Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Autor Hbr jest nieznany.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So lut 18, 2023 18:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@Inny_punkt_widzenia

a my podobno jesteśmy dziećmi Bożymi. Czy to oznacza, że jesteśmy Bogami?


So lut 18, 2023 18:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Widzisz Logika, jeżeli chcemy dowiedzieć się Kim Jest Ojciec, Syn i Duch Święty, to należy przeczytać całą Biblię, ale nie wasz Nowy Świat, bo on jest tłumaczony z języka angielskiego i daleki jest od oryginału.

Kim jest Bóg Ojciec? Joba 40:1,2,,...Zwrócił się Jahwe do Joba i rzekł:
"Niech przeciwnik Wszechmocnego odpowie. Niech zabrzmi głos krytyka Boga!"
...,,Bóg Ojciec jest Bogiem Wszechmocnym.
Kim Jest Jezus syn Boga Ojca? Łukasza 1:30-33 ,,,..Lecz anioł rzekł do Niej: "Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego ojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca"....,, Jezus jest synem Najwyższego i Synem Dawida.
Co Biblia mówi o D.CH.? Objawienia 5:6 ,,,..I ujrzałem między tronem z czworgiem Zwierząt a kręgiem Starców stojącego Baranka jakby zabitego, a miał siedem rogów i siedmioro oczu, którymi jest siedem Duchów Boga wysłanych na całą ziemię....,,
Objawienia 4:5 ,,... A z tronu wychodzą błyskawice i głosy, i grzmoty, i płonie przed tronem siedem lamp ognistych, które są siedmiu Duchami Boga....,,
Jak to wyjaśnisz?


So lut 18, 2023 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Swołocz,
Tak, jesteśmy Bogami, ale stworzonymi, a Jezus nie jest stworzony tylko zrodzony, aniołowie też są synami Bożymi, ale też stworzonymi.
Ja moje dzieci zrodziłem i dlatego są ludźmi gdybym ich stworzył z papieru albo z drewna to też pewnie byli by moimi dziećmi, jak Pinokio, ale czy byli by ludźmi, czy Pinokio był członkiem?

Logika
Wiem że jesteś zły, ale to nie znaczy że musisz mnie od razu zasypywać cytatami które powyrywałeś zębami, uspokój się, weź głęboki oddech i wróć do moich cytatów i powiedz co ty o tym myślisz. Albo jak to wyjaśnisz? Ja co chwilę wyjaśniam twoje cytaty , teraz kolej na ciebie.


So lut 18, 2023 19:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@Innny_punkt_widzenia. Bóg Ojciec, Syn Boży, siedem Duchów Świętych = 9 osób a nie 3. Dobrze sumuję, chyba , że coś żle zrozumiałem?


So lut 18, 2023 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Logika
Po pierwsze 7 Duchów Bożych a nie 7 Duchów Świętych, nie chcę żebyś kłamał. A po drugie "7" oznacza symbolikę wywodzącą się jeszcze od 7 świeczników ze Starego Testamentu. 7 to pełnia w przypadku który poruszasz 7 Duchów Bożych to po prostu Pełnia Łask Ducha Świętego rozlana na siedem miast i to też symbolika.

Biblia wskazuje, choć w pewnej symbolice, że również Duch Św. związany jest z tronem. Wprawdzie Ap 1:4 mówi, że „Siedem Duchów”, czyli Duch Św. w swej pełni, znajduje się „przed” tronem, ale Ap 5:6 (por. Ap 3:1) wskazuje, że posiada je Baranek, który zasiada na tronie (Ap 3:21, 7:17, 22:1). Duch Św. może być więc na tronie, tak jak o Baranku też jest napisane w innym miejscu, że znajduje się przed tronem (Ap 5:6, 13). Prócz tego Ap 22:1 mówi, że „wody życia” wypływają z tronu Boga i Baranka, a te według J 7:38-39 są one Duchem Św. Dlaczego takiego zarzutu nie ma w publikacjach ŚJ? Pewnie dlatego, że Duch Św., będąc dla ŚJ mocą czy siłą Boga, znajduje się razem z Nim (w Nim) na tronie.

Ciekawe jest też to, że dla ŚJ określenie „siedem duchów”, które są osobami, symbolizuje nieosobowego Ducha Św.: „Wspomniano tu także o »siedmiu duchach«. Wyrażenie to oznacza pełnię czynnej mocy Bożej, czyli ducha świętego, za którego pośrednictwem wszyscy zważający na to proroctwo dostępują zrozumienia i błogosławieństwa”


N lut 19, 2023 7:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
Logika
A tak poza tym to czy wy uczycie o 7 darach Ducha Świętego?


N lut 19, 2023 9:36
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Na czym polega Dobra Nowina według Kościoła Katolickiego
@IPW
To nie jest wątek o nauczaniu ŚJ. Proszę zadawać pytania odnośnie wiary i nauczania ŚJ w odpowiednim dziale i wątku.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lut 19, 2023 9:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL