Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Przepowiednie dotyczące końca świata. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 18, 2005 7:44
Posty: 13
Post Przepowiednie dotyczące końca świata.
W ostatnim czasie wiele się mówi, że koniec świata jest bliski. Media podają różne daty i powody. Już wiele razy się myliły. Słyszałem, że następny ma nastąpić w 2012 roku. Na innym forum czytałem wypowiedzi moich rówieśników( uczniów gimnazjum a nawet licealistów), którzy pisali, że w związku z tym wydarzeniem nie mają przyszłości i motywacji do nauki. Zastanawiali się czy warto się uczyć jak i tak zdobyta wiedza im sie nie przyda. Jestem wierzący ale przyznam się, że mi też to przeszkadza. W związku z tym mam pytanie: Czy Wy wierzycie w przepowiednie, że niedługo ma nastąpić koniec świata? Co o tym sądzicie? Bo ja z całej siły wmawiam sobie, że to głupota i tak sie nie zdarzy ale psychika z kolei podpowiada mi co innego. J oby się myliła.


N sie 28, 2005 13:05
Zobacz profil
Post 
Wszystko to bajeczki, by nie powiedzieć zwykłe brednie. Wymyslone albo przez kiepskiej jakości dziennikarzy, którzy nie mają o czym pisać....albo przez zwichrowanych psychicznie osobników, podajacych sie za proroków

Nie radzę więc dawać posłuchu tym rewelacjom, ale po prostu zyc tak jakby to mialo nastapic juz jutro.
Bo to jak ze smiercia.....nigdy nie wiemy kiedy nas dopadnie...chociaz wiemy ze kiedys to nastąpi

Co do reakcji Twoich rówieśników.....no cóz każdy powod jest dobry by usprawiedliwić własne lenistwo :D


pozdrówka


N sie 28, 2005 13:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
Belizariusz napisał(a):
Wszystko to bajeczki, by nie powiedzieć zwykłe brednie. Wymyslone albo przez kiepskiej jakości dziennikarzy, którzy nie mają o czym pisać....albo przez zwichrowanych psychicznie osobników, podajacych sie za proroków

Nie radzę więc dawać posłuchu tym rewelacjom, ale po prostu zyc tak jakby to mialo nastapic juz jutro.
Bo to jak ze smiercia.....nigdy nie wiemy kiedy nas dopadnie...chociaz wiemy ze kiedys to nastąpi

Co do reakcji Twoich rówieśników.....no cóz każdy powod jest dobry by usprawiedliwić własne lenistwo


Beli, tak dokładnie chciałam powiedzieć, z jedną małą poprawką;
żyć tak, jakby nigdy końca świata miało nie być.
Po to jestesmy stworzeni, aby się uczyć, pracować, chorować, znosić trudy życia, wzloty i upadki.

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


N sie 28, 2005 14:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
Kobzik, i, żeby ci się chciało podbudować swoją psychikę, idż przed początkiem nowego roku szkolnego na mszę św. i na rozpoczęcie do szkoły.
I od zaraz trzeba się uczyć, bo takie brednie, jakich słuchałeś pewnikiem w te wakacje, z nudów wymyślane przez pseudonaukowców, to oszołomienie totalne. Czy te wakacje za długie były, czy co?

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


N sie 28, 2005 15:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 01, 2005 22:00
Posty: 435
Post Re: Przepowiednie dotyczące końca świata.
Kobzik napisał(a):
Na innym forum czytałem wypowiedzi moich rówieśników( uczniów gimnazjum a nawet licealistów), którzy pisali, że w związku z tym wydarzeniem nie mają przyszłości i motywacji do nauki.


:hahaha:

Za to właśnie lubię młodzież :-D

A motywację do codziennej modlitwy, regularnego rachunku sumienia i uczestnictwa we Mszy św w sobie odnaleźli (w związku z rychłym "końcem świata")??

_________________
"Nie ma nic gorszego jak życie, którego nikt nie obserwuje."
Irving Yalom


N sie 28, 2005 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Bobo ja myślę trochę inaczej, ale intencje podobne:
Uważam, że należy żyć tak jakby koniec świata miał nastąpić następnego dnia.

Niechęć do nauki z powodu końca świata doprawdy zabawna :D


N sie 28, 2005 23:03
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Pismo Święte mówi jasno:

Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny. (Mt 25, 13)
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. (Mt 24, 42)
Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie. (Mt 24, 44)
Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. (Mk 13, 33)
Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie». (Łk 12, 40)
...

Przepowiednie dotyczące daty końca świata nie mogą być prawdziwe - wyżej są tylko niektóre z biblijnych fragmentów mówiące o tym, że czasu tego wydarzenia nie znamy.

Pomijając kwestię motywacji do nauki (wiem, każdy pretekst jest dobry ;-)); możesz powiedzieć, czemu akurat ta z przepowiedni wzbudziła Wasze zaufanie? Z tego, co się orientuję, jest ich więcej...

I jeszcze jedno - zwróć uwagę na to, ile - bardzo "poważnych" - przepowiedni się nie sprawdziło. Na jakiej podstawie ta właśnie (albo jakakolwiek inna) ma być dokładniejsza?


A jak żyć? "Czuwać", czyli być przygotowanym na przyjście Chrystusa - w stanie łaski uświęcającej, oczywiście. A że niekoniecznie nastąpi to jutro - trzeba liczyć się z tym, że wiedza nabyta w szkole będzie potrzebna przez długie lata. Zresztą punkt pierwszy zawiera spełnianie swoich obowiązków; w pewnym wieku jednym z nich jest chodzenie do szkoły i nauka...

_________________
Czuwaj i módl się bezustannie,
a czyń to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.

P. M. Delfieux


Pn sie 29, 2005 3:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
Angua, tak, zgadzam się z Pismem Świętym. Ale chciałam ucznia Kobzika zmobilizować do dalszej nauki/pracy.

Czy to, że uwierzymy jakimś "informatorom", że jutro ma nastąpić koniec świata, to oznaczać ma, że po prostu siadamy, czekamy, bo nauka/praca na nic nam nie potrzebna?
Właśnie czuwać musimy, czyli zająć swoje ręce, swój mózg pracą i wysiłkiem.

Naukowcy mogą nam powiedzieć, jak długo jeszcze świecić będzie słońce (podobno 4,5 miliarda lat), ale kiedy nastąpi koniec świata - to wie tylko Pan Bóg. I, żebyśmy nie byli zbytnio zaskoczeni, róbmy SWOJE.

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


Pn sie 29, 2005 8:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 01, 2005 4:50
Posty: 2
Post Rok 100
W roku 1000, w niektórych regionach Europy zapanował głód ponieważ część z rolników była tak przekonana, że nastąpi koniec świata, że nawet nie obsiali pól!
Swoją drogą, kiedy patrzę na to co dzieje się wokół, często zastanawiam się na co ON jeszcze czeka...?


Śr wrz 07, 2005 19:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post Re: Przepowiednie dotyczące końca świata.
Kobzik napisał(a):
W ostatnim czasie wiele się mówi, że koniec świata jest bliski. Media podają różne daty i powody. Już wiele razy się myliły. Słyszałem, że następny ma nastąpić w 2012 roku. Na innym forum czytałem wypowiedzi moich rówieśników( uczniów gimnazjum a nawet licealistów), którzy pisali, że w związku z tym wydarzeniem nie mają przyszłości i motywacji do nauki. Zastanawiali się czy warto się uczyć jak i tak zdobyta wiedza im sie nie przyda. Jestem wierzący ale przyznam się, że mi też to przeszkadza. W związku z tym mam pytanie: Czy Wy wierzycie w przepowiednie, że niedługo ma nastąpić koniec świata? Co o tym sądzicie? Bo ja z całej siły wmawiam sobie, że to głupota i tak sie nie zdarzy ale psychika z kolei podpowiada mi co innego. J oby się myliła.


O koncu swiata mowilo sie za czasow apostolow.Moim zdaniem koniec swiata przychodzi w czasie gdy dusza opuszcza cialo w chwili smierci.Dla niej swiat ziemski stal sie tylko historia i trzeba zdac sprawe Bogu z wlodarstwa swojego zycia.Szczesliwa ta dusza, ktora za zycia nalezala do madrych panien.Pan przyjmie ja do radosci wiecznej.

Pozdr. :-D

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Cz wrz 08, 2005 23:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 12, 2005 17:42
Posty: 3
Post 
Nie sądzę, aby te przepowiednie były prawdą. W końcy Bóg powiedział, że nie znamy dnia ani godziny. A człowiek jest tylko człowiekiem, może się mylić. Koniec świata z pewnością nadejdzie, nie wiemy jednak, kiedy... Według mnie powinniśmy żyć pełnią życia, nawet, jeżeli koniec ma przyjść jutro... Żyjmy, nie zyjmy lękiem... A koniec świata? niech nastąpi... ale bądźmy na niego przygotowani... z miłością...


Pn wrz 12, 2005 19:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 11:04
Posty: 27
Post 
Wielu ludzi sie zastanawia kiedy bedzie koniec świata a tak naprawdę nikt tego z ludzi nie wie i dlatego inni chca sobie na te pytanie odpowiedziec i wymyslaja rozne teorie na ten temat.Nie ma sie co przejmowac przepowiedniami jakimis, knoiec swiata bedzie wtedy kiedy Bog go ustalil a nie jakis tam czlowiek.

_________________
Gepetina :-)


So wrz 17, 2005 14:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
w pewnym sensie personalnie koniec świata następuje w momencie śmierci
nie ma nas już na tym świecie i ten świat się dla nas skończył


swoją drogą wolę spojrzenie na swiat od strony bobo :D

tak
końca (życia) ni widu ni słychu dla osób wiecznie żyjących :p :razz:


grzech jest śmiercią, wiec dbać należy by nie umrzeć duchowo
temat o końcu świata jednak a zarazem początku nowego życia już z Bogiem
więc świat się musi kiedyś skończyć a wraz z nim co cielesne, materialne
duch zawsze był i będzie żądził ciałem
:)

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pn wrz 19, 2005 23:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 23, 2005 11:04
Posty: 27
Post 
Racja że koniec świata następuje w momencie śmierci człowieka ale tak naprawdę koniec świata nastąpi wtedy kiedy znowu dostaniemy 2-gie życie wszyscy, którzy umarli.Ja w to wierzę bo jestem katoliczką:)

_________________
Gepetina :-)


Wt wrz 20, 2005 10:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 13, 2005 11:05
Posty: 5
Post 
dO <Kobzik>



wiele razy juz sie myliły media wiec i tym razem tez mogą sie pomylic co do konca świata wiece nie mozna w te rzeczy wierzyc jak sam slusznie zauwazyles wiele razy juz przepowiadali koniec swiata a jakos do tej pory zyjemy i nie bylo zadnego konca swiata zreszta skad oni moga widziec kiedy bedzie koniec tylko BÓg to wie


N lis 13, 2005 12:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL