Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czy Maryja i Jezus szczególnie umiłowali Polskę? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
Jerzy_67 napisał(a):
Można się czegoś uchwycić, co jest ewidentnie błędem, ale się tego nie widzi, bo coś zaciemnia wzrok... (nawet znamy tego, kto takie zaślepienie lubi serwować; to diabeł: kłamca i ojciec kłamstwa - jak go nazwał Pan Jezus w J 8,44)..

Oj tak, tak. 100% zgoda.

Ewidentnym znakiem ze cos w Bra jest na rzeczy sa kwitnace krzaki. Podobnie jak uzdrowienia w Lourdes, widoczne dla tlumow wirujace slonce w Fatimie lub tilma w Meksyku. Chcialem zwrocic uwage na role Kosciola w ocenie gdzie nastepowala interwencja z Gory bo podobnych zjawisk sa tysiace. Co jezeli ktos twierdzi ze doznal objawienia? Np Mediugorje.


So lis 04, 2023 14:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
Co do Mediugorje to jestem bardzo sceptyczny

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 04, 2023 14:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
Andy72 napisał(a):
Więc dlaczego Maryja miała by prowadzić nasz umęczony kraj drogą ziemskiego powodzenia zamiast chwalebnych trudów (np. wojny , Powstanie Warszawskie, komunizm) ?
Inne kraje/narody nie żyją, jak "pączki w maśle" (więc "ewangelia sukcesu" tam nie działa), ale:
1) nie obwoływały nikogo z ludzi swoimi rządcami z nieba się nimi zajmującymi;
2) nie przechodziły przez te wojny, powstania i komunizm, co Polska (a jeśli wojny, to nie tak tragiczne, jak w Polsce).
Zatem widzisz, że jest też możliwa inna droga, niż męki narodowej...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lis 04, 2023 14:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
Jezus do Faustyny: Polskę szczególnie umiłowałem

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 04, 2023 14:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
Jest to jakoś uzasadnione? - czemu właśnie Polskę?

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


So lis 04, 2023 14:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
Maryja tak samo:
14 sierpnia 1608 r. mieszkający w Neapolu włoski misjonarz, 71-letni ojciec Juliusz Mancinelli z zakonu jezuitów, miał objawienie Matki Bożej. Maryja poleciła mu, aby nazwał ją Królową Polski: A czemu mnie Królową Polski nie zowiesz? Ja to królestwo wielce umiłowałam i wielkie rzeczy dlań zamierzam, ponieważ osobliwą miłością ku Mnie pałają jego synowie. Następnie przebywającemu w Krakowie w katedrze na Wawelu, 8 maja 1610 Matka Boża objawiła mu się powtórnie, mówiąc: Jestem Królową Polski. Jestem matką tego narodu, który jest mi bardzo drogi. Wiadomość o tym objawieniu rozpoczęło szerzenie kultu Królowej Polski Wniebowziętej. Trzecie takie objawienie miało miejsce 15 sierpnia 1617 w Neapolu. Treść tych objawień rozprowadzał m.in. kanclerz wielki litewski Albrycht Stanisław Radziwiłł z Nieświeża.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lis 04, 2023 14:48
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
Andy, proszę nie używać obraźliwych słów wobec innych wyznań.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So lis 04, 2023 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
Stwierdziłem tylko że protestantyzm [...], na słowa obrażające Maryję: To tak się Królowa poddanymi opiekuje i swą "miłościwość" okazuje?!...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Ostatnio edytowano So lis 04, 2023 19:21 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

.



So lis 04, 2023 18:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
Jerzy uznaje, że żadni święci nie żyją w niebie, w tym również Matka Boska, więc to było pytanie retoryczne, które ma ukazać, że wcale się nami Maryja (przez szczególne wstawiennictwo u Jezusa) nie opiekuje. Ponieważ według Jerzego tylko Bóg i Chrystus żyją w niebie, a inni ludzie czekają na Sąd Ostateczny.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So lis 04, 2023 19:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 23, 2023 14:13
Posty: 20
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
W niebie zyje Maria , zyja swieci oraz normalni ludzie po wyjsciu z czysca, oczywiscie tam nie istnieje pojecie czasu, niemniej ksieza na konferencjach mòwia, ze normalny katolik ze swymi przecietnymi grzechami jest w czyscu 40 lat, ja nawet wiem ile lat dostal mòj znajomy, ktòremu nie chcialam przebaczyc....75 lat.
Niech Jerzy nie obraza Matki Bozej, bo wcale sie nie dziwie, ze innych ponosi zlosc, gdy to robi. Sekty protestanckie nie wierza w czyscec i uwazaja, ze jedyny sad to ten ostateczny. Sad nad dusza odbywa sie zaraz po smierci, a ten ostateczny to ma byc przy koncu swiata.
Protestantyzm nie jest jednolity odlamòw i sekt w jego obrebie jest okolo 80 . Na temat zalozyciela protestantyzmu wypowiedzial sie dobitnie biskup , prof. Pelczar przytaczam i klade nacisk na to, ze pycha jest ogromnym grzechem a wlasnie z pychy religia ta powstala.
Inicjator reformacji, Marcin Luter, powodowany swą niepohamowaną pychą i niezwykle gwałtownym charakterem, szybko przemienił zaistniały między zakonem augustiańskim a dominikańskim spór o prawo do zbierania opłat za odpusty w najstraszliwszy konflikt w dziejach Kościoła. Sprzeczka mnichów, powstała na gruncie urażonej dumy augustianów, do których należał Luter, o przekazanie prawa do zbierania opłat odpustowych zarządzonych przez papieża Leona X, została wykorzystana do zaprezentowania swoich koncepcji na temat odpustów i wolnej woli człowieka. Kiedy tezy zostały potępione jako sprzeczne z nauczaniem Kościoła, Lutrowi pozostało albo ich pokorne odwołanie, albo dalsze podważanie dogmatów i rozpoczęcie otwartej wojny z Kościołem, na czele zbuntowanych przeciw cesarzowi książąt.

Według bp. Józefa Pelczara koncepcje Lutra powstawały jako usprawiedliwienie dla jego niestabilnego umysłu oraz cholerycznego charakteru, żądnego rozkoszy i poklasku. „Chcąc zagłuszyć w sobie wyrzuty sumienia, bo sam został zakonnikiem i kapłanem bez powołania – pisze bp Pelczar – przyjął on wygodną teorię o całkowitym skażeniu natury ludzkiej, tak że człowiek, ulegając pożądliwości, może chcieć i czynić tylko źle”2. Luter w istocie miał świadomość pogrążania się w grzechu i stopniowego odchodzenia od Chrystusa, zdając sobie sprawę, że pycha osłabia działanie jego woli. W jednym z listów pisał o zerwaniu z celibatem: „Stałem się przez to małżeństwo tak nędznym i nikczemnym, iż myślę, że anieli w niebie ze mnie się śmieją, a diabli w piekle wyją z radości” (list z 16 VI 1525 r.).

Inni, szukający okazji do rozprawy z Kościołem, szybko wzięli przykład z Lutra. W Szwajcarii stały bywalec lupanarów Ulryk Zwingli i rzezimieszek, skazany w końcu na śmierć Ludwik Heter podjęli myśl i czyny Lutra. Demokratyczne przekonania Zwinglego i jego pycha spowodowały wojnę kantonów protestanckich przeciw katolickim i krwawe prześladowania „papistów”. Motorem działania szwajcarskiego „reformatora” były nabyte we Włoszech przekonania humanistyczne, przejęte od ateisty Giovanniego Pico della Mirandoli, z którym Zwingli utrzymywał przez pewien czas serdeczne kontakty. Stąd, jak pisze Józef Pelczar, charakter szwajcarskiej reformacji był bardziej racjonalistyczny niż luterański.

Przyczyną zerwania Anglii z Rzymem był tyleż gwałtowny charakter króla Henryka VIII, co skomplikowana sytuacja polityczna. Rządy króla szybko przekształciły się w tyranię, a miłość ludu zastąpił strach. Brak męskiego potomka – następcy tronu – spowodował fałszywą i nieuczciwą chęć uznania małżeństwa z Katarzyną Aragońską za niebyłe. Papież nie zezwolił na rozerwanie węzła małżeńskiego i małżeństwo z brzemienną dwórką Anną Boleyn, co spowodowało zerwanie z Rzymem i wkroczenie na powolną, ale konsekwentną drogę protestantyzacji Anglii. Gniew Henryka VIII był potężny, dotknął duchownych wiernych Kościołowi, bliskich przyjaciół króla, starą katolicką arystokrację i przywiązany do katolicyzmu lud. Henryk VIII umierał w 1547 roku sześciokrotnie żonaty, bez jasnych widoków na przekazanie tronu swojemu chorowitemu, małoletniemu synowi Edwardowi VI, zależnemu od woli nowej szlachty, wzbogaconej na reformacyjnej grabieży katolickiego mienia.

Również pobudki Jana Kalwina nie należały do czystych. Pycha, okrucieństwo i chciwość tego człowieka została wprzęgnięta w służbę zemsty za – zdaniem Kalwina – niesłuszne oskarżenie go o głoszenie na Sorbonie heretyckich poglądów na temat wolnej woli. W 1533 r. Kalwin wraz z grupą stronników opuścił Francję i osiadł w Genewie, w której po likwidacji wewnętrznej opozycji przejął całkowitą władzę, likwidując we władzach miasta wszelkie rozróżnienie pomiędzy sferą świecką a religijną. Stworzona komuna teokratyczna poddała kontroli wszystkie przejawy życia mieszkańców Genewy, a wyroki śmierci za przewinienia w rodzaju wdowiej modlitwy za duszę zmarłego męża stały na porządku dziennym. Józef Pelczar pisał o Kalwinie:

Słusznie powiedział historyk Kolb, że „Kalwin chciał zamienić całą ziemię w ponury i zimny zakład pokutniczy”. Wyznawcy Kalwina tchnęli zawsze religijnym fanatyzmem, czego objawem były mordy dokonane na katolikach we Francji i Holandii3.


So lis 04, 2023 20:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
Boga napisał(a):
Niech Jerzy nie obraza Matki Bozej, bo wcale sie nie dziwie, ze innych ponosi zlosc, gdy to robi. Sekty protestanckie

Nasz przyjaciel zainicjowal bardzo interesujacy watek - w czym i jak nasladiujesz … . Moze to swiadczy o czyms innym niz insynuujesz. Z tymi sektami tez bym uwazal bo nawet w najbardziej odlotowych sektach sa nasi bracia. Mowimy - swiety Kosciol powszechny do ktorego wg Soboru naleza wszyscy. Konstytucja dogmatyczna o Kosciele


So lis 04, 2023 21:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2008
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
Jerzy_67 napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Więc dlaczego Maryja miała by prowadzić nasz umęczony kraj drogą ziemskiego powodzenia zamiast chwalebnych trudów (np. wojny , Powstanie Warszawskie, komunizm) ?
Inne kraje/narody nie żyją, jak "pączki w maśle" (więc "ewangelia sukcesu" tam nie działa), ale:
1) nie obwoływały nikogo z ludzi swoimi rządcami z nieba się nimi zajmującymi;
2) nie przechodziły przez te wojny, powstania i komunizm, co Polska (a jeśli wojny, to nie tak tragiczne, jak w Polsce).
Zatem widzisz, że jest też możliwa inna droga, niż męki narodowej...

Może warto rozważyć poniższy cytacik:
Moim problemem nie jest, czy Bóg jest po naszej stronie. Moim największym zmartwieniem jest, czy my jesteśmy po stronie Boga. Bo Bóg ma zawsze rację! — Abraham Lincoln.

Rozumiem, że uważasz drogę męczeństwa za nienajlepszy wybór poświęcenia się dla Boga, bo przecież zawsze są inne możliwości?
Z jakiegoś powodu:
1. Naród Wybrany w Starym Testamencie cierpi wiele udręk, Bóg prowadził ich 40 lat przez pustynię do Ziemi Obiecanej.
2. Mówisz, że inne narody nie cierpiały tyle co Polska, wg mnie popadasz w schemat użalania się nad Polską uciemiężoną, tylko czy poważnie uważasz, że podane przez Ciebie historyczne klęski są wystarczające do uznania, że nikt tak nie cierpiał jak PL? Samo to, że jakiś kraj nas okupuje, to słaby argument, na przestrzeni lat wojny i okupacja były dość powszechne na świecie, w krajach arabskich wojny to chleb powszedni do dziś, mogliśmy skończyć jak taki Liban, niemalże non-stop okupowany aż do 2005r z krótkimi przerwami.

Jeżeli wziąć pod uwagę kryteria strat w ludziach, to Polska tak źle nie miała, ZSRR czy CHRL wymordowali ludzi na bezprecedensową skalę, nie wspominając już o Żydach, którzy jako naród wywalczyli swoją państwowość stosunkowo późno, a Holokaust ich zdziesiątkował w wyjątkowo okrutny sposób.
3. Pierwsi chrześcijanie. Wybrali męczeństwo, a przecież mogli wybrać inne możliwości, zamiast oddać życie za Jezusa. Ano mogli, ale większość apostołów była gotowa zginąć męczeńską śmiercią , a wielu chrześcijan do dziś cierpi prześladowania tylko dlatego, że wierzą w Chrystusa.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So lis 04, 2023 22:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
Jerzy_67 napisał(a):
Jest to jakoś uzasadnione? - czemu właśnie Polskę?


Tez mnie to zastanawia, skad jakas Zydowka mialaby specjalnie faworyzowac Polske tym bardziej ze znana jest od setek lat niechec Polakow do Zydow?


N lis 05, 2023 1:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
subadam napisał(a):
Tez mnie to zastanawia, skad jakas Zydowka mialaby specjalnie faworyzowac Polske tym bardziej ze znana jest od setek lat niechec Polakow do Zydow?

Czytujesz Gazetę Wyborczą?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N lis 05, 2023 2:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Bra- cud powtarzajacy sie rokrocznie od 680 lat.....
Boga, takie przerzucanie się zarzutami pomiędzy innymi wyznaniami i Kościołem Katolickim może trwać w nieskończoność. Wielu świętych i papieży też było bardzo dalekich od ideału, a można też wskazać niejedną zbrodnię w historii KK (podobnie jak innych wyznań). Nawet niedawno papież prosił o przebaczenie za zbrodnie wobec rdzennej ludności Indian w Kanadzie. Wiele złego można znaleźć po stronie różnych wyznań i wypominanie sobie nawzajem win i oskarżanie nie doprowadzi do niczego dobrego.

Poza tym nie można mówić, że wyznania protestanckie to są ogólnie sekty. Słowo to ma pejoratywny wydźwięk i jest odbierane jako obraźliwe. Tymczasem Kościół Katolicki odnosi się z dużym szacunkiem do innych wyznań. Dobrze byłoby zapoznać się z Konstytucją Dogmatyczną o Kościele, pkt. 15 i 16:

    15. Co zaś się tyczy tych ludzi, którzy będąc ochrzczeni noszą zaszczytne imię chrześcijan, ale nie wyznają całej wiary lub nie zachowują jedności wspólnoty (communio) pod zwierzchnictwem Następcy Piotra, to Kościół wie, że jest z nimi związany z licznych powodów 28 . Wielu bowiem jest takich, którzy mają we czci Pismo święte, jako normę wiary i życia, i wykazują szczerą gorliwość religijną, z miłością wierzą w Boga Ojca wszechmogącego i w Chrystusa Syna Bożego, Zbawiciela 29 , naznaczeni są chrztem, dzięki któremu łączą się z Chrystusem, a także uznają i przyjmują inne sakramenty w swoich własnych Kościołach czy wspólnotach kościelnych. Wielu z nich posiada również episkopat, sprawuje Świętą Eucharystię i żywi nabożeństwo do Dziewicy Bogarodzicielki 30 . Dochodzi do tego łączność (communio) w modlitwie i w innych dobrodziejstwach duchowych; a co więcej, prawdziwa jakaś więź w Duchu Świętym, albowiem Duch Święty przez swe łaski i dary wśród nich także działa swą uświęcającą mocą, a niektórym spośród nich dał nawet siłę do przelania krwi. Tak oto we wszystkich uczniach Chrystusowych Duch wzbudza tęsknotę i działanie, aby wszyscy, w sposób ustanowiony przez Chrystusa, w jednej trzodzie i pod jednym Pasterzem zjednoczyli się w pokoju 31 . Aby zaś to osiągnąć, Kościół - Matka modli się ustawicznie i trwa w nadziei i rozwija działalność, a synów swoich zachęca do oczyszczenia się i odnawiania, żeby znamię Chrystusa jeszcze mocniej jaśniało na obliczu Kościoła.
    16. Ci wreszcie, którzy jeszcze nie przyjęli Ewangelii, w rozmaity sposób przyporządkowani są do Ludu Bożego 32 . Przede wszystkim więc naród, który pierwszy otrzymał przymierze i obietnice i z którego narodził się Chrystus wedle ciała (por. Rz 9, 4-5), lud dzięki wybraniu szczególnie umiłowany ze względu na przodków, albowiem Bóg nie żałuje darów i wezwania (por. Rz 11, 28-29). Ale plan zbawienia obejmuje także i tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów; oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny. Także od innych, którzy szukają nieznanego Boga po omacku i wśród cielesnych wyobrażeń, Bóg sam również nie jest daleko, skoro wszystkim daje życie, tchnienie i wszystko (por. Dz 17, 25-28), a Zbawiciel chciał, aby wszyscy ludzie byli zbawieni (por. 1 Tm 2, 4). Ci bowiem, którzy bez własnej winy nie znając Ewangelii Chrystusowej i Kościoła Chrystusowego, szczerym sercem jednak szukają Boga i wolę Jego przez nakaz sumienia poznaną starają się pod wpływem łaski pełnić czynem, mogą osiągnąć wieczne zbawienie 33. Nie odmawia też Opatrzność Boża koniecznej do zbawienia pomocy takim, którzy bez własnej winy w ogóle nie doszli jeszcze do wyraźnego poznania Boga, a usiłują, nie bez łaski Bożej, wieść uczciwe życie. Cokolwiek bowiem znajduje się w nich z dobra i prawdy, Kościół traktuje jako przygotowanie do Ewangelii 34 i jako dane im przez Tego, który każdego człowieka oświeca, aby ostatecznie posiadł życie.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/akty-kor ... -286767179

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N lis 05, 2023 9:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL