Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Po co diabłu ludzka dusza? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
Jerzy_67 napisał(a):
Wszak to nie człowiek z nieba spadł:

Łk 10,17-20 PAU
(17) Siedemdziesięciu dwóch powróciło, mówiąc z radością: „Panie, na Twoje imię nawet demony nam się poddają”.
(18) Wtedy powiedział do nich: „Widziałem szatana spadającego z nieba jak błyskawica.
(19) Dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze nieprzyjaciela. Nic wam nie zaszkodzi.
(20) Lecz nie cieszcie się z tego, że duchy się wam poddają, ale cieszcie się raczej z tego, że wasze imiona są zapisane w niebie”.

Człowiek nie, ale grzech który nas przed Bogiem oskarża już został usunięty(dlatego to porównanie do błyskawicy) Zauważ, że do Boga nic złego nie ma dostępu(Jego natura), a szatan mógł tam sobie przebywać?
Jerzy_67 napisał(a):
bo został zrzucony oskarżyciel naszych braci. On oskarżał ich przed naszym Bogiem w dzień i w nocy,
(11) lecz oni go pokonali dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa; i nie umiłowali swego życia - aż do śmierci.

Przeczytaj ten zwrot jeszcze raz, dokładnie i zastanów kogo żeśmy pokonali dzięki krwi baranka oraz co nas oskarża/oskarżało przed Bogiem. Bo szatan(taki o którym piszesz) przez nas jeszcze nie pokonany, ba w ogóle jeszcze niepokonany(czyn niedokonany)
Do wcześniejszych wersetów postaram się w niedługim czasie odnieść(dość sporo tego :) )
Anka-K napisał(a):
Słyszałam po wielokroć, znam i to bardzo. Sama jestem obciążona i wiele już straciłam. Poza tym bardzo dużo się zmieniło. W nowych procedurach egzorcystom nie wolno już się zwracać do demona bezpośrednio.

To wiesz po co mu nasze dusze? Po co?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 06, 2023 13:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
Saqura napisał(a):
Do wcześniejszych wersetów postaram się w niedługim czasie odnieść(dość sporo tego )
OK, nie pali się; poczekam i wtedy się odniosę do całości.

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn lis 06, 2023 14:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
Jerzy_67 napisał(a):
Gdyby wąż/szatan nie był tu winny, to czemu, zanim Bóg ukarał ludzi, wpierw wydał wyrok na węża?!]

Czyż potomstwo ducha człowieczego nie żywi się prochem? Czy nasz duch nie jest poddany pożądliwością ciała, czy to właśnie nie w umyśle toczy się nasza odwieczna walka? Bez Słowa jesteśmy nikim... wiedział to Bóg, wiedział m.in również i Paweł. To dla Niego jesteśmy stworzeni, Ono naszym celem.... Słowo Boże/Syn.
Zwiodła ją jej własna pożądliwość, a Adam popełnił cudzołóstwo... Słowo Boże przeciwko słowu Ewy, wybrał źle.
Jerzy_67 napisał(a):
2Kor 2,11 PAU
(11) by nie wykorzystał nas szatan, którego zamysły są nam dobrze znane.

[o kim tu apostoł pisze? czyje zamysły możemy poznać?...]

O grzechu, który waruje u naszych bram.
Jerzy_67 napisał(a):
[szatan może się podszywać pod anioła światłości - Bożego anioła - bo sam jest tej samej natury anielskiej, tylko że zbuntował się wobec Boga]

Grzech potrafi zwodzić np.fałszywi prorocy... w tym wypadku chodziło chyba o fałszywych nauczycieli, fałszywi apostołowie...to porównanie...anioł to również posłany człowiek.
Jerzy_67 napisał(a):
1Tm 2,14 PAU
(14) I nie Adam został zwiedziony, lecz kobieta, która zgrzeszyła, ulegając pokusie.

[wątek ten sam, co w pierwszym z powyższych wersetów... Paweł wprost mówi, czemu kobieta zgrzeszyła: uległa pokusie - wierzę, że ta pokusa przyszła spoza niej, od osobowego zła; apostoł też zdaje się tak to widzieć...]

"To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci. 15 Następnie pożądliwość, gdy pocznie, rodzi grzech, a skoro grzech dojrzeje, przynosi śmierć. 16 Nie dajcie się zwodzić, bracia moi umiłowani"
Tutaj widać co i jak potrafi zwodzić.
Jerzy_67 napisał(a):
Łk 22,31 PAU
(31) Szymonie, Szymonie, oto szatan zażądał, żeby przesiać was jak pszenicę.

[a tu o kim mowa?!...]

By odpowiedzieć posłużę się zwrotem Jezusa (wypowiedzianym gdy uczniowie nie potrafili sobie poradzić z powodu słabej wiary)
"O plemię niewierne i przewrotne! Jak długo jeszcze mam być z wami; jak długo mam was znosić?"Mt.17,15
Chrystus również posiadał ludzkiego ducha (wszak był człowiekiem), przeciwności i wątpliwości co do uczniów miały swój przejaw( zwłaszcza że jeszcze się nie dokonało)
Jerzy_67 napisał(a):
Ef 6,11 PAU
(11) Włóżcie pełną zbroję Bożą, abyście zdołali przeciwstawić się zasadzkom diabła.

[ta zbroja Boża ma duchowy wymiar, więc się nasuwa pytanie: po co nam duchowa zbroja, gdyby nie było duchowego wroga?! A właśnie o nim Paweł pisze, że jest naszym wrogiem; właściwie to cała armia:
Ef 6,12 PAU
(12) Nie walczymy bowiem przeciw krwi i ciału, ale przeciwko zwierzchnościom i władzom, przeciwko władcom tego świata ciemności, przeciwko złym duchom na wyżynach niebieskich.]

Ależ to jak najbardziej duchowy wróg i walka wewnętrzna, na zewnątrz również...wystarczy się rozejrzeć... męża po dłuższej rozłące nie kusi szatan osobowy a własna pożądliwość plus do tego inne duchy np. zalotnych kobiet. :)
Co się zaś tyczy wersetu o smoku z Apokalipsy (nie będę cytować już i tak za długi post)
Warto zwrócić uwagę kiedy ta walka na niebie się rozpoczęła...Michał wyczyścił niebo ze wszystkich złych czynów, w momencie gdy Jezus do niego wstąpił. Od tej pory nic nas już przed tronem Bożym nie oskarża. To księga znaków, wszystko zostało anulowane/wyprane zostały szaty we krwi Baranka. Pisali już o tym prorocy, a mówił im to sam Bóg. Grzech wszedł na świat i on na nim rządzi, to nasza niewola od której oswobodził nas Jezus.
Jerzy_67 napisał(a):
Proszę, napisz, czy od zawsze masz w temacie tu omawianym takie poglądy, czy to się w czasie minionym zmieniło? A jeśli zmieniło, to co na to realnie wpłynęło?... Myślę, że to możesz ujawnić, a mi to pomoże Cię rozumieć...

Przeszkadzało, główny powód zwlekania z tym by rozpocząć Prawdę poznawać(rodzina ateistyczna, wywodząca się z dwóch środowisk;katolickiego i ewangelickiego) Ta Prawda różni się od wszystkich innych na świecie... jedynie ten Bóg ma moc by sprowadzić światło i ciemność, dolę i niedolę, inna sprawa że nie w takiej formie jaką my sobie wyobrażamy, On zła nie wybiera dla nikogo.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Ostatnio edytowano Pn lis 06, 2023 19:43 przez Saqura, łącznie edytowano 1 raz



Pn lis 06, 2023 19:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
Jak Adam popełnił cudzołóstwo jak nawet fizycznie nie miał nikogo innego niż Ewa?
Saqura, czy naprawdę każdy grzech musi się kojarzyć z seksem? nawet pierworodny??

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 06, 2023 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
Andy72
To słowa porównania, zaciągnięte z Biblii, coś jak cudzołóstwo z innymi bożkami, nie chodziło dosłownie o sex :)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 06, 2023 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
Adam z Ewą oddali świat szatanowi, bo zostali namówieni że poznanie dobra i zła to takie "dobre". Dawniej znali tylko Dobro. Obecnie na świecie jest Dobro przeplatane ze złem. Czyli to co wybrali pierwsi rodzice.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 06, 2023 19:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
Wybieramy lepiej niż oni, pomimo tego poznania? Wiemy, że słuchać Boga to dobro a nie słuchać to dla nas źle/zło a pomimo to nie potrafimy zrozumieć? Nie patrzymy przez pryzmat wieczności, jesteśmy jedynie podobni do Boga, stworzeniami zaistniałymi w konkretnym celu. Dlatego potrzebujemy tego "celu" (Słowa/Syna) by istnieć (wiecznie) we wzajemnej konwersacji i miłości, bo to na niej się ma wszystko opierać.

Nikt nie jest dobry, grzech wszystko psuje, dlatego panoszy się śmierć.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn lis 06, 2023 20:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
Andy72 napisał(a):
Adam z Ewą oddali świat szatanowi, bo zostali namówieni że poznanie dobra i zła to takie "dobre". Dawniej znali tylko Dobro. Obecnie na świecie jest Dobro przeplatane ze złem. Czyli to co wybrali pierwsi rodzice.

Nie widzę powodu, dla którego miałbym wierzyć w tę historię. Dlaczego wierzysz w coś wymyślonego 3000 lat temu, coś co jest niezgodne z dzisiejszą wiedzą naukową. Dlaczego tak usilnie opierasz się na księdze, na której prawdziwość nie ma dowodów? Nie rozumiem tego.


Pn lis 06, 2023 20:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
Powód: świetnie tłumaczy istnienie zła na świecie

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 06, 2023 20:59
Zobacz profil
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
A nie jest jego powodem?


Pn lis 06, 2023 21:51
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
Co jest powodem zła na świecie? Książka?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn lis 06, 2023 22:30
Zobacz profil
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale istnieją książki, które były i są uważane za kontrowersyjne i wywoływały kontrowersje w społeczeństwie. Miedzy innymi Kapitał Marksa, Mein Kampf A. Hitlera. Przyczyną wymordowania tysięcy ludzi w Europie był również Malleus Maleficarum (Młot na czarownice) Heinricha Kramera i Jakoba Sprengera. Kontrowersyjność ich i nie tylko ich, wynika nie z jakości literackiej, a z ich treści mającej wpływ na społeczeństwo.


Pn lis 06, 2023 23:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
Saqura - dzięki za odpowiedzi; zanim je skomentuję, to tak na szybko podam link do krótkiego filmiku o tytule: "Szatan i demony", który dziś się ukazał na kanale naprawdę w całości godnym uwagi. Oto ten najnowszy tam dostępny materiał: https://youtu.be/s0v-cVHIqpY

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lis 07, 2023 7:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
Andy72 napisał(a):
Powód: świetnie tłumaczy istnienie zła na świecie

To, że ktoś zjadł zakazany owoc, świetnie tłumaczy istnienie zła na świecie?


Wt lis 07, 2023 9:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Po co diabłu ludzka dusza?
Saqura napisał(a):
Jerzy_67 napisał(a):
2Kor 2,11 PAU
(11) by nie wykorzystał nas szatan, którego zamysły są nam dobrze znane.

[o kim tu apostoł pisze? czyje zamysły możemy poznać?...]

O grzechu, który waruje u naszych bram.
Ten zestaw mojego i Twego posta jest odpowiedzią na pytanie o to, kim jest szatan? Ty z tego, co rozumiem, to dajesz znak równości między szatanem/diabłem a grzechem, tak?
Czyli skoro szatan/diabeł=grzech, to ja mam taki werset:
    1J 3,8 PAU
    (8) Kto natomiast popełnia grzech, pochodzi od diabła, bo diabeł grzeszy od początku. Syn Boży ukazał się po to, aby zniszczyć dzieła diabła.
który napiszę na nowo wg tego, co Ty głosisz:
    "Kto natomiast popełnia grzech, pochodzi od grzechu, bo grzech grzeszy od początku. Syn Boży ukazał się po to, aby zniszczyć dzieła grzechu."
Czy tak to rozumiesz?!...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lis 07, 2023 11:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL