Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Jabłko w niebie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 177
Post Re: Jabłko w niebie?
Cytuj:
viona - już nie wiem, czy w tym temacie, czy w innym, ale odpisałem Ci obszernie na komentarz/-e >> czy szykujesz jakąś odpowiedź [nie zmuszam, ale pytam]


Jerzy_67, staram sie czytac twoje posty z calym szacunkiem dla twoich religijnych zmagan.
To, co moge ci w tej chwili odpowiedziec nie bedzie wsparciem dla ciebie w tych dzialaniach.
Uwazam, ze wszystko, co piszesz napietnowane jest doktrynami, w ktore bezkrytycznie uwierzyles i ze strachu przed pieklem przestales samodzielnie myslec i zaprzestales wlasnych poszukiwan, ktore sa niezbedne dla odkrycia prawdy i zbawienia twojej duszy.
Chcialabym bardzo zachecic cie do uczciwego, szczerego zweryfikowania dogmatow, ktore zdominowaly twoje zycie i nie pozostawily wiele wolnej przestrzeni do indywidualnych poszukiwan.
Mam nadzieje, ze otrzymasz ten wlasciwy impuls "z gory", ktory pozwoli otworzyc ci oczy i zobaczyc wszystkie ziemskie sprawy w swietle zbawiennej prawdy.

Biblia jest rowniez dla mnie bardzo wartosciowa ksiega poniewaz zawiera w sobie Slowo Boze.
Kiedys bylo tak, ze inni ludzie dyktowali mi, jak mam to Slowo rozumiec i straszyli zaglada, jesli ich nie poslucham. A prawda jest taka, ze pomiedzy toba a Bogiem nie moze byc zadnych posrednikow poza Chrystusem.W "kosciele", do ktorego ja naleze Chrystus jest "glowa", ja jestem jednym z zywych "kamieni" i nie ma tam zadnej innej struktury, bo jest to instytucja duchowa i wszystkie sprawy rozwazane sa w duchu i jednosci z "glowa". Inaczej mowiac jestesmy tam wszyscy bez przerwy "online".

Nie podejmuje z toba walki na wersety z Biblii, bo taka walka(jak kazda inna walka) prowadzi ludzi na manowce i zamiast mostow wznosi miedzyludzkie bariery. Jezeli sama cytuje cos z Biblii, robie to bardzo rozwaznie, bo Slowo Boze to bardzo skuteczna i niebezpieczna bron, w Biblii czytamy, ze to "miecz obosieczny", ktory potrafi zdzialac nawet rzeczy niemozliwe, np"oddzielic szpik od kosci".

Zachecam cie, abys przestal szastac bezmyslnie tekstami biblijnymi i sprobowal uswiadomic sobie ich wage.


So lip 22, 2023 2:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Jabłko w niebie?
viona - dzięki za odniesienie się do mojego komentowania tego, co piszesz... Liczyłem na bardziej rzeczowe teksty, do tego, co cytuję z Biblii, ale trudno - nie jest nam razem po drodze duchowej, więc pozostaje się szanować i mieć nadzieję, że się kiedyś w wieczności spotkamy po tej dobrej stronie...
viona napisał(a):
Zachecam cie, abys przestal szastac bezmyslnie tekstami biblijnymi i sprobowal uswiadomic sobie ich wage.
Do tego się tylko odniosę, bo oburza mnie to, że rzekomo "bezmyślnie tekstami biblijnymi szastam"... Nie! Jak coś cytuje, to wiem, czemu to robię - myślę więc nad tym, i nie masz tu racji, że bezmyślnie coś podaję; podaję w temacie i na temat, a jeśli nie, to wykaż to, biorąc "na warsztat" konkretne teksty, a nie ogólnie rzucając jakieś zarzuty...
:?
Już mi przeszło oburzenie, więc błogosławię Ci i nie gniewam się wcale, bo sam też nie jestem idealny... Możemy się różnić, ale szanować się chciejmy! Wiem, że się starasz, ja też, więc jest OK :!:

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lip 22, 2023 4:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 177
Post Re: Jabłko w niebie?
nolda napisał(a):
viona napisał(a):
Chrzescijanstwo to filozofia wolnosci.

Filozofia oznacza wiedzę na temat nieznanego bez poznania nieznanego. To tylko z góry przyjęte osądy, hipotezy, ideologie stworzone przez człowieka.
Umysł jest wspaniałym filozofem. A życie nie jest filozofią, życie jest rzeczywistością. A filozofia jest ucieczką od rzeczywistości(...)


Tak, Nolda. Nie bez powodu uzylam w swojej wypowiedzi slowa "filozofia". We wszystkich moich wypowiedziach probuje wykazac, jak bardzo oddalone od rzeczywistosci(prawdy) jest chrzescijanstwo.


Pt lip 28, 2023 23:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 177
Post Re: Jabłko w niebie?
Jerzy_67 napisał(a):
(...)
viona napisał(a):
Zachecam cie, abys przestal szastac bezmyslnie tekstami biblijnymi i sprobowal uswiadomic sobie ich wage.
Do tego się tylko odniosę, bo oburza mnie to, że rzekomo "bezmyślnie tekstami biblijnymi szastam"... Nie! Jak coś cytuje, to wiem, czemu to robię(...)


Powiedz mi wiec wlasnymi slowami i uczciwie(zgodnie z prawda) skad wzial sie w twojej glowie pomysl, zeby kazda swoja mysl sprowadzac do Biblii.

Sam na to wpadles, czy ktos ci to zasugerowal?


Pt lip 28, 2023 23:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Jabłko w niebie?
@viona,

zastanawiam się nad Twoją uczciwością i dobrocią, a tym samym nad rzekomym związkiem z Dobrym Duchem - gdy czytam Twoje wypowiedzi o "szastaniu" przez Jerzego_67 cytatami z Biblii albo o tym, że każdą myśl podpiera on Biblią.

Zaatakowałaś Jerzego_67 bez podstawy, bo on ani nie szasta bezmyślnie cytatami, ani nie podpiera każdej swojej myśli Biblią.

Gdzie więc Twoja szczerość i uczciwość, które powinny być następstwem posiadania Ducha Bożego? W takich Twoich wypowiedziach ujawnia się Twoja prawdziwa postawa, przecząca głoszonej przez Ciebie nauce.


So lip 29, 2023 1:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Jabłko w niebie?
viona napisał(a):
Uwazam, ze wszystko, co piszesz napietnowane jest doktrynami, w ktore bezkrytycznie uwierzyles i ze strachu przed pieklem przestales samodzielnie myslec i zaprzestales wlasnych poszukiwan, ktore sa niezbedne dla odkrycia prawdy i zbawienia twojej duszy.
Szanowna koleżanko, w dyskusji nie rozważamy kto kim jest, jak myśli i jaką ma motywację ale posługujemy się argumentami. Ostrzegam, ze będę tępił wszelkie argumenty ad personam, ad hominem czy ad misericordiam.
Nie Twoja sprawa z jakich pobudek ktoś wierzy lub nie. Być moze są ludzie, którzy wierzą ze strachu ale nie jest to przedmiotem tej dyskusji.
viona napisał(a):
Jezeli sama cytuje cos z Biblii, robie to bardzo rozwaznie,
Masz tupet koleżanko. Ty cytujesz rozważnie a ktoś inny to szasta cytatami z Biblii. Dyskutuj bez moralizowania i bez tonu wyższości.

_________________
ksiądz


So lip 29, 2023 20:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL