Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Cuda 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Cuda
Wemibo
Chcesz od nas wiedzieć jakimi kryteriami Bóg się kieruje, przy dokonywaniu cudów?
Chcesz wiedzieć jak to się dzieje że Bóg jednych uzdrawia a innych nie uzdrawia.
Ok, będziesz miał odpowiedź - Jak przeczytasz mój pierwszy post kierowany do ciebie jeszcze raz, tylko trochę wolniej - Śr sty 03, 2024 7:19 .
A jeżeli to ci nie odpowiada to sobie pytaj Boga.


Pn sty 08, 2024 20:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 01, 2021 19:30
Posty: 35
Post Re: Cuda
@Inny_punkt_widzenia: Przeczytałem uważnie twoją myśl i nie widzę tam sensownej odpowiedzi na moje pytanie, bo reasumując:
Rozumiem z twojego przekazu - twoją myślą przewodnią jest to, po śmierci zostanie wszystko wyrównane. Po śmierci będzie sprawiedliwość,
po śmierci będzie uuu,aaa,super... Dobrze zrozumiałem?

Primo - może i tak - jedni w to wierzą bezgranicznie, ja np. mam 'tylko' taką nadzieję, że będzie OK. To wszystko co napisałeś jest kwestią wiary, więc nie jest to argument mnie przekonujący, Ciebie tak - OK. Nikt nie wie co będzie po śmierci, bo nikt z tamtego świata nie wrócił. Można tylko wierzyć.

Secundo - wróćmy do cudów. Skoro idąc twoim tokiem rozumowania po śmierci da tym którym brakowało i odbierze, którym zbywa
to znaczy, że na logikę tych co obdarował za życia cudem - potraktuje 'gorzej' - bardziej surowo, niż tych, których nie obdarował.
To po co obdarzył ich cudem za życia, skoro potem po śmierci pan Bóg nie zapomni o tym swoim darze i odliczy przy ostatecznym rozrachunku ? :) IMO to bez sensu - i żeby było jasne - mam na myśli tylko cuda.

Jeżeli chodzi o sprawiedliwość, sąd Boży, 'zadouśćuczynienie' - to wg mnie ma sens. Ale tylko ma sens wtedy, jeżeli od zarania nie wtrąca się
do ludzkich spraw. Jeżeli nie wtrąca się - ma czyste pole i 'czyste sumienie' ;), żeby sprawiedliwie każdego rozliczyć


Wt sty 09, 2024 8:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Cuda
Dlaczego ograniczasz Boga że "ma się nie wtrącać"?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 09, 2024 8:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 01, 2021 19:30
Posty: 35
Post Re: Cuda
No przecież napisałem powyżej, specjalnie dla Ciebie powtórzę:

-opcja gdy Bóg ingeruje w ludzki los: jesteś ojcem i masz trójkę dzieci. Jednemu dasz samochód bo prosił, pozostałym figę bo 'gorzej' prosili. Pocieszysz ich tylko, żeby wierzyli, że kiedyś im to wyrówna.

-opcja gdy Bóg nie ingeruje w ludzki los (np. cudami): jesteś ojcem i masz trójkę dzieci. Proszą Ciebie o to i o tamto (np. jeden prosi, żeby spadło deszcz, a drugi prosi, żeby nie padało - w tym samym miejscu). Uczciwie nie reagujesz na prośby - ale uczciwie też - potem (po śmierci) im to wyrównasz, bo jak to życie - jedni mają gorzej, inni lepiej.


Wt sty 09, 2024 9:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Cuda
Ingeruje, np. wyprowadzając Żydów z niewoli

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 09, 2024 9:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 01, 2021 19:30
Posty: 35
Post Re: Cuda
No przecież napisałem powyżej, specjalnie dla Ciebie powtórzę:

-opcja gdy Bóg ingeruje w ludzki los: jesteś ojcem i masz trójkę dzieci. Jednemu dasz samochód bo prosił, pozostałym figę bo 'gorzej' prosili. Pocieszysz ich tylko, żeby wierzyli, że kiedyś im to wyrówna.

-opcja gdy Bóg nie ingeruje w ludzki los (np. cudami): jesteś ojcem i masz trójkę dzieci. Proszą Ciebie o to i o tamto (np. jeden prosi, żeby spadło deszcz, a drugi prosi, żeby nie padało - w tym samym miejscu). Uczciwie nie reagujesz na prośby - ale uczciwie też - potem (po śmierci) im to wyrównasz, bo jak to życie - jedni mają gorzej, inni lepiej.

Hmm, trochę wydaje mi się, że tłumaczę rzeczy na poziomie szkoły podstawowej... pardom: żłobka. Proszę pójść do żłobka - dać jednemu dzieciakowi cukierka 'bez powodu' w obecności całej grupy. Proszę zobaczyć reakcję pozostałych...


Wt sty 09, 2024 9:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Cuda
Jesteś deistą? Biblia pokazuje że Bóg ingeruje.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sty 09, 2024 9:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Cuda
wemibo napisał(a):
-opcja gdy Bóg ingeruje w ludzki los: jesteś ojcem i masz trójkę dzieci. Jednemu dasz samochód bo prosił, pozostałym figę bo 'gorzej' prosili. Pocieszysz ich tylko, żeby wierzyli, że kiedyś im to wyrówna.

Ale dlaczego uważasz, że Bóg daje komuś coś, bo lepiej prosił? Albo zasłużył w jakikolwiek inny sposób?

Z Biblii wynika jednoznacznie, że decyzje Boga są niemożliwe do przewidzenia. Hiob był wyjątkowo pobożny, a spotkało go wiele zła. Noe był jedynym sprawiedliwym i został ocalony. Jezus był najbardziej sprawiedliwy ze wszystkich i został ukrzyżowany. To jaka jest tu reguła?

Poza tym, jeśli dobrze rozumiem, uważasz, że ingerencje Boga mają wpływ na decyzje ludzi, więc nie można ich potem sprawiedliwie ocenić. Jednak różnica między sądem ludzkim a boskim polega na tym, że Bóg wie wszystko. Posługując się terminologią sadowniczą, zna wszystkie możliwe okoliczności łagodzące, jak i obciążające. A także zna wszystkie nieskończone warianty rzeczywistości. Wie zatem, co by było, gdyby dany człowiek wychował się w innym środowisku, a w życiu spotkało go co innego. Dlatego potrafi osądzić doskonale.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt sty 09, 2024 12:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Cuda
Przypowieść o talentach
14 Podobnie też [jest] jak z pewnym człowiekiem, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. 15 Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał. Zaraz 16 ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obrót i zyskał drugie pięć. 17 Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa. 18 Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana. 19 Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi. 20 Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: "Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem". 21 Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!" 22 Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: "Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem". 23 Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!" 24 Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: "Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. 25 Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność!" 26 Odrzekł mu pan jego: "Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. 27 Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. 28 Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. 29 Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. 30 A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów".

Nauka stara jak świat a wciąż świeża jak chleb.


So lut 17, 2024 22:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 01, 2021 19:30
Posty: 35
Post Re: Cuda
Zupełnie nie rozumiem co ma ta przypowieść do wątku?

Chcesz powiedzieć, że te kilkuletnie dzieci w szpitalach, te miliony bezimiennych idący do gazu - to ci gorsi w oczach Boga, a zakonnica modlitwą uleczona za wstawiennictwem to ta lepsza w oczach Boga, bo ją wysłuchał?

Jeszcze raz powiem moje zdanie: jeżeli Bóg nie wtrąca się do ludzkich spraw - to jest to uczciwe z Jego strony - patrząc na miliony cierpień i brak reakcji Najwyższego. Jeżeli zaś się wtrąca, np. uzdrowi cudownie - to poproszę o kryteria. Ale nie kryterium, dlaczego tego kogoś uzdrowił, a dlaczego nie kiwnął palcem wobec milionów innych równie będących w potrzebie.

Nikt nie da logicznej odpowiedzi, dlaczego Jezus przechodząc akuratą tą ulicą akurat w tym momencie uzdrowił tego trędowatego, bo akurat tam leżał, a przecznicę obok leżał inny i akurat pech chciał, że tamtędy nie szedł. Ten trędowaty miał farta, a wszyscy inni nie - bo nie szedł tą ulicą?


Pn lut 19, 2024 9:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3796
Post Re: Cuda
Wemibo
Twoje pytania każdy sobie zadaje.
Dlaczego Bóg jest niesprawiedliwy?
Temu co ma da więcej a temu co ma mało odbierze, dlatego przytoczyłem tą przypowieść, tam jest odpowiedź.
Ale skoro już chcesz ode mnie - Bóg jest niesprawiedliwy dlatego że Go nie rozumiemy.
Jeżeli Go pojmiesz i zrozumiesz to okaże się sprawiedliwy.


N lut 25, 2024 20:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL