Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 16:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Wartość życia wiecznego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Wartość życia wiecznego
Nie ma nic bardziej wartościowego od Życia Wiecznego , jeżeli nie byłoby życia wiecznego to wszystko nie ma sensu ani miłość ani chwała ani dobre uczynki moralność, wszystko byłoby bez sensu, życie wieczne nadaje sens naszemu istnieniu, na szczęście Bóg Ojciec nie pozwoli nikomu odejść w zapomnienie i każdy bez wyjątku ma życie wieczne zapewnione. To jest Słuszne i Sprawiedliwe.


So sie 20, 2022 10:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Wartość życia wiecznego
Bardzo ciekawy temat! Chciałbym, aby każdy miał szczęśliwe życie wieczne, ale niestety (jak uczy religia katolicka) nie wszyscy potomkowie Adama i Ewy będą mieć szczęśliwe życie wieczne, dla niektórych istnienie po śmierci będzie tak nieprzyjemne, że woleliby obrócić się w nicość. Przyznaję, że dla mojej mentalności nauczanie, że nie wszyscy ludzie osiągną wizję uszczęśliwiającą, że nie wszyscy ludzie, którzy się kiedykolwiek poczęli osiągną wieczne zbawienie, jest bezdusznym absurdem. Nikt z ludzi nie zasłużył na wieczne potępienie bardziej niż Adam i Ewa. Ale Kościół nie naucza, że oni są czy przynajmniej muszą być potępieni. A to Adam i Ewa wepchnęli resztę ludzkości w koszmar pokus i cierpienia... Według tradycyjnego katolicyzmu (i wielu innych religii abrahamowych) człowiek może być potępiony za coś, co dla ludzkiego umysłu może być "byle czym".

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So sie 20, 2022 11:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1440
Post Re: Wartość życia wiecznego
Życie bez końca w mękach nie miałoby żadnego sensu. Dlatego nie wierzę w tę część nauczania Kościoła.


So sie 20, 2022 12:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Wartość życia wiecznego
Kapral135 napisał(a):
Nie ma nic bardziej wartościowego od Życia Wiecznego , jeżeli nie byłoby życia wiecznego to wszystko nie ma sensu ani miłość ani chwała ani dobre uczynki moralność, wszystko byłoby bez sensu, życie wieczne nadaje sens naszemu istnieniu, na szczęście Bóg Ojciec nie pozwoli nikomu odejść w zapomnienie i każdy bez wyjątku ma życie wieczne zapewnione. To jest Słuszne i Sprawiedliwe.

To tak jakbyś powiedzial że słuchanie koncertu nie ma sensu bo kiedyś się skończy. Cieszę się swoim życiem i czece zostawić ten świat jak najlepszym dla przyszłych pokoleń.


So sie 20, 2022 16:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Wartość życia wiecznego
@niwazny22, @Swołocz
Miło mi słyszeć że odrzucacie ten jawnie niesprawiedliwy system.
Skoro już zostaliście wyklęci przez KK to warto żebyś je zajrzeli też do Biblii. Bo są cytaty, które świadczą o tym że piekło jest kara wieczną:
Łukasza 16
"19 Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. 20 U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami, imieniem Łazarz. 21 Pragnął on nasycić się odpadkami ze stołu bogacza; nadto i psy przychodziły i lizały jego wrzody. 22 Umarł żebrak, i aniołowie zanieśli go na łono Abrahama. Umarł także bogacz i został pogrzebany. 23 Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. 24 I zawołał: "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu". 25 Lecz Abraham odrzekł: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz. 26 A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać". 27 Tamten rzekł: "Proszę cię więc, ojcze, poślij go do domu mojego ojca! 28 Mam bowiem pięciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce męki". 29 Lecz Abraham odparł: "Mają Mojżesza i Proroków, niechże ich słuchają!" 30 "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekł tamten - lecz gdyby kto z umarłych poszedł do nich, to się nawrócą". 31 Odpowiedział mu: "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą"»" nie jest więc tak, że są niesprawiedliwa idee wymyślił sobie KK. Już autor ewangelii Łukasza ja przedstawił.


So sie 20, 2022 16:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1440
Post Re: Wartość życia wiecznego
Po pierwsze, nie ma tu mowy o wiecznych mękach. Po drugie, napisał to Łukasz, więc niekoniecznie muszą to być słowa Jezusa. Łukasz pisał późno i miał trochę inną perspektywę od pozostałych ewangelistów. Tamci wierzyli jeszcze w szybkie nadejście Królestwa Bożego. Łukasz - niekoniecznie. Stąd pisze dużo o eschatologii pośmiertnej, a nie apokaliptycznej.


So sie 20, 2022 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Wartość życia wiecznego
Cytuj:
To tak jakbyś powiedzial że słuchanie koncertu nie ma sensu bo kiedyś się skończy. Cieszę się swoim życiem i czece zostawić ten świat jak najlepszym dla przyszłych pokoleń.

To elegancko jednak Bóg Ojciec nie pozwoli Ci odejść w niepamięć bo to uderzałoby w Jego Boską Sprawiedliwość i Miłosierdzie.


So sie 20, 2022 21:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Wartość życia wiecznego
Swołocz napisał(a):
Po pierwsze, nie ma tu mowy o wiecznych mękach. Po drugie, napisał to Łukasz, więc niekoniecznie muszą to być słowa Jezusa. Łukasz pisał późno i miał trochę inną perspektywę od pozostałych ewangelistów. Tamci wierzyli jeszcze w szybkie nadejście Królestwa Bożego. Łukasz - niekoniecznie. Stąd pisze dużo o eschatologii pośmiertnej, a nie apokaliptycznej.

Sugerujesz że Łukasz mijał się z prawdą?


So sie 20, 2022 21:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Wartość życia wiecznego
Kapral135 napisał(a):
Cytuj:
To tak jakbyś powiedzial że słuchanie koncertu nie ma sensu bo kiedyś się skończy. Cieszę się swoim życiem i czece zostawić ten świat jak najlepszym dla przyszłych pokoleń.

To elegancko jednak Bóg Ojciec nie pozwoli Ci odejść w niepamięć bo to uderzałoby w Jego Boską Sprawiedliwość i Miłosierdzie.
Nie dość że życie nie jest usłane różami to jeszcze Bóg ojciec nie pozwoli mi odejść w niepamięć tylko będę musiał cierpieć dalej. Miło...


So sie 20, 2022 21:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Wartość życia wiecznego
afilatelista napisał(a):
@niwazny22, @Swołocz
Miło mi słyszeć że odrzucacie ten jawnie niesprawiedliwy system.
Skoro już zostaliście wyklęci przez KK to warto żebyś je zajrzeli też do Biblii. Bo są cytaty, które świadczą o tym że piekło jest kara wieczną:
Łukasza 16

W przypowieści o Bogaczu i Łazarzu nie ma nic na temat piekła, a już tym bardziej na temat wiecznej kary.
A co do wyklęcia, to ja formalnie nadal jestem członkiem KK i nikt mnie nie wyklął :)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


N sie 21, 2022 6:56
Zobacz profil
Post Re: Wartość życia wiecznego
afilatelista napisał(a):
19 Żył pewien człowiek bogaty, który ubierał się w purpurę i bisior i dzień w dzień świetnie się bawił. 20 U bramy jego pałacu leżał żebrak okryty wrzodami

Tyle razy słyszałam ten fragment PŚ, jego interpretacje. A dziś przy porannej kawie wszystko widzę zupełnie inaczej.
Kto w dzisiejszych czasach ubiera się w purpurę i bisior, a kto jest żebrakiem u bram kościołów które są jak pałace? Kto pracuje sześć dni w tygodniu, a kto tylko w niedzielę i święta? Kto wypełnia swoje obowiązki dane od pracodawcy, a dla kogo pracodawcą stała się mamona? Przed kim i przed jakim działaniem, tak naprawdę ostrzega Ewangelista?

I co mówi dzisiejsza Ewangelia:

Cytuj:
Jezus przemierzał miasta i wsie, nauczając i odbywając swą podróż do Jerozolimy. Raz ktoś Go zapytał: «Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?»

On rzekł do nich: «Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie zdołają.

Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas, stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: „Panie, otwórz nam!”, lecz On wam odpowie: „Nie wiem, skąd jesteście”. Wtedy zaczniecie mówić: „Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś”.

Lecz On rzecze: „Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy, którzy dopuszczacie się niesprawiedliwości!” Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych.

Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym. Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi».


Niech Słowo pracuje w nas i wskaże odpowiedź. Zachęcam do ignacjańskiego podejścia i rozważenia z powtórkami w ciągu dnia.
Tu nie o to chodzi co ktoś nam powie, lecz o to, co mówi nam nasze serce/sumienie/intuicja.


N sie 21, 2022 7:59

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1440
Post Re: Wartość życia wiecznego
afilatelista napisał(a):
Sugerujesz że Łukasz mijał się z prawdą?
Mógł się mijać z prawdą, ale nie z tego powodu, że kłamał. Sam nie był naocznym świadkiem, więc zbierał informacje od innych. Ktoś może podał mu tę historię, mogła ona jednak nie pochodzić od Jezusa, ale przez ten długi czas od jego śmierci (ok. 55 lat) mogła zostać sfabrykowana.


N sie 21, 2022 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Wartość życia wiecznego
Kapral135 napisał(a):
na szczęście Bóg Ojciec nie pozwoli nikomu odejść w zapomnienie i każdy bez wyjątku ma życie wieczne zapewnione.

To po co Chrystus wypowiada te słowa, a do tego podaje warunek konieczny by to życie wieczne otrzymać?
"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. 26 Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki."Jan 11
No i najważniejsze, cel przyjścia Jezusa:
"Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne" Jan 3,16

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn sie 22, 2022 10:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Wartość życia wiecznego
Ja bym wtracil mala uwage w zwiazku z prymitywnym rozumieniem takich slow jak "wiecznego" lub "niesmiertelne". Przed wiekami wymyslono Zenka, ktory scigal sie z zolwiem a okazuje sie ze w 21 wieku nie do wszystkich dociera ze "wieczny" to nie koniecznie nieskonczony ciag liczb typu 1, 2, 3, ....
Moze 1, 10, 100, ... albo jeszcze cos innego. Zdaje sobie sprawe ze nie wszyscy potrafia sie uwolnic od myslenia typu - wuj to wuj. Co widac w niektorych wypowiedziach.


Pn sie 22, 2022 16:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Wartość życia wiecznego
Swołocz napisał(a):
Mógł się mijać z prawdą, ale nie z tego powodu, że kłamał. Sam nie był naocznym świadkiem, więc zbierał informacje od innych. Ktoś może podał mu tę historię, mogła ona jednak nie pochodzić od Jezusa, ale przez ten długi czas od jego śmierci (ok. 55 lat) mogła zostać sfabrykowana.

Czy Łukasz był natchniony przez Boga czy po prostu pisał co usłyszał?


Wt sie 23, 2022 7:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL