Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lip 12, 2024 14:25

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Dlaczego Jezus musiał umrzeć? 
Autor Wiadomość

Post Dlaczego Jezus musiał umrzeć?
Wiemy z Biblii, że Jezus został umęczony i ukrzyżowany.
Wiemy, że naraził się tym co głosił ludziom, którzy mogli i doprowadzili do Jego śmierci,
ponieważ wiemy, że pewne wpływowe środowiska były mu nieprzychylne i samobójstwa nie popełnił.
Wiemy, że był Synem Bożym i miał ogromną moc. Nie wiadomo dokładnie czy równą Bogu ale znacznie większą od ludzi.
Mówi się potocznie lub powtarza bezmyślnie, że Jezus musiał umrzeć za nas i za nasze grzechy, ale gdyby tak zastanowić się nad tym to co to właściwe oznacza?
Że Bóg żądał jego śmierci w zamian za co?
Grzech wśród ludzi był przed Jezusem, taki sam był po Nim i jest do dziś, może nawet gorszy.
Żaden grzech nie został więc zatrzymany jego śmiercią.
Żadnego życia śmierć Jezusa nie ocaliła, za wyjątkiem może Barabasza.
Przy czym mowa tutaj o Synu Bożym - o samym Bogu, który co jak co, ale zbawić, ozdrowić czy nawet wskrzesić dowolnego człowieka mógł od ręki bez żadnego wysiłku i bez niczyjej śmierci w zamian.
Jedyna rzecz, która wymagała faktycznie śmierci Jezusa, to było jego zstąpienie do piekieł na 3 dni. Jako człowiek w ludzkim ciele najwyraźniej tam zejść nie mógł.
Czy ktoś może wie, do czego jeszcze faktycznie potrzebna była jego śmierć i komu?

Wt lip 02, 2024 8:19

Post Re: Dlaczego Jezus musiał umrzeć?
C2H6O napisał(a):
Grzech wśród ludzi był przed Jezusem, taki sam był po Nim i jest do dziś, może nawet gorszy.

Może chodziło o zesłanie Ducha Prawdy, narodzenie na nowo i przemianę mentalną z tym związaną

C2H6O napisał(a):
Czy ktoś może wie, do czego jeszcze faktycznie potrzebna była jego śmierć i komu?

Może chciał doświadczyć życia i cierpienia w takim ciele jakie mają Jego stworzenia

Wt lip 02, 2024 15:45

C2H6O napisał(a):
Mówi się potocznie lub powtarza bezmyślnie, że Jezus musiał umrzeć za nas i za nasze grzechy, ale gdyby tak zastanowić się nad tym to co to właściwe oznacza?

Bóg, doskonały Duch/Istota pod każdym względem, w którym nawet Jego przymioty są w harmonii, czyli doskonale wyważone. Bóg to nie jedynie Miłość lecz również Sprawiedliwość. W Biblii poznajemy oba te atrybuty, oraz równowagę zachowaną pomiędzy nimi.
Gdyby jej nie było(równowagi), sąd nad światem nie byłby sprawiedliwy.

Śr lip 03, 2024 6:25

Angelka napisał(a):
C2H6O napisał(a):

Może chodziło o zesłanie Ducha Prawdy, narodzenie na nowo i przemianę mentalną z tym związaną

C2H6O napisał(a):

Może chciał doświadczyć życia i cierpienia w takim ciele jakie mają Jego stworzenia

Tak to trochę wygląda. Jakby nastąpiło przejęcie ludzi od Boga z TS.

W tym drugim brakuje wiarygodności.
Bóg bardzo dobrze znał cierpienie jeszcze zanim człowiek je poznał lub potrafił rozpoznać.
Wypędzając ludzi z raju Bóg sam skazał na nie człowieka o go o tym poinformował.

Śr lip 03, 2024 8:04

Saqura napisał(a):
C2H6O napisał(a):

Bóg, doskonały Duch/Istota pod każdym względem, w którym nawet Jego przymioty są w harmonii, czyli doskonale wyważone. Bóg to nie jedynie Miłość lecz również Sprawiedliwość. W Biblii poznajemy oba te atrybuty, oraz równowagę zachowaną pomiędzy nimi.
Gdyby jej nie było(równowagi), sąd nad światem nie byłby sprawiedliwy.

Czy zazdrość na pewno jest doskonałością?
Czasem ludzie są tak zaślepienie, że jak to się mówi, inni plują na nich, a im się wydaje, że to deszcz leci.
Faktem jest, że Jezus traktował swoich uczniów (apostołów) inaczej niż pozostałych ludzi.
Kazał im się miłować wzajemnie tak, jak on ich umiłował.
Jest jeszcze wzmianka, że Bóg umiłował swój świat, który stworzył.
Jednak zapewne nigdzie nie znajdziesz żadnej wypowiedzi Boga, który wprost mówiłby o umiłowaniu człowieka.

Śr lip 03, 2024 8:11

C2H6O napisał(a):
Jednak zapewne nigdzie nie znajdziesz żadnej wypowiedzi Boga, który wprost mówiłby o umiłowaniu człowieka.

Pwt 23:6 PAU
    (6) PAN, twój Bóg, nie posłuchał jednak Balaama i zamienił przekleństwo na błogosławieństwo, ponieważ kocha cię PAN, twój Bóg.

2Krn 9:8 PAU
    (8) Niech będzie błogosławiony PAN, twój Bóg, który zechciał dać tobie swój tron i ustanowić ciebie królem dla PANA, twojego Boga. Ponieważ twój Bóg kocha i na wieki umacnia Izraela, ciebie ustanowił jego królem, abyś umacniał prawo i sprawiedliwość”.

Jr 31:3 PAU
    (3) PAN objawia mi się z daleka: Umiłowałem cię odwieczną miłością, dlatego przyjaźnie przyciągnąłem cię do siebie.

Ml 1:2 PAU
    (2) Pokochałem was - mówi PAN. Wy zaś pytacie: „W jaki sposób okazałeś nam miłość?”. Czy Ezaw nie był bratem Jakuba? - wyrocznia PANA. - A ja pokochałem Jakuba.

Ef 5:2 PAU
    (2) i żyjcie w miłości na wzór Chrystusa, który nas umiłował i samego siebie wydał za nas jako dar i ofiarę dla Boga, jako miłą woń.

2Tes 2:13 PAU
    (13) Bracia, umiłowani przez Pana! Powinniśmy dziękować Bogu zawsze za was wszystkich, za to, że wybrał was jako pierwszych, aby was zbawić przez uświęcenie w Duchu i wiarę w prawdę.

2Tes 2:16 PAU
    (16) Sam nasz Pan, Jezus Chrystus, i Bóg, nasz Ojciec, który nas umiłował i obdarzył nieustanną pociechą i niezawodną nadzieją przez łaskę,

1J 4:11 PAU
    (11) Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, to my również powinniśmy miłować się wzajemnie.

"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).

Śr lip 03, 2024 8:24

Jerzy_67 napisał(a):
C2H6O napisał(a):

Pwt 23:6 PAU
    (6) PAN, twój Bóg, nie posłuchał jednak Balaama i zamienił przekleństwo na błogosławieństwo, ponieważ kocha cię PAN, twój Bóg.

2Krn 9:8 PAU
    (8) Niech będzie błogosławiony PAN, twój Bóg, który zechciał dać tobie swój tron i ustanowić ciebie królem dla PANA, twojego Boga. Ponieważ twój Bóg kocha i na wieki umacnia Izraela, ciebie ustanowił jego królem, abyś umacniał prawo i sprawiedliwość”.

Jr 31:3 PAU
    (3) PAN objawia mi się z daleka: Umiłowałem cię odwieczną miłością, dlatego przyjaźnie przyciągnąłem cię do siebie.

Ml 1:2 PAU
    (2) Pokochałem was - mówi PAN. Wy zaś pytacie: „W jaki sposób okazałeś nam miłość?”. Czy Ezaw nie był bratem Jakuba? - wyrocznia PANA. - A ja pokochałem Jakuba.

Ef 5:2 PAU
    (2) i żyjcie w miłości na wzór Chrystusa, który nas umiłował i samego siebie wydał za nas jako dar i ofiarę dla Boga, jako miłą woń.

2Tes 2:13 PAU
    (13) Bracia, umiłowani przez Pana! Powinniśmy dziękować Bogu zawsze za was wszystkich, za to, że wybrał was jako pierwszych, aby was zbawić przez uświęcenie w Duchu i wiarę w prawdę.

2Tes 2:16 PAU
    (16) Sam nasz Pan, Jezus Chrystus, i Bóg, nasz Ojciec, który nas umiłował i obdarzył nieustanną pociechą i niezawodną nadzieją przez łaskę,

1J 4:11 PAU
    (11) Umiłowani, jeżeli Bóg nas tak umiłował, to my również powinniśmy miłować się wzajemnie.

Jesteś Izraelitą z prawego łoża i z klejnotami masz wszystko ok?
Bo jeśli nie, to mam dla Ciebie niezbyt dobrą wiadomość:
Pwt 23
2 Nikt, kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Pana. 3 Nie wejdzie syn nieprawego łoża2 do zgromadzenia Pana, nawet w dziesiątym pokoleniu nie wejdzie do zgromadzenia Pana. 4 Nie wejdzie Ammonita i Moabita do zgromadzenia Pana, nawet w dziesiątym pokoleniu; nie wejdzie do zgromadzenia Pana na wieki, 5 za to, że nie wyszli oni ku wam na drogę z chlebem i wodą, gdyście szli z Egiptu i jeszcze opłacili przeciwko tobie Balaama, syna Beora, z Petor w Aram-Naharaim, aby cię przeklinał.

Śr lip 03, 2024 8:50

C2H6O napisał(a):
Jesteś Izraelitą z prawego łoża i z klejnotami masz wszystko ok?
Bo jeśli nie, to mam dla Ciebie niezbyt dobrą wiadomość:
Pwt 23
2 Nikt, kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Pana. 3 Nie wejdzie syn nieprawego łoża2 do zgromadzenia Pana, nawet w dziesiątym pokoleniu nie wejdzie do zgromadzenia Pana. 4 Nie wejdzie Ammonita i Moabita do zgromadzenia Pana, nawet w dziesiątym pokoleniu; nie wejdzie do zgromadzenia Pana na wieki, 5 za to, że nie wyszli oni ku wam na drogę z chlebem i wodą, gdyście szli z Egiptu i jeszcze opłacili przeciwko tobie Balaama, syna Beora, z Petor w Aram-Naharaim, aby cię przeklinał.

Czyli Boża Sprawiedliwość Cię przeraża? Niestety taka prawda bóg to nie tylko miłosierdzie, lecz również Ogień Trawiący.
C2H6O napisał(a):
Czy zazdrość na pewno jest doskonałością?

Nie piszemy o zazdrości ludzkiej, a o Bożej. Ta jest tym samym co Boży gniew, nie do porównania z gniewem człowieka, ponieważ ma na względzie dobro i zawsze tym jest podparta.

Co do miłości to już Jerzy_67 mnie w tym wyręczył :)

Śr lip 03, 2024 8:58

Saqura napisał(a):
Co do miłości to już Jerzy_67 mnie w tym wyręczył
Dzięki wyszukiwarce: https://biblia.apologetyka.co/search to nie było dość trudne, aby wyszukać wersety zaprzeczające temu, co C2H6O napisał...
Ale on, zamiast uderzyć się w cycki, że się pomylił, to w ramach odpowiedzi wyciąga kolejnego "królika z kapelusza", aby tylko - tak to odbieram - dyskredytować tematykę wiary chrześcijańskiej...
Pisanie z nim nie rokuje dobrze, bo on ma już ustalone poglądy, a te niby pytania, mają tylko zakłopotać forumowiczów (tak to widzę; oby źle - bo może faktycznie nie wie, tylko czemu, gdy mu się odpowie, to on te same pytania dalej wstawia??!), aby wyszło niby na jaw, że nie mamy dobrych odpowiedzi, bo on ma je lepsze...

Śr lip 03, 2024 9:06

Saqura napisał(a):
Czyli Boża Sprawiedliwość Cię przeraża? Niestety taka prawda bóg to nie tylko miłosierdzie, lecz również Ogień Trawiący.
Nie piszemy o zazdrości ludzkiej, a o Bożej. Ta jest tym samym co Boży gniew, nie do porównania z gniewem człowieka, ponieważ ma na względzie dobro i zawsze tym jest podparta.

Czyli Boża Sprawiedliwość Cię nie przeraża?
Rozumiesz zatem doskonale, że Bóg stworzył Ciebie wyłącznie na użytek Adama.
Weź zatem sobie lepiej do serca, że wspierając mnie we wszystkim, czy się z tym zgadzasz czy nie, wypełniasz Wolę Bożą :D

Śr lip 03, 2024 9:10

Jerzy_67 napisał(a):
Pisanie z nim nie rokuje dobrze, bo on ma już ustalone poglądy, a te niby pytania, mają tylko zakłopotać forumowiczów (tak to widzę; oby źle - bo może faktycznie nie wie, tylko czemu, gdy mu się odpowie, to on te same pytania dalej wstawia??!), aby wyszło niby na jaw, że nie mamy dobrych odpowiedzi, bo on ma je lepsze...

A może to Ty masz tak sztywno ustalone i ograniczone poglądy, że gdy brakuje Ci argumentów to pojawia się zakłopotanie i coraz większy dyskomfort?
Nie chcesz to nie odpisuj i nie czytaj, ale nie nastawiaj innych przeciw mnie.
Gdyby wszyscy tutaj mieli takie samo zdanie to żadna dyskusja nie miałaby sensu.

Śr lip 03, 2024 9:13

C2H6O - to czemu się nie przyznałeś, że pomyliłeś się, pisząc: "Jednak zapewne nigdzie nie znajdziesz żadnej wypowiedzi Boga, który wprost mówiłby o umiłowaniu człowieka."?

Śr lip 03, 2024 9:25

Jerzy_67 napisał(a):
C2H6O - to czemu się nie przyznałeś, że pomyliłeś się, pisząc: "Jednak zapewne nigdzie nie znajdziesz żadnej wypowiedzi Boga, który wprost mówiłby o umiłowaniu człowieka."?

Napisałem człowieka prócz uczniów Jezusa. Mój błąd. Powinienem napisać, że jeszcze prócz Izraelitów, którym nie jestem, choć to wydaje się oczywiste.
Nie wiem tylko co wnosi takie przyznanie.
Żeby rozwiać tu wątpliwość, to czy znasz jakąś wypowiedź Jezusa, który mówiłby, że Jezus lub Jego Ojciec miłuje innych ludzi poza ówczesnymi uczniami Jezusa?

Śr lip 03, 2024 9:48

C2H6O napisał(a):
Napisałem człowieka prócz uczniów Jezusa. Mój błąd. Powinienem napisać, że jeszcze prócz Izraelitów, którym nie jestem, choć to wydaje się oczywiste.
Nie wiem tylko co wnosi takie przyznanie.
Jak dla mnie, to przyznanie się do błędu, jest znakiem, że dana osoba jest skłonna do zmian...
Ktoś, kto idzie w zaparte, choćby wina jego była aż w oczy koląca (nie o Tobie mowa), pokazuje, wg mnie, że nie ma w takiej osobie skruchy i woli zmiany, a to odbieram negatywnie, bo pamiętam takie powiedzenie: "Błądzić jest ludzką rzeczą, ale trwać w błędzie, to głupota" (a Pismo radzi, aby od głupoty trzymać się z dala).

C2H6O napisał(a):
Żeby rozwiać tu wątpliwość, to czy znasz jakąś wypowiedź Jezusa, który mówiłby, że Jezus lub Jego Ojciec miłuje innych ludzi poza ówczesnymi uczniami Jezusa?
Bardziej cenisz słowa, czy czyny? Bo jeśli słowa, to może nie zadowolę Twoich oczekiwań, ale jeśli czyny, to wspomnę np. uzdrowienia pogan... cudowne ich karmienie... - to są wg mnie dowody miłości, bo mówić, to każdy może byle co i ile wlezie, ale dopiero czyny weryfikują wartość słów.
Dlatego nie muszę czytać wypowiedzi: "Bóg miłuje pogan", bo więcej znaczą w moich oczach czyny świadczące o miłości!...
A Golgota to największy dowód miłości Boga do wszystkich ludzi, więc nie wiem, czego jeszcze oczekujesz?!... (i po co Ci to?)

Śr lip 03, 2024 9:59

C2H6O napisał(a):
Czyli Boża Sprawiedliwość Cię nie przeraża?

Nie przeraża, zdałam się na Jego miłosierdzie, które jest w Jezusie Chrystusie, Jego Synu.
C2H6O napisał(a):
Rozumiesz zatem doskonale, że Bóg stworzył Ciebie wyłącznie na użytek Adama.

Żartujesz, prawda?
Adam został stworzony dla Syna, jego potomstwo również.
C2H6O napisał(a):

"Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy"J.14,23

To chyba rozwiewa wszystkie wątpliwości? Szczególnie biorąc pod uwagę nakaz Jezusa głoszenia ewangelii na cały świat...

Śr lip 03, 2024 10:00
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona