Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
 Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"? 

Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Tak 46%  46%  [ 64 ]
Nie 46%  46%  [ 64 ]
Mam inne zdanie, które wyrażę poniżej. 8%  8%  [ 11 ]
Liczba głosów : 139

 Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Cytuj:
Po upadku cesarstwa następuje średniowiecze.

Epoka historyczna Średniowiecze trwało do XV w.
Kolejno Nowożytność do 1914r - przed wybuchem I wojny światowej.
Aktualnie trwa epoka Historia Najnowsza.

Ps. IV klasa szkoła podstawowa się kłania :?


Cz gru 11, 2014 13:50
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Ostatnio natrafiłem na stronkę o wykorzystaniu symboli religijnych w nowoczesnych projektach (http://m.domosfera.pl/wnetrza/51,135416 ... 8.html?i=0). Jak dla mnie jest to dowód nadchodzących czasów ostatecznych. Wrażliwszym odradzam wchodzenie na tę stronkę, bo można na niej znaleźć między innymi leżankę w formie krzyża, wieszak na ubrania z figurki Ukrzyżowanego lub młynek do pieprzu w formie Maryi.

Wszystko pod auspicjami Gazowni.


Śr mar 11, 2015 1:24

Dołączył(a): Cz lip 10, 2014 12:44
Posty: 472
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Żyjemy jak najbardziej w czasach ostatecznych ,kiedy nastąpi przemienienie tej Ziemi w Nową Ziemie ,Bóg Ojciec stworzy także Nowe Niebo o wiele piękniejsze niż to obecne aby zadowolić człowieka ,aby go uszczęśliwić ,zatem czeka nas Apokalipsa w niedługim czasie ,wielka wojna która jednak nie potrwa długo ,potrwa dokładnie 3 i pół roku ,potem Polska jako naród wybrany będzie stolicą całego świata ,to do Polski ludzie będą przyjeżdżać oglądać pomazańca Bożego ,uczyć się Polskiego języka ,gdy to wszystko się wydarzy to już nigdy nie będzie cierpienia nawet najmniejszego ,Bóg przywróci na Nowej Ziemi Królestwo Boże ,przywróci z powrotem Raj .Królestwem tym będzie rządził Jezus Chrystus wraz ze swoim Starszym Bratem .
Królowie Ziemi już są przygotowani do ostatecznej walki ze złem ,W tej chwili na Ziemie przebywa m.in Święty Michał Archanioł ,Święty Gabriel Archanioł a także Święty Rafał Archanioł ,Święty Michał Archanioł poprowadzi wojska złożone z Armii Zbawienia do walki z demonami i ich sługami ,Walka będzie krwawa ale zwycięska.
Mogę jeszcze dodać ,że znam nazwiska wszystkich trzech archaniołów ale nie mogę na razie ich zdradzić.
Najwięcej wcielonych dusz jest w Polsce ale nie tylko ,tylko ,że spora część tych ludzi nie wie nawet kim są ,wszystko zostanie wyjawione w swoim czasie.


Śr mar 11, 2015 10:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Nie dodałeś: zapraszam na nowy odcinek "Supernatural".

_________________
Pozdrawiam
WIST


Śr mar 11, 2015 11:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Dla każdego człowieka, samo doczesne życie jest czasem ostatecznym.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 13, 2015 21:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
A to czemu?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So mar 14, 2015 7:51
Zobacz profil
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Bo kazdy umrze.


So mar 14, 2015 8:21

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
No tak. Ale chyba zdaje sobie sprawę, że jeśli się o to postara, to jego działania będą miały w przyszłości skutki, mogą być kontynuowane i tak dalej. Choćby z tego względu nie można zrównywać końca indywidualnego z końcem apokaliptycznym.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So mar 14, 2015 8:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
JedenPost napisał(a):
No tak. Ale chyba zdaje sobie sprawę, że jeśli się o to postara, to jego działania będą miały w przyszłości skutki, mogą być kontynuowane i tak dalej. Choćby z tego względu nie można zrównywać końca indywidualnego z końcem apokaliptycznym.

Jakie skutki?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 14, 2015 12:12
Zobacz profil
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Fizyczne i duchowe.

Jezeli po twojej smierci beda nastepne pokolenia, to to, co ty zrobisz albo nie zrobisz, ma na nie wplyw.
Jezeli za twojego zycia bedzie koniec swiata, to (jak sie domyslam wedlug JednegoPosta) nie warto robic czegokolwiek, bo nic to nikomu nie da.

Luter powiedzial podobno, ze gdyby wiedzial, ze jutro bedzie koniec swiata, to by dzis jeszcze posadzil jablonke.

Nie ma co spekulowac, ze za dwa dni bedzie koniec swiata. Przed Bogiem "staniemy z nareczami naszych czynow", a na to co bedzie po naszej smierci i tak nie mamy wplywu. Moze nam sie wydawac, ze np jak zostawimy dzieciom duzy spadek to im bedzie lepiej. Ale moze byc gorzej, bo im pieniadze zaszkodza.
Niewatpliwie jest lepiej zostawic swiat mniej zniszczony niz bardziej, ale ja ogolnie mysle, ze warto tak zyc, jak gdyby swait mial jeszcze trwac miliony lat, niz uwazac ze po nas to moze byc potop i zostawic ruiny i zgliszcza.
Po pierwsze jak bedziemy mieli pecha, to nasze dzieci naprawde beda zyc w ruinach i z resztek, ktore im zostawimy, a po drugie, ja wierze, ze nasze czyny i ich intencje maja znaczenie takze w wiecznosci. A Pan Jezus wyraznie zabranial spekulacji na temat daty konca swiata. Moze i dlatego, zeby ludzie sobie nie odpuszczali, jak to maja w naturze.


So mar 14, 2015 12:23

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Kael napisał(a):
Fizyczne i duchowe.

Jezeli po twojej smierci beda nastepne pokolenia, to to, co ty zrobisz albo nie zrobisz, ma na nie wplyw.
Jezeli za twojego zycia bedzie koniec swiata, to (jak sie domyslam wedlug JednegoPosta) nie warto robic czegokolwiek, bo nic to nikomu nie da.


No, niezupełnie... Jeśli mamy na myśli koniec świata w sensie "Bóg zamyka i podsumowuje projekt Ziemia/ludzkość", to warto robić wszystko (wedle swojej najlepszej wiedzy), by w tym podsumowaniu wypaść jak najlepiej. Jeśli koniec świata = "za 10 lat zmiecie nas kometa i nic się nie da zrobić" to też warto żyć i działać tak, by owe lata przeżyć możliwie przyjemnie, owocnie i nie ulegając panice. Nie warto natomiast przykładowo inwestować w zakrojony na 20 lat projekt rozbudowy infrastruktury kraju. Podsumowując - moim zdaniem ewentualna znajomość daty i charakteru końca świata określa raczej priorytety, a nie to, czy w ogóle warto coś robić.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So mar 14, 2015 13:10
Zobacz profil
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
No to znajomosc daty odpada.

Jesli chodzi o ewentualne kataklizmy, to nie wszystkie da sie przewidziec. Uwazasz, ze nie warto nic robic np z infrastruktura, bo moze przyjsc powodz tysiaclecia i wszystko zmiecie?
A budowa stadionu i lotniska w Doniecku miala sens?

Albo sie cos robi wedlug zasady Mlynarskiego “robmy swoje, moze to cos da, kto wie?“ Albo sie odpuszcza i siedzi w blocie i ruinach, bo moze za tydzien i tak potop, to po co sie teraz meczyc?
Ja tam jednak wole troche cywilizacji. Moze dlatego to kobiety zwykle sprzataly po kataklizmach?


So mar 14, 2015 14:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Kael napisał(a):
Fizyczne i duchowe.

Jezeli po twojej smierci beda nastepne pokolenia, to to, co ty zrobisz albo nie zrobisz, ma na nie wplyw.
Jezeli za twojego zycia bedzie koniec swiata, to (jak sie domyslam wedlug JednegoPosta) nie warto robic czegokolwiek, bo nic to nikomu nie da.

Luter powiedzial podobno, ze gdyby wiedzial, ze jutro bedzie koniec swiata, to by dzis jeszcze posadzil jablonke.

Nie ma co spekulowac, ze za dwa dni bedzie koniec swiata. Przed Bogiem "staniemy z nareczami naszych czynow", a na to co bedzie po naszej smierci i tak nie mamy wplywu. Moze nam sie wydawac, ze np jak zostawimy dzieciom duzy spadek to im bedzie lepiej. Ale moze byc gorzej, bo im pieniadze zaszkodza.
Niewatpliwie jest lepiej zostawic swiat mniej zniszczony niz bardziej, ale ja ogolnie mysle, ze warto tak zyc, jak gdyby swait mial jeszcze trwac miliony lat, niz uwazac ze po nas to moze byc potop i zostawic ruiny i zgliszcza.
Po pierwsze jak bedziemy mieli pecha, to nasze dzieci naprawde beda zyc w ruinach i z resztek, ktore im zostawimy, a po drugie, ja wierze, ze nasze czyny i ich intencje maja znaczenie takze w wiecznosci. A Pan Jezus wyraznie zabranial spekulacji na temat daty konca swiata. Moze i dlatego, zeby ludzie sobie nie odpuszczali, jak to maja w naturze.

To ja mam sie przejmować przyszłymi pokoleniami! A kto sie mną przejmował?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 14, 2015 15:11
Zobacz profil
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Twoi rodzice i dziadkowie.


So mar 14, 2015 15:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Kael napisał(a):
Twoi rodzice i dziadkowie.

Weź mnie nie rozśmieszaj, moi rodzice już mnie dawno przegonili, wydziedziczyli, nie mam z nimi nic wspólnego, nie chce już ich oglądać.
To według ciebie ze swoimi dziećmi, mam robić to samo?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So mar 14, 2015 17:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL