Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 23:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
 Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"? 

Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Tak 46%  46%  [ 64 ]
Nie 46%  46%  [ 64 ]
Mam inne zdanie, które wyrażę poniżej. 8%  8%  [ 11 ]
Liczba głosów : 139

 Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Przeciez podobne zachowanie obserwujemy w dniu dzisiejszym. Naszej kochanej "Gicie" czipy zbednym srodkiem. O.Rydzyk, panstwo IS tez ich nie potrzebuje. :)
Osobiscie jestem przeswiadczony o wystapieniu zagrozenia ktore niebawem nastapi. Czy "czlowiek" da rade opanowac chec "wladzy" (kolokwialnie) nad wszystkim? Religie wymra, "umysl" bedzie poznany, roboty beda wykonywac prace, a co my? Zadnych dazen, walk o... .?
Cytuj:
Ciekawe jak zwolennicy teorii oczipowania całej ludzkości wyobrażają sobie metodę oczipowania dżihadystów państwa islamskiego.

Jak w tym micie:
Wysla owieczki (katolikow), a pod kazda owieczka ateista z tazerem bedzie uczepiony. "Jednooki" nawet nie poczuje kiedy go wspolnie powalimy. :)


Pt paź 24, 2014 18:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 06, 2010 21:42
Posty: 88
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Spotkaliście w waszych miejscowościach "nawiedzonego "gościa imieniem Leszek, który jeździ samochodem i głosi bliską Apokalipsę , rozdaje ulotki, jego strona http://www.apokalipsa-iskra.pl ?


Pn gru 01, 2014 21:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
kalip napisał(a):
Spotkaliście w waszych miejscowościach "nawiedzonego "gościa imieniem Leszek, który jeździ samochodem i głosi bliską Apokalipsę , rozdaje ulotki, jego strona http://www.apokalipsa-iskra.pl ?


Spotykałam takich leszków, gdy pracowałam na psychiatrii.

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


Pn gru 01, 2014 21:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 28, 2014 11:03
Posty: 179
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Nie chce mi się czytać całego wątku. Dlatego pytam użytkownika o nicku kalip i francesca77. Czy faktycznie uważacie że, nie jesteśmy w przededniu Powrotu Mesjasza ?

_________________
Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe


Wt gru 02, 2014 9:37
Zobacz profil
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Jaabes napisał(a):
Nie chce mi się czytać całego wątku. Dlatego pytam użytkownika o nicku kalip i francesca77. Czy faktycznie uważacie że, nie jesteśmy w przededniu Powrotu Mesjasza ?

Nie istotne co kto osobiście uważa.
Pan nasz powiedział "czuwajcie, bo nie znacie dnia ani godziny", a dniu ponownego swego przyjścia nie zna nikt.
Swoja drogą niezłym megaloman z tego Leszka :D - uzurpuje sobie miano zapowiedzianej przez Chrystusa "iskry".


Wt gru 02, 2014 9:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Jaabes napisał(a):
Nie chce mi się czytać całego wątku. Dlatego pytam użytkownika o nicku kalip i francesca77. Czy faktycznie uważacie że, nie jesteśmy w przededniu Powrotu Mesjasza ?


Jaabes, ja nie wierzę w Mesjasza, tym bardziej w jego powrót.

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


Wt gru 02, 2014 21:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 28, 2014 11:03
Posty: 179
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
francesca77 napisał(a):

Jaabes, ja nie wierzę w Mesjasza, tym bardziej w jego powrót.


No to jesteś w kiepskiej sytuacji.
" A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym."
[J 12;47-48]

_________________
Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe


Wt gru 02, 2014 21:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Jaabes napisał(a):
francesca77 napisał(a):

Jaabes, ja nie wierzę w Mesjasza, tym bardziej w jego powrót.


No to jesteś w kiepskiej sytuacji.
" A jeżeli ktoś posłyszy słowa moje, ale ich nie zachowa, to Ja go nie sądzę. Nie przyszedłem bowiem po to, aby świat sądzić, ale aby świat zbawić. Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym."
[J 12;47-48]


:-)
W stare księgi też nie wierzę, raczej śledzę te współczesne, naukowe.
Ale bardzo lubię sagi, mity i inne legendy.

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


Wt gru 02, 2014 22:24
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Nie rozumiem po co na forum o wierze rejestruje się osoba, która nie wierzy.
Jakieś poczucie misji?
Przypominam, że forum służy rozmowie a nie tylko negacji.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt gru 02, 2014 22:39
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 12, 2014 11:29
Posty: 134
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
medieval_man napisał(a):
Nie rozumiem po co na forum o wierze rejestruje się osoba, która nie wierzy.
Jakieś poczucie misji?
Przypominam, że forum służy rozmowie a nie tylko negacji.


Szukałam czegoś w necie i google wyłapał bardzo ciekawy wpis który pochodził z tego forum - weszłam i przeczytałam bardzo interesującą dyskusję - jeden z rozmówców był archeologiem, naprawdę podobała mi się. Potem znalazłam więcej ciekawych i mądrych wypowiedzi, więc czasami przeglądam forum. Interesuje mnie historia, antropologia kulturowa, socjologia i psychologia religii, zwłaszcza, że dość dużo podróżuję. Mam niestety chwilowo mało czasu na bardziej złożone wypowiedzi, ale postaram się wnieść coś czasem do dyskusji. To naprawdę wartościowe forum. Pozdrawiam serdecznie.

Może jeszcze przedstawię się w kilku słowach - mam 37 lat, mieszkam w Poznaniu. Z wykształcenia jestem lekarzem, ale poza medycyną interesuje mnie mnóstwo innych rzeczy.

_________________
"Dla ludu religia jest prawdą, dla mędrców fałszem, a dla władców jest po prostu użyteczna" (Seneka Młodszy)


Wt gru 02, 2014 22:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
No to witam na forum i mam nadzieję, że wniesiesz coś pozytywnego.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt gru 02, 2014 23:08
Zobacz profil WWW
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Tutaj tylko parę słów prawdy z Orędzi Ostrzeżenie od Boga o obecnych czasach ostatecznych tuż przed powrotem Pana.

,,Nigdy wcześniej niegodziwość wobec Boga nie była dokonana przez ludzką rasę w tak skoordynowanych działaniach, jak to ma miejsce obecnie. Nigdy wcześniej śmiertelny człowiek nie był w stanie zadać tyle cierpienia, poprzez przejęcie władzy w celu uzyskania kontroli, jak to się dzieje w tym momencie w historii. Wielkie prześladowanie dzieci Bożych, przygotowane przez szatana przy pełnym gotowości wsparciu niegodziwych, żądnych władzy mężczyzn i kobiet, na najwyższych stanowiskach, rozwija się na waszych oczach. Mimo to, wielu z was tego nie widzi, gdyż zostaliście oszukani.''


Wt gru 09, 2014 19:33

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Jak bluźniercy i kłamcy mogą napisać "parę słów prawdy"?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt gru 09, 2014 19:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Ludzie zawsze myśleli ze żyją w czasach ostatecznych i w starożytności i w średniowieczu. Taki jest już ludzki instyt ze czarno to wszystko zawsze widzi.
Dlatego ja myślę na przekór instynktowi ze to dopiero początek ludzkiej cywilizacji.
Jest tyle gwiazd, tyle planet, tyle galaktyk. Wyginąć nie opuszczając nawet tej jednej planety to byłby wielki wstyd dla naszej cywilizacji.


Wt gru 09, 2014 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Czy uważasz, że żyjemy w "czasach ostatecznych"?
Quas napisał(a):
,,Nigdy wcześniej niegodziwość wobec Boga nie była dokonana przez ludzką rasę w tak skoordynowanych działaniach, jak to ma miejsce obecnie. Nigdy wcześniej śmiertelny człowiek nie był w stanie zadać tyle cierpienia, poprzez przejęcie władzy w celu uzyskania kontroli, jak to się dzieje w tym momencie w historii. Wielkie prześladowanie dzieci Bożych, przygotowane przez szatana przy pełnym gotowości wsparciu niegodziwych, żądnych władzy mężczyzn i kobiet, na najwyższych stanowiskach, rozwija się na waszych oczach. Mimo to, wielu z was tego nie widzi, gdyż zostaliście oszukani.''

Quas wierzysz w to bo tak Ci się wydaje. Tymczasem czytając każde zdanie, wzorem poprzednich dyskusji, można zadać sobie pytanie o dowody że tak istotnie jest. Takowych nie ma. I znów wracamy do punktu wyjścia - głosisz coś co w swej treści zawiera niby dowody (widzimy że dzieje się źle), ale gdy się nad tym zastanowić są one nie nie do zweryfikowania. Jest to już nudne. Wytrwałość z jaką bezmyślnie głosisz te dziwactwa, oraz pomijasz wszelkie kontrargumenty, nie uwzględniając ani jednej wątpliwości, a było ich wiele, pokazuje że nie ma tu miejsca na rozmowę, dyskusje. Jest jedynie wciskanie nam kolejnych dziwnych opowieści. Ale zawsze można napisać że kto nie widzi, ten dał się oszukać. Kto mnie nie popiera ma albo złą wolę, albo jest głupi, albo jest sługą Szatana. Jakie to proste. Czy jesteś członkiem sekty, może chorujesz psychicznie, a może jesteś bardzo uległy, lub po prostu jest to bardzo dobrze zakamuflowany spam. Wszystko jest możliwe.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt gru 09, 2014 20:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL