
Nolda,

Cytuj:
dać komuś coś bezinteresownie


A jeżeli dawanie komuś "bezinteresownie" sprawia Ci radość to nie jest to "interes" ta "radość z bezinteresowności"?
Czy jest możliwe by ktoś robił coś bez żadnego "interesu"?
Czy radość nie jest "interesem" człowieka?
Radość z czyjejś radości?

Jeżeli czyimś interesem jest Twoje dobro, to jaki problem jest w czyjejś "interesowności"?

1 Koryntian 15
17 A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach.
18 Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie.
19 Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania.
(...)
32 Jeżeli tylko ze względu na ludzi potykałem się w Efezie z dzikimi zwierzętami, to cóż mi stąd za pożytek? Skoro zmarli nie zmartwychwstają, to jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy.
(...)
58 Przeto, bracia moi najmilsi, bądźcie wytrwali i niezachwiani, zajęci zawsze ofiarnie dziełem Pańskim, pamiętając, że trud wasz nie pozostaje daremny w Panu.

Bóg różne rzeczy obiecuje tym co postępują w odpowiedni sposób.

Cytuj:
ciężko uznać, że ofiarą jest oddanie swego życia doczesnego, mając moc odzyskania go jako życia wiecznego. Nazwałbym to raczej dobrym interesem.


A kto powiedział, że "Bóg robi złe interesy"?
Dlaczego miałby robić inne interesy Bóg jak dobre?
Po co się "składa ofiarę"?
Jaki to ma CEL?

Dodatkowo co Jezus (Bóg) albo Bóg Ojciec ("obaj Wszechmogący") uzyskać mogli z tej ofiary czego nie posiadali?


Pn paź 03, 2022 11:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL