Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 6:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 geneza wszechświata - Bóg konstruktor 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1064
Post geneza wszechświata - Bóg konstruktor
Skoro nie mogło powstać coś z niczego, i bez miejsca, i bez przestrzeni, i bez materii, i bez energii, (ile byśmy nie cofali się do tyłu), to czy to oznacza, że jest jakiś konstruktor wszechświata?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So paź 29, 2022 16:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: geneza wszechświata - Bóg konstruktor
Po pierwsze nie wiadomo czy powstało z niczego. Po drugie jeśli powstało z niczego to nie znaczy że musi być konstruktor.
Według niektórych modeli wszechświata suma energii we wszechświecie wynosi zero, bo grawitacja i antymateria równoważą energię i materię. Ale generalnie to nie wiadomo.


So paź 29, 2022 20:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: geneza wszechświata - Bóg konstruktor
To znaczy wierzysz w absurdalny "cud" że wszystko , w tym Ty, powstało samo z niczego?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So paź 29, 2022 20:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1064
Post Re: geneza wszechświata - Bóg konstruktor
Ja jestem katolikiem i wiem, że jest Bóg. A pytanie skierowane jest głównie do wątpiących.

Właśnie absurdem jest by powstało coś z niczego. Potrzebny jest konstruktor. A może inne opcje, ale jakie? ;)

@afilatelista
A jak nie powstało z niczego to z czego?

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So paź 29, 2022 20:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1064
Post Re: geneza wszechświata - Bóg konstruktor
Nadto podałem kilka czynników, które wszystkie muszą zaistnieć. Ale na początku było NIC.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So paź 29, 2022 20:54
Zobacz profil
Post Re: geneza wszechświata - Bóg konstruktor
pom, czyli katolikom wystarczy ,ze jest katolikiem i wie,ze jest Bóg.
Ale katolicy chyba tez czasem mają wątpliwości czy nie ??
Skoro potrzebny konstruktor to wiadomo. Ale co potem ?


Pn paź 31, 2022 20:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: geneza wszechświata - Bóg konstruktor
Panowie. Ja nie znam odpowiedzi na pytania o początek wszechświata. I Wy też nie znacie. Ja wiem jednak że nie wiem, a Wy myślicie że wiecie, czyli wiem nieco więcej od Was.

Mądre głowy budują matematyczne modele zarówno dla startu z niczego jak i startu z osobliwości. Ja nie jestem w stanie stwierdzić jaki model jest prawdziwy. Naukowcy na razie też nie. Może kiedyś dożyjemy i się dowiemy, ale szanse są małe.


Pn paź 31, 2022 22:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1064
Post Re: geneza wszechświata - Bóg konstruktor
By uwierzyć potrzebna jest łaska Boża, ale z łaską trzeba współpracować, by móc odkrywać coraz to nowe horyzonty. I nawet jak jest człowiek, który ma `zerwaną kurtynę` - to widzi, słyszy, doświadcza tylko i aż tyle ile mu Bóg Trójjedyny odsłoni. I nawet jak ma łaskę oglądać stan innych dusz to tylko tych, których dotyczy ta łaska, i tylko w obszarze jaki mu Bóg dopuszcza to poznanie. I nawet jak z pozoru widać, że ten człowiek wygania złe duchy, czy uzdrawia to nie on to czyni tylko Bóg Jezus, i wykorzystuje go jako narzędzie dla nawrócenia danej osoby. I by dany człowiek był zbawiony to też potrzebna jest do tego łaska Boża.

Czyli jeżeli katolik ma jakieś wątpliwości, a dąży świadomie do świętości to Jezus mu pewne rzeczy wyjaśnia i tak prowadzi, by doprowadzić go na jak najwyższy poziom Nieba ( poziomy Nieba np. św. Mechtylda z Magdeburga) . Jest to oczywiście trudne bo człowiek ma wolną wolę.

Ale jak widać zalążki pokory to jest na czym budować. :)

Nie chciałem tu w temacie gmatwać dodatkowo i pominąłem funkcję czasu, która też jest wymiarem.

KKK 1998 Powołanie do życia wiecznego ma charakter nadprzyrodzony. Zależy ono całkowicie od darmowej inicjatywy Boga, gdyż tylko On sam może się objawić i udzielić siebie. Przerasta ono zdolności rozumu i siły ludzkiej woli oraz każdego stworzenia (Por. I Kor 2, 7-9).

KKK 2024 Łaska uświęcająca czyni nas "miłymi Bogu". Charyzmaty, szczególne łaski Ducha Świętego, są ukierunkowane na łaskę uświęcającą i mają na celu dobro wspólne Kościoła. Bóg działa także przez liczne łaski aktualne, które różnią się od stale obecnej w nas łaski habitualnej.



Odwagi z pomocą Dobrego Pasterza Jezusa, jeżeli wytrwacie dojdziecie do Nieba, w którym po wieczność nie ma stagnacji.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Wt lis 01, 2022 10:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL