Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Przepowiednie dotyczące końca świata. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So cze 17, 2006 0:36
Posty: 1414
Post 
No;

Nie mogę otworzyć strony, jednak jeśli jest to coś " funny" to i dobrze.

PS.

Pomyłka? Nie wchodzi w rachubę.

Choć ze sępami sprawa była by o wiele prostsza, to jednak waga tego przesłania jest oczywista, dotyczy przecież końca świata.


So mar 17, 2007 0:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
Nie mogę otworzyć strony, jednak jeśli jest to coś " funny" to i dobrze.

Coś się do mnie doczepiło ale już puściło mam na dobre...

Cytuj:
Choć ze sępami sprawa była by o wiele prostsza, to jednak waga tego przesłania jest oczywista, dotyczy przecież końca świata.

Przepowiednie mają to do siebie, że można je odczytywać na tysiące różnych sposobów tu by mi coś politycznego pasowało może rozbiory polski padlina i 3 orły jeden nawet dwugłowy! ...ale mineło 300 lat i jakoś żyjemy trzeba wymyślić coś innego...


So mar 17, 2007 0:38
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 0:36
Posty: 1414
Post 
No;

Dla chrześcijana SŁOWO BOŻE jest wartością bezwzględną, dla tego
nie jest to dla mnie przepowiednia lecz nieunikniona rzeczywistość.

Być może nie czas aby ją widzieć dokładnie.

A to jest tylko dobrym znakiem....nie będzie końca świata.
Nazbyt prędko ;-)


So mar 17, 2007 0:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 16:13
Posty: 188
Post 
a co jesli koniec swiata byl juz dawno temu a my zesmy tego po prostu nie zauwazyli?


So mar 17, 2007 18:25
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 24, 2007 23:45
Posty: 56
Post Re: Przepowiednie dotyczące końca świata.
Kobzik napisał(a):
W ostatnim czasie wiele się mówi, że koniec świata jest bliski. Media podają różne daty i powody. Już wiele razy się myliły. Słyszałem, że następny ma nastąpić w 2012 roku. Na innym forum czytałem wypowiedzi moich rówieśników( uczniów gimnazjum a nawet licealistów), którzy pisali, że w związku z tym wydarzeniem nie mają przyszłości i motywacji do nauki. Zastanawiali się czy warto się uczyć jak i tak zdobyta wiedza im sie nie przyda. Jestem wierzący ale przyznam się, że mi też to przeszkadza. W związku z tym mam pytanie: Czy Wy wierzycie w przepowiednie, że niedługo ma nastąpić koniec świata? Co o tym sądzicie? Bo ja z całej siły wmawiam sobie, że to głupota i tak sie nie zdarzy ale psychika z kolei podpowiada mi co innego. J oby się myliła.




Tak przepowiednie maja to do siebie ze zawsze sie sprawdzaja... lecz
dopiero po wydarzeniu sa publikowane.Podobnie z Nostradamusem,chociaz on korzystal ze starego triku czyli czarnego lustra
i odbitego swiatla.Tam wiele mogl zobaczyc ale wiekszosc obrazow musiala byc zwiazana z demonami.
Swiat dzisiejszy z takim tempem idzie w kierunku zaglady ze nie jest
wykluczone ze bedziemy miec pieklo na ziemi a miliony beda wrecz gnic
w meczarniach.To moze juz byc przedsionek piekla.
Zywi beda zazdroscic umarlym.To juz gdzies pisalem.
Jezel Biblia sie jednak myli to znaczy ze przed nami wiele lat bez konflikow,wojen.A za to nie dalbym dolara ze tak bedzie.
Jezeli sie myli to znaczy ze nie bedzie biochipow o pojemnosci 6.66Mb
ladowanych w prawa dlon a pozniej w czolo.Ze karty magnetyczne nie sa
juz zbieraniem danych do wladowania ich do centralnego systemu czyli
traking plebsu.Bedziemy jak paczka priorytetowa.Beda znali kazdy krok
w promieniu 5m kw.To jest ostatnie osiagniecie demon kracji czyli
00009388222 zglos sie! Bedziesz mial podobny numer jak twoje kluczyki
do samochodu.


So mar 31, 2007 1:36
Zobacz profil WWW
Post 
Dobre sci-fi. Co dzieje się potem?


So mar 31, 2007 2:53

Dołączył(a): So mar 24, 2007 23:45
Posty: 56
Post 
[quote="Chaota"]Dobre sci-fi. Co dzieje się potem?[/quote]


Potem?

Zasypka do stop


So mar 31, 2007 15:58
Zobacz profil WWW
Post 
Żadnej Apokalipsy? Tylko zasypka? To nudno trochę będzie.


So mar 31, 2007 17:14

Dołączył(a): Wt lis 17, 2009 17:36
Posty: 3
Post 
A ja po prostu będę żyć i codziennie czytać Słowo Boga przewidziane na każdy dzień Liturgicznego Roku. Zapewniam , ono się sprawdza w życiu z dnia na dzień. Do 2012 Pan zdoła jeszcze wiele powiedzieć:) Pozdrawiam Wszystkich Wystraszonych i " nakręconych katastroficznie":)


Wt lis 17, 2009 18:45
Zobacz profil
Post ...
Najbardziej ciekawe jest to co napisał tu Aztec, że Pan Jezus powiedział, że za jego czasu to będzie. On tak wcale nie powiedział bo powiedział "nie przeminie to pokolenie" i ktoś tu nawet rozważał co to jest to pokolenie czy gdzieś tam. No ale biorąc pod uwagę, że był on Bogiem a u Boga 1 dzien jak 1000 lat to wydawało mu sie mgnieniem oka czas jaki pozostał do końca świata zwłaszcza, że sam urodził pod sam koniec. A jeszcze weźcie czas od powstania ziemi. Może myślał sobie jakimś torem szerokim i np. nawet dinozaury wziął pod uwagę w swoim myśleniu, które wyginęły, a my jednak nie.


Wt lis 17, 2009 19:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
W tym cytacie o pokoleniu, Jezus nawiązuje raczej do zburzenia Jerozolimy.

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


Wt lis 17, 2009 20:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 06, 2009 18:43
Posty: 67
Post 
podaję pewien cytat... :

Tuż przed rokiem 2000 na ulicach, a zwłaszcza przed wielkimi supermarketami i stacją metra w centrum Warszawy stało mnóstwo ludzi, którzy wciskali przechodniom ulotki z ofertami swoich kościołów. Było tam napisane, że koniec jest już blisko i że jest to ostatnia chwila, aby "załatwić sobie" zbawienie. Ktoś, kto w to uwierzył mógł mieć naprawdę wielki kłopot z wybraniem właściwej oferty, ponieważ każda podawała, że jest to jedyna właściwa ścieżka, a wszystkie pozostałe prowadzą ku potępieniu. W tej sytuacji chyba najwłaściwsze byłoby przystąpienie do wszystkich tych sekt i kościołów jednocześnie, w nadziei, że któraś z ofert jest tą prawdziwą.

Jako ciekawostkę podam, że na długo przed Sylwestrem 2000 Mormoni ogłosili, że nie przyjmują już nowych wyznawców, ponieważ już jest za późno i kto się nie załapał, ten nie będzie zbawiony. Jeśli do nich nie wstąpiliście przegapiliście niepowtarzalną szansę!!!

Panika na świecie wybuchała zawsze przed końcem każdego stulecia, a tysiąclecia szczególnie! Z niepojętych dla mnie przyczyn taka okrągła data wzbudza jakieś niepokoje. Niekiedy, u progu nowego stulecia, świat stawał się świadkiem prawdziwie dantejskich scen! Ci, którzy znają historię naszej cywilizacji wiedzą o tym i nie nabierają się na bajki o końcu świata, ponieważ są przygotowani na to i wiedzą, że od wieków w takim okresie lawinowo narasta psychoza, podsycana sprytnie przez tych, którzy wiedzą, że można na tym ubić niezły interes.

Amen :)

_________________
jestem doskonały w łóżku... potrafię spać 12 godzin bez przerwy... :)


Wt lis 17, 2009 22:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 08, 2009 3:09
Posty: 48
Post 
Może końca świata w 2012 nie będzie, ale tylko pragnę zauważyć, że naukowcy od jakiegoś czasu alarmują o wzmożonej aktywności słońca i właśnie typują rok 2012, jako rok największych wybuchów na słońcu.
Jonizacja tych wybuchów, może zmienić magnetyzm ziemi, przez co krótko mówiąc wszystkie elektryczne urządzenia przestaną działać(taki np. samolot w powietrzu - nie za dobrze by było) oraz może dojść do spięcia w elektrowniach, które nie zostały wyłączone i zabezpieczone(wybuch elektrowni atomowej - nie za dobrze...). Możliwe są również burze magnetyczne i potężne wyładowania.
Myślę, że jeśli świat się ogarnie i się przygotuję, nie będzie ofiar liczonych w milionach, jednak z tą organizacją świata różnie bywało i bywa.


Śr lis 18, 2009 2:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post 
Sith napisał(a):
Może końca świata w 2012 nie będzie, ale tylko pragnę zauważyć, że naukowcy od jakiegoś czasu alarmują o wzmożonej aktywności słońca i właśnie typują rok 2012, jako rok największych wybuchów na słońcu.
Jacy naukowcy, w jakich publikacjach i w jakich słowach? Proszę o cytaty i odnośniki internetowe. Aby nie do NYT, Gazety Wyborczej, nie mówiąc już o Dzienniku, Superekspresie czy innym brukowcu.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Śr lis 18, 2009 6:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 17, 2009 17:36
Posty: 3
Post 
" W świecie przemądrzałym jak w obórce bez okna
chodzi tam i z powrotem moja wiara samotna.
Czujna jak babcia czasem trąbi do ucha:
Gdyby starczyło wiedzieć, byłaby tylko nauka".

Lęk u naukowców taki, że można pozazdrościć umarłym! W końcu ich już z naukowego punktu widzenia nic równie strasznego nie czeka:) A ja wolę moją wiarę, bo kiedyś i tak będzie pięknie - czy tu, czy tam:) żebym nie została źle zrozumiana, nie mam nic przeciwko naukowcom, tylko jeśli jest tak źle, to niech nas jakoś "zabezpieczą"przed tym "fatum", a jeśli się nie da, no właśnie...znów pozostaje wiara:)


Śr lis 18, 2009 13:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL